رفتن به مطلب
cancer

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

بحث اپیزودیک قسمت چهارم  

92 رای

1. 1. به قسمت چهارم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      10
    • 2
      1
    • 3
      2
    • 4
      3
    • 5
      6
    • 6
      9
    • 7
      16
    • 8
      17
    • 9
      19
    • 10
      9

Recommended Posts

روند سقوط آزاد سریال از چند فصل قبل شروع شده بوود و اوجش رو دیگه از فصل 7 و این فصل داریم میبینیم. کسی نگفت همه تقصیرها گردن اون دو نفره، از HBO گرفته تا خود مارتین همگی درصدی تقصر دارند... اما منتقدین و اونایی که نمره پایین میدن (به حق) به سریال، کمترین تقصیر رو دارند. خود مصاحبه های پت و مت بعد از هر اپیزود گاهی عذر بدتر از گناهه، ببین واسه قسمت آن سوی دیوار میگه :

"i said: God I wanna a zombie polar bear" یعنی قسمت اعظم دغدغه تو اون اپیزود این بوده که حتما خرسه رو ما داشته باشیم. ببینید داغون کردن پایان اثر تلویزیونی قبلا هم مشاهده شده و چیز تازه ای نیست (مثل لاست). بله که اینا رمان نویس نیستند، منم در حد خودشون ازشون انتظار داشتم ولی چیکار کنیم که فن سرویس مقدم شده بر همه چی!!!

باز هم میگم جز چند تا شخصیت، روند شخصیتهای کلیدی اصلا منطقی نیست. ببینید تیریون که سمبل هوش و ذکاوت بوده از هات پای کمتر شده الان!!! و باز هم میگم هیچی سر جاش نیست.

در ضمن اصلا ارباب حلقه ها نسبت به کتابش چیز داغونی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، Gendry گفته است :

روند سقوط آزاد سریال از چند فصل قبل شروع شده بوود و اوجش رو دیگه از فصل 7 و این فصل داریم میبینیم. کسی نگفت همه تقصیرها گردن اون دو نفره، از HBO گرفته تا خود مارتین همگی درصدی تقصر دارند... اما منتقدین و اونایی که نمره پایین میدن (به حق) به سریال، کمترین تقصیر رو دارند. خود مصاحبه های پت و مت بعد از هر اپیزود گاهی عذر بدتر از گناهه، ببین واسه قسمت آن سوی دیوار میگه :

"i said: God I wanna a zombie polar bear" یعنی قسمت اعظم دغدغه تو اون اپیزود این بوده که حتما خرسه رو ما داشته باشیم. ببینید داغون کردن پایان اثر تلویزیونی قبلا هم مشاهده شده و چیز تازه ای نیست (مثل لاست). بله که اینا رمان نویس نیستند، منم در حد خودشون ازشون انتظار داشتم ولی چیکار کنیم که فن سرویس مقدم شده بر همه چی!!!

باز هم میگم جز چند تا شخصیت، روند شخصیتهای کلیدی اصلا منطقی نیست. ببینید تیریون که سمبل هوش و ذکاوت بوده از هات پای کمتر شده الان!!! و باز هم میگم هیچی سر جاش نیست.

لاست عذر داشت به اعسبابات نویسندگان خورد مجبور شدن سنبلش کنن این چی لابود پت و مت هم اعتساب کردن ولی خودشون خبر اندارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، ashkan.ghf گفته است :

با قسمت اول صحبتتون زیاد موافق نیستم. گفتید هیچی سر جاش نیست مثلا :
- پروسه دیوونه کردن دنریس یهویی بود---> اتفاقا توی سریال خیلی بلا بر سر دنریس اوردن فقط تفاوتش این سرعت دو فصل اخیر و موج ایجاد شده بوده. فصل اول به دنریس به چشم کالا نگاه میشه اونم از سمت برادرش. توی چند قسمت اول عملا چند بار بهش تجاوز میشه. تا میاد خوش بگذرونه بچه ش میمیره. یه جادوگر رو نجات میده ولی اون در عوض باعث میشه شوهرش رو بکشه. دوست ندارم بقیه فصل ها رو هم مرور کنم. من میگم دنریس خیلی وقت پیش دیوانه شده بود نه اینکه این قسمت بخواد دیوانه بشه. تنها عامل جلوگیرنده ش تیریون و جورا بودن که یکیشون رو بازم از دست داد. اینکه بگیم چون میساندی و ریگال مردن یعنی دیگه دنی دیوونه شد زیاد درست نیست چون قبل از اینها هم دیده بودیم ک دنی عصبانی بشه همین جوری میشه. اینکه حاکم کارث و ندیمه ش رو داخل اون صندوق زندانی میکنه ، برده دار ها رو به صلیب میکشه ، به داریو میگه برو کل برده دارها رو بکش (که جورا بیخیالش میکنه) ، سران دوتراکی ها و معبدشون رو آتیش میزنه ، تارلی ها رو آتیش میزنه ... خیلییییییییی اثر از دیوانگی دیده بودیم ولی الان چون یه عده میگن d&d میخواستن دنی رو دیوونه کنن خیلی ها سوار موج شدن و گذشته یادشون رفته.
{سرسی هم کلا به عنوان آدم باهوش و سیاست مدار قبولش ندارم چون نخواستن اینجوری نشونش بدن...بیشتر یه حاکم خودکامه و بی عقله ک فقط میخواد دشمناش رو زجر بده (تیریون و اوردن شی توی دادگاه، الریاسند و دخترش، مارجری و زندانی کردنش، اون زن دست راست گنجشک اعظم، کشتن میساندی جلوی چشم دنریس که به نظر خیلیا با شخصیت سرسی جور در نمیاد) اصلا سرسی اگه عقل داشت تمام کاراش بر علیه خودش تموم نمیشدن }
-دیگه میگید جنگ جان با سرسی صرفا به خاطر دنی هست در صورتیکه اگه دنی هم درکار نبود و جان شباه شب رو هم میکشت باز سانسا قطعا جان رو مجبور میکرد با سرسی بجنگه.
-در مورد واریس و تیریون هم که توضیح دادم سه فصله اینا دارن ازش میترسن
پس نه انگار یه سری چیزا سر جاش هست.
تا الان هم فک کنم خط داستانی تیون، جورا، بریک و میساندی  خیلی خوب تموم شد. سانسا فصل اول خنگ و عقده ای بود الان شده سیاست مدار و عقده ای (طبیعتا وقتی یکی همراه بیلیش میشه چیز دیگه ای ازش انتظار نمیره). در مورد شاه شب و برن من هم قبول دارم ک خراب کردن.
اما حالا یه عده میان سریال رو با کتاب مقایسه میکنن قبلا هم گفتم حتی فیلم ارباب حلقه ها هم نسبت به کتابش چیز داغونیه و این مقایسه درست نیست.
ببین آقا بد شدن سریال همش تقصیره d&d نیست. (اینا در همین حد بلدن) فک نکنم کسی از دو تا نویسنده انتظار داشته باشه در حد یه رمان نویس داستان بنویسن. یا به خود مارتین هم بگی کل این دنیا رو توی 13 قسمت جمعش کن چیز شاهکاری نمیده بیرون. اینکه قسمت ها کم شد یا مارتین به دلایلی ک میشه روش بحث کرد کتاباش رو چاپ نکرد کاملا روی سریال اثر داره و باعث میشه این دو فصل مثه فصلای قبل نباشه. خب من نظرم اینه وقتی بیننده این رو نمیبینه و نمیپذیره در این هجمه های علیه سریال بی تقصیر نیست. بجای اینکه بخودش بگه «دیگه کتابی در کار نیست این دو نفر هم رمان نویس نیستن دو تا نویسنده ن که در دنیای فن محور و هالیوودی دارن زندگی میکنن و در نتیجه توقعم دیگه فصل 1 نباشه» تازه میگرده تمام اشکالات رو بولد میکنه (یه سریش به جا و یه سریش نا بجا) و میزنه توی سر سریال. 

من متوجه حرف شما نمیشم. شما معتقید سریال نسبت به اول افت داشته. تینو هم قبول دارید که مشکل از نویسندگی نویسنده هاست ولی می خواید کسی از سریال بد نگه؟ چرا؟ خب اینجا هر کسی نظرشو میگه. بعضی ها نظر موافق دارند بعضی ها مخالف! 

منم معتقدم هیچ سریالی به پای کتابش نمیرسه ولی این دلیل نمیشه که سریالش بد باشه. سریال بازی تاج و تخت در مقابسه با کتابش که نابوده ولی به عنوان یه سریال در چشم کسی که کتاب رو نخونده هم افتضاح داره تموم میشه.

من هیچ وقت ندیدم و نشنیدم کسی بگه وای ارباب حلقه ها چقدر بد تموم شد. ولی بازی تاج و تخت افتضاح داره تموم میشه. من ارباب حلقه ها رو چندین بار دیدم ولی بازی تاج و تخت رو حاضر نیستم برای بار دوم ببینم.

پس لطف کنید هی شاهکار ارباب حلقه ها رو با این سریال مزخرف مقایسه نکنید و لطفا هم هی نگید که اگه بدتون میاد نگاه نکنید. من فیلم رو نگاه می کنم تا ببینم یه شاهکار رو تا کجا میشه به گند کشید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استراتژی دنریس در مقابل ناوگان آهنین و یورون گریجوی به احتمال زیاد شبیه به حمله اگان فاتح به هرن سیاه و قلعه نفوذ ناپذیرش هرنهال خواهد بود

اگان با بالریون بالا و بالاتر رفت که تا جایی که به نزدیکی ماه رسیده بود و سپس با سرعت و به طور عمودی به سمت قلعه هرنهال هجوم اورد و قلعه را با لرد آهنزاده اش به آتش کشید

به احتمال زیاد دنی هم به جای حمله مستقیم و از روبرو، دروگون رو اونقدر میبره بالا و با سقوط آزاد شیرجه میزنه تا بارانی از آتش بباره روی آهن زادگان...

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

من متوجه حرف شما نمیشم. شما معتقید سریال نسبت به اول افت داشته. تینو هم قبول دارید که مشکل از نویسندگی نویسنده هاست ولی می خواید کسی از سریال بد نگه؟ چرا؟ خب اینجا هر کسی نظرشو میگه. بعضی ها نظر موافق دارند بعضی ها مخالف! 

منم معتقدم هیچ سریالی به پای کتابش نمیرسه ولی این دلیل نمیشه که سریالش بد باشه. سریال بازی تاج و تخت در مقابسه با کتابش که نابوده ولی به عنوان یه سریال در چشم کسی که کتاب رو نخونده هم افتضاح داره تموم میشه.

من هیچ وقت ندیدم و نشنیدم کسی بگه وای ارباب حلقه ها چقدر بد تموم شد. ولی بازی تاج و تخت افتضاح داره تموم میشه. من ارباب حلقه ها رو چندین بار دیدم ولی بازی تاج و تخت رو حاضر نیستم برای بار دوم ببینم.

پس لطف کنید هی شاهکار ارباب حلقه ها رو با این سریال مزخرف مقایسه نکنید و لطفا هم هی نگید که اگه بدتون میاد نگاه نکنید. من فیلم رو نگاه می کنم تا ببینم یه شاهکار رو تا کجا میشه به گند کشید!

ناراحت نباش و دو قسمت دیگه رو با لذت نگاه کن شاید دو قسمت دیگه فرجی شد اکه اینجور پیش بری و یه درصد کتاب و سریال یجور تموم شن رگت رو میزنیا از ما گفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

شما یک جمله از من رو نشون بدید ک من گفته باشم : اگه بدتون میاد نگاه نکنید! تا من بفهمم زبان جفتمون فارسیه بعد بتونم چیزی براتون بنویسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، ashkan.ghf گفته است :

فقط تفاوتش این سرعت دو فصل اخیر و موج ایجاد شده بوده

همینکه شماها بدون توهین کردن به ما نمیتونین ثابت کنین سریال خیلی خوبه. یعنی یجای کار میلنگه

موج؟ منی که از فصل اول این سریال رو با پخش تلویزیونی دیدم و حدود ده سال این کارکترها رو دنبال کردم. تئوریها رو خوندم. کتاب رو تا جایی که به سریال لطمه نزنه خوندم. فصل فیلمبرداری عکسای یواشکی که از پشت صحنه گرفته میشد میدیدم. و غیره. الان از انحراف بوجود اومده در خطهای داستانی ناراضی هستم. و از عدم منطق در انتهای خطهای داستانی ناراضی هستم. به تصور شما سوار موجم؟ ببخشید ولی این حرف خیلی بچگانه هست

یه نکته دیگه. این نارضایتی و سرخوردگی و ناامیدی که در گروه بزرگی از فن گاتهای قدیمی( نه اونهایی که کل فصلها رو در چند ماه دیدن) بوجود اومده هیچ ربطی به تئوریها نداره. بارها در گذشته تئوریها در سریال اتفاق افتادن و بارها هم اتفاق نیفتادند. در هر دو مورد هیچکس ناراضی نبود. میدونین چرا؟ چون منطق سریال از بین نرفته بود و همه چیز سر جای خودش بود

اما در سه فصل اخیر هیچ چیز سر جای خودش نبود. و دلیل نارضایتی تدریجی بیننده ها هم همین بود و الان که به پایان رسیده و دیگه امیدی به بهبودی نیست این ناراحتیها شدیدتر شده و خودش رو نشون داده.

قبلش زیاد بولد نبود چون همه امید به بهتر شدن داشتن. ولی الان وقتی نمونده پس امیدی هم نمونده. 

پ.ن: امیدوارم دوستانی که تازه سریال رو دیدن ناراحت نشن. این طبیعی هست که وقتی یکجا یه سریال رو ببینی نتونی با کارکترها اون ارتباط احساسی رو برقرار کنی نسبت به کسی که با پخش تلویزیونی اون سریال رو میبینه. مثلا من خودم وایکینگ رو اینجوری دیدم. پنج فصل رو تو دو ماه دیدم. 

در 2 ساعت قبل، cancer گفته است :

استراتژی دنریس در مقابل ناوگان آهنین و یورون گریجوی به احتمال زیاد شبیه به حمله اگان فاتح به هرن سیاه و قلعه نفوذ ناپذیرش هرنهال خواهد بود

دقیقا منم این حسو دارم از عکس یورن. دنریس از بالای ابرها پرواز کرده و برای همین در آخرین لحظه بالای سرشون ظاهر شده. اینجوری از تیرها در امان هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در ۱ ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

ناراحت نباش و دو قسمت دیگه رو با لذت نگاه کن شاید دو قسمت دیگه فرجی شد اکه اینجور پیش بری و یه درصد کتاب و سریال یجور تموم شن رگت رو میزنیا از ما گفتن

من ۱۰۰ درصد مطمئنم کتاب و سریال مثل هم تموم نمیشن. منظورم کلیاتش نیست. منظورم جزئیاته. مطمئنم تیریون دچار زوال عقل نمیشه. یورون همین الانش هم با این دلقک تو سریال زمین تا آسمون فرق داره و بقیه کارکترها هم سیر منطقی طی می کنن نکنند هم دیگه بدتر از اینی که دیدیم نمیشه.

البته الان به این نتیجه رسیدم که یه سریال رو تا کاملش نیومده و نقد مثبت نگرفته نبینم.

در 34 دقیقه قبل، ashkan.ghf گفته است :

شما یک جمله از من رو نشون بدید ک من گفته باشم : اگه بدتون میاد نگاه نکنید! تا من بفهمم زبان جفتمون فارسیه بعد بتونم چیزی براتون بنویسم.

بجز بند اول مخاطب بقیه صحبتهام فقط شما نیستید.

بخوای جدا جدا پیام بدی هم فایده نداره چون خودش پیامهای پشت سر هم رو ادغام میکنه

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 دقیقه قبل، تینا استارک گفته است :

همینکه شماها بدون توهین کردن به ما نمیتونین ثابت کنین سریال خیلی خوبه. یعنی یجای کار میلنگه

موج؟ منی که از فصل اول این سریال رو با پخش تلویزیونی دیدم و حدود ده سال این کارکترها رو دنبال کردم. تئوریها رو خوندم. کتاب رو تا جایی که به سریال لطمه نزنه خوندم. فصل فیلمبرداری عکسای یواشکی که از پشت صحنه گرفته میشد میدیدم. و غیره. الان از انحراف بوجود اومده در خطهای داستانی ناراضی هستم. و از عدم منطق در انتهای خطهای داستانی ناراضی هستم. به تصور شما سوار موجم؟ ببخشید ولی این حرف خیلی بچگانه هست

یه نکته دیگه. این نارضایتی و سرخوردگی و ناامیدی که در گروه بزرگی از فن گاتهای قدیمی( نه اونهایی که کل فصلها رو در چند ماه دیدن) بوجود اومده هیچ ربطی به تئوریها نداره. بارها در گذشته تئوریها در سریال اتفاق افتادن و بارها هم اتفاق نیفتادند. در هر دو مورد هیچکس ناراضی نبود. میدونین چرا؟ چون منطق سریال از بین نرفته بود و همه چیز سر جای خودش بود

اما در سه فصل اخیر هیچ چیز سر جای خودش نبود. و دلیل نارضایتی تدریجی بیننده ها هم همین بود و الان که به پایان رسیده و دیگه امیدی به بهبودی نیست این ناراحتیها شدیدتر شده و خودش رو نشون داده.

قبلش زیاد بولد نبود چون همه امید به بهتر شدن داشتن. ولی الان وقتی نمونده پس امیدی هم نمونده. 

پ.ن: امیدوارم دوستانی که تازه سریال رو دیدن ناراحت نشن. این طبیعی هست که وقتی یکجا یه سریال رو ببینی نتونی با کارکترها اون ارتباط احساسی رو برقرار کنی نسبت به کسی که با پخش تلویزیونی اون سریال رو میبینه. مثلا من خودم وایکینگ رو اینجوری دیدم. پنج فصل رو تو دو ماه دیدم. 

دقیقا منم این حسو دارم از عکس یورن. دنریس از بالای ابرها پرواز کرده و برای همین در آخرین لحظه بالای سرشون ظاهر شده. اینجوری از تیرها در امان هست

فک کنم اتمام بحث بهتره اما اگر من به شخص شما توهینی کردم عذر میخوام. هرچند واقعا چیزی یادم نمیاد فقط چیزی که خودم متوجه شدم لحن بدم در جواب کاربر danny بود که باز هم ازشون در اینجا عذر خواهی میکنم. من کل گات رو بار ها دیدم اونم از روز اولش منتها فک کنم چیزی که توی این فروم خیلی اثر گذاره سن کاربرها هست و احتمالا شما سنتون از من کمتره و حرف های من رو توهین به خودتون برداشت کردید. تازه من سعی کردم همیشه اگر جمله م درست نیست خنده ای چیزی تهش بذارم ک مشخص بشه با کسی دعوا ندارم و همش دوستانه هست.
اگر هم در مورد کامنت قبلیه من صحبت میکنید وقتی یک نفر بیاد حرفی رو که هیچ وقت نزدید به شما نسبت بده فک نکنم خودتون هم پاسخ بهتری بهش بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، cancer گفته است :

اگان با بالریون بالا و بالاتر رفت که تا جایی که به نزدیکی ماه رسیده بود و سپس با سرعت و به طور عمودی به سمت قلعه هرنهال هجوم اورد و قلعه را با لرد آهنزاده اش به آتش کشید

به احتمال زیاد دنی هم به جای حمله مستقیم و از روبرو، دروگون رو اونقدر میبره بالا و با سقوط آزاد شیرجه میزنه تا بارانی از آتش بباره روی آهن زادگان...

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

اتفاقا یکی از ایرادات من به قسمت قبل همین بود که چرا دنریس دور نزد تا از پشت سر کشتیها رو آتیش بزنه اسکورپیونها جلوی کشتی نصب شده بودن و پشت کشتی ها نقطه کوره

در ۱ ساعت قبل، تینا استارک گفته است :

در 8 ساعت قبل، Gendry گفته است :

ممنون بابت کامنتاتون دقیقا حرف دل من بود??

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

من ۱۰۰ درصد مطمئنم کتاب و سریال مثل هم تموم نمیشن. منظورم کلیاتش نیست. منظورم جزئیاته. مطمئنم تیریون دچار زوال عقل نمیشه. یورون همین الانش هم با این دلقک تو سریال زمین تا آسمون فرق داره و بقیه کارکترها هم سیر منطقی طی می کنن نکنند هم دیگه بدتر از اینی که دیدیم نمیشه.

البته الان به این نتیجه رسیدم که یه سریال رو تا کاملش نیومده و نقد مثبت نگرفته نبینم.

بجز بند اول مخاطب بقیه صحبتهام فقط شما نیستید.

بخوای جدا جدا پیام بدی هم فایده نداره چون خودش پیامهای پشت سر هم رو ادغام میکنه

فکر خوبیست اینجور کتاب برات اسپویل نمیشه این سریال انگار شده اسپویل کتاب کلی خلاسه و همیتور باعث کمی چرت شدنش شده 

ویرایش شده در توسط sadrakhan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، ashkan.ghf گفته است :

فک کنم اتمام بحث بهتره اما اگر من به شخص شما توهینی کردم عذر میخوام. هرچند واقعا چیزی یادم نمیاد فقط چیزی که خودم متوجه شدم لحن بدم در جواب کاربر danny بود که باز هم ازشون در اینجا عذر خواهی میکنم. من کل گات رو بار ها دیدم اونم از روز اولش منتها فک کنم چیزی که توی این فروم خیلی اثر گذاره سن کاربرها هست و احتمالا شما سنتون از من کمتره و حرف های من رو توهین به خودتون برداشت کردید. تازه من سعی کردم همیشه اگر جمله م درست نیست خنده ای چیزی تهش بذارم ک مشخص بشه با کسی دعوا ندارم و همش دوستانه هست.
اگر هم در مورد کامنت قبلیه من صحبت میکنید وقتی یک نفر بیاد حرفی رو که هیچ وقت نزدید به شما نسبت بده فک نکنم خودتون هم پاسخ بهتری بهش بدید.

نه، خواهش میکنم، هیچ اشکالی نداره، با من یکی که میتونین راحت باشید ( حتی در حد فحش دادن، البته اگه کم نیارین??)

هر بحثی که قبلاً پیش اومده دیگه تموم شده رفته، خودتون رو آزرده خاطر نکنید.

هر کاربری در این سایت از شٱن و منزلت ویژه ای برخورداره و سعی می‌کنه با کمال منش و احترام برخورد کنه؛ علی رغم هر اختلاف نظر و هر اختلاف سنی و اختلاف جنسیت و هر اختلاف دیگه ای، و این احترام متقابل موجب افزایش بازخورد ها و تعاملات بین تمامی جوانب میشه، امیدوارم همیشه همینطور باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۲۰ at 16:14، Gemini گفته است :

اونجایی که رفتن توی غار رو یادت هست؟ شما یه بار دیگه اپیزودی که جان با دنریس ملاقات کرد (قسمت 4 فصل 7) رو ببین دیالوگ دنریس دقیقا این بود: "من برای تو میجنگم.. من برای شمال میجنگم.. وقتی که زانو بزنی"

شما کل بحث من رو کنار گذاشتی اومدی اونجایی که داخل پرانتز یک جمله اضافه کردم رو نقل کردی.؟؟؟ در پرانتز گفتم شرط دنریس زانو زدن بود..  درسته که در نهایت در "اپیزود شمال دیوار" با سه تا اژدها اومد کمک جان اما شرط اولیه اش همون بود..

درمورد کمکش هم باید از تیریون و سیاستش سپاسگذار باشیم 

گفت ما که اصلا نمیدونستیم همچین چیزی اینجا هس، بدیمش بره تیری در تاریکی ک یکی ب متحدامون نزدیک کنیم

غیر این بود فک کنم یا جانو میکشت یا زانو رو میگرف ازش! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 ساعت قبل، Gendry گفته است :

در مورد دنریس:

از بین شخصیتهای موجود دنریس کاراکتریه که داستانش با تخت آهنین بیشترین گره رو خورده، کسیه که مدتهاست هدفش رو تخت آهنین میدونه و در راهش کلی ماجرا داشته و سختی کشیده. درسته که ما گاهی در طول سریال نشونه هایی از عجول بودن و در حدی دیوانگی رو می بینیم ولی مسیری که انتخاب کرده بود به سمت درستی و صلح و رهایی از بردگی و استثمار و ... بود. در نهایت در اپیزود شب طولانی هم شاهد اوج فداکاریش برای نجات قلمرو انسانها بودیم و تو اون نبرد دیدیم که هم تاثیرش بیشتر از جان بود و هم تلاشش (حتی با شمشیر هم کمی در کنار جورا جنگید)، بیشترین خسارت رو هم که در این راه دید. حالا با چه منطقی سانسا و لردهای شمال هیچ تشکری ازش نمیکنن که هیچ، به حاشیه رونده میشه و برای هر چه بیشتر خرد کردن شخصیتش، نشون میدن که برای حقش داره به جان داره التماس میکنه. اگر قرار بود خط داستانیش به ملکه ظالم و دیوانه تبدیل بشه باید این کار به تدریج انجام میشد و نه یه شبه ... خیلی مسخره بود اونجایی که تیریون به سانسا در مورد ترسش از دنریس میگفت ... اصلا اون ترس الان معنی نداشت فقط میخواستن یه دفعه نشون بدن که از دنریس باید ترسید!!! و به خیانت فکر کرد!!!! (دقییقا چرا؟؟)

مشکل همینه که هیچ چیز سر جای خودش نیست. هدف جان و اوج ماموریتش پایان دادن به تهدید زمستان و مرگ و ... بود که دیدیم چجوری شد!! و اصلا نشستنش روی تخت آهنین به نظرم هیچ موضوعیتی نداره و تلاشش برای نابودی سرسی رو فقط میشه به خاطر ادای دین و عشقش به دنریس دونست.

بنظر بنده یکی از معدود خطوط داستانی که روندش حفظ شد و شتابزدگی و از راه بدر شدن کمتر توش دیده شد دنریس بود! 

از فصول ابتدایی مشخص بود هرچه به قدرت نزدیک تر میشه مستبد تر و خودکامه تر میشه! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 17 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

درمورد کمکش هم باید از تیریون و سیاستش سپاسگذار باشیم 

گفت ما که اصلا نمیدونستیم همچین چیزی اینجا هس، بدیمش بره تیری در تاریکی ک یکی ب متحدامون نزدیک کنیم

غیر این بود فک کنم یا جانو میکشت یا زانو رو میگرف ازش! 

دوست عزیز، دنریس هیچ نکته مثبتی نداره به نظر شما؟ شما تو هفده صفحه این تاپیک حتی به یک نکته مثبت دنریس هم اشاره نکردید و فقط تمام و کمال بهش تاختید! آدم باید تو انتقاد منصفانه و عادلانه عمل کنه، نکات مثبت رو در کنار نکات منفی بیان کنه، اگر که نه اونوقت دیگه نقد محسوب نمیشه، صرفا میشه حمله! 

خیلی بی انصافی میکنید، قبل از اینکه جان به دنریس زانو بزنه، دنریس برای کمک بهش جون خودش و سه تا فرزندش رو تو خطر انداخت و به اون سمت دیوار رفت! حتی اگر مستحضر باشید، یکی از اژدهایانش رو از دست داد. 

دنریس برای یکپارچه مملکت، باید لردها رو قانع به زانو زدن بکنه، کاری که هر فرمانروایی انجام میده، اگر قرار بر زانو نزدن باشه، اونوقت دیگه خبر از یکپارچگی نیست، اونوقت خبری از آرامش در مملکت نیست، اونوقت شاهد انواع شورش ها خواهیم بود(پایک رو یادتون هست که؟). 

دنریس خیلی جاها نرم شد. خیلی مواقع به حرف های تیریون گوش داد حتی زمانیکه مشاوره های تیریون چیزی جز شکست نصیب دنریس نمیکرد. حتی تو این قسمت هم وقتی دنریس مُصِر بود که به کینگزلندینگ حمله کنه و با مخالفت تیریون روبرو شد، بعد از حرف های جان نرم شد و همون داستان محاصره رو پذیرفت. وقتی میخواست جیمی رو محاکمه کنه، باز هم نرم شد و طبق نظر بقیه عمل کرد.

دنریس بارها نشون داد برای نظرات مشاورهاش احترام قائله. اما حالا که استاد تیریون هیچ دستاوردی برای دنریس نداشته، و حالا که دنریس در این راه عزیزترین افرادش رو از دست داده، میتونیم بهش خرده بگیریم؟ میتونیم بهش بگیم ظالم؟ دنریس سعی میکنه اقتدارش رو از دست نده و برای همین بعضی مواقع زبان تلخی داره، اما همیشه نشون داده نسبت به نظرات مشاورانش انعطاف پذیره. اما خیلی جاها که تصمیم گرفته خودش شخصا وارد عمل شه بهتر از امثال تیریون عمل کرده. قبلا هم گفتم نمونش نبرد spoils of war. 

میگید فقط تاج و تخت برای دنریس مهمه؟ اگر اینطور بود هیچوقت برای کمک به جان به شمال نمیرفت، با علم به اینکه نیمی از ارتشش رو از دست میده و دست به عصا باید به مصاف سرسی بره. دنریس در نزدیکترین فاصله اش با رویای تمام ادوار زندگیش، دست روی خواستش گذاشت و برای کمک به شمال رفت اما چیزی که شمالیا تقدیمش کردن نگاه های سرد و تحقیر آمیزشون بود. 

دنریس کامل نیست، مثل بقیه شخصیت ها، اشتباهاتی داشته مثل سوزوندن لرد تارلی، اما مطمئنا ملکه ای میشد که با مشاور های خوب و با آدم های خوب مثل جان، میتونست آرامش رو به وستروس برگردونه. اما حالا که سرنوشتش مشخصه. 

اضافه کنم که به عنوان یه علاقه مند به شخصیت جان(دنریس فن نیستم)، چنین نظری راجع به دنریس دارم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا تا الان شاخ‌دار ترین تئوری هایی که خونده بودین چی بوده؟ فکر میکنید تئوری های خودمون از همه فانتزی تره؟؟ پس اینو بخونید ??https://medium.com/@rycaldwell/daenerys-targaryen-is-a-dragon-8de089a3abae

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، omid007 گفته است :

بنظر بنده یکی از معدود خطوط داستانی که روندش حفظ شد و شتابزدگی و از راه بدر شدن کمتر توش دیده شد دنریس بود! 

از فصول ابتدایی مشخص بود هرچه به قدرت نزدیک تر میشه مستبد تر و خودکامه تر میشه! 

به نظر من اینو نشون ندادن به ما، اتفاقا هر چه قدرتمندتر شد، بیشتر به مشاورهاش گوش داد (سر جورا، باریستان،تیریون،داریو یا حتی میساندی). یادمون نره که دنریس وقتی اومد به دراگون استون در اوج قدرت نظامی بود ولی کاملا به حرف تیریون عمل کرد و بخاطرش ارتش دورن و تایرل رو از دست داد. فقط در مواردی تصمیمات عجولانه گرفت مثل سوزاندن تارلی ها و به صلیب کشیدن اربابان و ... که گاهی سریال جوری به ما نشون داد که انگار از انجام دادنش پشیون شده. حرف من اینه که اگر قرار بود از دنریس یک حاکم ترسناک و دیوانه بسازن باید سریال این رو در قاب تصویر به صورت بهتری به ما نشون می داد که نداد.

ویرایش شده در توسط Gendry

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۱۸ at 23:09، تینا استارک گفته است :

برن اگه قرار بود دخالتی کنه باید تو جنگ نایت کینگ دخالت میکرد. اونجا که مث هویج بود

نکته طنز اینجاست که فصل قبل هنگامی که جیمی داشت پایتخت رو ترک میکرد برف میبارید. ولی الان کینگز لندینگ چله تابستونه

فکر کنم به خاطر مردن شاه شب زمستون هم تمام شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

اتفاقا یکی از ایرادات من به قسمت قبل همین بود که چرا دنریس دور نزد تا از پشت سر کشتیها رو آتیش بزنه اسکورپیونها جلوی کشتی نصب شده بودن و پشت کشتی ها نقطه کوره

??

یه بار دیگ ببین..اینا قابلیت چرخش دارن وقتی یورون میخواد بزنه روبه کشتیا ببین قشنگ میچرخه..

ولی اینا نقطه ضعفشون اینه که بالا سرشونو نمیتونن بزنن و حتی اگرم بتونن بزنن تیرا درست بر میگردع رو سر خودشون و به نظرم همون احتمال اینکه دنریس از بالا سرشون بیاد منطقیه و مطمئنن اگ بخوان دنریس جنگ رو پیروز بشه همین کارو باید بکنه..

در در ۱۳۹۸/۲/۱۸ at 23:09، تینا استارک گفته است :

برن اگه قرار بود دخالتی کنه باید تو جنگ نایت کینگ دخالت میکرد. اونجا که مث هویج بود

نکته طنز اینجاست که فصل قبل هنگامی که جیمی داشت پایتخت رو ترک میکرد برف میبارید. ولی الان کینگز لندینگ چله تابستونه

قسمت چهارم که شروع شد مثل این بود که یه چن وقت گذشته..مثلا یکی دو ماه..چون جمع کردن این همه مرده و اسکلت و باز سازی کردن قلعه و اینا همه طول میکشه..

در 3 ساعت قبل، Gendry گفته است :

به نظر من اینو نشون ندادن به ما، اتفاقا هر چه قدرتمندتر شد، بیشتر به مشاورهاش گوش داد (سر جورا، باریستان،تیریون،داریو یا حتی میساندی). یادمون نره که دنریس وقتی اومد به دراگون استون در اوج قدرت نظامی بود ولی کاملا به حرف تیریون عمل کرد و بخاطرش ارتش دورن و تایرل رو از دست داد. فقط در مواردی تصمیمات عجولانه گرفت مثل سوزاندن تارلی ها و به صلیب کشیدن اربابان و ... که گاهی سریال جوری به ما نشون داد که انگار از انجام دادنش پشیون شده. حرف من اینه که اگر قرار بود از دنریس یک حاکم ترسناک و دیوانه بسازن باید سریال این رو در قاب تصویر به صورت بهتری به ما نشون می داد که نداد.

ببین ذات دنریس همونیه که داره الان رخ میده..قدرت طلبه و دوست داره همه بهش بگن چشم و اینا و اینکه دوست داره روی تخت بشینه این ذاتشه ولی اینکه شما میگی خود تیریون هم تو سریال میگه..این مشاورا و اینا مثل واریس و تیریون و سر جوراه و حتی الان جان اسنو کنترلش میکنن و اگر دنریس این مشاورها رو نداشت معلوم نبود چه کارا ک نمیکرد..

ویرایش شده در توسط Momomo

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، Aegon Targaryen VII گفته است :

دوست عزیز، دنریس هیچ نکته مثبتی نداره به نظر شما؟ شما تو هفده صفحه این تاپیک حتی به یک نکته مثبت دنریس هم اشاره نکردید و فقط تمام و کمال بهش تاختید! آدم باید تو انتقاد منصفانه و عادلانه عمل کنه، نکات مثبت رو در کنار نکات منفی بیان کنه، اگر که نه اونوقت دیگه نقد محسوب نمیشه، صرفا میشه حمله! 

خیلی بی انصافی میکنید، قبل از اینکه جان به دنریس زانو بزنه، دنریس برای کمک بهش جون خودش و سه تا فرزندش رو تو خطر انداخت و به اون سمت دیوار رفت! حتی اگر مستحضر باشید، یکی از اژدهایانش رو از دست داد. 

دنریس برای یکپارچه مملکت، باید لردها رو قانع به زانو زدن بکنه، کاری که هر فرمانروایی انجام میده، اگر قرار بر زانو نزدن باشه، اونوقت دیگه خبر از یکپارچگی نیست، اونوقت خبری از آرامش در مملکت نیست، اونوقت شاهد انواع شورش ها خواهیم بود(پایک رو یادتون هست که؟). 

دنریس خیلی جاها نرم شد. خیلی مواقع به حرف های تیریون گوش داد حتی زمانیکه مشاوره های تیریون چیزی جز شکست نصیب دنریس نمیکرد. حتی تو این قسمت هم وقتی دنریس مُصِر بود که به کینگزلندینگ حمله کنه و با مخالفت تیریون روبرو شد، بعد از حرف های جان نرم شد و همون داستان محاصره رو پذیرفت. وقتی میخواست جیمی رو محاکمه کنه، باز هم نرم شد و طبق نظر بقیه عمل کرد.

دنریس بارها نشون داد برای نظرات مشاورهاش احترام قائله. اما حالا که استاد تیریون هیچ دستاوردی برای دنریس نداشته، و حالا که دنریس در این راه عزیزترین افرادش رو از دست داده، میتونیم بهش خرده بگیریم؟ میتونیم بهش بگیم ظالم؟ دنریس سعی میکنه اقتدارش رو از دست نده و برای همین بعضی مواقع زبان تلخی داره، اما همیشه نشون داده نسبت به نظرات مشاورانش انعطاف پذیره. اما خیلی جاها که تصمیم گرفته خودش شخصا وارد عمل شه بهتر از امثال تیریون عمل کرده. قبلا هم گفتم نمونش نبرد spoils of war. 

میگید فقط تاج و تخت برای دنریس مهمه؟ اگر اینطور بود هیچوقت برای کمک به جان به شمال نمیرفت، با علم به اینکه نیمی از ارتشش رو از دست میده و دست به عصا باید به مصاف سرسی بره. دنریس در نزدیکترین فاصله اش با رویای تمام ادوار زندگیش، دست روی خواستش گذاشت و برای کمک به شمال رفت اما چیزی که شمالیا تقدیمش کردن نگاه های سرد و تحقیر آمیزشون بود. 

دنریس کامل نیست، مثل بقیه شخصیت ها، اشتباهاتی داشته مثل سوزوندن لرد تارلی، اما مطمئنا ملکه ای میشد که با مشاور های خوب و با آدم های خوب مثل جان، میتونست آرامش رو به وستروس برگردونه. اما حالا که سرنوشتش مشخصه. 

اضافه کنم که به عنوان یه علاقه مند به شخصیت جان(دنریس فن نیستم)، چنین نظری راجع به دنریس دارم. 

من دارم در مورد یک حاکم دموکرات و ایده آل نظراتمو بیان میکنم و طبیعیه سوزوندن تالی ها و قتل عام اربابان به تنهایی این مزیت رو از دنریس سلب میکنه
دنریس خودشو منجی مردم میدونه ولی تو این فصل دید نه مردم کینگزلندینگ بهش علاقه ای دارن نه مردم شمال و هنچنان مصر به رسیدن به تخته حتی با تهدید جان و گرفتن حقش
و احساس بنده اینه شما در مورد دنریس احساسی نظر میدیدن و مدام از از دست دادن افراد و بچه هاش میگید! 
سرسی هم بچه هاشو از دست داده دلیل به دموکرات بودنش میشه، دلیل به ایده آل بودنش میشه؟ حتی دیدیم مردم کینگزلندینگ هم برای حمایت ازش صف کشیدن ب نوعی! 
و حالا جنگیدن تو شمال، ی سوال، اگ جان سرسی رو ملکه خودش میخوند و خودشو وفادار سرسی میدونست ب نظرتون دنریس به شمال میومد واسه جنگیدن کنار جان؟؟!! 
دنریس فقط یک هدف داشت از جنگیدن تو شمال، زانو زدن شمال برای خودش اگه غیر از این فک میکنید کافیه ب قسمت چهار ی نگاهی بندازید
چرا دنریس بعد از پیروزی و تو مراسم جشن ناراحت بود؟ چون ب قول شما نیمی از ارتششو از دست داده بود و در عوض از زانو زدنو ملکه خوندنو حلوا حلوا کردن خبری نبود! 
افراد با اعمالشون سنجیده میشن اگه قرار به نادیده گرفتن اشتباهات وحشتناکشون باشه(بماند ک مدام داره تکرار میشه با قدرت و شدت بیشتر) که همه رو میشه لایق حکومت دونست! 

بنده هم فن جان نیستم! 
ب هرحال نظرات همه محترمه خصوصا که پر از احساس باشه
و این آخرین صحبت من پیرامون مدکویینِ
و من الله توفیق

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مگه اینکه خود آریا به داد برسه و چشای سبز :D سرسی رو از حدقه در بیاره تا دیگه تو تریلرها از بالا پشت بوم نگاه نکنه به دوردست :) هنوزمم نمیفهمم چه نیازی به لشکر کشی و این همه مصیبت بود! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنظرتون حرف آخری که میساندی گفتی باعث چه اتفاقی میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر چقدر به ۲ قسمت اخر نزدیکتر میشیم ، مصاحبه ها و حرف های بازیگرا رو میشنویم و ميبينيم بیشتر ناامید میشیم از یک پایان خوب برای ۸ سال دیدن این سریال ?

کیت هرینگتون هم نظرش رو از پایان سریال اینجوری بیان کرد

چند روز پیش مصاحبه امیلیا رو هم گذاشتم اون هم با زبان طنز نظرش رو گفت که بدترین پایان یک سریال 

فکر میکنم اگر ۲ قسمت اخر رو نبینم چیز خاصی رو از دست ندم .... الکی دلخوش کردیم به این ۲ قسمت اخر 

IMG_20190512_115819_588.jpg

ویرایش شده در توسط mehdi342

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 23 دقیقه قبل، Igon Targaryen گفته است :

بنظرتون حرف آخری که میساندی گفتی باعث چه اتفاقی میشه؟

احتمالا ملکه اژدها کل شهرو با ساکنینش آتیش میزنه( البته امیدوارم که این جور نشه مثلا ناوگان یورون و گلدن کمپانی شکست بخوره٬ و بارانداز شاه در محاصره و مردم گشنه، سرسی رو مجبور به تسلیم شدن بکنه)

در 14 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

هر چقدر به ۲ قسمت اخر نزدیکتر میشیم ، مصاحبه ها و حرف های بازیگرا رو میشنویم و ميبينيم بیشتر ناامید میشیم از یک پایان خوب برای ۸ سال دیدن این سریال ?

کیت هرینگتون هم نظرش رو از پایان سریال اینجوری بیان کرد

چند روز پیش مصاحبه امیلیا رو هم گذاشتم اون هم با زبان طنز نظرش رو گفت که بدترین پایان یک سریال 

فکر میکنم اگر ۲ قسمت اخر رو نبینم چیز خاصی رو از دست ندم .... الکی دلخوش کردیم به این ۲ قسمت اخر 

IMG_20190512_115819_588.jpg

درسته که میگه disappointing (نا امیدکننده) ولی اگه دقت کنین بعدش میگه epic(حماسی) و به احتمال زیاد قسمت اولو شوخی میکنه، لطف کنید برا خودتون هم که شده دیگه زیاد از حد شورشو در نیارید و سعی کنید به این چیزها توجه نکنید وگر نه به احتمال ۱٪ هم که شده شاید دو قسمت بعد خوب از آب در اومدن و شما از اون لذت نخواهید برد و واقعا حیفه این همه سال سریال دیدن و صبر کردن رو اینجوری به باد دادن

به هر حال این پیشنهاد منه و خودتون هم صاحب اختیارین.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Danny

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام میخوام اینجا به شما بگم شاید سریال افول کرده باشه ولی شمام دیگه شورش رو دراوردید امگار سریال بدترین سریال تاریخه بابا یکم انصاف بد چیزی نیست یکی میکه فصل شیش فلان بود بد شد سریال به فنا رفت دو سه  قسمت اخر همون فصل چی شد ارباب حلقه ها اینجور بود و اونجور بود بابا کل ارباب حلقه ها رو جم کنی اون سکانس فصل شیش نمیشه که جان ارتش بولتون رو نگاه میکنه بعد شمیشرش رو میکشه و قلافش رو روی زمین میندازه این یعنی میدونه که مردنیه و دیگه نمیتونه شمشیرش رو به قلاف برگردونه ولی تسلیم نمیشه کدوم سریال تا حالا حس اتیش گرفتن شمشیر های دوتراکی رو به شما داده کدوم فیلم تاحالا تونسته بعد از تموم شدنش شما رو فادار کنه که بگید عجب این فصل هم با تمام بدیهاش از بیشتر سریال ها سرتره البته یه سری ناراحتن که چرا داره تموم میشه ولی همیشه باید یه پایانی باشه وگرنه گند زده میشه بهش مثل واکینگ دد که باید تو فصل 8 تموم میشد و نشد البته من قبول دارم این فصل بایذ 16 یا 17 قسمت میداست ولی گات بار ها و بار ها ما رو معیوس این اولین بارش نیست مرگ ند و راب و جان که هر بار فکر کردیم سریال مرده ولی نمورد الان هم همه فکر میکنن بعد از مرگ ریگان سریال مورده ایراد میگیرن ولی این رو در نظر بگیرین با دو اژدها دیگه شانسی برای سرسی نمیموند بعضی ها میگن چرا دنریس یورن رو درحال کمین ندید بهشون میگم چرا اگان و خواهراش درنی هارو ندیدن و اونا یه اژدهاش رو کشتن تو اسمون تشخیس این ها ساذه نیست من هم اول ناراحت بودم از سریال میتونید پست ها اول تاپیک من رو بخونید ولی دوباره این قسمت رو ببینید دنریس مست پیروزیش باد به بینی انداخته با یه اهنگ غرور انگیز حتی زیرش رو نگاه نمیکرد و قافلگیر کردنش کار سختی نبود قبول دارم کمی اقراق امیز سریع و کمی تا قسمتی چرت بود ولی قابل توجیه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری