رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

بحث اپیزودیک قسمت سوم  

127 رای

1. 1. به قسمت سوم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      4
    • 2
      4
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      3
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      30
    • 10
      63

Recommended Posts

قابل پیش بینی نبود؟؟؟ ببخشید تو فیلمهای مرحوم سلحشورم تا اخرین لحظه شکست قطعیه و لحظه اخر یک نفر قهرمان داستان میشه! حالا اریا یا حان یا هرکی... افتضاح بود افتضاح. این سریال با همون تاکتیک شرکت اپل و بزرگنمایی و تبلیغات وسیع قبل از پخشش به بیننده القا میکنه خیلی خفنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از شاهکارهای این قسمت خط داستانی آریا بود یک شبیه سازی کوچک از کل جنگ. با قدرت و امید و توانایی های ویژه ای که داری وارد جنگ میشی 20 30 تای اولو راحت میکشی ادامه میدی 100 تا 200 تا بعدش متوجه میشی مهم نیست چنتا کشتی دشمن تمومی نداره کم کم ترس بهت غلبه میکنه و میفهمی فقط باید فرار کرد

در تریلر قسمت 4 شاهد ورود مردم به رد کیپ هستیم احتمالا سرسی قصد داه از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده کنه و یا حتی گروگان بگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، S.khani گفته است :

قابل پیش بینی نبود؟؟؟ ببخشید تو فیلمهای مرحوم سلحشورم تا اخرین لحظه شکست قطعیه و لحظه اخر یک نفر قهرمان داستان میشه! حالا اریا یا حان یا هرکی... افتضاح بود افتضاح. این سریال با همون تاکتیک شرکت اپل و بزرگنمایی و تبلیغات وسیع قبل از پخشش به بیننده القا میکنه خیلی خفنه

بفرمایید شما اگر جای کارگردان بودید چیکار میکردید و پلانتون برای مرگ نایت کینگ به دست آریا چی میتونست باشه .

خیلی دلم میخواد بدونم که شما در این خصوص چه مرقوم میفرمایید 

لطفا مستقیم به پاسخ مطلب بپردازید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

درود بر سازندگان و عوامل سریال یکی از بهترین نبردهای تاریخ سینما و تلویزیون رو به تصویر کشیدن

ظاهرا استارک ها باید شعارشون رو عوض کنن

امتیاز 10 دادم عالی بود

چی بزارن یخ و خون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 24 دقیقه قبل، S.khani گفته است :

خوشحالم که یک نفر هم عقیده ام پیدا شد‌. هنوزم باورم نمیشه که شاه شب ۱۰ هزار سال صبر کرده تا حالا و اینجوری بمیره! اینقدر مفت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Khosi.P گفته است :

نظر شما محترمه ولی دیگه واقعا در حق نایت کینگ بی انصافی شده از اول سریال من منتظر این نبرد بودم آخرش خیلی هندی زدن کشتن نایت کینگ رو.

چون خطری براش به حساب نمیومد ولی وقتی یکی از پشت میاد خیلی فرق داره باز برام قابل توجیه نیست آریا از کجا اومد و چطور انقدر راحت از وسط یه لشکر رد شد!!!

این قسمت کلی باگ داشت ولی این دیگه خیلی تو چشم بودش.

به من باشه از 10 فقط 7 میدم دلیل نداره انقدر این قسمت عالی دونست .

نایت کینگ با این جادو جنبلاش بچه ناف دهلیه اونوقت حقش نبود به سورت هندی برمیره تازه مرگش کاملا گم اف ترونزی بود چون بار ها افراد در اوج قدرت و زمانی که فکر میکردن پیروز شدن شکست خوردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

چی بزارن یخ و خون

به بنرشون میتونن کله نایت کینگ رو اضافه کنن بین دندونای دایرولف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، MRD010 گفته است :

سامر رو واسه همین گفتم چون اونور دیوار توسط وایت ها خورده شد میتونست اینجا جزو ارتش نایت کینگ باشه که بازم بودجه ...

در ضمن من یه چیزی رو گیج شدم

خنجر رو مگه اریا نداد به سانسا ؟ پس چطور هنوز داشتش .

دقیقا منم ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 28 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

بفرمایید شما اگر جای کارگردان بودید چیکار میکردید و پلانتون برای مرگ نایت کینگ به دست آریا چی میتونست باشه .

خیلی دلم میخواد بدونم که شما در این خصوص چه مرقوم میفرمایید 

لطفا مستقیم به پاسخ مطلب بپردازید 

همین کار رو میکردم.مثل شما.مثل همه.پس نگید قابل پیش بینی نبود?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

نایت کینگ با این جادو جنبلاش بچه ناف دهلیه اونوقت حقش نبود به سورت هندی برمیره تازه مرگش کاملا گم اف ترونزی بود چون بار ها افراد در اوج قدرت و زمانی که فکر میکردن پیروز شدن شکست خوردن

شکست خوردن اما با سیاست با منطق. به خاطر اینکه یه جایی یه چیزی رو نادیده گرفتن. نه اینکه به این فکر نکرده باشن که یهو یه دختر با خنجر والریایی از آسمون بیفته رو سرشون. کاش حداقل یه اژدها برده بودش و از اون بالا پرتش کرده بود پایین!

آریا یه بی چهره است ولی اصلا از این قدرتش استفاده نکرد. برن وارگ قدرتمندیه ولی اصلا از این قدرتش استفاده نکرد. دنریس نسوزه میشد مثلا تو صحنه ای که دنریس گیر افتاده بود و مرده ها دورشو گرفته بودن حتی بعد از اینکه جورا مرد( برای اینکه نگید پس جورا چطوری مرد) دروگون سر میرسید و همه رو آتش میزد و دنریس به خاطر نسوز بودنش سالم می موند و سوار دروگون برای نجات جان می رفت. رودررویی دنریس و ویسریون خیلی جذاب تر از رودرویی جان و ویسریون بود. مادری که مجبوره فرزندش رو که از مرگ برگشته بکشه. یا می تونست آریا رو با دروگون ببره بندازه رو سر شاه شب. اینجوری دنریس آزوراهیی بود که نیسا نیسا( ویسریون) رو کشته و لایت برینگر هم میشد آریا!

همین سناریو مسخره رو هم میشد بهتر بهش پرداخت. الان اینقدر حالم بده که نمی تونم فکر کنم ولی شاید اروم بشم بتونم نظر درست بدم. به هر چیزی فکر کردم جز پایان بالیوودی نایت کینگ!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تعجب میکنم برخی از دوستان ایرادات بیهوده میگیرند به فیلم

اول اینکه این قسمت کجاش فمنیستی بود ؟

اگر منظورتون صحنه ای هست که لیانا استارک با شجاعت مرد، خب تئون هم با همون شجاعت مرد. بریک هم با همون شجاعت مرد. جورا هم خودشو فدا کرد.

اگر منظورتون آریائه که نایت کینگ رو کشت، چه اشکالی داره بین این همه کاراکتر تاثیر گذار مرد، یک کاراکتر تاثیر گذار زن هم باشه؟ این چیزیه که مارتین هم احتمالا در نظر داره برای آریا. اتفاقا به نظر من اینکه به جای جان که هممون فکرشو میکردیم آریا کشت چیز قشنگی بود و از کلیشه ای بودن کم کرد.

من غیر از این صحنه ی تاثیرگذاری ندیدم از زن ها. واقعا متوجه چیزی به اسم فمنیستی نشدم :|

در مورد مرگ نایت کینگ هم واقعا چیز خوبی در آوردن ... فقط سوالم اینه که الان ابهامات مربوط به اینکه اصلا هدف نایت کینگ چی بود و هدف کلاغ سه چشم(برن) چیه پاسخ داده نمیشه؟ من حدس میزنم قسمت آخر باز هم یه چیزی ببینیم ازشون.

اون تیزر که توی سرداب وینترفل هستن الکی بود درسته ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 50 دقیقه قبل، Momomo گفته است :

بچه ها نظرتون درباره اونجایی ک ستاره دار کردم چیه..ببینید یه بار دیگ اینجای قسمت سه رو خیلی پر از نکتس..

خیلی موافقم. "مردم در پایان سریال از من متنفر میشن" بازیگر برندون استارک اینو گفته. ساده‌لوحانه است اگه فکر کنیم این آخر داستان نایت کینگ بود. اسم اپیزود شب طولانیه. بنظرم دو قسمت آینده صرف بازی تاج و تخت میشه ولی قسمت آخر یه شگفتی در انتظارمونه.. یادمون نره ۲۴۰ دقیقه مونده تا آخر داستان...

پیش‌بینی هامو نمیگم چون فقط می‌خوام بشینم ببینم و کنجکاویمو برطرف کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 18 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

خوشحالم که یک نفر هم عقیده ام پیدا شد‌. هنوزم باورم نمیشه که شاه شب ۱۰ هزار سال صبر کرده تا حالا و اینجوری بمیره! اینقدر مفت!

مفت نمرد

توسط یکی از بهترین های مردان بی چهره مرد . بهترین شاگرد جاکن هاکار .

در 12 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

حقش بود . یه اژدها رو هندی بدست اورد باید هندی هم میمرد که خنثی بشه ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 27 دقیقه قبل، MRD010 گفته است :

مفت نمرد

توسط یکی از بهترین های مردان بی چهره مرد . بهترین شاگرد جاکن هاکار .

حقش بود . یه اژدها رو هندی بدست اورد باید هندی هم میمرد که خنثی بشه ?

اریا مرد! بیچهره نیست. حداقل کاش چند تا مرد بی چهره بودن. مردان بی چهره که اینقدر خفنن می تونستن آریا رو بفرستن اونور دیوار راحت نایت کینگ رو بکشه این همه هم وینترفل تلفات نده. به هر حال رقاص ابهاست دیگه می تونه یهو بی صدا رو سر نایت کینگ فرود بیاد.

اره دیگه از فصل هفت فیلم هندی شده و تمام کسایی که فیلم هندی دوست دارن اینو هم دوست دارن.

من دیگه حرفی ندارم! فقط آدمایی می تونن درک کنند من چه حالی دارم که مثل من فکر می کردند بازی تاج و تخت یه چیز متفاوته! 

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

شکست خوردن اما با سیاست با منطق. به خاطر اینکه یه جایی یه چیزی رو نادیده گرفتن. نه اینکه به این فکر نکرده باشن که یهو یه دختر با خنجر والریایی از آسمون بیفته رو سرشون. کاش حداقل یه اژدها برده بودش و از اون بالا پرتش کرده بود پایین!

آریا یه بی چهره است ولی اصلا از این قدرتش استفاده نکرد. برن وارگ قدرتمندیه ولی اصلا از این قدرتش استفاده نکرد. دنریس نسوزه میشد مثلا تو صحنه ای که دنریس گیر افتاده بود و مرده ها دورشو گرفته بودن حتی بعد از اینکه جورا مرد( برای اینکه نگید پس جورا چطوری مرد) دروگون سر میرسید و همه رو آتش میزد و دنریس به خاطر نسوز بودنش سالم می موند و سوار دروگون برای نجات جان می رفت. رودررویی دنریس و ویسریون خیلی جذاب تر از رودرویی جان و ویسریون بود. مادری که مجبوره فرزندش رو که از مرگ برگشته بکشه. یا می تونست آریا رو با دروگون ببره بندازه رو سر شاه شب. اینجوری دنریس آزوراهیی بود که نیسا نیسا( ویسریون) رو کشته و لایت برینگر هم میشد آریا!

همین سناریو مسخره رو هم میشد بهتر بهش پرداخت. الان اینقدر حالم بده که نمی تونم فکر کنم ولی شاید اروم بشم بتونم نظر درست بدم. به هر چیزی فکر کردم جز پایان بالیوودی نایت کینگ!

برخی قتل ها در زرافت زیبان نه قدرت اون جا که خنجر از دست اریا افتاد گفتیم کار تموم شد حتی نایت کینگ هم در این شرایت فکر نمیکرد خنجر توی قلبش فرو بره این شیوه ی مرسوم کشتن افراد قدرت مند در افسانه هاست اشیل رستم سیاوش و خیلی های دیگه راب مگه تو جنگ با اژدها مرد 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

برخی قتل ها در زرافت زیبان نه قدرت اون جا که خنجر از دست اریا افتاد گفتیم کار تموم شد حتی نایت کینگ هم در این شرایت فکر نمیکرد خنجر توی قلبش فرو بره این شیوه ی مرسوم کشتن افراد قدرت مند در افسانه هاست اشیل رستم سیاوش و خیلی های دیگه راب مگه تو جنگ با اژدها مرد 

من با کسی که راب ۱۶ ساله رو با شاه شب مقایسه میکنه هیچ صحبتی ندارم.

شما کاملا درست می فرمایید!

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

پس چی فکر کردی 

نمیدونستم نایت کینگ اینهمه فن داره???

در 5 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

مارتین هم گفته اگه به گذشته بر میگشتم شخسیت راب رو مثل سریال میساختم تو سریال که راب 16 ساله نیست خیلی هم خفنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضى وقتها كلمات از بيان احساسات ناتوانند و نميشه احساسات را در قالب كلمات بيان كرد.

الان هم يكى از همون وقتهاست. يعنى هر وقت ياد اين سريال بيفتم فورى همين صحنه كشتن نايت‌كينگ به يادم مياد.

به اپيزودهاى 1 و 2 به ترتيب امتياز 8 و 9 داده بودم چون ميگفتم امتياز 10 براى اپيزود جنگ بزرگ رزرو شده و اگه بخوام به اينا امتياز 10 بدم پس به اون چند امتياز بدم؟

الان طورى شده كه هرجور حساب ميكنم ميبينم اصلا نميتونم به اين اپيزود امتيازى بدم. چون حكايت اين اپيزود دقيقا حكايت گاو 9 من شيره. گاو 9 من شير ميدونيد چيه؟ گاويه كه 9 من شير ميده و آخرش خيلى ريلكس و شيك و مجلسى يه تاپاله ميندازه وسطش يعنى ميگه حالا برو حالشو ببر! چه امتيازى بهش تعلق ميگيره؟

البته ميدونم واسه تينيجرها و فمينيستها قابل قبوله كه يهو طرف از اون بالا عين اجل معلق نازل بشه و خيلى راحت و ترتميز كار را يكسره كنه. مطمئنم خوششون هم اومده. خدا رو شكر. ما هم بخيل نيستيم اما اين صحنه واسه ما حكايت همون گاو 9 من شير بود.

سريال قبلا چند تا اسلوموشن كوتاه و بجا داشت: 1. اعدام ند، 2. ورود تايوين و تايرل‌ها در انتهاى جنگ بلك‌واتر، 3. جان سپردن ييگريت در آغوش جان اسنو در جنگ ديوار، 4. اون صحنه به ياد ماندنى در آغاز نبرد حرامزادگان، و 5. در اپيزود آنسوى ديوار، چند لحظه مانده به رسيدن دنريس. اما از وقتى اسلوموشن‌هاى كشدار اين اپيزود - كه متاسفانه يادآور اسلوموشن‌هاى ورود شخصيت‌هاى اصلى در سريال‌هاى خنده‌دار تركى مثل حريم سلطان بود - شروع شد، حدس زدم چه آشى برامون پختند منتها باورم نميشد و همش خدا خدا ميكردم كه اونطور نشه اما آخرش اونطور شد.

افسوس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 29 دقیقه قبل، S.khani گفته است :

همین کار رو میکردم.مثل شما.مثل همه.پس نگید قابل پیش بینی نبود?

این جواب من نبود .. همین کار رو میکردم معنی نداره 

لطفا دقیق بگید که سکانس مد نظرتون چی هست وگرنه این سوتفاهم پیش میاد که واقعا روند این سکانس رو درک نکردید و بنا به رسم ما ایرانیها فقط در حال انتقاد هستیم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

این جواب من نبود .. همین کار رو میکردم معنی نداره 

لطفا دقیق بگید که سکانس مد نظرتون چی هست وگرنه این سوتفاهم پیش میاد که واقعا روند این سکانس رو درک نکردید و بنا به رسم ما ایرانیها فقط در حال انتقاد هستیم 

میشه شما که درک کردید توضیح بدید. شاید بتونه یه کم آروممون کنه که ببینیم روند منطقی وجود داشته و واقعا نویسنده ها با خودشون چی فکر کردند که داستان رو اینجوری پیش بردند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تماشای اول اپیزود سوم:9.5 از 10 /دوشنبه بعد از ظهر

تماشای دوم اپیزود سوم:8 از 10/سه شنبه صبح

تماشای سوم اپیزود سوم:7 از 10 /سه شنبه،شب.

ویرایش شده در توسط ثیئون گریجوی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

میشه شما که درک کردید توضیح بدید. شاید بتونه یه کم آروممون کنه که ببینیم روند منطقی وجود داشته و واقعا نویسنده ها با خودشون چی فکر کردند که داستان رو اینجوری پیش بردند؟

روند منطقی اسم سریال بازی تاج و تخته نه فتوحات نایت کینگ که بیاد نایت کینگ رو پیروز جنگ کنه

از همین تریبون به تمام فن های نایت کینگ تسلیت میگم ایشالا هرچی خاک اونه عمر سرسی باشه????

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عجب اپیزودی بود..فک کنم اصن پلک نزدم

فقط باز خیلی تاریک بود خدا پدر ملیساندرا رو بیامرزه که یه خرده نور وارد داستان کرد?

بهترین نکته ی اپیزود این بود که همه تقریبآ فکر می کردن جان قراره شاه شب رو بکشه و سوپرایزش عالییی بود..من خودم فکر می کردم شاه شب قراره تو اپیزود آخر شکست بخوره نگو غول مرحله آخر سرسیه

این سانسا دیگه داشت خیلی رو مخم راه میرفت..دنریس تو برفو بوران داشت دهنش صاف می شد اونوقت سانسا تو سرداب نشسته به تیریون میگه وفاداریت به ملکه ی اژدها فولان که خوشبختانه میساندی جواب دندون شکنی بهش داد.

تو این قسمت به دنی خیلی افتخار کردم خیلی شجاع بود آبجی خودمه

مرگ جوراه به شدت غم انگیز بود خیلی مرد بود هعی

و صد البته مرگ اد لیانا مورمانت(که لات از دنیا رفت) تیئون بریک حتی ملیساندرا

فقط گوست چی شد؟! در ضمن حرکت اولشون که دوتراکیارو با اون همه اسب به فنا دادن رو نفهمیدم!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا وقتی که دنریس گفت دراکاریس و نایت کینگ بین آتشا ناپدید شد و یه آهنگ پیروزی شکل زد من گفتم دیگه تموم شد ولی نه بسیار زیبا بود.

سکانس های نفس گیر و هیجان انگیز

موسیقی زیبا

جنگ بسیار زیبا

و تصویر برداری فوق العاده

ولی کاش یکی ز شخصیت های اصلی میمرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی میدونه اژدهاها چی شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری