رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

به اپیزود اول فصل هشتم از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟  

122 رای

1. 1. به اپیزود اول فصل هشتم از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      1
    • 6
      9
    • 7
      23
    • 8
      44
    • 9
      25
    • 10
      15

Recommended Posts

سلام به همه دوستان بعد از مدت ها!

------------------------------------------------------------

قسمت اول فصل آخر سندروم شتاب زدگی و سطحی بودن رو با قدرت هرچه تمام تر ادامه داد و باز هم ثابت کرد بدون منبع اقتباس کامل و جامع دی اند دی کاری به جز چسب زدن درام خاص سریال و سعی در خفن جلوه دادنش بلد نیستن!

بعد از افتضاح فصل هفتم و سقوط سریال با کله به ارتفاع منفی 1000 پایی، دوست داشتم شروع طوفانی رو ببینم که طوفانش رو فقط در نوستالژی بازی و بازسازی خاطرات گاها فریم به فریم سازندگان از اولین قسمت سریال شاهد بودم.

دیدار دوباره شخصیت ها اصلا عمیق و تاثیرگذار نبود؛ دیالوگ های طنزآمیز واقعا چیپ بودن؛ نمیشد کوچکترین واکنشی به دیدار دوباره تازی و آریا، جان و آریا، جان و برن، لاو ترکوندن های جان و دنریس یا حتی جرقه زدن علاقه بین گندری و آریا داشت!

صحنه خاک بر سری هم فقط بود که باشه و واقعا بران میتونست ماموریتش رو به شکل جالب تری دریافت کنه. قبول که بازیگران بران و سرسی از هم دل خوشی ندارن ولی وقتی قرارداد امضا میکنن و میلیونی پول میگیرن بهتره یه کم دل به کار بدن. :classic_biggrin:

شخصیت دنریس در تلاش برای خفن موندن هرچه بیشتر داره به یک زن سرد و بی رحم تبدیل میشه، از لبخندش موقع فرار کردن مردم از ترس اژدهاهاش گرفته تا تیکه انداختن به سانسا و تشریح مرگ پدر و برادر سم به سردترین شکل ممکن. واقعا اگر فراز و فرودی بین جان و دنی و استارک ها پیش نیاد و این حالات صرفا قراره باشه که دنریس شخصیت خفنی باشه باید افسوس خورد.

تو پنج قسمت آینده واقعا قراره شاه شب حمله کنه و تکلیف تخت آهنی مشخص بشه و درام سریال هم شکل بگیره و و قهرمان بازی ها شروع بشه و یه عده بمیرن و یه عده زنده بمونن و و تمام اینا واقعا به شکلی اتفاق بیوفته که درخور بازی تاج و تخت باشه؟ با تمام وجود امیدوارم این اتفاق بیوفته تا پایانی لایق این سریال رو شاهد باشیم و با دل خوش انتظار برای اسپین آف های این سریال رو شروع کنیم...

در کل قسمت اول متوسط بود و به عنوان شروع برای یک طوفان(اگر طوفانی در کار باشه) بد عمل نکرد،از تیتراژ جالب گرفته تا ورود و تعامل شخصیت ها با همدیگه.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برخی از موسیقی‌های سریال مثل Light of the Seven، به قدری قدرتمندن و صداشون در ذهن می‌مونه که کمتر کسی هست که اون‌ها رو نشناسه. ولی بعضی از موسیقی‌های متن هم هستن که شاید این‌قدر به یاد موندنی نباشن، ولی در لحظه، کارشون رو به شکل عالی انجام می‌دن. مثل موسیقی جذابی که برای لحظه‌ی مواجهه‌ی همون جان و سم تو اواخر قسمت 1 فصل هشت استفاده شد. چه‌قدر حس قابل پیش‌بینی نبودن نتیجه‌ی اتفاقِ افتاده رو عالی منتقل می‌کرد. طوری که فقط به یاد بیاریم اتفاق مهمی از راه رسیده که می‌تونه از خیلی جهات خطرناک باشه. اما حتی نمی‌دونیم که در طولانی‌مدت باید به خاطر رخ دادنش هیجان‌زده بشیم یا ناراحت و موسیقی هم به هوشمندانه‌ترین حالت، بی‌دلیل تو اطمینان پیدا کردن نسبت به جواب این سوال، کمک‌مون نمی‌کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همگی بعد دو سال دوباره اومدیم :classic_biggrin:

شروع راضی کننده ای بود امیدوارم هفته های بعدی بهترین اپیزود های سریال رو ببینیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۱/۲۷ at 04:32، Abolfazl Stark گفته است :

اقا یه سوال پیش میاد بره من ی نسخه ای دانلود کردم شک کردم ک شاید سانسور بوده تو اون صحنه ک سرسی و یورون تو اتاقن نشون میده صحنرو یا از همونجا نشون میده ک شلوارو میکشه بالا؟

وقتی شک میکنی باید زمان سریالو چک کنی

نسخه ای که دستته با اصلیش 

انتظار داشتی پورن ببینی که شک کردی سانسور شده...؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم بلاخره معنی علامت و نشونه ای که آدره‍ا میذارن لو رفت . دیو هیل یکی از نمایشنامه نویس های سریال ، توی مصاحبش گفته این نماد جزو الگو ها و نماد های مقدس فرزندان جنگل بوده و در جایی که اولین آدر درست شده بود هم به اون اشاره شده . نایت کینگ هم با گذاشتن این نشانه به اون شکل ، سعی داره به نوعی بهش توهین کنه یا خودش در جهت مخالف فرزندان جنگل قرار بده . تقریبا مثل رابطه شیطان و صلیب برعکس

"As we saw with Bran and the Three-Eyed Raven, the spiral pattern was sacred to the Children of the Forest, who created the Night King by sacrificing a captured man in a spiral “henge of stones.” The Night King then adopted the symbol as a sort of blasphemy, like Satan with the upside-down cross."

منبع

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستانی که به نحوه دید و بازدیدا گیر میدن دیالوگ برن رو فراموش نکنین:" وی دونت هَو تایم فور آل دیس" واقعا هم وقتی نایت کینگ دیوارو پوکونده داره میاد سمتشون دلیلی واسه هندی بازی نیست. آدمیزاد مشکل مالی که داره حوصله دیدن ننه باباشم نداره چه برسه به اینا که همشون میدونن چی در انتظارشونه و احتمالِ مردن رو بیشتر از زنده موندن میدونن و نمیدونن باید چیکار کنن. پس لطفا اگر شرایط وستروس رو درک نمی‌کنین و دنبال صحنه‌های احساسی میگردین دعوتتون میکنم به تماشای سینمای بالیوود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، mmdamingram گفته است :

دوستانی که به نحوه دید و بازدیدا گیر میدن دیالوگ برن رو فراموش نکنین:" وی دونت هَو تایم فور آل دیس" واقعا هم وقتی نایت کینگ دیوارو پوکونده داره میاد سمتشون دلیلی واسه هندی بازی نیست. آدمیزاد مشکل مالی که داره حوصله دیدن ننه باباشم نداره چه برسه به اینا که همشون میدونن چی در انتظارشونه و احتمالِ مردن رو بیشتر از زنده موندن میدونن و نمیدونن باید چیکار کنن. پس لطفا اگر شرایط وستروس رو درک نمی‌کنین و دنبال صحنه‌های احساسی میگردین دعوتتون میکنم به تماشای سینمای بالیوود.

دقیقا نظر منم همینه..

ولی یه جمله دیگم داره برن قبل از این لحظه که ادمو به شک میندازه..اونجا که جان اسنو بهش میگه مردی شدی ولی برن میگه تقریبا..به نظرم یه نکته داره این تقریبا گفتنش..و اینکه اگه دقت کنید نگران تر از همه برن هست..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان

اول از همه میگم که به هیچ عنوان از قسمت اول فصل ۸ راضی نبودم و اگر تو نظرسنجی صفر داشت بهش صفر میدادم. البته نظر من فقط برمیگرده به فیلمنامه و به موارد دیگه مثل طراحی لباس، موسیقی، نورپردازی و ... کاری ندارم.

به اون دوستایی که میگن خب زمان کافی نداشتن که به صحنه های بالیوودی برسن عرض می کنم که به هر حال اونا صحنه های بالیوودی رو جا دادن توی فیلم. می تونستن با دیالوگهای بهتر یا بازی گرفتن بهتر از بازیگرها این صحنه ها رو به حد قابل قبولی برسونند که دیگه تا این حد چیپ نباشه. حرف شما وقتی درسته که فیلم از این صحنه ها گذشته باشه.

در کل واقعا نا امید کننده بود. امیدوارم تو قسمتهای آینده جبران بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی در مورد نگاه دروگون به دنریس و جان که اکثرا گفته بودن به نطرشون برن بوده به نظر من دروگو بود!

اژدهاها همونایی هستن که به اسمشون نامگذاری شدن. درگون، دروگوئه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با دیدن قسمت یک دیگه مطمئن شدم یکی از مرگ های قطعی سریال مرگِ سانسا استارک هستش.. دلیل این حرفمم اینه که زیادی خودخواه شده و برای اینکه جزو بازمانده ها باشه زیادی شخصیت خودشیفته و ترسو و محافظه‌کاری هستش مخصوصا که الان اینجوری نسبت به جان و دنریس دشمنی می‌ورزه و احتمال اینکه بهشون خیانت کنه خیلی زیاده (فقط یه احتمالِ) پس هیچ جوره لیاقت سوار شدنِ کشتی زنده هارو نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۱/۲۷ at 11:56، fatemeh.a گفته است :

نکته تستی و کنکوری

سر گوزن دوباره به لوگوی gome of thrones در تیتراژ برگشت

بعد از مرگ تامن فقط سر گرگ و شیر و اژدها مونده بود

دادا گندری که هنوز زنده اس توی فصل هفتم که دیدیم با افتخار هویت خودش رو به جان اسنو گفت!! دیدیم که چه توانایی هایی داره! رفت اونور دیوار و زنده برگشت سلاحشم که مثل پدرش یه پتکِ.. پس میتونه جانشین خوبی باشه برای رابرت 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری