رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

چه وضعشه, پایان خوش یا نسبتا خوش یا تلخ و شیرین چیه !!!!!

اصن اثری از وستروس کنونی نباید بمونه.

اینجور پیانی مد نظر منه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امکان همچین پایانی همیشه من رو سر ذوق میاورد حیف که مارتین خط بطلانی روش کشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میگم نکنه این شخصیتی که قراره از مستر وایت هم شرور تر باشه این باشه:

جان کانینگتون

چون مستر وایت هم قبل از اینکه سرطان بگیره آدم خوب و سربراهی بود . ولی به محض اینکه فهمید رو به موته میخواست هرطور شده و به هر قیمتی برای خانواده اش یه ارث بزرگی به جا بگذاره و خودش هم تحقیری که تو زندگی شده رو با کسب قدرت جبران کنه .

جان کانینگتون هم حالا که گری اسکین گرفته و میدونه فرصت کمی تا مرگ داره میخواد هرطور شده ایگان رو به تخت بنشونه (برای اگان تخت اهن رو به ارث بزاره) و انتقام تحقیر شدن و تبعیدش رو هم از وستروسی ها بگیر ه.یادمون باشه که کوان درباره اش گفت آدم خطرناکیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alireader » جمعه مرداد 30, 94 10:43 pm[/url]"]یعنی کی میتونه یاشه؟ اظلاعات بیشتری نیست؟شخصیت جدیده یا یکی از همون قبلی ها؟

ولی خدا رحم کنه همین کم بود که مارتین بخواد روکم کنی به ونس گلیگان بزنه ببین کتاب ۶ چی بشه .

دوست دارین این شخصیت منفی قوی کی باشه؟ من که دوست دارم استنیس باشه . برای داشتن یک شخصیت منفی قوی اول باید یه شخصیت قوی داشه باشی و قویترین شخصیت کتاب بنظرم استنیسه

یه شخصیت جدید مینویسه،

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان میشه ترتیب کتابهای دیگه ی مربوط به وستروس رو بگید کدوم رو باید اول خوند ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » یکشنبه شهریور 1, 94 9:40 pm[/url]"]دوستان میشه ترتیب کتابهای دیگه ی مربوط به وستروس رو بگید کدوم رو باید اول خوند ؟

در مورد رقص اژدهایان دو کتاب The Princess and The Queen و The Rough Prince

از مجموعه ی دانک و اگ سه کتاب The Hedge Knight و The Sworn Sword و The Mystery Knight

و برای تاریخ کل نغمه هم کتاب فوق العاده ی The World of Ice and Fire

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاید این ترتیب بد نباشه:

The Ice Dragon شاید بخشی از تاریخ اسطوره ای شمال باشه

The World of Ice & Fire تاریخ کل ایسوس و وستروس تا شروع کتاب اول

The Rogue Prince مقدمه رقص اژدهایان

The Princess and the Queen رقص اژدهایان

The Hedge Knight کتاب اول از مجموعه دانک و اگ

The Sworn Sword کتاب دوم از مجموعه دانک و اگ

The Mystery Knight کتاب سوم از مجموعه دانک و اگ

این جوری تقریبا بر اساس تاریخ اتفاقات جلو میری

The Wit and Wisdom of Tyrion Lannister هم که فقط quete های تیریون رو جمع کرده.

The Lands of Ice and Fire هم که من هنوز نخوندمش . کسی لینک دانلودش رو داره؟

درباره مجموعه Wild Cards series کسی اطلاعاتی داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alireader » یکشنبه شهریور 1, 94 11:47 pm[/url]"]

The Lands of Ice and Fire هم که من هنوز نخوندمش . کسی لینک دانلودش رو داره؟

کتاب نیست. یه سری نقشه است فقط. از اینجا میتونی دانلود کنی:

https://westeros.ir/lands-of-ice-and-fire

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون

نقشه ها رو قبلا گرفته بودم. جاداره اینجا به خاطر تهیه این نقشه ها از شما تشکر کنیم .

فکر میکردم کتاب به جز نقشه متن هم داره.

راستی این نقشه هم خیلی خوبه . کار یکی ازفن هاست و مارتین هم تاییدش کرده:

http://www.sermountaingoat.co.uk/map/map.php

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میگم نکنه این شخصیتی که قراره از مستر وایت هم شرور تر باشه این باشه:

قضیه این شخصیت شرور جدید چیه؟ مارتین حرفی زده؟ میشه کامل توضیح بدین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو صفحه قبل نگاه کنی دوستمون The Hound خبرش رو گذاشته

من هم فعلا اطلاعات بیشتری ندارم گویا مارتین قبلا گفته بوده والتر وایت کاراکتر اصلی سریال بریکینگ بد شرورتر از تمام شخصیت هاش هست. و جدیدا هم گفته قصد داره در کتاب ششم شخصیتی رو رو کنه که شرورترین شخصیتی باشه که تا حالا نوشته. رو کم کنی از ونس گلیگان.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه قراره این شخصیت شرور از کسایی باشه که تا به حال معرفی شده،

یورون گریجوی، جان کانینگتون ( یا یکی از اطرفیان اگان ) می تونن کاندید باشن. البته آریا رو هم نباید نادیده گرفت.

اگه هم قراره یه آدم جدید باشه، بنظرم یکی از اهالی جزیره اسکاگوس هست که میگن خیلی وحشی هستن. هر چند من خودم دوست دارم این شخصیت شرور هولند رید باشه. که به خاطر انتقام شمال و بلا هایی که سر خانواده بهترین دوستش آوردن بزنه همه رو نیست و نابود کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تاثیر گرفتن مارتین از سریال بریکینگ بد برای خلق شخصیتی شرورتر:

این پست رو مارتین ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۳ یک روز بعد از تماشای اپیزود ۱۴ از فصل ۵ سریال بی نظیر بریکینگ بد (۲ اپیزود مانده به اتمام سریال) نوشته .

تو این پست مارتین تعریف کوتاهی از بریکینگ بد کرده و گفته والتر وایت از هر شخصیتی در وستروس شرور تر هست و بعد میگه من باید در این مورد یه کاری بکنم.

بعد هم از رقابت امی حرف میزنه و این که سریال بازی تاج و تخت در مقابل فصل آخر بریکینگ بد که الان داره پخش میشه در امی سال بعد هیچ شانسی نداره .(یعنی سیزن ۴ بازی تاج و تخت در مقابل پارت دوم فصل ۵ بریکینگ بد)

ولی امسال(2013) که سیزن ۳ گیم او ترونز (با قسمت هایی مثل عروسی سرخ) مقابل پارت اول فصل اخر بریکینگ بد هست شاید شانسی داشته باشن.

190k6r7juxdhwjpg.jpg.acb7004c02c2cfdae4217f5c6fb2b850.jpg

Untitled.jpg.7f7f635ba919444cc643e5b524b1d5cd.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تاثیر گرفتن مارتین از سریال بریکینگ بد برای خلق شخصیتی شرورتر:

این پست رو مارتین ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۳ یک روز بعد از تماشای اپیزود ۱۴ از فصل ۵ سریال بی نظیر بریکینگ بد (۲ اپیزود مانده به اتمام سریال) نوشته .

تو این پست مارتین تعریف کوتاهی از بریکینگ بد کرده و گفته والتر وایت از هر شخصیتی در وستروس شرور تر هست و بعد میگه من باید در این مورد یه کاری بکنم.

بعد هم از رقابت امی حرف میزنه و این که سریال بازی تاج و تخت در مقابل فصل آخر بریکینگ بد که الان داره پخش میشه در امی سال بعد هیچ شانسی نداره .(یعنی سیزن ۴ بازی تاج و تخت در مقابل پارت دوم فصل ۵ بریکینگ بد)

ولی امسال(2013) که سیزن ۳ گیم او ترونز (با قسمت هایی مثل عروسی سرخ) مقابل پارت اول فصل اخر بریکینگ بد هست شاید شانسی داشته باشن.

مارتین درباره فیلمای مختلف اظهار نظر میکنه و اینم احتمالا فقط یه تعریف از سریال بریکینگ بد بوده چون در اواخر سال 2013 بخش عمده کتاب ششم تکمیل شده بوده ( حالا بگذریم از اون افرادی که میگن مارتین کل 7 کتابو نوشته و فقط واسه بازار گرمی اینقد بینش فاصله میندازه ! ) و نمیشده کاراکتر جدیدی وارد کتاب ششم بشه یا روند داستان عوض بشه.

البته کاراکتر استنیس قابلیت تبدیل شدن به شرور ترین فرد داستان رو داره . همونطور که ریچارد گلوچستر ( ریچارد سوم ) به شیطان نبرد رزها تبدیل شد و میدونیم که تا اینجای داستان کاراکتر استنیس از ریچارد الهام گرفته شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

the_last_stark@

درمورد کاندیدات برای شرورترین کاملا موافقم.بدجورم بهش گیر دادم

ولی اینم در نظر بگیریم:

جان کانینگتون شباهت هایی به والتر وایت داره. حالا نمیگم مارتین ازش الهام گرفته ولی کلا شیوه درام نویسی هالیوود یکسانه: قهرمانی که از اول آدم سربراه و شریفیه بعدا در اثر تحقیرها و شکست ها و یک بیماری ضربه روحی چیزی تبدیل به موجود شر و وحشتناکی میشه.

این آخرین توصیفیه که ازش تو کتاب ۵ از زبان کوان میشنویم:

That was all so long ago,

though. If this is indeed Jon Connington, he will be a

different man. Older, harder, more seasoned … more

dangerous.

انگار گرچن و الیوت دارن بعد از بیست سال که ولتر وایت رو ندیدن درباره شخصیت فعلیش حدس میزنن.

به علاوه این ادعاهای ظاهرا خیرخواهانه وریس درباره ایگان:

he knows what it is like to be hungry, to

be hunted, to be afraid. Tommen has been taught that

kingship is his right. Aegon knows that kingship is his duty,

that a king must put his people first, and live and rule for

them.”

مارتین ثابت کرده هرکس تو کتاب درباره چیزی ادعا میکنه درست خلافش رو رفتار میکنه.

اینا اخرش وستروس رو به خاک و خون میکشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خدا را شکر که مارتین چندان به طرح اولیه اش پایبند نبوده. وگرنه یه چیزی تو مایه های فیلم هندی میشد

این عکس ها رو یکی از فن ها فکر کنم از موزه مارتین گرفته طرح اولیه در قالب نامه ای از مارتین به ناشرش بوده مربوط به ۲۲ سال قبل که الان با مقداری سانسور و خط زدن متن گذاشتنش تو موزه یا شاید دفتر ناشر

Martin-pitch-1.thumb.jpg.8fe4e07357d96f62fb960bb18c88449d.jpg

Martin-pitck-2.thumb.jpg.b44082a361fc7514f455fbe2072da823.jpg

Martin-pitch-3.thumb.jpg.81e762d4f07ae0ed61a2dd44d4bc6f09.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان در کتاب کسی میدونه کلمه magister رو چجوری ترجمه کردن؟استاد یا ارباب یا...؟مثلا تو شهر آزاد به یکی میگن magister منظور همون master؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

magister رو ارباب ترجمه کردن مثل ارباب ایلریو. Magister Illyrio

تو پنتوس لقب گروهی از اشرافه که در اصل به شهر حکومت میکنن . و یک پرنس رو هم بصورت تشریفاتی انتخاب میکنن.

Pentos is a city where wealth equals power, ruled over by a prince with a council of magisters. The prince has a mostly ceremonial function while the rich magisters rule. The prince is chosen from the forty families, and presides chiefly over balls and feasts,[3] is carried from place to place in a rich palanquin with a handsome guard and each new year he must deflower two maidens: the maid of the sea, and the maid of the fields to ensure prosperity on land and sea. However, if there is famine or war is lost, the magisters sacrifice the prince and slit his throat to appease the gods, then choose a new prince

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیروز مارتین یه مصاحبه ـی داشت و طی اون یکی از حضار در مورد سرنوشت استنیس در کتاب پرسید و مارتین پاسخ داد : .In my books? Alive, beyond a doubt.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورش در حال حاضر بوده یا در پایان؟چون:

با انتشار فصل تیون همه میدونستن نامه صورتی دروغ بوده و استنیس زنده اس. چیز جدیدی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره منظورش الان بوده و سوال کننده هم سریال ببین بوده و کتابخون نبوده،به نظرم مارتین میخواسته اینو بفهمونه که سرنوشتش تو کتاب با سریال فرق میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هیچ کدوم از دوستان تقویم 2016 دنیای آتش و یخ اثر Magali Villeneuve را دانلود کردن؟

من که نتونستم تقویم کاملو پیدا کنم . اگه کسی پیداش کرده لطفا لینک دانلودشو بذاره. با سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری