رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

بحث اپیزودیک قسمت سوم  

127 رای

1. 1. به قسمت سوم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      4
    • 2
      4
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      3
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      30
    • 10
      63

Recommended Posts

در 47 دقیقه قبل، Zamlos گفته است :

واقعا متوجه نشدید من دارم نقد بقیه رو نقد می کنم؟!!

نه منظورم شما نبودید کلی برای این همه نقدهای منفی گفتم در ادامه حرفتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بنیوف و وایس گفته بودن وقتی مارتین براشون داستان رو تعرف میکرده سه تا اتفاق براشون غافلگیر کننده بوده

1. مرگ شیرین 2. مرگ هودور   و میمونه آخرین اتفاق

فکر کنم احتمال اینکه کار نایت کینگ تموم نشده باشه هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باز هم اسپووووویل

واقعا هنوز نمیتونین درک کنید شاید کسی دوست نداشته باشه این چیزها رو ببینه

واقعا هنوز نمیتونین درک کنید تو تایپیک بحث یک اپیزود سریال فقط درباره همون اپیزود حرف میزنن

شما چن سالتون هست که هنوز این موارد ابتدایی رو هم نمیدونین

:classic_angry::classic_angry::classic_angry:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 22 دقیقه قبل، تینا استارک گفته است :

باز هم اسپووووویل

واقعا هنوز نمیتونین درک کنید شاید کسی دوست نداشته باشه این چیزها رو ببینه

واقعا هنوز نمیتونین درک کنید تو تایپیک بحث یک اپیزود سریال فقط درباره همون اپیزود حرف میزنن

شما چن سالتون هست که هنوز این موارد ابتدایی رو هم نمیدونین

:classic_angry::classic_angry::classic_angry:

اجازه بده مخالفت کنم

اینایی که شما بهش میگین اسپویل بنظرم پیش بینیه چون فاقد مستنداته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه وضعشه آخه؟ چرا اسپویل میکنید؟ واقعا درکش انقد سخته؟ یه جای دیگه پیدا کنید برای بحثای حاوی اسپویل.

گند نزنید به همه چی واسه ماهایی که کلی تلاش کردیم از اسپویل دوری کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون اسپویلر لعنتی رو واسه همین موقع گذاشتن... دو سال منتظر نبودیم که شما آخر کار بیاید گند بزنید به همه چیز. این چه وضعشه لعنتی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بار آخره بهتون اخطار میدم! قوانین فروم رو بخونید و اگر تخلفی دیدید به جای اینکه پشت سر هم پست بدید دکمه گزارش رو بزنید تا در اسرع وقت رسیدگی بشه.

اسپویل کردن فیلمنامه های لو رفته در تاپیک بحث های اپیزودیک برخلاف قوانین هست. پست هاتون به تاپیک مرتبط منتقل شد. تخلفات تکرار بشه دسترسی تون به تاپیک ها محدود میشه. ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو عکسایی که از قسمت ۳ قبلا منتشر شده بود عکسی از سانسا بود که چهره ی نفر لای پرده هم مشخص بود اون صحنه ولی تو سریال نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت نشون داد،مطمئنا هستند افراد جوگیر و جان بر کفی که نمرات 10 از 10 رو نثار Got خواهند کرد حتی اگر با فیلمی درجه دوم هالیوودی طرف باشن!

محض رضای خدای روشنایی همین؟فقط و فقط همین؟ هشت ساله زمستان در راهه فقط واسه همین؟ مقدمه اولین قسمت این سریال به اون خوفناکی شروع شد برای همین؟ شب طولانی یعنی همین؟ نبردآخرالزمانی و آزورآهای و زنده شدن جان و عنکبوت های یخی یعنی همین؟ داستان های الد نن واسه برن که تو سریال هم نشون داده شد یعنی همین؟

واقعا زبان قاصره از توضیح و اظهار نظر...

تاریکی مطلق اپیزود،از بین رفتن هرگونه منطق و به هم پیوستگی فیلمنامه،هندی بودن صحنه ها و اوردز صحنه آهسته و نجات لحظه آخر،استراتژی نبرد به شدت احمقانه،بی خاصیت بودن پرنس وعده داده شده یا همون اگان تارگرین یا همون جان اسنو یا همون نغمه یخ و آتش، و... همه فراموش بشن که به خاطر جلوه های ویژه و خفنیت آریا تو پرش 3000 متر ذوق مرگ بشیم و نمره های 9 و 10 روانه IMDB کنیم.

قشنگ حالت دی اند دی این بوده که سر و ته شاه شب رو با یه قسمت اپیک از نظر خودشون(و ناامید کننده از نظر من) هم بیارن و تو 3 قسمت بعد برن سراغ نگاه های سرسی از دور به دوربین و نوشیدن شراب و درام سطح پایین و صحبت های ناتمام و اتفاقات در حد خاطرات خون آشام و کلیه موارد دیگه ای که از اتمام سورس متریال کتاب به اینور رفتن سراغش و ادامه اش میدن!

این سریال رکوردای بیننده و نمره و... میشکنه ولی از فصل هفت نشون داد که امیدی بهش نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چیزی که اتفاق نیافتاده اسپویل نیست .

این مطالب به وفور توی اینترنت هست .. تمام پیش بینی های ما یکجور اسپویل هست 

از خانم نرگس عزیز هم به شدت  گله مندم که بدون هیچ معیاری اخطار به من داده . برای چی ؟.. برای نقد یک پیش بینی 

ایشون اگر به صندوق خصوصی من دسترسی دارند لطفا متن مکاتبه من رو با یکی از مدیران محترم این سایت وزین مطالعه فرمایند و سپس بعنوان ناظر اخطار بدهند .

مجوز پیش بینی انتهای سریال و نقد اون رو داشتیم و این سبک نظارت جز نتیجه منفی چیز دیگه ای رو در بر نخواهد داشت 

همونطور که گفتم زنده بودن یک سایت به مشارکت کاربرانش بستگی داره 

از بودن کنار شماها خیلی خوشحال شدم و براتون بهترینها رو آرزو میکنم

همه شما رو به خدای مهربون میسپارم 

با احترام فراوان

فرشید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آريا چطوري از پشت سر نايت كينگ پيداش شد يهويي ؟ 

مگه افراد نايت كينگ اونجا نبودن ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، farshidmassumiyan گفته است :

چیزی که اتفاق نیافتاده اسپویل نیست .

این مطالب به وفور توی اینترنت هست .. تمام پیش بینی های ما یکجور اسپویل هست 

از خانم نرگس عزیز هم به شدت  گله مندم که بدون هیچ معیاری اخطار به من داده . برای چی ؟.. برای نقد یک پیش بینی 

ایشون اگر به صندوق خصوصی من دسترسی دارند لطفا متن مکاتبه من رو با یکی از مدیران محترم این سایت وزین مطالعه فرمایند و سپس بعنوان ناظر اخطار بدهند .

مجوز پیش بینی انتهای سریال و نقد اون رو داشتیم و این سبک نظارت جز نتیجه منفی چیز دیگه ای رو در بر نخواهد داشت 

همونطور که گفتم زنده بودن یک سایت به مشارکت کاربرانش بستگی داره 

از بودن کنار شماها خیلی خوشحال شدم و براتون بهترینها رو آرزو میکنم

همه شما رو به خدای مهربون میسپارم 

با احترام فراوان

فرشید 

سلام. نرگس؟؟
بنده یک بار دیگه هم قبلا گفته بودم که اجازه انتشار و صحبت درباره فیلمنامه های لو رفته تو تاپیک اپیزودیک فصل هشت رو ندارید و شما بدون توجه به اخطار من مطلبی درباره ش تو این تاپیک منتشر کردید. تاپیک برای صحبت درباره فیلمنامه موجوده و اگر قوانین رو خونده باشید می دونید که با اسپویل و لوث کردن داستان برای سایر کاربران به جد برخورد میشه. بنده سرخود به کسی اخطار نمی دم. طبق صحبت هایی که با مدیر سایت داشتم به این نتیجه رسیدیم که قرار دادن هر مطلبی از فیلمنامه های لو رفته فصل هشت در این تاپیک های اپیزودیک خلاف قوانین هست.
بله اجازه صحبت و فرضیه پردازی درباره پایان سریال رو دارید اما وقتی که اخبار و شایعات مختلف از منابع معلوم الحال رو در این تاپیک ها منتشر می کنید و بر اساس اونها تئوری می سازید، دست بنده رو می بندید.

ممنون از مشارکتتون و موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 دقیقه قبل، idin گفته است :

آريا چطوري از پشت سر نايت كينگ پيداش شد يهويي ؟ 

مگه افراد نايت كينگ اونجا نبودن ؟

دلیل اینکه چطوری اریا تونست به شاه شب نزدیک بشه :

syh_capture+_2019-04-30-11-54-07.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، omid007 گفته است :

اجازه بده مخالفت کنم

اینایی که شما بهش میگین اسپویل بنظرم پیش بینیه چون فاقد مستنداته

دوست عزیز پیشبینی اسپویل نیست. اینکه شما بگی دلت میخواد اینجوری بشه من بیام بگم دلم میخواد اونجوری بشه اصلا اسپویل نیست.

اینکه تئوری گفته بشه باز هم اسپویل نیست. اما خیلیا تئوری دوست ندارن پس برای اونا تئوری هم اسپویل حساب میشه و باید بهش احترام گذاشت.

اما فیلمنامه ای که لو رفته اسپویل هست حتی اگر الکی بوده باشه

یا یه آدم دیوانه معلوم الحال رفته از از زیر زبون فامیلش حرف کشیده اومده تایپ کرده و در فضای مجازی طوفان شده. اسپویل هست حتی اگه بخشی از حرفاش اشتباه باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 12 ساعت قبل، Gemini گفته است :

خیلی جالب بود.. اگه اینطوری که گفته باشه که اسپویل خیلی بزرگی کرده و hbo جریمه سنگینی واسش وضع میکنه... 

اما به نظرم اگه میخواستن کاری کنن توی همین قسمت باید میکردن ولی شاه شب و جادوش متاسفانه دود شدن رفتن هوا.. سرسی هم آدم بده سریال موند!!

اگر به حرف بازیگر نایت کینگ بخوایم استناد کنیم ، اریا هم تاچ شد اونم تازه از گردن 

به نظرم احتمال داره اونور دیوار هنوز باشن ارتش مرده دیگه ای .

ولی اینکه با تاچ بخوایم بگیم الان برن هم ميشه نایت کینگ غلطه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

بچه ها یه چیز جالب :

توی فصل هفتم یه صحنه هست که برای اولین بار برن وآریا همو میبینن .. اونجا برن یه شمشیر والرین رو که میشه باهاش وایت واکر ها رو کشت دستشه و منتظر آریا هست که بهش بده. وقتی شمشیر رو میده به آریا بهش میگه که به دردش نمیخوره اما توی چهره اش یه حالت عجیب هست انگاری که گیج شده و سر در گمه

بعدش توی قسمتای قبل که نمیدونم دقیقا کدوم قسمت بود گفته شد که تنها زمانی میشه شاه شب رو کشت که به همون نقطه ای که شیشه اژدها بوسیله بچه های جنگل به سینه اون وارد شده ضربه زد  

همون خنجر والریایی که برن توی آخر فصل قبل زیر همون درختی که توی جنگل خدایان هست به آریا داد 

آریا هم دقیقا به همون نقطه خنجر رو فرو کرد .

598885ec18b69821008b478d-640-480.png

5cc6c6760ff30d105036ade3-640-480.jpg

5cc6c0b566ae8f46152582f2-640-480.jpg

نه همون نقطه نبود .اگه دقت کنید خنجر رو زد به زیر شونه اش .دقیقا روی قلب .اما بچه های جنگل خنجر رو دقیقا توی وسط سینه اش فرو کردن .

در 5 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

توئیت بحث برانگیز  ولادمیررفوردیک  بازیگر نقش شاه شب 

شاه شب چگونه بچه های کرستر رو تغییر داد؟
با لمس کردن آنها !

شاه شب چگونه ویسیریون رو تبدیل کرد؟
با لمس کردن !

زاغ خونین ( کلاغ سه چشم قبلی) به برن چه گفت؟ 
"او تو را لمس کرد!!!!!!!!!! "

یک سوال مهم!

نکته ی مهمی که در این قسمت فاش شد توانایی وارگ کردن شاه شب بود(در سکانسی کوتاه ما شاهد بودیم که شاه شب سوار بر اژدها در حالیکه چشمانش مانند لحظات وارگ شدن برن سفید شده اند مشغول هدایت لشکر مردگان است) البته حالا با نابودی شاه شب شاید این موضوع مهم به نظر نرسد
 اما جالب است بدانید که وارگ ها توانایی انتقال خودآگاهی خود به بدن سایر موجودات زنده را دارا هستند و به همین دلیل معمولا بعد از مرگ خودآگاهیشان به بدن موجوداتی که معمولا در آن وارگ میکنند انتقال داده میشود و آنها پس از مرگ در بدن آن حیوانات به حیات خود ادامه می دهند. شاه شب یکی از قدرتمندترین وارگ های جهان است پس بطور قطع می تواند خودآگاهیش را به شخص دیگری انتقال دهد ، وارگ ها می توانند خودآگاهی خود را تا فواصل دوری انتقال دهند اما هرچه فاصله نزدیک تر باشد احتمال موفقیت آنها بیشتر است.
هنگام نابودی شاه شب نزدیک ترین افراد به او آریا و برن بودند که نایت کینگ موفق به لمس هر دوی آنها شده است!
از طرفی آریا باوجود مهارت های بالای بدنی فاقد قدرت های وارگی برن است همچنین هنگام نابودی شاه شب با بدن او در تماس بود و همین او را محتمل ترین گزینه برای تسخیر شدن توسط خودآگاهی شاه شب میکند!

نظر شما چیست؟
 ایا نایت کینگ در لحظات اخر به بدن یکی از این دو وارگ زده است یا کار ما با نایت کینگ تمام شده است

اینقدر تاریخچه ی شاه شب و کلاغ سه چشم و خیلی از جادو جنبل های اون ور دیوار مبهم هست که خیلی تئوری ها میشه داد .همونطور که توی اولین یادداشتم برای این اپیزود نوشته بودم این سریال(نه لزوما کتاب) دو تا هسته ی تولید کننده ی درام داره .یکی شاه شب و یکی آیرن ترون .بعد از دوبار دیدن و فکر کردن به همه چیز به نظرم نیمه ی دوم این اپیزود ریتم تندی داشت و غیرمعمول بود .به نظرم هنوز خرده پیرنگ هایی در پشت داستان سریال مخفی مونده که مربوط به شاه شبه .مشکل اینجاست که همه ی اینها واقعا مبهمه .و الان کسانی که معترض به مرگ شاه شب هستند بر اساس جزئیات زیادی که احتمالا توی کتاب از شاه شب داده انتظار داشتن یه پایان عظیم تر و پیچیده تر برای مرگش می بود هیچکس تا پایان سریال نمیتونه قطعی بگه واقعا تمام جادوهای قدیمی و شمال دیواری چه ارتباطی با هم دارند و چه تاثیری روی جهان بیرونی دارند .چون متاسفانه مبهمه. از اول هم مبهم بوده .شاید اگر کتاب ها تمام شده بود و این فصل های آخر ساخته میشد خیلی واضح تر خبر داشتیم .شاید اگر از اول روند سریال و کتاب از هم جدا بود و کتاب فقط در حد یه الهام گیری ساده بود خیلی واضح تر می تونستیم نقد و تحلیل کنیم .اما با این وضع هر کسی هر حرفی بزنه چه بر ضد روند داستان و چه به طرفداری از روند داستان حرفش رو هواست .حداقل در مورد جادو جنبل های شمالی چون این بخش اطلاعات روشنی نداره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، روس بولتون گفته است :

این قسمت نشون داد،مطمئنا هستند افراد جوگیر و جان بر کفی که نمرات 10 از 10 رو نثار Got خواهند کرد حتی اگر با فیلمی درجه دوم هالیوودی طرف باشن!

محض رضای خدای روشنایی همین؟فقط و فقط همین؟ هشت ساله زمستان در راهه فقط واسه همین؟ مقدمه اولین قسمت این سریال به اون خوفناکی شروع شد برای همین؟ شب طولانی یعنی همین؟ نبردآخرالزمانی و آزورآهای و زنده شدن جان و عنکبوت های یخی یعنی همین؟ داستان های الد نن واسه برن که تو سریال هم نشون داده شد یعنی همین؟

تاریکی مطلق اپیزود،از بین رفتن هرگونه منطق و به هم پیوستگی فیلمنامه،هندی بودن صحنه ها و اوردز صحنه آهسته و نجات لحظه آخر،استراتژی نبرد به شدت احمقانه،بی خاصیت بودن پرنس وعده داده شده یا همون اگان تارگرین یا همون جان اسنو یا همون نغمه یخ و آتش، و... همه فراموش بشن که به خاطر جلوه های ویژه و خفنیت آریا تو پرش 3000 متر ذوق مرگ بشیم و نمره های 9 و 10 روانه IMDB کنیم.

قشنگ حالت دی اند دی این بوده که سر و ته شاه شب رو با یه قسمت اپیک از نظر خودشون(و ناامید کننده از نظر من) هم بیارن و تو 3 قسمت بعد برن سراغ نگاه های سرسی از دور به دوربین و نوشیدن شراب و درام سطح پایین و صحبت های ناتمام و اتفاقات در حد خاطرات خون آشام و کلیه موارد دیگه ای که از اتمام سورس متریال کتاب به اینور رفتن سراغش و ادامه اش میدن!

این سریال رکوردای بیننده و نمره و... میشکنه ولی از فصل هفت نشون داد که امیدی بهش نیست...

واقعا پایانش مسخره بود و یه جورایی سه قسمت بعدی رو واسم بی‌مزه کرده یعنی دیگه علاقه زیادی به دیدن پایان داستان ندارم 

کاملا اونجرز طوری پیش رفت داستان الان دیگه اصن فاز این سه قسمت با کل داستان فرق میکنه دیگه یه حال‌مسخره ای داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در پاسخ به مطلبى كه Mimzar گرامى نوشته بودند:

تا جايى كه از فحواى نظرات برمياد، دو گروه هستند كه از پايانى كه براى نايت‌كينگ رقم خورد، سرسختانه دفاع مى‌كنند:

1. تينيجرها كه در دفاع از اين پايان، منتقدان را به عنوان «طرفدار نايت‌كينگ»(!) معرفى مى‌كنند و تسليت هم ميگن! يعنى در عوالم خودشان اينطور تصور مى‌كنند كه منتقدان لابد كسانى هستند كه از بابت نابود شدن نايت‌كينگ عزادارند پس حتما دوست داشتند كه اى كاش او پيروز ميشد و ميتونست همه را نابود كنه!!

براى اين گروه سنى، اصلا معنا نداره و قابل درك نيست كه وقتى در يك داستان، شخصيتى اينچنين داراى قدرت‌هاى اساطيرى و فوق بشرى و دخل و تصرف در طبيعت و .. معرفى‌ ميشه، و طى چند فصل، دائما تاكيد بر اين نكته است كه جنگ اصلى، جنگ زندگان در برابر او است و بقيه جنگ‌ها حكم بازى را دارند، طبيعتا اين انتظار براى مخاطب پيش مياد كه مرگش هم يك مرگ مهيج و حماسى باشه و قهرمانان در سايه كلى جانفشانى بتونند اونو نابود كنند نه به اين شكل مضحك كه دقيقا تكرار همون حركتى بود كه آريا قبلا در حين تمرين با برين اجرا كرده بود.

حالا در توجيه ميگن: نه خير! اسم اين سريال، بازى تاج و تخت ـه، و نايت‌كينگ صرفا يك شخصيت حاشيه‌اى بوده و جنگ اصلى از همون اولش هم قرار بوده كه جنگ با سرسى باشه!!

البته من از اين لحاظ خوشحالم كه اين دوستان از چنين پايانى لذت برده‌اند و رضايتشون جلب شده، اما با اين گروه هرگز وارد هيچ بحثى نميشم چون ثمرى نداره.

2. فمينيست‌ها. در توضيح رويكرد فمينيستى نويسنده اصلى و همكارانش، بسيارى (از جمله خودشون) زياد گفته و نوشته‌اند. كافى است تصور كنيد به جاى آريا، مثلا مرحوم ريكان همين مراحل آموزش زير نظر بى‌چهره‌ها و .. را مى‌گذراند و نهايتا به همين شيوه‌اى كه ديديم، شاه شب را از بين مى‌برد. مطمئن باشيد در اينصورت، سيل اعتراضات از سوى فمينيست‌ها و جنسيت‌محورها روانه ميشد كه: «آخه اين چه وضعشه؟!». اما چون آريا دختره و خيلى‌ها باهاش همذات‌پندارى مى‌كنند و رويكردشون هم عاطفى و احساساتيه، اين گروه هم بر خودشون واجب ميدونند كه به هر نحوى اين پايان مضحك را توجيه كنند.

در حالى كه اگر به جاى آريا، هر شخصيت ديگرى هم نايت‌كينگ را به اين شيوه از بين برده بود، ما باز هم همين اعتراض را داشتيم. يعنى براى من، پسر يا دختر بودن قاتل هيچ فرقى‌ نداره، بلكه مهم، پرداخت ماجرا است نه جنسيت طرف.

عده‌اى هم نوشته بودند كه مثلا چه پايانى براى نايت‌كينگ ميتونست بهتر از اين پايانى كه ديديم باشه!

فقط به عنوان مشتى نمونه خروار، يك نمونه از احتمالات را ميتونيد در اينجا بخونيد:

https://forums.hardwarezone.com.sg/109739271-post2650.html

تازه ما وقتى مدتها پيش اين احتمالات را ميخونديم، پيش خودمون ميگفتيم تيمى كه چنين سريالى درست كرده لابد پايان جذابتر و مهيجتر از اين حرفها براى اين شخصيت در نظر داره! ديگه خبر نداشتيم و اصلا تصور نميكرديم كه قراره آخرش شاهد چه چيزى باشيم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، روس بولتون گفته است :

دیگه باید قبول کرد که این سریال و باید یه جایی تموم شه و مثل دنیای واقعی نیست که یه کابوس مثلا 40 سال طول بکشه مجبوررن یه جایی داستان رو جمع کنن در ضمن اسم فیلم بازی تاج و تخته نه winter is coming پس باید قبول کرد زیاد هم نمیشد بسطش داد این جنگ رو (البته در فصول قبل هم گوشه هایی از درگیری با شاه شب رو دیده بودیم) داستان به خاطر جداشدن از کتاب یک مقدار دچار ضعف منطق و یکپارچگی شده ولی نه در اون حد که بخایم بگیم افتضاحه.

به نظرم بزرگترین مشکل دلبستگی عوامل سریال به شخصیتها هستش که در فصول اول اصلا دیده نمیشد (البته یه بخش زیادیش هم برای جذب و نگهداری مخاطبه) دیگه دلشون نمیاد تا 1-2 قسمت آخر کسی رو از شخصیت های معروف بکشن تو این قسمت نهایت تلاششون حذف 2-3 تا شخصیت درجه 3 بود.

در ضمن باید یادمون باشه نهایت کار یک فیلم و سریال(مخصوصا سریال) خاصیت سرگرم کنندگی و لذت دادن به مخاطبه الی الخصوص مخاطب عام پس وقتی یک اپیزود با استقبال عمومی مواجه میشه یعنی به هدفش رسیده گرچند که شاید کلی ایراد فنی هم تو کارش باشه. نمیشه گفت چرا جوگیرید و....چون بهشون لذت داده دیدن سریال و نیازی به فلسفی کردن قضیه نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب و بد بقیه داستان به کنار...

فقط اونجا که جان با اژدهاش چند دقیقه رو دیوار داشت سوختگیری می‌کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، Antimatter گفته است :

خوب و بد بقیه داستان به کنار...

فقط اونجا که جان با اژدهاش چند دقیقه رو دیوار داشت سوختگیری می‌کرد.

به نظذر میومد تو اون لحظات جنگ با اژدها یکسری مشکل تدوین داشتن یعنی به خاطر گستردگی صحنه نبرد یکسری چیزا از دستشون در رفته و نتونستن به هم خوب ربطشون بدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در 6 ساعت قبل، MRD010 گفته است :

شوالیه های ویل همه با لشکر شمال با هم بودن . جلوی قلعه سه نیرو بود .

دوتراکی ها . انسالید ها . نیروهای متحد شمال و ویل .

که احتمالا همه این نیروها مردن به غیر از یه سری نیروهای داخل قلعه . واقعا خیلی ها مردن تو این اپیزود . دنی با چی میخواد حمله کنه به کینگزلندینگ . فقط اژدها داره که البته همونم کافیه.

ولی تیریون دنی رو راضی کرده بود ک حداقل تو کنیگزلندینگ خون ملت بیچاره ریخته نشه دیگ

ویرایش شده در توسط Rezayoron

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، Rezayoron گفته است :

ولی تیریون دنی رو راضی کرده بود ک حداقل تو کنیگزلندینگ خون ملت بیچاره ریخته نشه دیگ

سرسی هم داره از همین سو استفاده میکنه، تو تریلر قسمت بعد دیدیم مردمو داره به رد کیپ میاره و احتمالا میخواد بگه این همون دختر اریس تارگرین (پادشاه دیوانه) هس و مخصوصا اینکه اژدها هم داره پس ازشون میخواد یجوری با این ترفند سو استفاده کنه (بنظرم البته)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۹ at 15:53، sadrakhan گفته است :

نایت کینگ با این جادو جنبلاش بچه ناف دهلیه اونوقت حقش نبود به سورت هندی برمیره تازه مرگش کاملا گم اف ترونزی بود چون بار ها افراد در اوج قدرت و زمانی که فکر میکردن پیروز شدن شکست خوردن

اونا انسان بودن. این فرق داشت به هر حال این تیکه آخر جزو 10 مرگ مزخرف در تاریخ سینما و تلویزیون موندگار میشه.

در در ۱۳۹۸/۲/۹ at 15:09، Danny گفته است :

دقیقه ۵۴ از ملیساندرا جدا میشه، اگه دقت کنین میبینین روی زمین چنتا وایت افتاده، میتونسته صورت یکیشونو ببُره و بیاره و با تکنیک هایی که هممون می دونیم افراد بی چهره دارن خودشو به نایت کینگ رسونده

با مگه جنه . تو رو خدا چرت و پرت نگید با.

در ۱ ساعت قبل، FaN گفته است :

تا جايى كه از فحواى نظرات برمياد، دو گروه هستند كه از پايانى كه براى نايت‌كينگ رقم خورد، سرسختانه دفاع مى‌كنند:

1. تينيجرها كه در دفاع از اين پايان، منتقدان را به عنوان «طرفدار نايت‌كينگ»(!) معرفى مى‌كنند و تسليت هم ميگن! يعنى در عوالم خودشان اينطور تصور مى‌كنند كه منتقدان لابد كسانى هستند كه از بابت نابود شدن نايت‌كينگ عزادارند پس حتما دوست داشتند كه اى كاش او پيروز ميشد و ميتونست همه را نابود كنه!!

براى اين گروه سنى، اصلا معنا نداره و قابل درك نيست كه وقتى در يك داستان، شخصيتى اينچنين داراى قدرت‌هاى اساطيرى و فوق بشرى و دخل و تصرف در طبيعت و .. معرفى‌ ميشه، و طى چند فصل، دائما تاكيد بر اين نكته است كه جنگ اصلى، جنگ زندگان در برابر او است و بقيه جنگ‌ها حكم بازى را دارند، طبيعتا اين انتظار براى مخاطب پيش مياد كه مرگش هم يك مرگ مهيج و حماسى باشه و قهرمانان در سايه كلى جانفشانى بتونند اونو نابود كنند نه به اين شكل مضحك كه دقيقا تكرار همون حركتى بود كه آريا قبلا در حين تمرين با برين اجرا كرده بود.

حالا در توجيه ميگن: نه خير! اسم اين سريال، بازى تاج و تخت ـه، و نايت‌كينگ صرفا يك شخصيت حاشيه‌اى بوده و جنگ اصلى از همون اولش هم قرار بوده كه جنگ با سرسى باشه!!

البته من از اين لحاظ خوشحالم كه اين دوستان از چنين پايانى لذت برده‌اند و رضايتشون جلب شده، اما با اين گروه هرگز وارد هيچ بحثى نميشم چون ثمرى نداره.

2. فمينيست‌ها. در توضيح رويكرد فمينيستى نويسنده اصلى و همكارانش، بسيارى (از جمله خودشون) زياد گفته و نوشته‌اند. كافى است تصور كنيد به جاى آريا، مثلا مرحوم ريكان همين مراحل آموزش زير نظر بى‌چهره‌ها و .. را مى‌گذراند و نهايتا به همين شيوه‌اى كه ديديم، شاه شب را از بين مى‌برد. مطمئن باشيد در اينصورت، سيل اعتراضات از سوى فمينيست‌ها و جنسيت‌محورها روانه ميشد كه: «آخه اين چه وضعشه؟!». اما چون آريا دختره و خيلى‌ها باهاش همذات‌پندارى مى‌كنند و رويكردشون هم عاطفى و احساساتيه، اين گروه هم بر خودشون واجب ميدونند كه به هر نحوى اين پايان مضحك را توجيه كنند.

در حالى كه اگر به جاى آريا، هر شخصيت ديگرى هم نايت‌كينگ را به اين شيوه از بين برده بود، ما باز هم همين اعتراض را داشتيم. يعنى براى من، پسر يا دختر بودن قاتل هيچ فرقى‌ نداره، بلكه مهم، پرداخت ماجرا است نه جنسيت طرف.

عده‌اى هم نوشته بودند كه مثلا چه پايانى براى نايت‌كينگ ميتونست بهتر از اين پايانى كه ديديم باشه!

تازه ما وقتى مدتها پيش اين احتمالات را ميخونديم، پيش خودمون ميگفتيم تيمى كه چنين سريالى درست كرده لابد پايان جذابتر و مهيجتر از اين حرفها براى اين شخصيت در نظر داره! ديگه خبر نداشتيم و اصلا تصور نميكرديم كه قراره آخرش شاهد چه چيزى باشيم ...

خیلی متن خوبی بودش. 

اما در کل مرگ نایت کینگ به احمقانه ترین روش ممکن صورت گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، FaN گفته است :

والا من نه نوجوانم و نه کلا با فیلم های مخصوص قشر نوجوان و کلا هالیوود میونه ای دارم .فمینیستم هم نیستم تا جایی که خودم خبر دارم .خیلی های دیگه ای که مثل شما به این اپیزود به این شدت اعتراض ندارند هم نه فمینیستن و نه تینیجر .
منم نقدهایی دارم به این اپیزود که طی مرور زمان برام پررنگ تر شدند.هر چند صادقانه بخوام بگم منم تحت تاثیر کارگردانی فوق العاده ی این اپیزود و لحظات منفرد خوبش اول مثل الان اینطوری نقاط ضعف رو نمی دیدم.ولی خب الان واضح ترند در هر صورت .

-مانور دادن سریال روی بعضی شخصیت ها که پیش از دیدن این اپیزود واقعا انتظار منطقی داشتم که بمیرن اما نمردن .حتی شخصیت های درجه سومی مثل پادریک زنده موندن .یا لااقل باید یکی از اژدهاها نابود میشد که نشد.

-ریتم تند و غیرمعمول نیمه ی پایانی این اپیزود هم نقد دومم هست.اگر قرار بود شاه شب کشته بشه باید شاهد وقفه های بیشتری در این بین می بودیم .باید اکت های بیشتری از شاه شب می دیدیم که باورپذیرتر بشه که داره در جنگ استراتژی اشتباهی رو عمل میکنه.در بین می تونستیم از نقشه ی آریا برای کشتن نایت کینگ بهتر مطلع بشیم .که این نقد سومه .

-صحنه ی کشته شدن نایت کینگ بدست آریا اوج این ریتم تند بود و اینقدر این ریتم تند بود که مارو با خودش همراه کرد و نفهمیدیم که چی شد که نایت کینگ بالاخره کشته شد.در واقع باید به رامین جوادی و تدوین گر آفرین گفت که باعث فراموش کاری ما شدند.

این ها سه نقد اصلی من به این اپیزود هست تا به اینجا .که دوتاشون قابل پاک شدن نیست اما خود نحوه ی کشته شدن نایت کینگ و جزئیاتش میتونه توی قسمت بعد یا قسمت های بعدی روشن بشه.

یه نکته ی دیگه ای که میمونه اینه که شما و دوستان مخالف قاطع این اپیزود هیچ نقدی از روند مبهم داستان گویی در مورد شاه شب و کلاغ سه چشم و ...نمی کنید.هیچ نقدی به این نمی کنید که چرا زمان اینقدر طی این فصل ها تند می گذره .انتظاراتتون انتظاراتیه که کتاب تقویتش کرده و حالا ناامید شدید .خود مفهوم شاه شب و کلاغ سه چشم و حافظه ی دنیا و این خزعبلات از اول روشن نشده که حالا اعتراض دارید چرا شاه شب فلان طور کشته شد یا توسط فلانی کشته شد و...به نظرم اگر شاه شب و این عناصر کلا توی داستان نبودند اینهمه معضل پیش نمی اومد.هنوز میشد گفت دیوار رو برندون برای وحشی ها ساخته .وحشی هایی که هوا اینقدر سرد شده که میخوان بیان جنوب دیوار .و توی جنوب دیوار هم شاهد نبرد قدرت بودیم.برای شخص من هیچ از جذابیتش کم نمیشد.
اما حالا که این خزعبلات هست توی داستان و همینطور توی سریال .به زمان دقت کنید .چقدر تند میگذره .و این ضعفه .اما چاره ای نداشتن چون نه مدیوم سریال میتونه جزئیات کتاب رو بهتون بده و نه اینقدر سریال رو تمدید کردن .پس اگه میخواید ایرادی بگیرید و از دیدن سریال ناامید بشید باید حداقل سه فصل قبل اینکارو می کردید .

انتظارات من انتظار دیدن یه اثر تلویزیونیه با شخصیت پردازی های درست در مورد شخصیت های این ور که همیشه باهم در جنگ بودند و باید دید امیدی به برقراری عدالت در بینشون هست یا نه .
من انتظار دیدن اپیک های پر از جزئیات و درام شگفت انگیز رو توی تی وی نمی کشم .اگه اینا رو میخواید یا به ادبیات کلاسیک و داستانی مراجعه کنید و یا به سینمای کلاسیک و سینمای مولف محور .

پی نوشت:می دونم می گید نبودن نایت کینگ و ...خیلی از خط های داستانی رو دچار مشکل میکنه و اصلا شاید زیربنای دنیای وستروس رو از بین ببره.اما این دیگه هنر نویسنده ی با ذوقه که با حذف نایت کینگ و...چطور همچنان یه درام جذاب و متحیرکننده داشته باشه .یا اگر هم هست فقط توی کتاب باشه نه مدیومه سریال تلویزیونی که نمیتونه مثل کتاب جزئی نگر باشه.

پی نوشت 2:اینم می دونم سریال اپیزودهایی داشته که در حد سینما بوده درامشون و بسیار به یاد ماندنی مثل رد ویدنگ ،انفجار سپت اعظم و...که اولا دلیلش این بوده ریتم سریال اینقدر بد نشده بود .دوما با شخصیت های فوق العاده پرداخت شده این ور دیوار طرف بودیم و سوما اینکه نمی دونستیم بودن مفاهیم مبهمی مثل شاه شب و کلاغ سه چشم و... میتونه اینقدر روی کلیت سریال اثر بدی بزاره .

در هر صورت بازم منتظر خواهیم بود که ببینیم این مفاهیم گنگ جادو جنبلی چطور میخوان جمع بشن توی سریال .

ویرایش شده در توسط ثیئون گریجوی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری