رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

بحث اپیزودیک قسمت سوم  

127 رای

1. 1. به قسمت سوم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      4
    • 2
      4
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      3
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      30
    • 10
      63

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

این جواب من نبود .. همین کار رو میکردم معنی نداره 

لطفا دقیق بگید که سکانس مد نظرتون چی هست وگرنه این سوتفاهم پیش میاد که واقعا روند این سکانس رو درک نکردید و بنا به رسم ما ایرانیها فقط در حال انتقاد هستیم 

دوست عزیز شما من رو با نویسنده هایی که کل دنیا یک ساله منتظر کارشونن مقایسه میکنی؟ واقعا نایت کینگ چند هزار سال منتظر این سکانس بود؟? شما یک فیلم هالیوودی دیگه که زامبی داشته رو مثال برن که اتفاقی غیر ازین افتاده باشه! همیشه زامبی ها از همه رد میشن میکشن تا اینکه یک نفر یه کاری میکنه.خندق کندن رو که سلمان فارسی هم بلد بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان قسمتی که اریا بالای برج داره با مردگان میجنگه ، همون سکانس که یکی از مردگان از پشت میزنتش بعد اریا برخورد میکنه با دیوار کنارش ، بعد اریا یجور خاصی داره اون وایت واکر هارو نگاه میکنه ، حرکات چشمش ، یجور که انگار تو مغزش چیزی بش گفتن ، فکری تو سرش اومده ، برن چیزی گفته ، یا اینکه یکهو یاد برن میوفته که تو گادزوود تنهاست !!

در سکانس بعدی وقتی اریا تو کتاب خونه است سکانس هایی دوربين رو چهره اش میره بجز مرکز تصویر دورواطرافش کمی تار نیست به نظرتون ؟ 

اینجورکه برن دارن نگاهش میکنه ،یا داره کنترل میکنه اریارو که به سمت خودش بکشونه ؟

وارگ برن هم خیلی طولانی بود مطمئنا وارگ روی کسی یا چیزی انجام داده برن .

و یه نکته دیگه طرز کشتن نایت کینگ توسط اریا خیلی اشناست ، نحوه انداختن خنجر از دست چپ به راست و حمله به پهلو یا گردن مارو یاد فصل قبل و مبارزه تمرینی اریا با برین از تارت میندازه که بعد از کلی کشمکش ، شمشیر اریا توسط برین به زمین میوفته و برین سعی میکنه با شمشیر خودش اریا رو تسلیم کنه که اریا با یه حرکت خنجر رو از دست چپ به دست راستش میندازه و به سمت گردن یا پهلو ( دقیق یادم نیس ) حمله میکنه !!

یه جورایی این حرکت در جنگ برای اریا بیشتر از یه تمرین بوده و حتی بارها انجامش شاید داده باشه !! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

تنها گات هست که میتونه بایک کلیشه تماشا گراه رو قافل گیر کنه هیچ کس فکرش رو هم نمیکرد نایت کینگ اینجوری بمیره آریا حتی خدای مرگ رو هم فریب داد و شجاع ترین فرد وستروس هم معلوم شد لیدی مرمونت که غول رو کشت واقعا از جیزی که فکر میکردیم تلفات کم تر بود و اد ثئون و جورا تنها شخسیت هایی بودن که مردن بهترین سکانس هم به نظر من خوابیدن تریون و سانسا بالای تابوت بو اونجا فکر کردم دراگن گلس رو میکنن تو قلبشون واکر میشن این قسمت و تریلر هم پیش بینیرو سخت کرده و فهمیدیم دوتراکی ها هویجی بیش نیستن اسلا هم به اسپویل شبیه نبود برن هم نایت کینگ نیست

خوابیدن؟ نشستن اونا
سوال اینه که آیا دوتراکیا شمشیرهاشون به درگون گلس آغشته بود یا نه؟ من اثری از درگون گلس ندیدم
توی فصل قبل هم دیدیم آتش اثر به مراتب کمتر از درگون گلسه یعنی زمان بیشتری طول میکشه تا یه واکر با آتیش کشته بشه اونم با این جمعیت کثیری که بودن ک درو میکردن سربازارو
بعدم کلا استفاده از سواره نظام توی جنگی که حریف استراتژی جنگی نداره اشتباه بود نمیدونم چرا جان این نقشه رو کشیده بود، واکرها انقدر زیاد بودن ک سواره نظام بعد از برخورد بهشون اصلا یه قدم هم پیشروی نمیتونست بکنه انگار با اسب بتازی به سمت دیوار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میتونیم مثل بچه کوچولو هایی که تازه فیلم دیدن بگیم ما نتبجه میگیریم هیچ وفت نا امید نباشیم‌. پایان شب سیه سپید است.هرکسی در جنگ عشقش رو نجات میدهد! اریا کلگین و بالعکس.جیمی برین و برعکس.جورا و دنریس... 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، ashkan.ghf گفته است :

خوابیدن؟ نشستن اونا
سوال اینه که آیا دوتراکیا شمشیرهاشون به درگون گلس آغشته بود یا نه؟ من اثری از درگون گلس ندیدم
توی فصل قبل هم دیدیم آتش اثر به مراتب کمتر از درگون گلسه یعنی زمان بیشتری طول میکشه تا یه واکر با آتیش کشته بشه اونم با این جمعیت کثیری که بودن ک درو میکردن سربازارو
بعدم کلا استفاده از سواره نظام توی جنگی که حریف استراتژی جنگی نداره اشتباه بود نمیدونم چرا جان این نقشه رو کشیده بود، واکرها انقدر زیاد بودن ک سواره نظام بعد از برخورد بهشون اصلا یه قدم هم پیشروی نمیتونست بکنه انگار با اسب بتازی به سمت دیوار

جان بر عکس راب تو استراتژی جنگی ابله البته به پدرش رفته اونم ابله بود?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 دقیقه قبل، Igon Targaryen گفته است :

و یه سوال حالا برن نایت کینگه یا نه؟

وقتی که برن به تیون گفت که من میرم تبدیل به کلاغ شدن و بعد چند دقیقه که برای اولین بر تو این قسمت نایت کینگ رو نشون داد فک کنم نایت کینگ دوباره ساخته شدن و انگشتاش دوباره درست شدن.

اینطور نبود؟

شاید اینطور نبوده باشه بخاطره اینکه من با کیفیت 480 دیدم

ن اینجا دقیقه 33 هست که بعد از اینکه دور قلعه اتیش میگیره و هیچ راه نفوذی برای وایتا نیست برن وارگ میکنه و توسط کلاغا یهو به نایت کینگ میرسه( ملوم نیس از کجا میدونست که نایت کینگ کجاست) و بلافاصله میبینیم که نایت کینگ با اشاره دست به وایتا دستور میده چندتاشون قربانی بشن و رو اتیش بخابن تا بقیه رد بشن..

از نظر من یه رابطه ای بین نایت کینگ و برن هست و وقتی وارگ میکرد به نظر من میرفت توی نایت کینگ تا اونو هدایتش کنه به جایی ک هست حالا نمیدونم ذقیقا واسه چی..شاید واسه کشته شدن نایت کینگ..شاید واسه اینکه میخواست نایت کینگ کشته بشه تا خودش بعدا تو قسمت شیش بیاد و پادشاه شب بشه و رقیبی نداشته باشه نمیدونم..ولی اینکه از صحنه برن یهو رفت رو نایت کینگ و دستور برای وایت ها صادر شد که همچین کاری رو بکنن عادی نیست..کارگردان میتونست اصلن وارگ کردن برن رو نشون نده..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در 3 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

دوستان قسمتی که اریا بالای برج داره با مردگان میجنگه ، همون سکانس که یکی از مردگان از پشت میزنتش بعد اریا برخورد میکنه با دیوار کنارش ، بعد اریا یجور خاصی داره اون وایت واکر هارو نگاه میکنه ، حرکات چشمش ، یجور که انگار تو مغزش چیزی بش گفتن ، فکری تو سرش اومده ، برن چیزی گفته ، یا اینکه یکهو یاد برن میوفته که تو گادزوود تنهاست !!

در سکانس بعدی وقتی اریا تو کتاب خونه است سکانس هایی دوربين رو چهره اش میره بجز مرکز تصویر دورواطرافش کمی تار نیست به نظرتون ؟ 

اینجورکه برن دارن نگاهش میکنه ،یا داره کنترل میکنه اریارو که به سمت خودش بکشونه ؟

و یه نکته دیگه طرز کشتن نایت کینگ توسط اریا خیلی اشناست ، نحوه انداختن خنجر از دست چپ به راست و حمله به پهلو یا گردن مارو یاد فصل قبل و مبارزه تمرینی اریا با برین از تارت میندازه که بعد از کلی کشمکش ، شمشیر اریا توسط برین به زمین میوفته و برین سعی میکنه با شمشیر خودش اریا رو تسلیم کنه که اریا با یه حرکت خنجر رو از دست چپ به دست راستش میندازه و به سمت گردن یا پهلو ( دقیق یادم نیس ) حمله میکنه !!

یه جورایی این حرکت در جنگ برای اریا بیشتر از یه تمرین بوده و حتی بارها انجامش شاید داده باشه !! 

آقا خیلی شرمنده م عذرمیخوام قصد جسارت ندارم این تئوری ها رو نگیم بهتره کاره آریا رو کم ارزش میکنه امکانش هم صفره، آریا توی تیکه اول ک گفتید ترسید تازه فهمید مرگ یعنی چی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

وارگ برن مشکوکه ولی نمیدونم ب اریا ربط داره یا نه..

من نظرم این بود که چون سرش ضربه شدید خرده یه ذره سر گیجه گرفته ولی اینم که شما میگی نظر چالش کشنده ایه..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حالا که تورموند و برن زنده موندن به نظرتون به هم میرسن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، S.khani گفته است :

دوست عزیز شما من رو با نویسنده هایی که کل دنیا یک ساله منتظر کارشونن مقایسه میکنی؟ واقعا نایت کینگ چند هزار سال منتظر این سکانس بود؟? شما یک فیلم هالیوودی دیگه که زامبی داشته رو مثال برن که اتفاقی غیر ازین افتاده باشه! همیشه زامبی ها از همه رد میشن میکشن تا اینکه یک نفر یه کاری میکنه.خندق کندن رو که سلمان فارسی هم بلد بود

ممنون که خودتون جواب خودتون رو دادید.

با احترام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، Danny گفته است :

دقیقه ۵۴ از ملیساندرا جدا میشه، اگه دقت کنین میبینین روی زمین چنتا وایت افتاده، میتونسته صورت یکیشونو ببُره و بیاره و با تکنیک هایی که هممون می دونیم افراد بی چهره دارن خودشو به نایت کینگ رسونده

بحث خوبیه. من یکم نظرم متفاوت هست. چیزی ک من فهمیدم وقتی صورت کسی رو میزنن به اون آدم تبدیل میشن (از طریق جادو) در مورد جاکن زیاد این مشخص نبود اما این صحبت وقتی پیش اومد ک آریا صورت والدرفری رو زد و قد و هیکلش کاملا مثه اون شد. حالا اگه این بحث درست باشه اگر هیچ منعی برای انجام این کار با مردگان نباشه (که به نظر من هست : اول مرده هایی ک با والرین یا درگون گلس بمیرن دیگه هیچ وقت زنده نمیشن و ممکن بود روی آریا اصلا جواب نده و دوم باید یه مرده تازه پیدا میکرد که اصلا پوستی داشته باشه) مشکل دیگه ای ک من میبینم نبوده وقت هست (همینجوری نمیشه صورت رو کند یادمه کلی مراحل داشت این کندن صورت و آماده کردنش که وسط جنگ بعیده انقد فضا و زمان باشه) . حالا اگه این دوتا رو بذاریم کنار آریا با زدن پوست صورتشون به یه وایت تبدیل میشه و اگه بتونه خودش رو از کنترل نایت کنیگ خارج کنه با کشتن نایت کینگ خودش هم میمیره یا نه؟ یه سوال دیگه هم اینه که اصلا آیا خارج از معبد سیاه و سفید میشه چنین کاری کرد یا نه نیرویی اونجا هست ک این کار رو ممکن کرده.

ویرایش شده در توسط ashkan.ghf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

اگه از نظر شما دوست داشتن فیلم هندی توهین حساب میشه خب اره توهین کردم و معذرت می خوام.

توی این فروم که مربوط به بازی تاج و تخته توهینه دوست عزیز .وگرنه هر سینمای مخاطب خودش رو داره .سوای این مطلب ،اصلا این نوع دفاع کردن درسته؟جواب منو ندادید.هم توهینه و هم نقد کردن مخاطب اثر به جای خود اثر . من تا اینجا تمام کامنت هاتون رو در مورد این اپیزود خوندم و هر جایی که واقعا نقد اثر کردید و به نکته ی ریزی اشاره کردید که جای بحث داره من کامنتتون رو پسندیدم .چون واقعا جای بحث داره و من برخلاف شما که اینقدر زود در مورد این اپیزود جبهه گیری کردید و درها رو بستید اینکارو نکردم .در مورد هیچ اثری اینکارو نمی کنم حتی اگر خودم از نویسندگان اون اثر باشم .توجه کنید که با اثری بینامتن رو به رو هستید.برای شناخت و نظر قطعی دادن در مورد یه اثر شما علاوه بر شناخت انگیزه های آفریننده ی اون اثر باید خود اثر رو هم تحلیل ساختاری بکنید و سرآخر باید انتظارات و انگیزه های خودتون رو هم مشخص کنید.یعنی سه حوزه ی معرفتی خیلی گسترده .تنها امیدی که میشه داشت اینه که توی هر سه حوزه دقیق تر بشیم و ارزش گذاری مون به واقعیت نزدیک تر باشه .
ببخشید که واضحات رو گفتم .قصد فقط پاسخ دادن و لجبازی ندارم حقیقتا .فکر می کردم میشه توی یه محیط نسبتا صمیمی به صورت منطقی در مورد چیزی بحث کنیم که هممون دوسش داریم و با اشتراک گذاشتن نظرات به نظرات بهتری برسیم .ولی گویا توی بعضی موارد اینطوری نیست.توی خیلی از موارد نابیناییم و خودمون هم نمی دونیم.ببخشید طولانی شد.من به خاطر احترام به این فروم و همینطور دستان خودم که مجبورن تایپ کنند دیگه پاسخ شما رو نمیدم اما از اطلاعات و نقطه نظرات شما و باقی دوستان استفاده خواهم کرد .بدرود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

ممنون که خودتون جواب خودتون رو دادید.

با احترام

دو سال نه یک سال

ولی سینمایی تر میشد که جان وسیریس رو با شمشیر عیت این شوالیه اژدها کش ها میکشت

مثلا شمشیر رو میکرد تو چشمش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 31 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

جان بر عکس راب تو استراتژی جنگی ابله البته به پدرش رفته اونم ابله بود?

اره جالب بود اینا فکر میکردن دام گذاشتن برای نایت کنیگ ولی اون حتی وایت هاش رو هم در جنگ شرکت نداد که کشته نشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هنوز هم درک نمی کنم چرا دوست داشتن فیلم هندی توهین حساب میشه ولی از اینکه این بحث رو ادامه نمی دید ممنونم.

در 10 دقیقه قبل، ثیئون گریجوی گفته است :

توی این فروم که مربوط به بازی تاج و تخته توهینه دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان بعضیا هی نگین کتاب کتاب کتاب ...

منم کل کتابا رو خوندم

همه هم بصورت فیزیکی دارم نه PDF

ولی از کجا میدونید ته قصه کتاب قراره متفاوت تر باشه!؟

خب مشخصا مارتین نویسنده بهتری از نویسندگان سریال هست چون کارش نویسندگی داستان هست

ولی جوری نگید که انگار سریال اونقدر بد هست که کتاب قراره بیاد گند سریال رو بشوره ببره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 دقیقه قبل، ashkan.ghf گفته است :

اره جالب بود اینا فکر میکردن دام گذاشتن برای نایت کنیگ ولی اون حتی وایت هاش رو هم در جنگ شرکت نداد که کشته نشن.

آره اشکان جان برای منم جالب بود .

ولی با خودم فکر کردم از آنجاییکه برن داره نایت کینگ رو هدایت میکنه به سمت جایی که خودش تنهاست اونم با یه گروه اندک و دور از مدافعین وینترفل ، واسه همین نایت کینگ اصلا لازم ندونسته که بخواد ژنرالهاش رو مستقیم وارد جنگ کنه . چون هدفش بدست آوردن برن بود .

در حقیقت من فکر میکنم استراتژی جنگ نهایی رو خود برن به نایت کینگ دیکته کرد و اونم فریب برن رو خورد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.میخواستم ببینم قسمت سوم فصل هشتم صحنه ی +۱۸ داره.... چون میخواستم با خانواده نگاه کنم

باتشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عجب شخصییت پیچیده ای داره این برن

در هم اکنون، Ali ata گفته است :

عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.میخواستم ببینم قسمت سوم فصل هشتم صحنه ی +۱۸ داره.... چون میخواستم با خانواده نگاه کنم

باتشکر

نه به هیچوجه . راحت تماشا کنید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 23 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

دوستان بعضیا هی نگین کتاب کتاب کتاب ...

منم کل کتابا رو خوندم

همه هم بصورت فیزیکی دارم نه PDF

ولی از کجا میدونید ته قصه کتاب قراره متفاوت تر باشه!؟

خب مشخصا مارتین نویسنده بهتری از نویسندگان سریال هست چون کارش نویسندگی داستان هست

ولی جوری نگید که انگار سریال اونقدر بد هست که کتاب قراره بیاد گند سریال رو بشوره ببره

چیزی که من رو جذب سریال بازی تاج و تخت کرد روایت فوق العاده و متفاوت این سریال بود. بعد که با کتابها آشنا شدم جذابیتش برام چند برابر شد. شاید پایان کتاب اون چیزی نباشه که انتظارش رو دارم ولی مطمئنم مارتین اونقدر جرات و جسارت و توانمندی داره که پایانی بهتر از سریال برای کتابش رقم بزنه. حتی ممکنه همین اتفاقاتی که تو سریال افتاده توی کتاب هم بیفته ولی مطمینم دلایل منطقی بیشتر و بهتری براش داره. به علاوه به قول خیلی از دوستان کتاب محدودیتهای سریال رو نداره. اگر واقعا کتاب رو خونده باشید می بینید که مارتین چقدر دقیق قطعات پازل رو کنار هم می چینه و اصلا یک شخصیت رو خلق می کنه کلی کش و قوس بهش میده و در نهایت بعد از اینکه کارش باهاش تموم شد خیلی شیک و مجلسی حذفش میکنه و جالبیش به اینه که انگشت به دهن می مونی  که اره تمام این اتفاقات جلوی چشمت افتاده و از فصول قبلی مقدمه چینی شده ولی تو متوجهش نشدی. همین منطقی که توی داستان وجود داره باعث شده که کلی طرفدار پیدا کنه و همه سعی کنند پایان سریال ( و ایضا کتاب) رو پیش بینی کنند. تا جایی که خیلی از تئوریهایی که خونده بودم برای پایان این داستان جذابتر از چیزی بود که اتفاق افتاد.

در ضمن نظر من اینه که سریال مخصوصا تو این دو فصل آخر اونقدر بد هست که لازمه گندش شسته بشه. امیدوارم سه قسمت پایانی سریال یه کم ضعفها رو جبران کنه.( نا امید نمیشم)

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بیاییم کسانی که توی قسمت سوم  کشته شدن و  معروف بودن رو با هم مرور کنیم 

1- اد تارلت .. که بخاطر نجات سم تارلی کشته شد 

5cc665b6d4ca4764575eccc3-640-480.jpg

2- لیانا مورمونت ... هنگام کشتن یه غول جونش رو از دست داد 

5cc66a9666ae8f3c61131453-640-480.jpg

3- بریک دانداریون  ... که برای نجات آریا جونش رو از دست داد 

5cc66d2166ae8f3ca257f3c4-640-480.jpg

4-تیون گریجوی .. که برای دفاع از برن جونش رو از دست داد 

5cc66fbfd4ca47655a2f0172-640-480.jpg

5 - نایت کینگ .. که هنگام رو در رو شدن با برن کشته شد 

5cc6722fd4ca470c9234a5b3-640-480.jpg

6- جورا ورمونت .. که هنگام دفاع از دنریس کشته شد 

5cc6746566ae8f3d76490092-640-480.jpg

7- میلیساندرا ... که بعد از اتمام ماموریتش به سمت مرگ رفت 

5cc6756866ae8f3d930e1662-640-480.jpg

8- این شخصیت رو هم نمیدونم جز چی حساب کنم 

5cc66e9b66ae8f3cd2024602-640-480.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمتم تموم شد 

بیاید ازین به بعد نگران خنگ بازیای جان جلو سرسی باشیم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 49 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

دو سال نه یک سال

ولی سینمایی تر میشد که جان وسیریس رو با شمشیر عیت این شوالیه اژدها کش ها میکشت

مثلا شمشیر رو میکرد تو چشمش

تو روی جان اندازه هویجی حساب نکن

نمنم دقیقا چه غلطی میکنه تو جنگ هاش با اون قیافه همیشه علامت سوالش /:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت قسمت خوبی بود. حداقل از نظر صحنه های اکشن و کارگردانی هیچ ایرادی نمیشه بهش گرفت. در مورد تاریک بودن با یه سری تنظیمات توی پیلرتون میتونید نور رو زیاد کنید این که مشکل سریال نیست. اما در مورد فیلم نامه ای ک یه عده دارن ایراد میگیرن. بیاید با منطق بررسی کنید. با توجه به سرعت واکرها و ارتش مردگان و تعدادشون امکان هیچ عقب نشینی از وینترفل نبود پس مشخصا جنگ باید در همین قسمت به سرانجام میرسید. همونجور هم ک جان گرفته بود نایت کینگ ژنرالی بود ک امکان مذاکره باهاش وجود نداره و با قدرتی ک داره نمیشه بهش گفت برا امشب بسه بذار استراحت کنیم بقیه جنگ برای فردا بعدم یه اسب بسازین توش قایم شن و بشه تروی. جنگ باید در همین قسمت تموم میشد که دو حالت داشت مرگ کامل زنده ها یا نابودی نایت کینگ. از طرفی نایت کینگ با درگون گلس بوجود اومده کاره غیر منطقی ای نکردن ک نشون دادن با آتیش اژدها نمیمیره کما اینکه فصل قبل این رو نشون داده بودن پس فقط میموند دو تا راه یا برن یه جوری با جادو بکشتش یا بدست شمشیر والریایی کشته بشه (یعنی جورا، جان، بریین، جیمی و آریا، چون اینا فقط چنین امکانی داشتن). جورا ک واقعا ماله دنریس بود باید کنار اون میبود و میمرد، بریین هم ک خداییش بیخیال. جان رو پایین تر میگم. جیمی گزینه خوبی بود اگه نایت کینگ رو میکشت میشد همون آزورآهای ولی اینم یه مشکل داشته بعد همه میگفتن جیمی با یه دست رفت نایت کینگ رو کشت و هندیا بهتر میساختن.
یکی دیگه از ایرادات اینه ک دوئل میخواستن بیننده ها، منم واقعا همیشه جنگ جان و نایت کینگ رو دوست داشتم اما جان یه آدمه و نایت کینگ کسی ک قدرت داره نیزه رو اونجوری پرتاب کنه یا از روی اژدها بیوفته و شیک وایسه بالا رو نگاه کنه یا وقتی جان چسبیده ک از اژدها نیوفته اون نیزه گرفته دستش ک جان رو بزنه. حالا سوال اینجاس نتیجه دوئل تن به تن جان و نایت کینگ جز کشته شدن جان نتیجه ای داشت؟ اگه جان نایت کینگ رو توی دوئل میکشت که همه میگفتن زکی نایت کینگ نایت کینگ این بود؟ اینو ک جان کشتش ک. نایت کینگ با وایت هایی ک جان کشته فرق داره اونا یکم احمق هستن از قیافه شون هم پیداس اولی شون توی هاردوم تا شمشیر جان رو دید کف کرد دومی هم در شمال آتیش رو دید داشت فک میکرد این چیه دیگه و به راحتی غافلگیر شد. کشته شدن جان هم که کلا مسخره س اولا حالا که تایگرین هست نقشش حساس تره و تا از این تایگرین بودن استفاده ای نکنن نمیتونن بکشنش وگرنه همه فوش میدن الکی چند سال ایده بابا مامانش رو بهمون دادن دوما اون از مرگ برگشته باید یه دلیل خوب باشه اگه توی این جنگ نشد در ادامه حتما دلیلش مشخص باید بشه.
پس فقط میمونه آریا ک حالا ک آریا کشته باز ما داریم غر میزنیم. کلا به جز غر زدن کاری بلدیم ما؟ یکی میگه چقد تند اومد ک کسی ندیدش اصلا یکی از اصلی ترین تمرین های آریا ک سریو بهش داده بود (not today) گرفتن گربه بود. شاید خیلی مسخره بود ولی توی اون تمرین یاد گرفت چجوری به گربه ای نزدیک بشه ک قدرت فهم دشمنش صدبرابر ما ادما و نایت کینگه. در مورد سرعت هم بالاخره آریا یه جادوگره باید چنین چیزی رو از جاکن یاد گرفته باشه. سرعت بالاش هم مشخص بود وقتی ک آریا میومد فیلم اسلوموشن بود ولی موی وایته از سرعت آریا تکون خورد.
قدرت زیاده آریا شاید زیاد قشنگ نباشه ولی در سریالی ک 8 ساله میبینیم غیرمنطقی نیست پس انقد هندی هندی نکنین. 

در مورد زنده موندن شخصیت ها هم زیاد غر نزنید میدونیم ک بران داره میاد تیریون و جیمی رو بکشه ، واریس قطعا میمیره چون ملیساندرا گفته ، کلیگین هم واسه کوه زنده باید میموند، کل دوتراکیا هم ک رفتن. یه چیزی هم ک هست شخصیت هایی مثه آریا یا سانسا ک داستان و گذشته ی پیچیده ای رو گذروندن نمیشه به راحتی کشت آریا یه قاتل شد که الان نتیجه ش رو دیدیم. سانسا هم یه سیاست مدار کامل که به نظرم بهترین فرد برای حکمرانیه.

در 36 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

آره اشکان جان برای منم جالب بود .

ولی با خودم فکر کردم از آنجاییکه برن داره نایت کینگ رو هدایت میکنه به سمت جایی که خودش تنهاست اونم با یه گروه اندک و دور از مدافعین وینترفل ، واسه همین نایت کینگ اصلا لازم ندونسته که بخواد ژنرالهاش رو مستقیم وارد جنگ کنه . چون هدفش بدست آوردن برن بود .

در حقیقت من فکر میکنم استراتژی جنگ نهایی رو خود برن به نایت کینگ دیکته کرد و اونم فریب برن رو خورد .

من روی اینکه برن نایت کینگ رو «هدایت» کرده (به معنی وارگ) شک دارم چون به نظرم برن به اندازه نایت کینگ قوی نشده اما اینکه هدایت (به معنی ترغیبش) کرده باشه رو قبول میکنم و ای کاش مشخص کنن وقتی وارگ بود چکار میکرده. ولی واقعا دیگه حس میکنم برن مثه دکتر استرنج همه چیو دیده بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با اینکه شخصا از جان خوشم میاد اما واقعا انگار نظر کرده است. عادت داره تنها و دست خالی بره جلو دشمناش و یهو یه فرد یا افرادی نجاتش بدن. الان واسه چی رفت جلو ویسریون اونجوری وایساد آخه؟ قصد خودکشی داشت یا چی؟ آخه چقدر تو تهی مغزی پسر!

آریا به نظرم هرچقدرم فرز و سریع باشه باز هم نمیتونه از حالت انسانی خودش خارج بشه. با چه سرعتی به نایت کینگ حمله کرد که وایت واکرا هیچ کدوم متوجه نشدن یا فرصت واکنش نداشتن؟ این به نظرم توجیه پذیر نبود به هیچ عنوان، و نقطه ضعفی بود که دوست نداشتم ببینم. من مشکلی نداشتم که نایت کینگ همینجا بمیره، اما میشد کمی صحنه های منتهی به کشته شدنش رو پردازش بکنند

در مورد کرم خاکستری که به خاطر عشق، برخلاف آموزه هاش تصمیم گرفت به قلعه برگرده، به نظرم مثلا اگه تو این شرایط مثلا میساندی در سرداب کشته می شد، جذابیت بیشتری داشت. سربازی که از نبرد جون سالم به در میبره اما معشوقه اش در جای به ظاهر امن،  می میره. چند فصل اخیر عشق نافرجامی نداشتیم و عشاق همش رو دور شانس هستند که به نظرم از بار سورپرایزکنندگی داستان به شدت کم کرده. تو زندگی واقعا عشاق این شانس ها رو ندارند. تو فصل 1 مارتین، دروگو رو تو داستانش کشت، چرا نویسندگان فعلی جسارت ندارند یک ندیمه رو بکشند؟

بجز اینها، بقیه اش خوب بود به نظرم. نبرها قشنگ بودند. صحنه های وداع عالی بودند و بهتر از همه، موزیک فوق العاده رامین جوادی که واقعا محشر بود. من فکر می کنم 2 قسمت آینده به نبرد با سرسی اختصاص داره و قسمت آخر یک جمع بندی نهایی و مشخص شدن تکلیف ها...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری