رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

S.i.S » دوشنبه خرداد 25, 94 11:23 pm[/url]"]فن بوی های سریال خیلی خوبن یعنی این موجودات رو من عاشقشون شدن امروز اینقدر بحث های اینا رو خوندم در خصوص این اپیزود دیگه نفس برام نمونده، یعنی دخترهاشون که دیگه رسما ترکوندن

با عرض پوزش از بانوان فروم ولی یه حرفهای میزنن اینا تو IRC و reddit من اشک میرزم از شدت خنده تو تویتر که دیگه هیچی رسما منفجر تک تویت های که میدن یعنی زمین گاز میزنی از شدت خنده پیشنهاد میکنم اگر ناراحت هستید برید تویت تگ های مربوط به سریال خصوصا جان اسنو رو دنبال کنید ثانیه به ثانیه تویت میاد شادتون میکنه :دی

یه سلکشن بذار ما را هم مستفیض گردان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این برای شروع ببین، تا من تویت ها و صحبت هاشون رو هم بیارم :دی

این جالب هست کامنت هاشون رو هم بخون :

https://twitter.com/iStanKeegan/status/610304450901745664

این ها رو فعلا داشته باش اینقدر زیادن که حد نداره :دی برو تویتر و فیس بوک هشتگ ‎#JonSnow رو سرچ کنی تا جواب بگیری :دی تو IRC و reddit هم زیاد هست مطلب که میتونی باز با هشتگ پیداشون کنی :دی هر چند اونجا اصولا بحث ها تخصصی میشه تا طنز و این تیکه های کول :دی

اینم یکی از اون تیکه باحال های ایرانی :

2187314344562971279_Snapshot_2015-06-16_161321.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان سلام.

من تازه واردم و تازه به سایتتون ملحق شدم. یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید:

من کتاب های فانتزی زیاد خوندم و اکثر فیلمایی اقتباسی رو بعد از خوندن کتابشون دیدم(به جز ارباب حلقه ها) و همیشه حس کردم کتابا یه سر و گردن بالاترن. ولی در مورد نغمه ای از آتش و یخ ایجوری نبوده.من الان فصل 5 رو تموم کردم و خب سرنوشت خیلی از کاراکتر ها رو میدونم و شاید خوندن کتاب سخت باشه. میخواستم بپرسم به نطرتون خوندن کتاب ها از اول تا الان آیا هنوزم جذابیت کافی رو داره یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » سه شنبه خرداد 26, 94 4:07 pm[/url]"]این برای شروع ببین، تا من تویت ها و صحبت هاشون رو هم بیارم :دی

این جالب هست کامنت هاشون رو هم بخون :

https://twitter.com/iStanKeegan/status/610304450901745664

این ها رو فعلا داشته باش اینقدر زیادن که حد نداره :دی برو تویتر و فیس بوک هشتگ ‎#JonSnow رو سرچ کنی تا جواب بگیری :دی تو IRC و reddit هم زیاد هست مطلب که میتونی باز با هشتگ پیداشون کنی :دی هر چند اونجا اصولا بحث ها تخصصی میشه تا طنز و این تیکه های کول :دی

I mean, Oh my

CHgD1o2WwAEMSV_.jpg.255d9c121c62241d6fafc99e0cba9667.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » سه شنبه خرداد 26, 94 3:07 pm[/url]"]

این بابا خودش خوراکِ هشتگِ

#شگفتی_های_ایرانی_جماعت

#وطنم_پاره_تنم

#کیس_ازدواج

#مرد_زندگی

#کول_احوال

#داعش_زودتر_بیا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

The Mystery Knight

A Tale of the Seven Kingdoms

درود بر دوستان

کسی این کتاب رو خونده؟

The Mystery Knight

قبلا یه پیشگویی در مورد ریخته شدن خون کسی که خون پادشاهی تو رگاشه، پای دیوار خونده بودم ... میخوام مطمئن بشم اگر همین کتابه، بخونمش.

سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخر reaction خنده ی مارتین خیلی باحال بود.

منم چندتا دیگه دیدم اونجایی که

میراندا میمیره

قهقهه میزنن ولی بعدش که

جان خنجر میخوره

گریه و فحش و...

از همین جا هم به اونایی که گریه کردن باید بگم که باااااابااااااا فیلمههههههه,داستانه واقعی نیست که.

حامد منم شنیدم که پیشگوییه تو همین کتابه ولی مطمئن نیستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه ویدئو واکنش افراد به صحنه آخر سریال:

http://fs2.filegir.com/3dmahdi/reaction_%5BQj2MrqQzi0A%5D_%5Btag18%5D.mp4

اونی که میگه stop killing my people خیلی خوبه!

پ.ن:

ملت کلا اعصاب ندارن! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه مشکل اساسی با این قضیه «خون پادشاه» که ملیساندره میگه دارم. از نظر من خیلی بی معنی هست و حتی میتونه یک باگ توی داستان باشه. چرا خون پادشاه متفاوته؟ اونم توی داستان هرکی هرکی وستروس! اگه فرضا تالکین همچین حرفی میزد قابل قبول بود. اونجا یه خط پادشاهی از ابتدا بوده و تا انتها هم در نسلشون ادامه داشته و پادشاه بر حق همیشه مشخص بوده اما اینجا چی؟ هرکس میتونه ادعای پادشاهی بکنه. از همون اگان بگیر تا رابرت و استنیس. حتی ملیساندره خون منس ریدر رو هم خون پادشاه میدونه. کسی که خودش به خودش لقب شاه داده! الان اینجوریه که هرکس ادعای پادشاهی بکنه خونش عوض میشه؟ پس نباید مشکلی باشه. هر وقت نیاز به خون شاه بود یکی رو مجبور کنن ادعای پادشاهی بکنه و بعد بکشنش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال داشتم راجع به نثر کتب مارتین!

آیا نثر کتاب این اونقدری روان هست که با اطلاعات محدود انگلیسی بشه استفاده کامل رو ازش برد؟

چون من بین کتاب های فانتزی هری پاتر رو به زبان اصلی خوندم و به هیچ مشکلی برنخوردم ولی در مورد کتاب های تالکین به دلیل نثر دشوارش سراغ ترجمه رفتم.حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه کتب مارتین هم در دسته داستان های high fantasy قرار میگیرن آیا اون ها نثرشون مثل آثار تالکینه یا میتونم با همون زبان اصلی بخونم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elessar » جمعه خرداد 28, 94 12:38 am[/url]"]یه سوال داشتم راجع به نثر کتب مارتین!

آیا نثر کتاب این اونقدری روان هست که با اطلاعات محدود انگلیسی بشه استفاده کامل رو ازش برد؟

چون من بین کتاب های فانتزی هری پاتر رو به زبان اصلی خوندم و به هیچ مشکلی برنخوردم ولی در مورد کتاب های تالکین به دلیل نثر دشوارش سراغ ترجمه رفتم.حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه کتب مارتین هم در دسته داستان های high fantasy قرار میگیرن آیا اون ها نثرشون مثل آثار تالکینه یا میتونم با همون زبان اصلی بخونم؟

نثرش ساده تر از تالکینه اما از هری پاتر پیچیده تره. یه امتحانی بکن و چندتا فصل رو انگلیسی بخون(میتونی همزمان کتاب صوتی رو هم گوش بدی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان یه سوال دارم ، سطح زبان انگلیسی شما در چه حد هست که اینطور کتاب ها رو میخونین و راحت متوجه میشین؟ کلاس زبان رفتین یا طور دیگه ایی یاد گرفتین؟

میشه یکم در مورد سطح زبان انگلیسیتون توضیح بدید؟

با تشکر از بزرگواران

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من نمیتونم متر و معیاری برای سطح زبان بدم. کلاس هم نرفتم که بگم تا کدوم سطح. من با خوندن همین کتابها و مطالب و ویدئوهای آموزشی توی اینترنت(چه درسی و چه تفریحی) تونستم زبانم رو تقویت کنم. تقریبا 80% کتابهایی که خوندم انگلیسی بودن. اولش هم از همین هری پاتر شروع شد که نثر به نسبت ساده ای داشت. کتاب صوتی هم خیلی کمک میکنه. من 5 کتاب نغمه و مجموعه هانگر گیمز رو با کتاب صوتی خوندم و خیلی لذت بخش بود.

اولش سخت به نظر میاد اما وقتی جلو میری میبینی خیلی سخت نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » جمعه خرداد 29, 94 4:56 pm[/url]"]من نمیتونم متر و معیاری برای سطح زبان بدم. کلاس هم نرفتم که بگم تا کدوم سطح. من با خوندن همین کتابها و مطالب و ویدئوهای آموزشی توی اینترنت(چه درسی و چه تفریحی) تونستم زبانم رو تقویت کنم. تقریبا 80% کتابهایی که خوندم انگلیسی بودن. اولش هم از همین هری پاتر شروع شد که نثر به نسبت ساده ای داشت. کتاب صوتی هم خیلی کمک میکنه. من 5 کتاب نغمه و مجموعه هانگر گیمز رو با کتاب صوتی خوندم و خیلی لذت بخش بود.

اولش سخت به نظر میاد اما وقتی جلو میری میبینی خیلی سخت نیست.

من اصلا فکرشم نمی کردم کسی بدون کلاس رفتن انقدر زبانش خوب باشه. شما فکر کنم جزو معدود افرادی هستی که بدون کلاس زبان رفتن به این حد زبان رسیدی. چون من کسانی رو می شناسم که مثل خودم یا شاید حتی بیشتر کلاس زبان رفتن ولی هنوز سطحشون در حد i am blackboard باقی مونده! البته علاقه هم خیلی مهمه کسی که علاقه نداشته باشه شاید یاد بگیره بالاخره ولی نه با اون سرعت و نه به خوبی کسی که با علاقه رفته دنبال یادگیری زبان.

در جواب دوستمونم منم بگم از هشت سالگی تا تقریبا هفده سالگی که رفتم پیش دانشگاهی کلاس زبان می رفتم سطحمم fceبود که بعدش فقط چهار ترم برای گرفتن آیلتس یا تافل هست که من به خاطر کنکور دیگه ادامه ندادم.

از بقیه کلاسای متفرقه ی دیگه ای که می رفتم بیشتر دوست داشتم زبانو. البته تا قبل از این که خودم سراغ کتابای متفرقه به زبان اصلی و دیدن فیلم و سریال برم سطح زبانم میشه گفت خوب بود ولی عالی نبود خصوصا تو گوش دادن که هنوزم یکم مشکل دارم . اولین کتاب انگلیسی غیر درسی که خوندم یه مجموعه سه جلدی بود به اسمchicken soup for the soul اگه درست اسمشو نوشته باشم. اولاشم واقعا عذاب آور بود خوندنش ولی کم کم راحت تر شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نگار:

به نظرم اونایی که کلاس نمیرن، ولی به شکل خودآموز و پیوسته (البته تو راه درست) زبان رو یاد میگیرن، تو یادگیری موفقترن، هم از لحاظ سرعت یادگیری، هم بالا بردن توانایی ها (شنیداری، مکالمه، درک مطلب و ... )

ولی افرادی که کلاس میرن، به خاطر تکرار و تکرار و ... سرعت یادگیریشون کم میشه، آموزشگاهها هم بیشتر روی مکالمه و گرامر تاکید دارن. به خاطر همین شنیداری کمتر تقویت میشن.

یکی از دوستام که سطح زبانش خیلی خوبه، فقط با گوش کردن به آهنگ های انگلیسی از بچگی ... زبان رو یاد گرفت ... بعد هم سه ماه کلاس آیلتس شرکت کرد، نمره 8.5 آورد.

مطمئنم خیلیا که تو سطح ادونس زبان هستن، بیشتر از 6.5 یا 7 نمیتونن بیارن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خودم زبانم با فيلم و سريال خيلي خيلي پيشرفت كرد.اولين كتاب انگليسي هم كه خوندم مجموعه ي دايورجنت بود.بعد از اونم هانگر گيمز و پرسي جكسونا و چند تا رمان درام خوندم . فقط بار اول برام يكم سخت بود بعد سريع راه افتادم.اما ميخواستم كه ضيافتي براي كلاغ ها رو به انگليسي بخونم كه به مشكل خوردم.كل مشكلمم سر توصيفاته،برام يكم سنگينه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کلا کلاس های زبان بریزید دور این نظر شخص من هست، فقط اگر بتونید برای مدارک زبان اقدام کنید خوب هست برای کارهای مثل اقامت و گرفتن بورسیه تحصیلی تو رشته های مثل دکترا و اینا که تو ایران کاربرد انچنانی نداره. خودم کلاس زبان نرفتم ولی زبانم خوب هست کم نمیارم :دی، اینم بگم من خودآموز نیستم :دی

ولی واقعا کسایی که میخواد زبانش قوی بشه فقط بهش میتونم بگم، دوتا راه حل دارن که یکی ساده است و یکی دیگه اش سخته :

1- دایره لغات و سطح دستوریت رو افزایش بده، به جای کلاس رفتن شروع کن به دیدن فیلم و سریال ها خصوصا دیدن مستند واقعا کمک میکنن شدید بهت که هم دستورت قوی بشه هم دایره لغاتت کامل بشه، شنیدن آهنگ به شدت توصیه میکنم چون هر آهنگ ریتم خوندنش و نو لهجه و نو بیان خاصی رو داره اگر بتونی سازگار بشی باهاشون و بتونی کلمات تشخیص بدی دیگه کاملا آماده هستی

2- بلند بشی بری اونور آب یه مدت اقامت بکنی :دی که این راه حل کاملا عوضت میکنه زبانت واقعا خوب میکنه اونجا نباید بشینی فارسی حرف بزنی یه جوری خود باید بفرستی تو قرنطیه زبانی یعنی چیزی به جز انگلیسی حرف نزنی. که خیلی سخت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پیشنهاد می‌کنم تالار فصل ششم سریال رو زودتر بزنید. هنوز هیچی نشده یه چندتا خبر ازش درز کرده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Benjen » جمعه خرداد 29, 94 3:29 pm[/url]"]دوستان یه سوال دارم ، سطح زبان انگلیسی شما در چه حد هست که اینطور کتاب ها رو میخونین و راحت متوجه میشین؟ کلاس زبان رفتین یا طور دیگه ایی یاد گرفتین؟

میشه یکم در مورد سطح زبان انگلیسیتون توضیح بدید؟

با تشکر از بزرگواران

کلاس زبان خوبه. غیر از اینکه یه چیزی یاد میگیری، یه زوری هم بالای سرت هست که بخونی. اما کلاس زبان کافی نیست! خودتون رو محدود به کلاس زبان و درساتون نکنید. اگر میخوای زبانت خوب بشه باید درگیریت رو با زبان زیاد کنی. یعنی مثلا فیلم میبینی با زیرنویس انگلیسی. آهنگ گوش میدی با لیریک. کتاب میخونی سعی کن سمت کتابای ترجمه شده نری. ممکنه اوایل یه ذره مبهم باشه و نتونی بفهمی، ولی کم کم عادت میکنی و حتی میتونی معنی کلمات رو حدس بزنی. برای همین باید زبان رو وارد زندگیت کنی. همونطور که میدونید زبان به شدت فرار هست و بعضیا اگه 1 هفته از زبان دور باشن، همه ی چیزا یادشون میره. ولی اگه مدام تکرار بشه، این اتفاق نمیفته و به حافظه ی بلند مدت سپرده میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جان اسنو: باشه فردا پسفردا تالار رو میزنم. بذار این امتحانای لعنتی تموم بشه!

//

به نکته مهم تداوم مطالعه و برنامه منظم داشتنه. زبان خیلی فراره و دائم باید مطالعه کنی. من الان خودم رو عادت دادم و اگه شبی نیم ساعت کتاب نخونم نمیخوابم. روزهایی هم که بیرون میرم نیم ساعت توی مترو کتاب میخونم که میشه روزی یک ساعت. خوندن هر کتاب معمولی انگلیسی حدود 15 ساعت طول میکشه برام و اصلا اونطور که آدم فکر میکنه طولانی نیست. با این روش من توی یکسال اخیر حدود 15تا کتاب خوندم و الان یه جورایی معتادش شدم! پارسال همین موقع خوندن مجموعه 11 جلدی درنای دیوید گمل رو شروع کردم و الان جلد دهمش هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمخواین برای فصل 6 نظر سنجی بزارین آیا؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه نظرسنجی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چیزای مختلفی هست برای مثال فکر میکنید کدوم شخصیت ها حذف بشن؟کی میمیره؟یا مثلا برای همین فصل 5 میتونیم ببینیم کدوم بخش رو بیشتر دوست داشتن؟کی تاثیر گذار ترین شخصیت بوده؟کدوم تغییر سریال نسبت به کتاب خوب بوده کدوم بد بوده؟و.....

حالا من همین طوری گفتم،بقیه هم فک کنم نظرای بهتر دارن.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lily snow » چهارشنبه تیر 3, 94 11:55 pm[/url]"]چیزای مختلفی هیت برای مثال فکر میکنید کدوم شخصیت ها حذف بشن؟کی میمیره؟یا مثلا برای همین فصل 5 میتونیم ببینیم کدوم بخش رو بیشتر دوست داشتن؟کی تاثیر گذار ترین شخصیت بوده؟کدوم تغییر سریال نسبت به کتاب خوب بوده کدوم بد بوده؟و.....

حالا من همین طوری گفتم،بقیه هم فک کنم نظرای بهتر دارن.

نظرسنجی های پیشنهادیتون رو به ریگار بدید. همه نظرسنجی ها میره دستش و از بین اونها بهترین رو انتخاب میکنه و میذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تالار فصل ششم سریال ساخته شد. میتونید اونجا در مورد خبرها و پیش بینی های فصل 6 صحبت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری