رفتن به مطلب
cancer

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

بحث اپیزودیک قسمت چهارم  

92 رای

1. 1. به قسمت چهارم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      10
    • 2
      1
    • 3
      2
    • 4
      3
    • 5
      6
    • 6
      9
    • 7
      16
    • 8
      17
    • 9
      19
    • 10
      9

Recommended Posts

این متن چیزی جز خالی کردن احساسات و عصبانیت درون نیست! پیشاپیش از دوستان عذرخواهی میکنم اگر در این متن به نکته های این قسمت اشاره نشده(در متن بعدی جبران میکنم) و صرفا انعکاس صدای ناله های درون منه که مثل خوره افتاده به جونم و سعی میکنم به بیرون پرتابش کنم. شاید کمی از عصبانیتم کم کنه ...

بازی تاج و تخت مرده و اینی که ما هر دوشنبه میبینیم صرفا یه شوی معمولی تلویزیونیه! به طرفدار هایی که عصبانین حق میدم، من هم عصبانیم، شاید عصبانی تر؛ ده سال عاشقی کردیم، چطور میتونیم سلاخی شدن عشقمون رو اونم اینطور بیرحمانه و اونم تو این مقطع حساس ببینیم و دم نزنیم؟ 
دوستان عزیز، ما نه منتقد سینماییم، نه دشمن سریال؛ ای کاش میدونستید که چطور یه دهه با این سریال، با این جهان فانتزی و با این شخصیت ها خو گرفتیم و زندگی کردیم! 
ما مثل فرمانده راب استارک هستیم که هیچ جنگی رو نباختیم، اما در یک شب، و در یک چشم بهم زدن، شاهد سلاخی شدن عشقمون و زحماتمون بودیم!
ما مثل سنسا استارکی هستیم که شاهد قربانی شدن عزیزمونیم، در عین حال توان نمیتونیم جلوشو بگیریم و تنها کاری که میتونیم بکنیم فقط فریاد زدنه!
بزرگترین شوک کل سریال، شوک های ناگهانی مارتین نبوده! شوکی که D&D به ما و جهان مارتین دادن، به مراتب فجیح تر و هولناک تر از عروسی خونین، مرگ ند با شرافت و له شدن اوبرین مارتل به دست ماونتین بود! 

چطور میتونیم باور کنیم سریالی که تا فصول پنجم و ششم دهان منتقدین رو بسته بود و هیچکس به خودش اجازه جسارت به این شاهکار رو نمیداد، الآن به این فلاکت افتاده باشه؟ مارتین لعنتی، نمیدونم ضعف فصول آخر به ضررته یا به نفعته، اما چی میشد اگه اون کتاب های لعنتی رو منتشر می کردی؟ اوج هنر D&D در ساختن دیالوگ، جمله سازی با "ک*ر" و "خا**" ست! اونها به تنهایی هیچ هنری در زمینه داستان سرایی ندارن؛ حداقلش برای روایت بازی تاج و تخت. اونها تو هالیوود بزرگ شدن، نمیشه زیاد از حد بهشون خرده گرفت. اما اونها حتی در نگارش فیلمنامه از یک فرد معمولی ای که هیچ سابقه ای در داستان سرایی و فیلمنامه نویسی نداشته و صرفا فقط یه طرفدار بوده و سرایل رو دنبال میکرده، ضعیف تر عمل کردن! بعد از انتشار اسکریپت هایی که گفته میشد شاید مربوط به فیلمنامه فصل هشتم باشه، خیلیا جبهه گرفتن و گفتن فیلمنامه ضعیفیه؛ اما الآن اگر الآن سراغ همون افراد برید، بهتون میگن ای کاش همون اسکریپت ها عملیاتی میشد.

در آخر کلامم بگم، بر خلاف بعضی دوستان، بازی تاج و تخت همیشه تو حافظه سیستم های من میمونه ؛ دوران بازنشستگی و پیری، باز هم میشینم و با دیدن شش فصل اول مرور خاطرات میکنم. مطمئنم هیچوقت خسته و سیر نمیشم! همونطور که قبلا هم چندین بار دیده بودم و سیر نشدم! هیچ پدری جگر گوشه خودش رها نمیکنه، حتی اگر اون جگر گوشه باعث سربلندی پدرش نشه ... 

سپاس بیکران

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

تنها دلیلی که واسه نفرت سانسا از دنریس میشه تصور کرد عشق و علاقه جان به دنریسه وگرنه این همه خشم واقعا توجیهی نداره سانسا شاید اعتراف نکنه که جان رو دوس داره چون برادر ناتنیش بوده ولی به نظر من هم احساساتی این وسط وجود داره

بابا به خدا من شوخی کردم گفتم سانسا عاشق جانه شما جدی نگیرید?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

بابا به خدا من شوخی کردم گفتم سانسا عاشق جانه شما جدی نگیرید?

?? دارم تئوریزه ش میکنم تا ی وصلتی سر بگیره خدا رو شکر مشکل شرعی هم نداریم:)))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، وایت ولف گفته است :

البته چون الگوی سانسا سرسیه این یه قلم احتمال داره?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، mehdi7ra گفته است :

داداش من یه سوال از شخص خودت دارم

اون وقتی که لیانا رو بلند کردی، دوسش داشتی یا فکر و ذکرت تولید مثل (شاهزاده موعود) بود؟

یحتمل مست بودم چون از من بعید بود به خاطر عشق و عاشقی سلطنتو به باد بدم..کتابم زیاد می خوندم دیگه جو گیر شدم

(ولی اگه خودم بودم سرسی رو میگرفتم ازش خوشم نمیاد ولی مغز خوبی داره با اون تا هفت جدو آبادم سلطنت می کردن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی تامن شاه میموند از همه بهتر بود هم مهربون بود هم اسکل نبود هم سیاست داشت صد افسوس??

تازه خانواده دوست هم بود فقط مشکلش سن کمش بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته این قسمت صحنه های شاد و امیدوارکننده هم داشت برای مثال سم و گیلی بچه دار شدن که خب خبر مسرت بخشی بود:) یا شکست عشقی تورموند ی دقیقه هم طول نکشید یکی رو سریع پیدا کرد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این سیزن در یک عکس خلاصه میشه

57457120_1932794473491570_7335875954673012116_n.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دنریس خیلی سختی کشیده از بچگی هیچکسی رو نداشته بجز داداشش که همه میدونیم چه حرفایی بهش زده و چه استفاده هایی ازش کرده و میخواسته بکنه. بعد عاشق یکی میشه، حامله میشه، مردمش کم کم بهش علاقه مند میشن بعد همه رو از دست میده هم بچه ش میمیره هم شوهرش رو میکشه هم مردمش ترکش میکنن و بعد توی کارث ندیمه ش بهش خیانت میکنه و اژدهاهاش رو میدزدن و اونا رو به زور پس میگیره. به هزار بدبختی (منظورم زحمت نیست چون کلا میرفت توی آتیش ملت جلوش زانو میزدن) و بعد از کلی زجر روحی دوباره دوست و مردمی رو پیدا میکنه ک به خاطر خودش میخوانش.... خلاصه ش کنم تنها چیزی ک میدونسته اینه که توی وستروس منشا این بدبختی ها براش رخ داده و میخواد بیاد از اونا انتقام بگیره و ملکه بشه. حالا میاد وستروس دوباره عاشق یکی میشه، واسه نجاتش یکی از بچه هاش کشته میشه و بعد میفهمه عمه ش هست و جنس بهتری برای حکمرانی داره. این وسط جورا و میساندی و یکی دیگه از بچه هاش رو هم از دست میده و اونی ک دوسش داشت هم حرفش رو گوش نمیده و یجورایی فاصله میوفته بینشون. همین که تا الان دیوونه نشده خدایی خیلیه هرکی دیگه بود تاحالا همه چیو آتیش زده بود. پس درست نیس بگیم دنریس یهو دیوونه شد و چرا تخت آهنین رو میخواد.
سرسی هم کلا فک نکنم بچه ای در کارش باشه یا واقعا دیوونه شده فک کرده جامله س یا صرفا داره بقیه رو فریب میده. (اگه بچه ای در کار بود حداقل باید تغییر ظاهری میکرد بعد این همه مدت) اینکه چرا کار رو دم دروازه یه سره نکرد هم زیاد به قیافه سرسی نمیخوره. اون نمیخواد دشمناش رو بکشه بیشتر میخواد زجرشون بده و حال کنه. الانم ک جز طرف برنده س اژدهای دنریس رو عملا بی فایده کرده سربازهم که تا بخواد داره. میساندی رو هم برای همین جلوش کشت کلا اون دوست داره زجر بده ملت رو.

سانسا هم که شده ترکیبی از سرسی و بیلیش که شخصیت جالبی از آب درمیاد:)) اول فک میکردم سر شمال دعوا داره با دنریس ولی این قسمت بحثش شمال نبود جان رو میخواست. به تیریون گفت اتحاد شمال و جنوب اوکی هست و جان هم بشه محافظ شمال. بعدم ک گفت مردای ما وقتی اومدن جنوب برنگشتن. شخصیت عجیبی شده دیگه نمیشه فهمید چی میخواد.

نمیدونم چرا تیریون هی میگه بریم مذاکره کرم داره یا نقشه ای چیزی یا کلا خلش کردن.

جایی که جان گوست رو داد به تورمنت به نظرم سوای بحث بودجه و اینا خیلی خوب بود. جان داره از استارک به تایگرین تغییر میکنه و این قسمت به شکل عجیبی داشت با شمال و هرچیزی ک به شمال وصلش میکنه خدافظی میکرد که خیلی خوب از آب دراومد.

خواهشا به یه چیزی هم گیر ندید دیگه همه میدونیم وقت کمه و اینکه چرا کل سفر دنریس یا جان به حنوب رو نشون نمیدن کاریش نمیشه کرد.
اما آره اینکه چجوری ریگال رو زدن ضایع بود خیلی ساده میتونستن نشون بدن ریگال خیلی جلوتر از دروگون هست و اونو میزنن که این قضیه ها پیش نیاد.
 در آخر چه خوب گفت اون دوستمون که هیچ فیلم و سریال با منطق جور نیست پس از دو قسمتی ک مونده لذت ببریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از حق نگذریم این قسمت سکانس خوب هم داشت

57597768_599199183895855_3784619849203286303_n.jpg

فقط بچگی تورموند دلم براش کباب شد?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 44 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

من از فصل اول رویای ازدواج آریا و جان رو داشتم. یجوری تئوری رو ببر به اون سمت بلکه تهش دل ما هم شاد شد:classic_rolleyes:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقی که واسه برن افتات حقش بود الهی جز جیگر بگیره دل بچه رو شکست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 55 دقیقه قبل، توروس گفته است :

خب، قد و بالا رو دست کم نگیرید، قد و بالا داشتن یا نداشتن!
همین دنریس طفلک این همه کار خوب انجام داده و خوش قلبه ولی چون نیم وجبیه و گاهی هم از بالا و با دماغش به دیگران نگاه می کنه ،ملت تشنه‌ی خونش هستند ، حالا اگه سانسا از بالا کسی رو نگاه کنه به هیچکی بر نمی خوره چون به نظر میاد واقعا اون بالاست و داره نگاه می کنه.
گذشته از این سانسا  به اصطلاح لیدی تر از بقیه شخصیت های اصلی زن فعلی سریاله. نه مثل آریا قاتل حرفه ای و بی احساسه، نه مثل دنریس یه نمه خُله و نه مثل سرسی  سرسیه.
اما حق باشماست در مورد سیاست. سانسا چیز زیادی در این مورد نداره ولی بازم قضیه قد و بالا بهش اتوریته سیاسی میده.

حالا قدو قواره شاید خوب باشه ولی خیلیا فنچ دوس دارن

فنچ بلوندم طرفدارای خودشو داره اگ این وسط خیلیارو هم قلع و قمع کنه موردی نداره

در مورد سیاست سانسا همین بس که بدون حضور در جلسه ی سرسی متوجه نفرستادن ارتش توسط سرسی شد

چیزی ک تیریون و خیل عظیمی از سیاستمدارا نفهمیدن! 

البته چون سانسا رو تو فصول اول ی دختر احمق و ضعیف میدیدیم تصور این سانسا و تغییر نگاهمون درموردش خیلی سخته 

ب ی نکته هم اشاره کنم ک شخصا اصلا بلوند دوس ندارم همونقد ک قد بلند دوس ندارم! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، تینا استارک گفته است :

من از فصل اول رویای ازدواج آریا و جان رو داشتم. یجوری تئوری رو ببر به اون سمت بلکه تهش دل ما هم شاد شد:classic_rolleyes:

اریا با هاند ازدواج میکنه شک نکن

در 1 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

در مورد سیاست سانسا همین بس که بدون حضور در جلسه ی سرسی متوجه نفرستادن ارتش توسط سرسی شد

البته چون سانسا رو تو فصول اول ی دختر احمق و ضعیف میدیدیم تصور این سانسا و تغییر نگاهمون درموردش خیلی سخته 

تبریک میگم شما یه ایرانیه اصیل هستید اگه گفتی چرا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

اریا با هاند ازدواج میکنه شک نکن

تبریک میگم شما یه ایرانیه اصیل هستید اگه گفتی چرا

غافلگیر شدم از اینکه متوجه ایرانی بودنم شدی 

خیلی بیشتر از کشته شدن نایت کینگ! 

بذار منم حدس بزنم و بعدش درینک، سنت زیر 20عه؟

ولی این بحثو شوخی اینجا جاش نیست و پیشاپیش از دوستان بابت خروج از بحث اصلی عذرخواهی میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

غافلگیر شدم از اینکه متوجه ایرانی بودنم شدی 

خیلی بیشتر از کشته شدن نایت کینگ! 

بذار منم حدس بزنم و بعدش درینک، سنت زیر 20عه؟

ولی این بحثو شوخی اینجا جاش نیست و پیشاپیش از دوستان بابت خروج از بحث اصلی عذرخواهی میکنم

بخاطر این گفتم که میگی بلوند دوست ندارم قد بلند دوست ندارم آخه قیافه چه ربطی به سیاست داره 

به نظر من زشتا سیاست مدار تر هستن 

اگه به قیافه باشه

سنمم 19 است افرین به تو رفتی مرحله بعد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

در مورد بلوند و فنچ و قد و بالا درست میگین سلیقه ایه اما هر چند این بحث خیلی تخصصی می شه ? من فقط این رو اضافه کنم که احساس یا واکنش اروتیکی که امثال دنریس یا سانسا یا سرسی در مخاطب خودشون ایجاد می کنند یه مساله است - که من به اون کاری ندارم و نمی پردازم-  و  احساس غیر اروتیکی که ناشی از خصوصیات ظاهری  اونهاست-  مورد بحثمه. این احساس می تونه به شکل اقتدار یا ترس یا نرمش ظاهر بشه و مستقیما اروتیک نیست. ظاهر سانسا تولید اقتدار و اطاعت می کنه - منظورم همچین قیافه ایه - . سانسا برای لیدی بودن و به نظر من ملکه بودن جذبه کافی داره.
اما در مورد سیاست ، سیاستش از نوع "به سر آمده حکیمه" است. از رنج هایی که کشیده چیزهایی یاد گرفته ولی همچنان با سرسی فاصله‌ی زیادی داره و از او عقبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 22 دقیقه قبل، تینا استارک گفته است :

اگه با جان میرفت جنوب ی نقشه هایی میشد کشید ولی به قول خودش میزربل الد شت رو ترجیح داد:) ایشالا فرمانده گارد پادشاهی میشه

نهایت کاری که میشه کرد:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فراموش نکنید سانسا شاگرد پیتر بیلیش و سرسیه (البته بیلیش خیلی زرنگ تر از سرسی بود)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، aliod گفته است :

فراموش نکنید سانسا شاگرد پیتر بیلیش و سرسیه (البته بیلیش خیلی زرنگ تر از سرسی بود)

برای اینه که حتی احتمال مخ زدن جان رو هم براش در نظر میگیریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

اگه با جان میرفت جنوب ی نقشه هایی میشد کشید ولی به قول خودش میزربل الد شت رو ترجیح داد:) ایشالا فرمانده گارد پادشاهی میشه

نهایت کاری که میشه کرد:)

ایشالا . بخیل نیستیم که.
منتها من الان یادم افتاد که احتمالا یه مشکل شرعی ممکنه وجود داشته باشه ?  اگه کتلین تالی به جان شیر داده باشه قضیه‌ی آریا وهمینطور سانسا با  جان منتفیه ها ... خواهر برادر شرعی می شن.... از ما گفتن بود ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، توروس گفته است :

ایشالا . بخیل نیستیم که.
منتها من الان یادم افتاد که احتمالا یه مشکل شرعی ممکنه وجود داشته باشه ?  اگه کتلین تالی به جان شیر داده باشه قضیه‌ی آریا وهمینطور سانسا با  جان منتفیه ها ... خواهر برادر شرعی می شن.... از ما گفتن بود ?

تو مسیحیت هم خواهر برادر شیری نداریم چجور تو وستروس داشته باشیم بعد کتلین به جان شیر بده اخه ممکنه من فکر کنم شیر بز دادن بهش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، توروس گفته است :

ایشالا . بخیل نیستیم که.

وای بر من کلا این قضیه رو در نظر نگرفته بودم:) امیدوارم روح ند استارک بزرگ از ما راضی باشه ما زورمون رو زدیم بچه هاشو سر و سامون بدیم ولی حیف که اسلام دست و پای ما رو بسته:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کتلین چشم نداشت جان رو ببینه 

حالا ببینیم جان زنده برمیگرده از کینزلندیگ نفرین شده

به نظرم هر دوشون کشته بشن آخرش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 دقیقه قبل، توروس گفته است :

در مورد بلوند و فنچ و قد و بالا درست میگین سلیقه ایه اما هر چند این بحث خیلی تخصصی می شه ? من فقط این رو اضافه کنم که احساس یا واکنش اروتیکی که امثال دنریس یا سانسا یا سرسی در مخاطب خودشون ایجاد می کنند یه مساله است - که من به اون کاری ندارم و نمی پردازم-  و  احساس غیر اروتیکی که ناشی از خصوصیات ظاهری  اونهاست-  مورد بحثمه. این احساس می تونه به شکل اقتدار یا ترس یا نرمش ظاهر بشه و مستقیما اروتیک نیست. ظاهر سانسا تولید اقتدار و اطاعت می کنه - منظورم همچین قیافه ایه - . سانسا برای لیدی بودن و به نظر من ملکه بودن جذبه کافی داره.
اما در مورد سیاست ، سیاستش از نوع "به سر آمده حکیمه" است. از رنج هایی که کشیده چیزهایی یاد گرفته ولی همچنان با سرسی فاصله‌ی زیادی داره و از او عقبه.

دقیقا حرفای منم همین بود اولش تلاش کردم بگم تاثیر شخصیت سانسا رو یکی مث من نمیتونه از نوع اروتیک باشه ب دو دلیل 

1- تو فصول ابتدایی اصلا شخصیت جالبی نمیدیدمش

2-اصلا بلوند دوس ندارم!! 

بله با سرسی فاصله داره البته با سرسی این دو فصل، سرسی ابتدای فیلم اصلا سیاستمدار خوبی نبود

کلیات مطلبم این بود دنریس تاثیرات اروتیکی و فمنیستی تری رو مخاطب میذاره تا یکی مث سانسا.. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری