رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

بحث اپیزودیک قسمت سوم  

127 رای

1. 1. به قسمت سوم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      4
    • 2
      4
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      3
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      30
    • 10
      63

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، Momomo گفته است :

*****************بچه ها یه بار دیگ دوئل بین برن و نایت کینگ رو ببینید که چطوری دارن به همدیگ نگاه میکنن..برن یه نگاه به سینه و دل نایت کینگ میکنه دقیقا همونجایی رو داره نگاه میکنه که  اریا چند لحظه بعدش خنجر رو وارد میکنه..بعد از نگاه کردن برن به اون نقطه نایت کینگ رو نشون میده که یه واکنش نشون میده با سرش..

واقعا این برن عجیبه عجیب..

اینجا صحنه اول نگاه بود..PhotoGrid_1556543677852.thumb.jpg.5bc0e88ac921975deb537c96401fbcb7.jpg

.

اینجا صحنه دوم و نگاه برن.

PhotoGrid_1556543705693.thumb.jpg.bbb5de2f8ee4eecf0842ec532b29f922.jpg

نگاه برن به جایی که اریا قراره خنجر بزنه

PhotoGrid_1556543651516.thumb.jpg.0bf722a091eab39fe79b63a9c4656092.jpg

واکنش نایت کینگ بعد از نگاه برن به شکمش

PhotoGrid_1556543723165.thumb.jpg.4d78d1055453531fcc778e9ee064e8cf.jpg

در 26 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

photo_2019-04-29_17-31-11.jpg

photo_2019-04-29_17-31-24.jpg

photo_2019-04-29_17-31-29.jpg

photo_2019-04-29_17-31-32.jpg

photo_2019-04-29_17-31-35.jpg

photo_2019-04-29_17-31-45.jpg

photo_2019-04-29_17-31-52.jpg

photo_2019-04-29_17-31-59.jpg

photo_2019-04-29_17-32-02.jpg

photo_2019-04-29_17-32-07.jpg

photo_2019-04-29_17-32-10.jpg

photo_2019-04-29_17-32-14.jpg

در 19 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

بعد اینکه اریا حمله میکنه نایت کینگ گردن و دست چپش رو میگیره و کلا دست راست اریا ازاد بوده .

اگر اشتباه نکنم تو فصل قبل جایی که اریا با برین از تارت میخواد که باهم تمرين شمشیر زنی کنن بعد از کلی مبارزه ، یه جا شمشیر اریا میوفته زمین گ برین سعی میکنه با شمشیرش اریا رو تسلیم کنه که دقیقا همین جا همین لحظه اریا با یه حرکت خنجر رو از دست چپ میندازه برای دست راست و حمله میکنه به سمت گردن برین !! 

دقیقا همون صحنه برای نایت کینگ هم اتفاق افتاد !!!

در 3 دقیقه قبل، Momomo گفته است :

اینجا صحنه اول نگاه بود..PhotoGrid_1556543677852.thumb.jpg.5bc0e88ac921975deb537c96401fbcb7.jpg

.

اینجا صحنه دوم و نگاه برن.

PhotoGrid_1556543705693.thumb.jpg.bbb5de2f8ee4eecf0842ec532b29f922.jpg

نگاه برن به جایی که اریا قراره خنجر بزنه

PhotoGrid_1556543651516.thumb.jpg.0bf722a091eab39fe79b63a9c4656092.jpg

واکنش نایت کینگ بعد از نگاه برن به شکمش

PhotoGrid_1556543723165.thumb.jpg.4d78d1055453531fcc778e9ee064e8cf.jpg

اینم زدن خنجر اریا به همونجایی ک برن نگا میکرد.

PhotoGrid_1556543764974.thumb.jpg.8c4fb347dcac193d0890c4f493fc43c1.jpg

Screenshot_20190429-174826.thumb.png.4292ced8e8c5e827e456861a3eac270c.png

اینم صحنه ای که دوستمون mehdi342 گفتن

ویرایش شده در توسط Momomo

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 دقیقه قبل، Prince Rhaegar گفته است :

تا جایی که تا الان نشون دادن شاه شب خیلی سرده با آتیش چیزیش نمیشه چون همیشه از آتیش راحت رد میشد

خیلی ممنون یاد صحنه مرگ هودور افتادم... 

اونجا هم از آتیش گذشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من نمره ۷ میدم چون واقعا انتطار نداشتم نایت کینگو تو یه قسمت بکشنش.هفت فصل هی شعار وینتر ایز کامینگ و هی نشونه و علامت های مختلف از شاه شب نشون دادن.بعد تو یه قسمت زدن کشتنش!البته این قسمت نقاط قوت خیلی زیادیم داشت مث اون سکانس دوتراکی ها ک واقعا موها بدنم سیخ شده بود ک یهو محو شدن!ولی خب منو اونطور ک باید راضی نکرد! جان نقش پررنگی نداشت و هی فقط با اژدهاش تاب میخورد.برن ک چندین نفر جونشونو از دست دادن ب خاطرش ک برسه ب اینجای فیلم و بشه کلاع سه چشم.فقط نظاره گر بود!البته امیدوارم تو قسمتای بعد اینطور نباشه.ولی در کل خیلی جاها نفسم بند میومد ولی خیلی فاتتزی وایت واکرارو حدف کردند از سریال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، Hediekabiri گفته است :

من نمره ۷ میدم چون واقعا انتطار نداشتم نایت کینگو تو یه قسمت بکشنش.هفت فصل هی شعار وینتر ایز کامینگ و هی نشونه و علامت های مختلف از شاه شب نشون دادن.بعد تو یه قسمت زدن کشتنش!البته این قسمت نقاط قوت خیلی زیادیم داشت مث اون سکانس دوتراکی ها ک واقعا موها بدنم سیخ شده بود ک یهو محو شدن!ولی خب منو اونطور ک باید راضی نکرد! جان نقش پررنگی نداشت و هی فقط با اژدهاش تاب میخورد.برن ک چندین نفر جونشونو از دست دادن ب خاطرش ک برسه ب اینجای فیلم و بشه کلاع سه چشم.فقط نظاره گر بود!البته امیدوارم تو قسمتای بعد اینطور نباشه.ولی در کل خیلی جاها نفسم بند میومد ولی خیلی فاتتزی وایت واکرارو حدف کردند از سریال

به نظرم قسمت های چهار و پنج و یه بخشایی از قسمت شیش رو به جنگ با سرسی و تخت اهنین بپردازن ولی چند دقیقه اخر قسمت شش رو دوباره به نایت کینگ و ارتش مرده ها و همینطور برن بپردازن..

کارگردان های گیم گفتن که اخرش رو جوری تموم میکنیم که خیلی از اتفاقات قبلی رو نقض کنه و همینطور بازیگر نقش برن هم گفته اخر سریال از من متنفر میشید..پس قطعا اخرای قسمت شیش دوباره به این قضیه بر میگردن..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

کسی میدونه اژدهاها چی شدن

فک کنم دوتاشونم سالمن

ولی حداقل یکیش سالمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، Hediekabiri گفته است :

به نظر من همینش باحال بود تازه اگه تقسیم کنیم یک چهارم درباره ی اون بود که سه قسمت از فصل اخر رو بهش پرداختن  بستوتون نیست چیز های مهمتری از نایت کینگ هست مثلا سرسی و درگیری جان و دنی وفادار کردن لرد ها و سرنوشت تخت آهنی

ویرایش شده در توسط sadrakhan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

اریا مرد! بیچهره نیست. حداقل کاش چند تا مرد بی چهره بودن. مردان بی چهره که اینقدر خفنن می تونستن آریا رو بفرستن اونور دیوار راحت نایت کینگ رو بکشه این همه هم وینترفل تلفات نده. به هر حال رقاص ابهاست دیگه می تونه یهو بی صدا رو سر نایت کینگ فرود بیاد.

اره دیگه از فصل هفت فیلم هندی شده و تمام کسایی که فیلم هندی دوست دارن اینو هم دوست دارن.

من دیگه حرفی ندارم! فقط آدمایی می تونن درک کنند من چه حالی دارم که مثل من فکر می کردند بازی تاج و تخت یه چیز متفاوته! 

درک می کنم برآورده نشدن انتظارات یه مخاطب که از نظر خودش منطقیه و توسط اثر(کتاب ،فیلم ،سریال)برآورده نمیشه چه حالی داره .ولی به نظرتون اینکه بگید هر کسی فیلم هندی دوست داره اینم دوست داره واقعا توهین آمیز نیست ؟همینطور غیرمنطقی؟ هر کسی میتونه دلایل خودش رو برای خوب یا افتضاح بودن این اپیزود و این سریال و هر اثری داشته باشه و حتی اون دلایل رو عنوان کنه از استدلالتش دفاع کنه .اما اینکه مستقیما به جای نقد اثر به مخاطب اثر حمله بشه اصلا درست نیست با احترام .

نه کسی که از این اپیزود دفاع میکنه بی ذوقه و بی منطق و نه کسی که این اپیزود رو میکوبه .خیلی وقت ها تفاوت نظرات به خاطر تفاوت تجربیات و تفاوت دیدن ها .به طور ساده تفاوت زاویه ی نگاه .دلیلی هم که من هر دو سه ساعت این فروم رو چک می کنم و نظرات رو میخونم دقیقا به خاطر همینه که از بقیه ی زوایا هم ببینم.واقعا برخی دوستانی که اینجا نظر میدن چه موافق و چه مخالف نکاتی رو میگن که میتونه نتیجه گیریم رو از این سریال روشن تر کنه .نتیجه گیری هر کسی رو .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 دقیقه قبل، Momomo گفته است :

به نظرم قسمت های چهار و پنج و یه بخشایی از قسمت شیش رو به جنگ با سرسی و تخت اهنین بپردازن ولی چند دقیقه اخر قسمت شش رو دوباره به نایت کینگ و ارتش مرده ها و همینطور برن بپردازن..

کارگردان های گیم گفتن که اخرش رو جوری تموم میکنیم که خیلی از اتفاقات قبلی رو نقض کنه و همینطور بازیگر نقش برن هم گفته اخر سریال از من متنفر میشید..پس قطعا اخرای قسمت شیش دوباره به این قضیه بر میگردن..

البته بعد از کاری که با ما تو این قسمت کردن نباید بهشون اعتماد کرد همه فکر میکردیم وینترفل سقوط میکنه با اینکه سقوط نکردنش کلیشه ای بود ولی همه قافلگیر شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

پس چی فکر کردی 

نمیدونستم نایت کینگ اینهمه فن داره???

مارتین هم گفته اگه به گذشته بر میگشتم شخسیت راب رو مثل سریال میساختم تو سریال که راب 16 ساله نیست خیلی هم خفنه

من خودم فن نایت کینگ بودم?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، Hediekabiri گفته است :

من خودم فن نایت کینگ بودم?

عیب نداره به احترام شما براتون اعلامیه ساختم دیگه?

در 49 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

tarhim2 (1).png

براتون اعلامیه ساختم بازم تسلیت 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 21 دقیقه قبل، Hediekabiri گفته است :

من نمره ۷ میدم چون واقعا انتطار نداشتم نایت کینگو تو یه قسمت بکشنش.هفت فصل هی شعار وینتر ایز کامینگ و هی نشونه و علامت های مختلف از شاه شب نشون دادن.بعد تو یه قسمت زدن کشتنش!البته این قسمت نقاط قوت خیلی زیادیم داشت مث اون سکانس دوتراکی ها ک واقعا موها بدنم سیخ شده بود ک یهو محو شدن!ولی خب منو اونطور ک باید راضی نکرد! جان نقش پررنگی نداشت و هی فقط با اژدهاش تاب میخورد.برن ک چندین نفر جونشونو از دست دادن ب خاطرش ک برسه ب اینجای فیلم و بشه کلاع سه چشم.فقط نظاره گر بود!البته امیدوارم تو قسمتای بعد اینطور نباشه.ولی در کل خیلی جاها نفسم بند میومد ولی خیلی فاتتزی وایت واکرارو حدف کردند از سریال

بنظرم تو جایی که اون هم دوتراکی قوی و خوش هیکل تو دو دقیقه پودر شدن نقطه ضعفه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

عیب نداره به احترام شما براتون اعلامیه ساختم دیگه?

??خیلی خورده تو ذوقم ک انقدر الکی بعد چندهزار سال اینجوری کشته شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

و یه سوال حالا برن نایت کینگه یا نه؟

وقتی که برن به تیون گفت که من میرم تبدیل به کلاغ شدن و بعد چند دقیقه که برای اولین بر تو این قسمت نایت کینگ رو نشون داد فک کنم نایت کینگ دوباره ساخته شدن و انگشتاش دوباره درست شدن.

اینطور نبود؟

شاید اینطور نبوده باشه بخاطره اینکه من با کیفیت 480 دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Igon Targaryen گفته است :

بنظرم تو جایی که اون هم دوتراکی قوی و خوش هیکل تو دو دقیقه پودر شدن نقطه ضعفه

من یه نقطه ضعف به نظرم بود اونم ترس کرم خاکستری بو که بر عکس بقیه اویژ ها فرار کرد تو قلعه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به این قسمت نمره 9 میدم، 8 تاش برای خود قسمت 1 امتیاز هم مختص موزیک فوق العاده رامین جوادی نه به خاطر اینکه شاید یه ایرانی تباره فقط و فقط به خاطر اینکه نقششو مثل یک هنرمند معرکه ایفا می کنه کسی مثل هنس زیمر، به نظر من 10 درصد کل گات سهم رامین جوادی که اگه نبود شاید گات معنی نداشت!

قسمت سوم هم عالی بود فقط اگه چیزی راجع به گذشته نایت کینگ یا هدفش(هدف اصلی) نگن واقعا خلق این کاراکتر بی معنیه مثل دوتراکی ها که سه فصل طول کشید دنریس بدستشون بیاره اما تو 2 دقیقه نابود شدن!(که هدفشون ضعیف تر جلوه دادن ارتش دنریس جلو ی سرسی و تا حدی برابری دادن با اون)

و قسمت اصلی داستان برن هستش که سه تا نکته داره:

1-یا برن کمکی به این جنگ کرده شاید با دیدن گذشته یا تاثیر گذاریش مثلا دیدن آینده! که باید حتما نشونش بدن.

2-یا همون تئوری برن، نایت کینگ ادامه پیدا کنه و اون ادامه اش بده که بعیده چون نایت کینگی که چند صد ساله هدفش معلوم نیست و وجودش و... یهویی تو یه صحنه اونم با خنجر والریایی کشته بشه حالا شخصش مورد توجه نیست چون به نظرم آریا می تونست تارگتش باشه چون یه قاتله حرفه ای شده

3-یا اینکه برن همه اینارو خواب دیده باشه که به شخصه متنفر خواهم شد از گات و 8 سالو بیهوده میبینم برای این سریال یا حتی کتاب! چون مارتین گغته آخرشون یکیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فوق العاده، عالی و ...

هیچ کلمه ای توصیف کننده این اپیزود نیست!

من خودم عاشق شخصیت نایت کینگ بودم وقتی ایشون لبخند میزنه یعنی واقعا پایان دنیاست*

اگر نایت کینگ در وینترفل شکست نمیخورد پس دیگه بقیه داستان بی خود بود، چون فقط از این معرکه دنریس میتونست جون سالم به در ببره(با اژدها) و جان هم کسی نبود که فرار کنه و کشته میشد، نایت کینگ به سمت کینگزلندینگ حرکت میکرد و توی یک نبرد یک طرفه اونجا رو هم تصرف میکرد

با آتش هم نمیمرد که بگیم سرسی با واید فایر کارشو میساخت پس عملا وستروس فاتحه اش خونده میشد و باید اخرش جزایر اهن رو نشون میدادن که زندگی از اونجا دوباره داره جریان پیدا میکنه ...

بعضی وقتا مخالفت ها فقط برای جلب توجه هست البته امیدوارم در مورد دوستان اینجور نباشه.

دوستانی هم که میگن چرا نبرد رو در رو با واکرها نبود باید توجه کنن طبیعت جنگ اینجوریه که فرماندهان سربازاشون رو جلودار میفرستن اگه قرار باشه خودشون برن جلو و کشته بشن دیگه کسی نیست گردان رو رهبری کنه!!

و اینکه بعضیا میگن نایت کینگ نزدیک ۱۰ هزار سال صبر کرده و نباید اینجور کشته میشد چه منطقی داره آخه!؟ 

حالا که اینهمه صبر کرده پس بیاد فتح کنه و بره و اخرکار کشته بشه یا باز مثل سابق عقب نشینی کنه (البته اگر این اتفاق هم می افناد همین دوستان میگفتن نایت کینگ ۱۰ هزار سال صبر کرده حالا با ایت لشکر عظیمش بازم شکست خورده و عقب نشینی کرده) خب این کجاش منطقیه، میخواست صبر نکنه. دقیقا نقشه ای که برای شکست لشکر مردگان کشید بودن موفق شد و هیچ راه دیگه ای نبود!

صحنه غیب شدن سریع آریا از زیر میز و فرار کردن و بی صدا بودنش توی سرداب مشخص میکنه که چجوری از میان لشکر واکرها به هدف میرسه و حتی سریال اینقد خوب این قسمت رو به نمایش در آورد که علاوه بر پیشنمایش قدرت آریا در سرداب، قبل از حمله هم نسیمی که باعث حرکت موی یکی از واکرها میشه و ری اکشن اون نشون میده یکی از کنارشون رد شده (دقت کنید سر داووس هم از قدرت و سرعت آریا تعجب کرده بود)

از خودگذشتی آنسالیدها توی این اپیزود خیلی چشمگیر بود که باعث نجات اکثر افراد شد و سانسایی که وارد رابطه احساسی با تیرویون میشه (برای اولین بار هم دنریس خودی نشون داد و بدون اینکه از ناکجاآباد شانس بیاد کمکش واقعا خودش جنگید و از خودگذشتگی نشون داد حتی)

امیدوارم سریال در سه قسمت بعدی هم شاهد جنگ بزرگ باشه

هر چند با هزینه این اپیزود فکر کنم تهش رو با خیانت و زرنگ بازی جمع و جور کنن (تیریونی که در سرداب موند تا از هوشش استفاده بشه)

و امیداورم قسمت آخر دوباره به شمال برگردیم و خط داستانی شمال رو تکمیل کنیم

* البته برای اینکه قطعی آخر الزمان رو اعلام کنیم باید منتظر لبخند برندون و البته زلاتکو بمونیم

ویرایش شده در توسط mehdi7ra

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 12 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

البته بعد از کاری که با ما تو این قسمت کردن نباید بهشون اعتماد کرد همه فکر میکردیم وینترفل سقوط میکنه با اینکه سقوط نکردنش کلیشه ای بود ولی همه قافلگیر شدن

کلا که غیر قابل اعتماد هستن ولی هر چی فکر میکنم میبینم سه تا قسمت هشتاد دقیقه ای واسه جنگ بین سرسی و جان و دنریس زیاده..به نظرم حتما یه موضوع دیگم باید کنارش بیاد..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

من یه نقطه ضعف به نظرم بود اونم ترس کرم خاکستری بو که بر عکس بقیه اویژ ها فرار کرد تو قلعه

چون به اون بیشتر از دیگر آویژه ها نیازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Hediekabiri گفته است :

??خیلی خورده تو ذوقم ک انقدر الکی بعد چندهزار سال اینجوری کشته شد

ولی رو راست باشیم هرکت آریا خیلی نامردی بود هیچکی فکرش رو هم نمیکرد این کلک رو به نایت کینگ بزنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Daren گفته است :

چه ربطی داره...؟

چون 10 هزارسال صبر کرده نباید میمرد...؟ 

یا مردنش باید 7 سال طول میکشید

خنجر خورد مرد دیگه

سلام دوست عزیز

اول لازمه یه توضیح بدم. اینکه من با کشته شدن شاه شب مخالف نیستم. با اینجوری کشته شدنش مخالفم. شخصیتی که ۱۰ هزارسال زندگی کرده. ۱۰ هزار سال تجربه داره. شاه شب یه شخصیت معمولی نبود. لا اقل خود سریال اینطور القا کرده بود( پیدا کردن و نشونه گذاری برن اون هم وقتی که برن فکر میکرد کسی نمی بیندش و شکار اژده و ... یعنی شاه شب قدرتهای جادویی فوق العاده داره) که جنگ واقعی جنگ با شاه شبه! 

دومین مشکل هدف شاه شبه. شاه شب قراره برن رو از بین ببره چون حافظه دنیاست. اولا که چیزهایی که برن می دونه رو فقط خودش می دونه. می دونی منظورم چیه؟ مردم وستروس وقایع شب طولانی رو به یاد ندارن. خیلی از نگهبانهای شب یادشون رفته بود که نایت فورت دروازه داره. همه اژدها ها رو افسانه می دونن و.... شاه شب می تونست حافظه مکتوب وستروس رو از بین ببره( منطورم حمله به سیتادله) می تونست اول لشکرشو بفرسته تا وینترفل رو به کل نابود کنند و وقتی جنگ تموم شد بره سراغ برن( می دونیم که برن نشونه گذاری شده و شاه شب می تونه هر وقت که بخواد پیداش کنه) پس اصلا لازم نیست خودش رو در معرض خطر قرار بده. پس اولین مشکلم اصلا حضور شاه شب وسط جنگه.

دومین مشکلم با ویسریونه. مگه ویسریون وایت نیست؟ پس چرا با اتش اژدها از بین نرفت؟

در ۱ ساعت قبل، Daren گفته است :

مثلا وقتی زیر میز بود سریع فرار کرد بین قفسه ها سریع جا به جا میشد بین اوو همه واکری که صدای چکیدن خونش رو زمینو متوجه میشدن...

سومین مشکلم دقیقا همینه. وایتها حتی صدای چکیدن خون آریا رو متوجه میشدن. پس چطور وایت واکرا متوجه پریدن و یهویی ظاهر شدنش نشدن؟( نتیجه می گیریم که وایت واکرها ناشنوا هستند!)

چهارمین مشکل، اگه به تصاویری که دوست عزیزمون لطف کردن و فرستادن دقت کنید می بینید که وایت واکرها دور شاه شب و برن حلقه زدن( دایره کامل) و اریا یهو از یه جایی (به قول خودتون به زاویه پرش دقت کنید، از بالا نیست) از پشت سر به شاه شب حمله می کنه و جالب اینه که هیچکدوم از وایت واکرها واکنشی نشون نمیدن.

پنجمین مشکل اینه که خیلی ها ادعا می کنند که برن همه این نقشه ها رو کشیده و همه چی از قبل برنامه ریزی شده بود و سوال من اینه چطوری؟ می دونیم که برن کلاغ سه چشمه و می تونه از دریچه های درخت ها یا وارگ شدن وقایع گذشته و حال رو ببینه ولی آینده رو چی؟ برن سبز بینه و می تونه وقایع آینده رو ببینه اما وقایع آینده همیشه به صورت رمز به نمایش در میان. نامفهوم و مبهم. توی کتاب خیلی روی این موضوع کار شده توی سریال کمتر. ولی مثلا ملیساندر رو می بینیم که می تونه یه چیزهایی رو پیش بینی کنه یا جوجن رو ولی نه دقیقا. حالا برن چطور اینقدر دقیق اینده رو دیده و برنامه ریزی کرده باز جای سواله

هنوز خیلی چیزهای دیگه هم هست که دلم می خواد بگم. من بازی تاج و تخت رو خیلی دوست دارم. اگر بازی تاج و تخت برای من هم فقط یه فیلم تفننی بود و به این فکر می کردم که چه خوب شد که شخصیتهایی که دوسشون داشتم نمردن و چه جنگ خفنی بود و چه جلوه های ویژه باحالی داشت، الان اینقدر افسرده نشده بودم. بیخود نبود که مارتین گفته رود سریال باید حداقل ۵ فصل دیگه ادامه پیدا کنه تا حق مطلب ادا بشه. اینجوری فقط سر هم بندیش کردن. این قسمت نشون داد که نبودن نویسنده فوق العاده ای مثل مارتین چه بر سر این فیلم اورده!

به هر حال دیگه نمی خوام بهش فکر کنم.  

کسی می دونه کتاب ۶ ام مارتین کی قراره چاپ بشه؟

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، MRD010 گفته است :

برن از کدوم یکی از اون قدرت هاش که گفتم استفاده کرده ؟ اینا خارج از جنگ و با استفاده از سبزبینی بوده نه اینایی که گفتم . قبل از کلاغ سه چشم شدن روی سامر و هودور استفاده میکرد . حالا که فکرکنم قدرت بیشتری داره روی هیچ موردی غیر از کلاغ تا الان استفاده نکرده . 

شما انتظار دارید آدم های زنده رو تحت کنترل بگیره؟ خب ک چی بشه چه تغییری روی جنگ میتونست ایجاد کنه برن ک حتی جنگ با شمشیرم بلد نیست. هودور نمیدونست چیکار کنه و میرفت میشست اینجا همه دارن از جون مایه میذارن پس وارگ کردن به اونا مسخره س
میمونه وارگ روی اژدها ها اونو میشه بحث کرد. برن وظیفه اصلیش همینه راهنمایی کردن نه تغییر در وقایع
همونطور ک عمو بنجن رو فرستاد کمک جان یا قبلش کمک خودش وقتی با میرا فرار میکردن
کلاغ سه چشم اعظم هم به خودش اجازه کنترل افراد رو نمیداد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 30 دقیقه قبل، ثیئون گریجوی گفته است :

درک می کنم برآورده نشدن انتظارات یه مخاطب که از نظر خودش منطقیه و توسط اثر(کتاب ،فیلم ،سریال)برآورده نمیشه چه حالی داره .ولی به نظرتون اینکه بگید هر کسی فیلم هندی دوست داره اینم دوست داره واقعا توهین آمیز نیست ؟همینطور غیرمنطقی؟ هر کسی میتونه دلایل خودش رو برای خوب یا افتضاح بودن این اپیزود و این سریال و هر اثری داشته باشه و حتی اون دلایل رو عنوان کنه از استدلالتش دفاع کنه .اما اینکه مستقیما به جای نقد اثر به مخاطب اثر حمله بشه اصلا درست نیست با احترام .

نه کسی که از این اپیزود دفاع میکنه بی ذوقه و بی منطق و نه کسی که این اپیزود رو میکوبه .خیلی وقت ها تفاوت نظرات به خاطر تفاوت تجربیات و تفاوت دیدن ها .به طور ساده تفاوت زاویه ی نگاه .دلیلی هم که من هر دو سه ساعت این فروم رو چک می کنم و نظرات رو میخونم دقیقا به خاطر همینه که از بقیه ی زوایا هم ببینم.واقعا برخی دوستانی که اینجا نظر میدن چه موافق و چه مخالف نکاتی رو میگن که میتونه نتیجه گیریم رو از این سریال روشن تر کنه .نتیجه گیری هر کسی رو .

اگه از نظر شما دوست داشتن فیلم هندی توهین حساب میشه خب اره توهین کردم و معذرت می خوام. ولی خب منظورم این بود که فیلم هندی یه سری ویژگیها داره مثل غیر واقعی بودن غیر منطقی. مثل صحنه های اکشن و بکش بکش. مثل رسیدن عاشق و معشوق به هم در هر صورتی! که شباهتش به این قسمت باعث میشه این فیلم طرفداران فیلمهای هندی رو راضی کنه

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم باید امتیاز این قسمت رو دو بخش کنیم

کارگردانی و 10+

فیلمنامه 9 (به خاطر پلوت داستانی ای که داشت یکی از 10 کم میشه )

این بحث ها سر اپیزود بی فایده است

نگاه کنین دوستان روراست باشیم . سریال قبلا یه چیزی بود یه اتفاق مثبتی بود که با الهام از کتاب ها ساخته شد ولی خیلی به روال عادی سریال سازی نمیخورد .

بعد از فصل 5 اومدن که سریال از کتاب جدا شد ادامه داستان تماما رو شونه نویسنده ها بود . خوب نویسنده ها کین؟ کسایی که یه عمر تو هالییود نویسندگی کردن . بخوایم نخوایم قبول کنیم یا نکنیم سریال با توجه به پیشرفتی که توی محبوبیت و بودجه مورد نظرش داشته روند فیلم های پر فروش هالیوود رو در پیش گرفته . سریال به مرور با افزایش بودجه تونست کارگردان های خوبی رو به کار بگیره برای فاز نهایی ولی تو این دو فصل واقعا مشکل فیلمنامه داشته . فیلم نامه ای شاید بشه گفت کلیشه ای . طوری که من تقریبا با توجه به روند سریال مطمئن بودم نایت کینگ میمیره و جنگ بین تاج و تخت دوباره راه میفته چون سریال اسمش همینه و با همین اسم شروع شد . تو خیلی از اثار هالیوودی و انیمه ها و بازی ها میبینیم که شخصیت های داستان بعد از کشتن به اصطلاح غول اخر داستان حالا باید یه تهدید درونی رو به رو باشن و نزاع بین خودشون رو حل کنن و یه جورایی برگردن سر اصل قضیه . نمونه تا دلت بخواد هست واسه این قضیه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، Igon Targaryen گفته است :

چون به اون بیشتر از دیگر آویژه ها نیازه

این دلیل بر ترسش نمیشه من میگم چون عاشق شده این کار رو کرد تئ تریلر دیدیم لرد ها با دنریس مشروب میخورن یعنی با اون متحد شدن سرسی شانسی نداره مگر این که بین جان و دنریس اختلاف بیوفته چون الان جان از دنریس قدرت مند تر است از نظر تعداد سرباز و استحکامات و مشروعیت که فاکتور مهمی در داستان است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم این قسمت بسیار پر هیجان و خوش ساخت بود اصلا متوجه نشدم 80 دقیقه چجوری گذشت. ولی یه نقد هم دارم اینکه داستان قابل پیش بینی تر از جنگ های قبلی بود به نظرم نویسنده ها خودشونم به شخصیت ها علاقمند شدن و نمیتونن بکشنشون احتمالا باید منتظر اپیزودهای رو مخی باشیم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری