رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

تا حالا حتا یک بازی جام رو هم مستقیم یا کامل ندیدم! با دوسه روز تاخیر متوجه شدم شروع شده.البته خلاصه ی بعضی بازی ها رو دیدم. آلمان و ایتالیا دو تیم مورد علاقه ام خوب بودند. ایتالیا بیشتر از حد انتظاره. اسپانیا هم خیلی دوست داشتنیه. البته صرفا بر اساس دیدن خلاصه ی بازی ها می گم.

خیلی فوتبالی بودم-البته منظورم دیدن فوتبال از طریق تلویزیونه و همینطور فوتبال کامپیوتری به نحو بیمارگونه ای- ولی نمی دونم چی شد که اینجوری شد.سریال هم غیر از got , hoc دیکه نمی بینم.

امیدوارم مرض فیلم از سرم نیفته،همینطور اعتیادِ کتاب

جام جهانی برزیل و حتا بازی های ایران رو هم ندیده بودم.

فکر می کنم وقتی عادت ها و سرگرمی های دیرپای آدم به طور غیر محسوسی بی معنا می شن، این نشانه ی پایان یک دوره است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکم در مورد زنی که صورتش پوشیده بود و با جورا مورمونت حرف زد (کوایته بود اسمش ؟) توضیح میدید . من زیاد یادم نمیاد چی به هم گفتن . چیز بیشتری دربارش میدونید ؟ چه تئوری هایی دربارش گفته شده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان اگه کسی توانایی و علاقه به نوشتن یا ترجمه ی مقاله داره به من اطلاع بده.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Hound » سه شنبه آذر 2, 95 4:49 pm[/url]"]اینجا متروک تر از والریا شده

امیدوارم وقتی گوش شیطون کر کتاب 6 اومد کسی و چیزی اینجا باشه که بشه حرف زد راجع بهش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام عزیزان

دوستان قدیمی چه خبرا؟

تالار سر پا میشه با اومدن فصل جدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » پنج شنبه بهمن 21, 95 8:44 pm[/url]"]
The Hound » سه شنبه آذر 2, 95 4:49 pm[/url]"]اینجا متروک تر از والریا شده

امیدوارم وقتی گوش شیطون کر کتاب 6 اومد کسی و چیزی اینجا باشه که بشه حرف زد راجع بهش.

ای بابا! عمر ما تموم شد و کتاب 6 نیومد.

تا اون موقع کلا سایت و فروم و اینتر نت ورافتاده دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود بر دوستان قدیم و جدید

چه بار ساکتیه!

حس یه بار متروکه رو میده به آدم. خصوصا وقتی می بینه اعضای قدیمی دیگه نیستند.

یه جوری حیف شده این انجمن. یه جورایی تبدیل شده به یک ارتباط یک طرفه ... پادکستی ارائه میشه، مقاله یا تحلیلی یک نفر مینویسه تو تلگرام بقیه اگه دوست داشتن تعقیبش میکنند.

قبلا یک بحثی باز میشد، افراد مختلف نظراتشون رو مطرح میکردن، و خیلی خوندنی بود نظرات... یا پروژه ای شروع میشد همون اول از همه اعضا برای مشارکت دعوت میشد. از ترجمه مقالات و ویکی گرفته تا آرت فن ها و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamedsr » دوشنبه مرداد 2, 96 9:53 pm[/url]"]درود بر دوستان قدیم و جدید

چه بار ساکتیه!

حس یه بار متروکه رو میده به آدم. خصوصا وقتی می بینه اعضای قدیمی دیگه نیستند.

یه جوری حیف شده این انجمن. یه جورایی تبدیل شده به یک ارتباط یک طرفه ... پادکستی ارائه میشه، مقاله یا تحلیلی یک نفر مینویسه تو تلگرام بقیه اگه دوست داشتن تعقیبش میکنند.

قبلا یک بحثی باز میشد، افراد مختلف نظراتشون رو مطرح میکردن، و خیلی خوندنی بود نظرات... یا پروژه ای شروع میشد همون اول از همه اعضا برای مشارکت دعوت میشد. از ترجمه مقالات و ویکی گرفته تا آرت فن ها و ...

واقعا باهات موافقم حامد عزیز

آرزومه اینجا بشه مثل اونروزا

هیچ راهی هست که همه برگردن یا عضو های جدید بگیره فروم؟

امیدوارم دوباره همه دور هم جمع بشیم و یا علاقمن های جدید بیان تا اوج بگیره بازم اینجا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به لطف خدا تونستم مجموعه رو با قیمت 180 تومن بخرم

البته به زبان اصلی که کتابای اورجینال بود:classic_smile:

توصیه میکنم بخرید و بخونید لذتش بیشتر از فیلمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از فروشگاه تلگرامی سایت

@westeross

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مژده                                                  مژده

بعد چند هفته بالاخره هفته بعد قسمت جدید پادکست رو درست میکنن

هفته بعد شنبه یا جمعه منتظر قسمت جدید باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

وایت ولف

عزیز  ممنون از لطفی که به من داشتی .اما بعد ،قرار بود یه سری سریال معرفی کنم که به همین خاطر این پست رو می نویسم.

اول اینکه یه توصیه ی دوستانه بکنم،اینکه زیاد وقتت رو برای سریال قرار نده .به جاش سینما رو جدی تر دنبال کن.
دوم،من زیاد فن تی وی و سریال بین نیستم.همونطور که گفتم سالی شاید یک یا دو سریال رو محض عوض کردن حال و هوام تماشا می کنم.پس احتمال داره اسم سریال های محدودی که معرفی می کنم شنیدی باشی .اما به نظرم ارزش دیدن رو دارند.

بدون ترتیبی خاص(آثاری که یا دیدم و یا ندیدم و پیشنهاد می کنم.)
1.اگر بریکینگ بد رو دیده باشی و به احتمال زیادی خوشت اومده باشه من سریال Better Call Saul رو پیشنهاد می کنم حتما ببینی .این سریال به نوعی اسپین آف بریکینگ بد هست.اما اینقدر اصیله که حتی اگر بریکینگ بد رو ندیده باشی هم میتونی ازش لذت ببری .این سریال بیشتر از اینکه یه سریال نوآر و جنایی باشه (ظاهرا) داستانی از کشمکش های احساسی و روانی شخصیت اولشه.

2. (Death.Note) این سریال یه انیمه ی ژاپنیه .منو شگفت زده کرد از غنای سمبولیکش .همینطور داستانگویی و شخصیت پردازی پیچیده اش قابل ستایشه . اگر انیمه می بینی این رو هم ببین .اگر هم نمی بینی این یکی رو استثناء قائل شو و ببین. کلا هیچوقت سینمای ژاپن ناامیدت نخواهد کرد.

3.(Fargo) لابلای یادداشت های پیشینم به این سریال اشاره ای گذار کرده بودم .آبزوردیسم و توجه به اون رو تا به حال در محصولی از تی وی ندیده بودم .اما برادران کوئن که در سینما کارنامه ی درخشان و قابل قبولی دارند با نظارت بر ساخت این سریال اون اندیشه ی ظریف و سختشون رو به این سریال هم تزریق کردند .سازندگان این سریال هم با هوشمندی اون مفاهیم آبزورد(پوچی مرگ و انتظارات انسانی و...)را با معادل های داستانی در هم آمیختند و نتیجه برای من به شخصه مطبوع بود.(غیر از فصل دوم.دو فصل اول و سوم رو ببین که ارزشمند است.

4.(True.Detective) کارگاه واقعی (فقط فصل اول).کارگردانی و بازیگری محسور کننده است.با پایانی قابل قبول.

5.(Twin.Peaks)نتیجه ی اینکه یه بزرگ سینما پشت یه سریال باشه اینه که بعد از مدتی از تماشای اون سریال دیگه اصلا به ارزش گذاری فصول اون سریال فکر نخواهی کرد.لینچ در آثارش معمای اثرش رو به مسئله ای وجودی گره میزنه و با استفاده از سورئالیسم واقعیت روانی مخاطب رو تخریب میکنه تا مخاطب با شبه دیالکتیکی فلسفی به نتیجه ی استدلال های اثر برسه .هر چند در نهایته استدلال های لینچ میشه نوعی خوشبینی قابل تردید رو دید اما همچنان روندی که به مخاطب عرضه میکنه برای رسیدن به اون نتیجه ارزشمنده.این سریال هر چند سبک تر از باقی آثار مطرحه لینچه اما به علت سریال بودنش نمونه ی رقیق شده ی خوبیه از جهان لینچ .

6.(Westworld) (فصل اول )این سریال برخلاف ظاهرش به شما اندیشیدن عرضه نمیکنه .بلکه ایده ها و اندیشه هایی که ریشه در فلسفه ی جدید(دکارت،بارکلی و... دارند) و اسطوره های غربی دارند را به واقعیت داستانی تبدیل کرده .و خب بهت و حیرت به مخاطب دست میده .دیدنش خالی از لطف نیست.

7.(Young pop) سریال پائولو سورنتینوی ایتالیایی ،باز هم کارگردانی سینمایی پشت این سریال قرار داره .تا حدودی میشه قاعده شکنی هایی رو در شخصیت پردازی ها مشاهده کرد.پاپ جوان روایت جذابیه از شخصیت پاپی خیالی که طنز ایتالیایی-کاتولیکی و بازی جود لاو جذابش کرده .

8.دو تا سریال مستند تاریخی هم معرفی می کنم که ارزش دیدن دارند و به یک موضوع می پردازند.(نازیسم و جنگ جهانی دوم)
(The World at War) و ( Hitler: A Film from Germany )

9.این بار سریالی تاریخی-درام در اروپای شرقی دوران جنگ سرد .
(Burning bush).

10.دوست دارم شماره ی ده سریال فوق العاده ی کیشلوفسکی باشه.(Dekalog) کیفیت اپیزودها متفاوته و بعضی شاهکارهای سینمایی کوچکی اند که در قالب یه تی وی دراومدند.بعضی هم نه.اما در کل دیدنش بسیار ارزشمنده.

فعلا همین ده تا رو یادم اومد که ارزش معرفی داشتند وایت ولف عزیز.اوقات خوبی داشته باشی دوستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری