رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

به اپیزود اول فصل هشتم از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟  

122 رای

1. 1. به اپیزود اول فصل هشتم از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      1
    • 6
      9
    • 7
      23
    • 8
      44
    • 9
      25
    • 10
      15

Recommended Posts

این تاپیک برای گفت و گو در خصوص قسمت اول فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خطر اسپویل قسمت اول فصل هشتم

خب بعد از دوسال انتظار، قسمت اول فصل هشتم اومد و بیشتر زمینه سازی برای اتفاقات آینده بود

برخورد شخصیت ها با هم و نحوه گفتگو ها جالب بود  ولی به نظر من آنچنان پخته از آب در نیومده بود و باز هم سراسیمگی در آن به چشم میخورد،به شخصه انتظار داشتم مثلا دیدار آریا با گندری یا هوند بهتر از آب در بیاد و جای کار بیشتری داشت.

نکات مثبت این اپیزود از نظر من:

1- اجیر کردن بران (توسط سرسی) برای کشتن تیریون با همان کمانی که با آن پدرش را کشت

2- پرواز دو نفره جان با دنریس ........نگاه خشم آلود از سر غیرت دراگون به جان هنگام بوسیدن دنریس(عاشق نگاهش شدم!)

3- دیدار آریا با جان بعد از مدتها دوری

4- دیدار تریون و سانسا و صحبتهای آنها

5- نحوه برخورد سم با اعدام شدن پدر و برادرش توسط دنریس

نکات منفی این اپیزود از نظر من:

1- نحوه گفتن حقیقت به جان اسنو درباره پدر و مادرش...............خیلی سریع و بی مقدمه رخ داد و جان هم خیلی سریع آن را باور کرد

2- دیدار آریا با هوند و گندری...........انتظارم بیشتر بود

3- دیدار جان با برن (مثلا آخرین باری که جان برن رو دید، برن بی هوش بود.........با یه جمله "برای خودت مردی شدی" سر و ته قضیه رو هم آوردن

4- وا دادن راحت سرسی به گریجوی

5-منتظر موندن برن شب تا صبح براي ديدن جيمي لنيستر!

در پایان من به این اپیزود نمره هشت رو دادم

ویرایش شده در توسط hodor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب بعد از بيشتر از 1 سال بد نبود

بيشتر راضي بودم به خاطر اينكه تقريبا 90 درصد فيلنامه لورفته معروف اشتباه بود

نقاط قوت اين قسمت

1-ورود باحال ارتش دنريس

2-ورود گلدن كمپاني

3-نگاه غضب آلود دراگون

نقاط ضعف زياد نبود ولي ديگه از نظر من ليدي مورمنت زيادي داره اداي آدم بزرگا رو در مياره

سرسي هم شده ج خيابوني  هركي قيمت بالاتر بده ميگه بفرما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چقدر این قسمت اشاره داشت به اپیزود اول سیزن یک. از پسر بچه که از درخت بالا رفت بگیر ( کی بود اصن؟! :|  شاید از جاسوس‌های کایبرن بود ) تا حتی آهنگی که play شد وقتی جان و دنریس ( کینگ رابرت و سرسی ) رسیدن وینترفل.

و اینکه آریا هم احتمالا عاشق گندری شده. :D و اگه یادتون باشه تو قسمت اول رابرت به ند میگه: تو یه دختر داری، منم یه پسر، وقتشه خاندانمون رو بهم پیوند بدیم :D گندری هم که پسره رابرته. پس .... :))

و در آخر هم فکر میکنم نایت کینگ از همون اول اول گفت هدفش چیه! اون علامتی که رو دیوار درست کرد همون علامتی بود که اپیزود یک سیزن اول با جنازه ها درست کرد. و دقیقا اون علامت شبیه نقشه جایی بود که در اول بچه های جنگل اونو تبدیل به واکر کردن!

نقل قول

3-نگاه غضب آلود دراگون 

کجاش غضب آلود بود؟! :|

ویرایش شده در توسط V1ctarion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی خوب بودش من کلا اضطراب داشتم 

و مطمعن شدم که ازور اهای جیمی هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام
من واقعا راضی نبودم
بر خلاف روند تا به اینجای داستان که آهسته و کامل برنامه ریزی شده بود انگار فصل 8 الکی فقط میخوان تمومش کنن که البته با توجه به فصل آخر بودنش همین انتظار رو داشتم
ولی خیلی داره سریع پیش میره اصلا خوب نیست این
شایدم چون 2سال منتظر بودم این حس رو پیدا کردم که خیلی سختگیرانه به سریال نگاه میکنم و انتظارم از سریال که بعد از 2سال میاد و این اپیزود اولش هم بود خیلی بیشتر بوده

ویرایش شده در توسط amirsafaee

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب.به نظر من این قسمت یه مقداری بیش از حد نکات منفی داشت:

1-برخورد سرد و مصنوعی جان با آریا

2-کلیشه ای بودن نحوه گفتن حقیقت به جان(تقریبا مثل فیلمای خودمون)

3-روند عجله ای داستان(میتونستن بیش تر روی سکانس جان و سم مانور بدن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 48 دقیقه قبل، john stark گفته است :

نقاط قوت اين قسمت

1-ورود باحال ارتش دنريس

2-ورود گلدن كمپاني

3-نگاه غضب آلود دراگون

نقاط ضعف زياد نبود ولي ديگه از نظر من ليدي مورمنت زيادي داره اداي آدم بزرگا رو در مياره

در ۱ ساعت قبل، hodor گفته است :

خب بعد از دوسال انتظار، قسمت اول فصل هشتم اومد و بیشتر زمینه سازی برای اتفاقات آینده بود

برخورد شخصیت ها با هم و نحوه گفتگو ها جالب بود  ولی به نظر من آنچنان پخته از آب در نیومده بود و باز هم سراسیمگی در آن به چشم میخورد،به شخصه انتظار داشتم مثلا دیدار آریا با گندری یا هوند بهتر از آب در بیاد و جای کار بیشتری داشت.

1- اجیر کردن بران (توسط سرسی) برای کشتن تیریون با همان کمانی که با آن پدرش را کشت

2- پرواز دو نفره جان با دنریس ........نگاه خشم آلود از سر غیرت دراگون به جان هنگام بوسیدن دنریس(عاشق نگاهش شدم!)

1- نحوه گفتن حقیقت به جان اسنو درباره پدر و مادرش...............خیلی سریع و بی مقدمه رخ داد و جان هم خیلی سریع آن را باور کرد

3- دیدار جان با برن (مثلا آخرین باری که جان برن رو دید، برن بی هوش بود.........با یه جمله "برای خودت مردی شدی" سر و ته قضیه رو هم آوردن

سرسی از جیمی بارداره، الآن میخواد بچه رو به گریجوی نسبت بده

در 48 دقیقه قبل، john stark گفته است :

نقاط قوت اين قسمت

1-ورود باحال ارتش دنريس

2-ورود گلدن كمپاني

3-نگاه غضب آلود دراگون

در ۱ ساعت قبل، hodor گفته است :

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

اولش ک دیدم یاد قسمت اول فصل یک افتادم ولی مو به تن ادم سیخ میشد.

پرواز دراگونها

از مخالفت سانسا معلومه که تو آینده پشیمون میشه ولی تصمین درست رو میگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خیلی دوست داشتم اپیزود اول رو 

شخصا دلم برای تیکه انداختن های عالمانه ی تیریون تنگ شده بود. دیدارش با سانزا عالی بود و واقعا لذت بردم.

نحوه برخورد مردم شمال با دنریس واقعا عالی بود. سرمای هوا و سرمای رفتار مردم باهاش واقعا فضاسازی زیبایی بود به نظرم.

از اون که بگذریم میرسیم به تیان گریجوی و بازیگر عالیش که نحوه ی تضاد احساسات تیان رو واقعا زیبا به تصویر کشیده بود. از اینکه از همین اول کار یارا نجات پیدا کرد خوشحال شدم ولی احساس میکنم در مورد قضیه ی پدر و مادر جان اسنو نویسنده با کمی بی انصافی هیجان قضیه رو از بین برد. هم اینکه همین اول کاری دستش رو رو کرد هم نحوه ی برخورد جان با موضوع ... تنها امیدی که من میتونم به این قسمت داشته باشم اینه که نویسنده بخواد دست و پنجه نرم کردن جان رو به تصویر بکشه و اینکه آیا جان به دنریس خواهد گفت یا نه ... دنریس هیچ شناختی از برن نداره و ممکنه فکر کنه سم میخواد انتقام خانوادشو بگیره که این ادعا رو میکنن و اگر بدونه در پایان قرار نیست ملکه بشه ممکنه جنگ رو بیخیال بشه و برای نجات دو تا اژدهای باقیمانده راه اومده رو برگرده. 

از لحظات درخشان قسمت آخر که بچه ی مرده شروع به جیغ زدن میکنه و زمان رسیدن جیمی لنیستر که با هنوز انگار خودشو گم کرده و میان شرافت و عشق داره انتخاب میکنه و میشه گفت هنوز حاضره برگرده پیش سرسی ...

یکی از سکانس هایی که جای کار بیشتری داشت لحظه ی دیدار آریا و گندری و همینطور جان و برن بود. سر هم بندی زیادی به چشم میخورد. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ميتونست حماسي تر شروع بشه بلاخره فصل قبل با حمله نايت كينگ به ديوار تموم شد و سريال ميتونست با يه پرولوگ شروع بشه كه نايت كينگ به يك جايي حمله كرده و برن داره بشكل ويژن ميبينه، لااقل ميشد حمله نايت كينگ به لست هارت و كشته شدن لردآمبر را بشكل مختصر نشون بدن و يا اينكه چجوري اد و بقيه واچ ها از كسل بلك فرار كردن! در كل بنظرم از شروع فصل قبل بهتر بود، نمره ٧ بهش ميدم!

پ.ن: چقدر تو اين دو ماه تئوري پيرامون اون مكان كوهستاني كه جان و دني رفتن مطرح شد! دست آخر معلوم شد لنگ مكان بودن ?

ویرایش شده در توسط shah994

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بازیگر برن گفته بود که بعد از سریال همه از شخصیت من متنفر میشن الان که قسمت اول رودیدیم تا جایی متوجه شدیم شاید اسپول کرده باشه

روند سریال خیلی تند داره پیش میره با توجه به اینکه قسمت بعد رو شخصیت جیمی تمرکز میشه و فکر کنم اماده شدن وینترفل برای جنگ با نایت کینگ

این ایپزود با توجه به اینکه بعد از دو سال اومده بود فقط یه اماده سازی بود برای شروع خط داستانی جدید یا همون نقشه ی نایت کینگ

تو پریمر قسمت بعد می بینیم که جان از یچیزی غافل گیر شده که شاید نزدیک شدن نایت کینگ باشه

و فکر کنم یورون میدونه طرف قسمت بازنده رو گرفته و شاید سرسی روبپیچونه

سرسی از ارتش گلدن راضی نبود و ما دیدیم بعد از رفتن یورون از اتاق قیافه وحشت زده ای داشت

از نظر شخصیت پردازی سانسا همه رو متعجب کرد و کامل نشان داده به بلوغ فکری رسیده 

دنریس و جان الان تو اوج عشقشون هستن و شاید با خبر شدن دنریس از حقیقت با جان به مشکل بر بخوره یا هم به گفته تیریون باهم سون کینگدوم رو اداره بکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، shah994 گفته است :

ميتونست حماسي تر شروع بشه بلاخره فصل قبل با حمله نايت كينگ به ديوار تموم شد و سريال ميتونست با يه پرولوگ شروع بشه كه نايت كينگ به يك جايي حمله كرده و برن داره بشكل ويژن ديده، لااقل ميشد حمله نايت كينگ به لست هارت بشكل مختصر نشون بدن و همچنين نحوه كشته لردآمبر نشون بدن يا اينكه چور اد و بقيه واچ ها از كسل بلك فرار كردن! در كل بنظرم از شروع فصل قبل بهتر بود، نمره ٧ بهش ميدم!

پ.ن: چقدر تو اين دو ماه تئوري پيرامون اون مكان كوهستاني كه جان و دوني رفتن مطرح شد! دست آخر معلوم شد لنگ مكان بودن ?

اینجوری خط داستانی قسمت اول خیلی سریع پیش میره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمیدونم انتظار دیدن چه صحنه ای رو داشتم، ولی اصلاً از این خوشم نیومد، یا بهتره بگم کافی نبود برام، از هر نظری

جوری باهم سوال احوالپرسی میکنن انگار دوشنبه هفته قبل وینترفل شام مهمونی بوده، همه هم رو دیدن الان بعد یه هفته باز دور هم جمع میشن

بجز صحنه ای که یادگاری نایت کینگ رو دیدیم، برام جالب نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنظرتون اون علامت که که با جسد لرد آمبر و دست و پا درست کرده بودن چی بود؟

اون علامت خیلی شبیه علامتی که توی اپیزود اول سیزن یک وقتی که وایت واکر ها با اون نایت واچ ها شکل همون علامت رو درست کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمال کشته شدن تیریون توسط بران آو بلک واتر وجود داره. چون بازیگرش گفته بود شاید تو فصل هشت طرفدارام از من بدشون بیاد. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب سطح توقع من از گیم آو ترونز خیلی بالاست و واقعا هم تونسته راضیم کنه. ولی خب تو اپیزود یک فصل هشت یه مقدار عجله زیاد بود انگار. مثلا توقعم از برخوردای بعد چندین سال خیلی بیشتر از این چیزی بود که انجام شد مثل برخورد جان با برن یا آریا با جان. یا گفتن واقعیت به جان. ولی اینکه شبیه قسمت یک فصل یک کرده بودنش عالی بود. مثل بالا رفتن اون پسر از درخت و بالا رفتن برن از دیوار موقع ورود سپاه. یا آهنگ متن ورود سپاه. 

ولی در کل برای منی که عاشق این فیلم هستم راضی کننده بود. پس از دو سال واقعا بهم چسبید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، mjghr گفته است :

بنظرتون اون علامت که که با جسد لرد آمبر و دست و پا درست کرده بودن چی بود؟

اون علامت خیلی شبیه علامتی که توی اپیزود اول سیزن یک وقتی که وایت واکر ها با اون نایت واچ ها شکل همون علامت رو درست کردن

اون علامت دقیقا شبیه همون مکانیه که اولین بار دختران جنگل، نایت کینگ رو به وجود آوردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عه لعنتی 

جان بالاخره فهمید کیه ولی خوب نبود. انقدر که تو ذهنم تصویرسازی کرده بودم نحوه فهمیدنش رو که هرجوری هم دستش میکردن بهم نمیچسبید

منم با دوستان موافقم انگار سریال رفته توی دور تند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 47 دقیقه قبل، Khosi.P گفته است :

روند اتفاقات واقعا خیلی سریع .

موافقم.

در عین حال ؛ یه جورایی هم داره قطره چکونی اطلاعات منتشر شده رو رد میکنه هم ببیننده رو برای اتفاقات اصلی آماده میکنه. بعد از این همه انتظار کشیدن، اگه ایرادی هم داشته از دیدمون حالا حالا ها پنهان میمونه. اما اگه بخوایم صادق باشیم. با این حال کاملا ارضا کننده بود!
بقول رامین جوادی: هربار که فصل جدیدی میسازیم ، با خودم میگم دیگه بهتر از این نمیشه ساخت، ولی اونا میسازن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در کل این قسمت یه جوری بود

برخوردا خیلی سرد بودن

مثلا برخورد سانسا و جان چقد خوب بود از موزیک تا فضا

ولی جان و برن بعد این همه خیلی سرسری رد شدن

یا جان و آریا

دارن سرهم بندی میکنن

در 26 دقیقه قبل، V1ctarion گفته است :

اون علامت دقیقا شبیه همون مکانیه که اولین بار دختران جنگل، نایت کینگ رو به وجود آوردن.

یعنی شاه شب میخواد برگرده به اون مکان?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، لیانا مورمونت گفته است :

یه تئوری جدیدن پخش شده میگن نایت کینگ تارگرینه

چون سوار اژدها میشه

نظرتون چیه

برین هم موهاش طلاییه، لنیستره؟!

در هم اکنون، لیانا مورمونت گفته است :

در کل این قسمت یه جوری بود

برخوردا خیلی سرد بودن

مثلا برخورد سانسا و جان چقد خوب بود از موزیک تا فضا

ولی جان و برن بعد این همه خیلی سرسری رد شدن

یا جان و آریا

دارن سرهم بندی میکنن

تو همون قسمت هم دیدار سانسا و برن یخورده آبکی بود! نباید زیاد دلسرد بشیم.  راستش تقصیر خودِ سریاله که اینقدر تواقعاتمون رو بالا برده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری