رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

بحث اپیزودیک قسمت پنجم   

134 رای

1. 1. به اپیزود پنجم فصل هشت سریال بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      13
    • 2
      1
    • 3
      7
    • 4
      6
    • 5
      8
    • 6
      6
    • 7
      12
    • 8
      25
    • 9
      22
    • 10
      33

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، Momomo گفته است :

نمیدونم دقیقا..

اگر برف باشه شاید ربطی ب برن و نایت کینگ داشته باشه..

ولی فک کنم خاکستر باشه..

اره درست میگید خاکستره. در خانه نامیریان دنریس دیده بود این صحنه رو که بحث شد خاکستره یا برف که این قسمت مشخص شد خاکستره. queen of the ashes

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 41 دقیقه قبل، Aryo1 گفته است :

یک زن تنها تو دنیایی مردانه با قوانین نوشته و نوشته نشده مردانه براساس همون فمینیسم ساختارگرا به قدرت رسیدنش  چیزی جز شبیه همین نیست

کلا منتقد گات شدن هم مثل دیدنش مد شده

ما با پخش جهانی فصل ۱ شروع کردیم به دیدن سریال. کتابا رو خوندیم ، ۹ سال باهاش زندگی کردیم ، چرا انتقاد نکنیم؟! 

ولی قبول دارم که دو سالی هست که دیدن سریال ، مد شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 13 دقیقه قبل، دنریس تارگاریان گفته است :

ما با پخش جهانی فصل ۱ شروع کردیم به دیدن سریال. کتابا رو خوندیم ، ۹ سال باهاش زندگی کردیم ، چرا انتقاد نکنیم؟! 

ولی قبول دارم که دو سالی هست که دیدن سریال ، مد شده!

ما نمیگیم انتقاد نمیگیم اتفاقا انتقاد بکنید..زیاد هم انتقاد کنید ولی انتقاد خوب بکنید..انتقادی بکنید که اگه حتی چار تا طرفدار سریال هم دیدن بگن ایول با اینکه موافق فلان قسمت بودیم ولی این انتقاد واقعا خوب بود..این جور انتقاداس که قشنگ میکنه بحث های در مورد فیلم رو..ولی متاسفانه بعضی بعضی انتقاد ها هست که اصلن هیچ پایه و اساسی ندارن و الکی هستن مثل اینکه میگن چرا تیریون بین مرده ها راه میرفت و ب اونا نگاه میکرد..اخه اینم شد انتقاد..

======================================

ولی یه روش جذب بیننده و مشتری تو دنیای اقتصاد و فیلم و اینا هست که میگه هر چی مخاطب ما از حالت نظر معمولی بیاد بیرون بهتره..ینی چی ینی اینکه مخاطب باید یا عاشق سریال بشه یا متنفر حالا شاید بگین چرا..

یکی از دلایلش اینه ک درسته خیلی از بیننده ها رو متنفر میکنه اما توجه داشته باشید که اینایی ک متنفر شدن میرن اینور و اونور از سریال انتقاد میکنن و این باعث میشه اونایی ک فیلم رو ندیدن ببینن و کتابا رو بخونن و ببینن واقعا چیه ک این همه واکنش ب همراه داره و اینطوری از طریق افرادی که متنفر شدن از سریال جذب مخاطب میکنن..و این روند همینطور ادامه داره و مخاطبا بیشتر میشن در صورتی که اگ همه چی خوب پیش بره مخاطبا همه خوب و خوش و اینا فیلم رو پی گیری میکنن و این همه تنش و واکنش ایجاد نمیشه و این همه بازخورد نداره ..

الان مثلا اگه سریال جوری پیش میرفت که همه دوست داشتیم این فروم این همه پر مخاطب و پر پیام و فعال نمیشد..

به نظرم کارگردان ها و نویسنده ها خواستن این حربه رو به کار بزنن..مخصوصا که الان دیگ فصل اخر هستیم و بحث ها داغ داغ هست..

ویرایش شده در توسط Momomo

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا ما که هنوز سریال رو دوست داریم شدیم احمق و بیشوعور و کسی که یه شبه سریال رو دیده کسی که دوست نداره شد ادم باکلاس اصلا انگار کلاس شده که بیان سریال رو به باد فوش بگیرن یکی میگه میعود دهنمکی بهتر فبلم میسازه خوب دوست من شما برو اخراجی هات رو ببین یکی میگه کتاب فلان بسان من کابر شواله درخت خندان رو مثال میزنم ایشون با اینکه فن کتابه و کتاب رو از بره تا ما سوتی میدیم میاد میگه این فصل رو تایید کرد هیچ کدوم از شما احساسی که تو این قسمت بود رو ندیدید این مارو آزار نمیده شما رو آزار میده که برای کلاس گذاشتن انقدر با خودتون کلنجار رفتین که قبول کردین عمرتون حروم شده هیچ کدوم از شما به اون مادر و دختر که سوختن و در نگرش اریا اثر گذاشتن هاند که رو اریا اثر گذاشت زنده موندن اریا که اون رو کاملا و به خوبی از کسی که به چیزی جز انتقام فکر نمیکنه دوباره به یک استارک واقعی بدل کرد ندیدین که شرافت رو به انتقام ترجیه داد شما مرگ یورین رو نقطه ضعف میدونید من قوت بزارید به دیالوگ اخر یورین بپردازیم من سرجمی لنیستر رو کشتم او در تمام زندگی و حتی در کتاب شخصیتی داشت که دوست داشت همه فکر کنن مخوف ترین و قدرت مندترین فرد جهانه خدای قرق شدست اون به چیزی که میخواست رسید کشتن یک اژدها و کشتن دومین شمشیر زن وستروس بعد از شوالیه صحرگاه یورین مرد ولی جاودانه شد و به حدف خود رسید شخصیت جان درست مثل ند که از همراهی رابرت پشیمون بود از همراهی با دنریس پشیمون شد درباره ی تعداد سرباز ها هم باگی وجود نداشت بیست هزار سرباز گلدنکمپانی و ده هزار لنیستری گلدن که به سرعت نابود شد پس یک طرف ده هزار لنیستری در مقابل ارتش دنریس نصف شده بود که همه در قسمت 4 تعییدش میکنن از 13هزار اویژ7هزار باقی موندن از 10 هزار سرباز شمالی 5 هزار باقی موندن از 20 هزار دوتراکی هم 10 هزارتا باقی موندن این یعنی هنوز تعداد قابل توجهی در صورت عدم وجود گلدنکمپانی هستن

در اخر هم میگم یکی میگفت قسمت 5 زد زن بود خوب قسمت 3 هم فمنیستی بود این به اون در

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، دنریس تارگاریان گفته است :

Im so disappointed ?

دیگه از قسمت سوم به بعد ، من فاتحه ی سریال رو خوندم. البته الان که برمی گردم به دو سال پیش، از فصل ۷ هم معلوم بود سریال داره سقوط می کنه. اون دوستانی که سریال رو همچنان می پسندن،  از دسته تماشاچی هایی هستن که براشون ۲۰۰ بار توضیح دادیم ریگار با ویسریس فرق داره و یکی نیستن و بعد کلی توضیح تازه متوجه هویت جان شدن :)) قصدم بی احترامی نیس، دارم به این نکته ی ظریف اشاره می کنم که این دوستان با وجود این که خط داستانی سریال ، کلی شخصیت کم تر از کتاب داره ، باز هم قاطی می کنن! بعد همین دوستان می یان می گن سریال عاااااالیه! اشتباه نکنین ، جلوه های ویژه ی سریال هم چنان فوق العاده ان. به خوبی و حتی بهتر از فصل های اول. احتمالا همین ظاهره که باعث می شه بچه ها بگن سریال هنوز عالیه . من که اصلا خط داستانی فصل ۸ رو دوست نداشتم و ندارم. فیلمنامه نویسی ضعیف به شدت به چشم می یاد.منم دوست دارم غافلگیر بشم، مرگ شخصیت های اصلی رو ببینم ولی در صورتی که با منطق باشه نه همین طوری کشکی!!! دوستان اشکالات زیاد این قسمت رو هم اینجا ذکر کردن. مثل یه عالمه تیری که دنریس با اژدهاش جاخالی داد. ساختمان هایی که انگار منفجر شدن نه آتیش گرفته باشن ! ( متوجه شدم وایلد فایر هم زیر ساختمان ها بوده ، منظورم آتیش اژدهاس که قاعدتا باید فقط آتیش بزنه نه مثل تی ان تی منفجر کنه ) آریایی که یه عالمه راه اومده از شمال به جنوب ولی با یه حرف ساده ی سندور،  کلا عقب نشینی می کنه و برمی گرده ! انگار که دوشخصیتی ِ و یه شخصیت اش ، نینجا نترسِ یکی دیگه یه دختر کوچولوی ترسیده! فروپاشی ابهت سرسی که با چندتا دونه اشک بود( بازی لنا فوق العاده اس ولی به سرسی واقعا نمی یومد. ) که هرچند که دور از ذهن بود ولی باز هم به اون صورت غیر عادی نبود و میشه ازش گذشت. اما خدایی مگه قرار نبود برادر کوچکترش ( تیریون یا جیمی ) بکشدتش؟ مگه سریال فصل ۵ ، قسمت اول این پیش گویی رو نشون نداد؟! مگه تو کتاب اون مگی قورباغه ( دقیقا یادم نیس اسمش ) نگفت تو با شاهزاده ریگار ازدواج نمی کنی . با یه شاه ازدواج نی کنی و  شاه این تعداد بچه داره ، تو ۳ تا ؟  جان که کلا سیب زمینیِ . از همه بدتر دنریس بود و این تئوری مد کوئین که کاملا قابل پیش بینی بود ولی به شکل خیلی بدی نشونش دادن. که البته در مورد دنریس ، نظر شخصیمه. یورون که از اون انفجار آتش اژدها (!) جون سالم به در برد، حالا باید از اون همه جا تو ساحل ، دقیقا از اونجایی بیاد بیرون که جیمی لنیستر هم زمان داره رد می شه؟! بعد اون حرفای آخر مرگش،  من جیمی لنیستر رو زدم!! خیلی مسخره بود! کلا من با یورون سریال اصلا و ابدا ارتباط برقرار نکردم.

جلوه های ویژه و آهنگ های این قسمت فوق العاده بودن! خیلی دوستشون داشتم.

کل انتقاد من به فیلمنامه و خط داستانی غیر منطقی سریالِ . کاشکی می شد مجبور کرد فیلمنامه نویس ها رو که عذرخواهی رسمی از مارتین و کتاب خوان ها بکنن. سریال بین ها که  ۷۰٪ شون ، کتاب ها رو نخوندن و نصف بیشتر این تعداد هم با سریال اوکی ان. 

وقتی عروسی خونین اتفاق افتاد ، من زدم زیر گریه . خیلی وحشتناک بود. علی رغم این که شخصیت های مورد علاقه ام سلاخی شدن ، ولی اعتراضی نداشتم چون معتقد بودم منطقیِ و به شعور مخاطب توهین نکردن! ( هرچند که بعدا لیدی استون هارت کاملا از سریال حذف شد... ) 

من به این قسمت در imdb ،  

۶ دادم. الان امتیاز فعلا با ۴۰،۰۰۰ نفر،  ۷.۱ هست

سلام خدمت شما
عذر میخوام جسارته اما در سریال مگی به سرسی نگفت تو توسط برادر کوچکتر میمیری و این جمله در کتاب اومده نه سریال!
یه چیز دیگه احتمالا زیرنویس فارسی که دانلود کردید خوب نبوده چون یورون به جیمی نگفت من تو رو زدم.
توصیه میکنم شما اگه زبانتون خوبه از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

اقا ما که هنوز سریال رو دوست داریم شدیم احمق و بیشوعور و کسی که یه شبه سریال رو دیده کسی که دوست نداره شد ادم باکلاس اصلا انگار کلاس شده که بیان سریال رو به باد فوش بگیرن یکی میگه میعود دهنمکی بهتر فبلم میسازه خوب دوست من شما برو اخراجی هات رو ببین یکی میگه کتاب فلان بسان من کابر شواله درخت خندان رو مثال میزنم ایشون با اینکه فن کتابه و کتاب رو از بره تا ما سوتی میدیم میاد میگه این فصل رو تایید کرد هیچ کدوم از شما احساسی که تو این قسمت بود رو ندیدید این مارو آزار نمیده شما رو آزار میده که برای کلاس گذاشتن انقدر با خودتون کلنجار رفتین که قبول کردین عمرتون حروم شده هیچ کدوم از شما به اون مادر و دختر که سوختن و در نگرش اریا اثر گذاشتن هاند که رو اریا اثر گذاشت زنده موندن اریا که اون رو کاملا و به خوبی از کسی که به چیزی جز انتقام فکر نمیکنه دوباره به یک استارک واقعی بدل کرد ندیدین که شرافت رو به انتقام ترجیه داد شما مرگ یورین رو نقطه ضعف میدونید من قوت بزارید به دیالوگ اخر یورین بپردازیم من سرجمی لنیستر رو کشتم او در تمام زندگی و حتی در کتاب شخصیتی داشت که دوست داشت همه فکر کنن مخوف ترین و قدرت مندترین فرد جهانه خدای قرق شدست اون به چیزی که میخواست رسید کشتن یک اژدها و کشتن دومین شمشیر زن وستروس بعد از شوالیه صحرگاه یورین مرد ولی جاودانه شد و به حدف خود رسید شخصیت جان درست مثل ند که از همراهی رابرت پشیمون بود از همراهی با دنریس پشیمون شد درباره ی تعداد سرباز ها هم باگی وجود نداشت بیست هزار سرباز گلدنکمپانی و ده هزار لنیستری گلدن که به سرعت نابود شد پس یک طرف ده هزار لنیستری در مقابل ارتش دنریس نصف شده بود که همه در قسمت 4 تعییدش میکنن از 13هزار اویژ7هزار باقی موندن از 10 هزار سرباز شمالی 5 هزار باقی موندن از 20 هزار دوتراکی هم 10 هزارتا باقی موندن این یعنی هنوز تعداد قابل توجهی در صورت عدم وجود گلدنکمپانی هستن

در اخر هم میگم یکی میگفت قسمت 5 زد زن بود خوب قسمت 3 هم فمنیستی بود این به اون در

این همه توصیف فقط واسه شخصیت اریا بود..هر شخصیتی در این اپیزود از نگاهاش هزار تا معنی میبارید..

نگاه های تیریون هزاران دیالوگ داشت..نگاه های جان..نگاه های دنریس..نگاه های سرسی..

دارم اون دو سه دقیقه که همه منتظر شنیدن صدای زنگ بودم رو میگم و همچنین چن دقیقه بعدش..

واقعا اگه میخواید حال تک تک ادما رو درک کنید خودتون رو بزارید جای کاراکتر های فیلم..من همینکارو کردم ک میگم عالی بود..حسش کردم..چقد سخته مردم دارن جلوت میسوزن..جان تو همون صحنه ها به خودش اومد پیش خودش گفت واقعا دارم طرفداری چه کسی رو میکنم..دارم واسه کی میجنگم..جان عذاب وجدان داشت..جان از خودش بدش اومد..جان از ارتشش بدش اومد..جان از دنی بدش اومد..جان از همه اونایی ک مردمو بی گناه کشتن بدش اومد..کی دید اینا رو..اصن فیلم میبینید شماها..این تازه بخشی از توصیف های من و دوست عزیزم sadrakhan از دو شخصیت اریا و جان بود..دنریس و سرسی و تیریون که دیگه هر کدومشون یه صفحه میخوان واسه توصیف احوالاتشون..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظرتون درباره شرافت کاراکترهایی مثل جان و ند استارک چیه؟ به نظرتون اگه جان به ابراز عشق دنریس پاسخ مثبت میداد باز این همه آدم کشته میشد؟ تعریف شرافت از دید این کاراکترها چیه؟ به فاک دادن جون آدما بیشرفی نیست؟ کشتن جان راه آسونتری برای دنریس نبود تا اقتدارشو نشون بده؟

ی نکته درباره ند استارک : واقعا آدم قوی بوده تونسته ی رازو سالها نگه داره با اینکه متهم به بوالهوسی شده بود و با توجه به اینکه برملا شدن راز چه فاجعه ای درست کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شنیدم آمازون می خواد اقتباس دیگه ای از بازی تاج و تخت بسازه نظرتون چیه؟

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان
مقاومت دیگه بسه. Got دیگه اون چیزی نیست که من فکر می کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبل از شروع فصل آخر بنیوف گفته بود "میخوام موقع پخش قسمت آخر مست کنم و از اینترنت فاصله بگیرم" خودشونم قبول دارن که گند زدن به سریال ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، Momomo گفته است :

نه اصلن بحث بودجه نبوده..تو یه سایت خارجی خوندم اچ بی او گفته هیچوقت بحث بودجه نداشتیم..نمیدونم چرا اچ بی او تاکید داشته ک شیش قسمت تمومش کنن در صورتی ک میشد با افزایش قسمت ها هم منطقی تر داستان رو پیش برد هم با صبر و حوصله ی بیشتر 

اصلا همون نبرد با نایت کینگ میتونست یک سیزن باشه. واقعا این همه عجله برای تموم کردن سریال عجیبه.

معمولا سریالهای موفق رو وقتی تموم میکنن که منحنی محبوبیتش رو به افول بره نه گات که محبوبیتش بالاتر هم رفته

ویرایش شده در توسط xerxes4396

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

احساس میکنم به قدری قراره رو گات مانور بدن که دیگه لوس بشه از شنیدن اسمشم حال آدم بهم بخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، Momomo گفته است :

اره واقعا بعضی از نقد ها بچه گانه هست..همونطور ک گفتین اگر شش فصل اول رو دوبارع یکی یکی مرور کنیم با منطققققققق اینقدر میشه ازش ایراد گرفت که نگو..ولی نمیدونم چرا واسه فصل هشت این رخ داده..ن تنها واسع ما ک واسه مخاطبا تو کل جهان اینجوری شده از نظرات در imdb میشه فمید

دلیل انتقادها به این دو فصل اینه که این دو فصل قسمت هاش همه ایراد داشتن به جز تعداد معدودی . فصول ۱ تا ۴ واقعا به زور میشد ایراد گرفت از سریال . حتی اگه یک قسمت هم ایراد داشت بقیه قسمت ها اینقدر پرفکت بودن که دیده نشه . برای همینه که وقتی سریال زمانش کم میشه درصد خطاش بالا میاره .

در 1 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

اینم اضافه کنین کخ هارن هال از سنگ بود ردکیپ از اجر که با اهک به هم میچسبیده مقاومت دیوار سنگی رو نداره و اتیش از جا میکندش

اولا تو سریال نشون داده نشده که آتش اژدها سنگ رو ذوب می‌کنه و فقط به هرنهال اشاره شده . دوماً اژدها ها ممکنه متنوع باشن و اتش یک اژدها شاید ذوب کنه یکی خورد کنه .

در 50 دقیقه قبل، ashkan.ghf گفته است :

سلام خدمت شما
عذر میخوام جسارته اما در سریال مگی به سرسی نگفت تو توسط برادر کوچکتر میمیری و این جمله در کتاب اومده نه سریال!

دو سریال هم پیش گوشی مگی نشون داده شد . اول قسمت اول فصل ۴.

در 34 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

نظرتون درباره شرافت کاراکترهایی مثل جان و ند استارک چیه؟ به نظرتون اگه جان به ابراز عشق دنریس پاسخ مثبت میداد باز این همه آدم کشته میشد؟ تعریف شرافت از دید این کاراکترها چیه؟ به فاک دادن جون آدما بیشرفی نیست؟ کشتن جان راه آسونتری برای دنریس نبود تا اقتدارشو نشون بده؟

شرافت به اعتقادات و احوال درونی انسان مربوطه و همینطور به سیاست فرد . آیا تیریون فرد شریفیه؟ نمیشه گفت چون سیاست رو هم در نظر میگیره حالا هر چقدر هم آدم خوبی باشه.

هیچ آدمی شرافت کامل نداره . چون شرافت از احساس میاد و با عقل در تضاده. شرافت کامل یعنی بی عقلی .

در مورد قضیه جان اگه مغز جان این حد از ترس رو واسش ایجاد کنه و کمی سیاست داشته باشه که پیامد اینکارش رو تشخیص بده شاید حاضر میشد شرافتش رو زیر پا بزاره ولی این کار رو نمیکنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

منتظر فیلم سینمایی چند قسمتی هم باشین

ولی اگه سریال دیگه ای ساخته بشه فک نکنم ببینم. 

در ۱ ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

ی نکته درباره ند استارک : واقعا آدم قوی بوده تونسته ی رازو سالها نگه داره با اینکه متهم به بوالهوسی شده بود و با توجه به اینکه برملا شدن راز چه فاجعه ای درست کرد

اگه بر اساس سریال بخوایم بگیم در واقع هیچکدوم از کارکترها شرافت نداشتن. بلکه شرافت برای اون تعریف شد. یا بعضی وقتا حماقت بجای شرافت در نظر گرفته شد.مثلا همین ند که خدای شرافت بود سر آرتور دین رو به اون صورت شکست داد. یا نگهبانان شب که فرار میکردن بلافاصله گردن میزد بدون محاکمه

به نظر منم اگه قرار به مدکوئین شدن دنریس بود باید تیریون و جان رو آتیش میزد. 

و اینکه چرا وقتی دنریس یهو قاط زد نرفت سرسی رو بکشه. انقدر الکی تو خیابونا آتیش ریخت که سرسی فرار کنه در آغوش عشقش بمیره. چه پایان دراماتیکی برای کسی که صدها آدم بیگناه رو در سپت بیلور پودر کرد. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 دقیقه قبل، MRD010 گفته است :

دلیل انتقادها به این دو فصل اینه که این دو فصل قسمت هاش همه ایراد داشتن به جز تعداد معدودی . فصول ۱ تا ۴ واقعا به زور میشد ایراد گرفت از سریال . حتی اگه یک قسمت هم ایراد داشت بقیه قسمت ها اینقدر پرفکت بودن که دیده نشه . برای همینه که وقتی سریال زمانش کم میشه درصد خطاش بالا میاره .

اولا تو سریال نشون داده نشده که آتش اژدها سنگ رو ذوب می‌کنه و فقط به هرنهال اشاره شده . دوماً اژدها ها ممکنه متنوع باشن و اتش یک اژدها شاید ذوب کنه یکی خورد کنه .

دو سریال هم پیش گوشی مگی نشون داده شد . اول قسمت اول فصل ۴.

شرافت به اعتقادات و احوال درونی انسان مربوطه و همینطور به سیاست فرد . آیا تیریون فرد شریفیه؟ نمیشه گفت چون سیاست رو هم در نظر میگیره حالا هر چقدر هم آدم خوبی باشه.

هیچ آدمی شرافت کامل نداره . چون شرافت از احساس میاد و با عقل در تضاده. شرافت کامل یعنی بی عقلی .

در مورد قضیه جان اگه مغز جان این حد از ترس رو واسش ایجاد کنه و کمی سیاست داشته باشه که پیامد اینکارش رو تشخیص بده شاید حاضر میشد شرافتش رو زیر پا بزاره ولی این کار رو نمیکنه .

سلام بله نشون دادن البته قسمت اول فصل 5 ولی حرف من چیز دیگه ای بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، Momomo گفته است :

به اپیزود پنج اگر مستقل از بقیه اپیزود ها نگاه بشه بنظرم خیلی موفق بوده..

همون دیگ اینایی که میگی ینی چی ینی انتظار داشتی داستان روند منطقی خودشو پیش بره و مثلا اگر اون پیشگویی درست در اومد اینم درست در بیاد واگر اون درست شد چرا این ن..اینی که شما میگی انتظار منطقی پیش رفتنه ولی گیم تو این دو فصل مخصوصا فصل هشت منطقشو کنار گذاشته و اون هم به نظرم به این دلیل هست که بتونه تئوری ها و پیش بینی ها رو نقض کنه..وگرنه اگر روند منطقی پیش میرفت هممون میدونستیم کم و بیش قراره چی بشه..

شما سریال رو درست ندیدی دوست خوبم. توی پیشگویی سرسی توی سریال اصلا اشاره ای نمیشه به اون قسمت مرگ سرسی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

فقط کسی که این داستان رو خلق کرده میتونه به خوبی به پایان برسونه

من فکر نمیکنم مارتین اجازه بده با همین داستان (بازی تاج و تخت) سریال دیگه ای ساخته بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

جان یه آدم احساسیه و از روی احساسش تصمیم میگیره البته همیشه تصمیمی ک احساس میکنه درسته رو میگیره فارغ از این که چه صدماتی میتونه در پی داشته باشه و بخاطر همینم هست که ی عده طرفدارشن
بنظرم اگه پاسخ مثبت هم میداد این قتل عام صورت میگرفت فیلم فقط خواست دلایل زیادی واسه دیوونه شدنه دنریس بده و با حذف یکیش فک نکنم تغییر زیادی ایجاد بشه
البته همون بوسه هم واسه من قابل درک نیست، چون بیشتر از خون و ژنتیک نوع تربیت و فرهنگی که باهاش بزرگ شدی تاثیرگذاره و انتظار نداشتم جان به ی بوسه هم تن بده حتی 
درمورد کشتن آدما و ارتباطش با شرافت تو پیام قبلیم عرض کردم(دیالوگ تیریون و تایوین که تیریون به پدرش گفت عروسی خونین شرافتمندانه نبود ولی تایوین جواب داد کشتن هزاران نفر وسط جنگ شرافتمندانه اس ولی کشتن 10 نفر نیست؟ واقعیتش واسه من که سخته انتخاب کنم کدومش شرافتمندانه تره) و این اولین بار نیست ک جان همچین ریسکی میکنه،تو جلسه با سرسی هم میتونست خودشو کنار بکشه... 
اقتدار با قتل بدست میاد؟ کلا تعریف اقتدار چیه؟ اگ منظورت از بین بردن رقیبو سرکوب کردن مخالفان در راستای نشستن رو تخته که خب با کشتن جان بدست نمیاد چون ارتش شمال رو ن تنها از دست میده بلکه جلوی خودش میبینه! 

اینا نظر ی فرد آماتوره و هیچگاه ادعای کارشناسی تو هیچ زمینه ای رو نداشتم و ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، Dawn گفته است :

یعنی پیشاپیش، به خاطر تصور خودش تصمیم گرفت از مردمی که هیچ گناهی مرتکب نشدن انتقام بگیره! بعد این به نظر شما الان دلیل خوبیه! لااقل دلیل اون دوستمون که گفت بعد از ناامید شدن از عشق جان به سیم آخر زد یه کم قابل درک و فهمه. این استدلال شما آخرشه واقعا! بعد باید از نظر شما درک هم بکنیم و موافق کاراشم باشیم این مدکویین رو که قصاص قبل از جنایت می کنه مردم بی پناه رو!

جالب اینجاست که این قصاص قبل از "جنایت" هم نیست. کشتن مردم توسط یک فاتحیه که اون مردم ممکنه در آینده یکی رو بیشتر از اون بخوان.(و  رفع و رجوعش کلی راه ممکنه داشته باشه،ضمن اینکه کشتار مردم مشکلترش می کنه)
اما اینکه دنریس به سیم آخر زد به دو سه پست دوستان مرتبطه که میشه در موردش بحث کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برخی نقاط مثبت و منفی این اپیزود از نظر من:

نقاط مثبت:

1- کارگردانی عالی، تعلیق های به جا، بازی درست گرفتن از کاراکترها

2- بازی عالی لنا هدی، نیکولای کاستر والدو، و برای اولین بار، امیلیا کلارک

3- جلوه های ویژه عالی

4- موزیک عالی

5- کلیگین باول رو دوست داشتم. هم نبرد رو و هم آخرش رو که سندور در نهایت در آخرین تصویرش، در چیزی که بیش از همه چیز ازش می ترسید، یعنی در آتش به رستگاری رسید

6- برخی ریزه کاریها. مثلا درست در زمانی که آریا تصمیم می گیره از انتقام دست برداره، سرنوشت بهانه دیگری برای انتقامی قویتر بهش میده

نقاط منفی:

1- نحوه رویارویی جیمی و یورون

2- چطور اون همه اسکورپیون از پس اژدها برنیومدند؟ حداقل من ترجیح می دادم دروگون زخمی می شد و در ترس از مرگی مشترک بین دنریس و دروگون، اون عقده های درونی دنریس هم سر باز می کرد و شهر رو به آتش می کشید

3- توطئه وریس برای کشتن دنریس رو خیلی مبهم نشون داد.

4- با توجه به شخصیت پردازی قبلی تیریون، به هیچ عنوان یک Rat (خبرچین و چغلی کننده) نبود. تیریون نمی دونست وریس می خواد دنریس رو بکشه، پس چرا رفت به دنریس لو اش داد؟ نمی تونست تا پایان جنگ صبر کنه؟ یا حداقل باید نشون می دادند که تیریون نگران خطر جانی برای دنریس شده! خیانت چه معنایی داره آخه؟ مگر در زمانی که خودش دست پادشاه (جفری) بود، جفری رو برای سلطنت مناسب می دونست؟ آیا برای این نالایق دونستن جفری، سزاوار مرگ بود؟ تصویری که اینجا از تیریون دیدیم، کسی بود که داره به پا گرفتن و تشدید یک دیکتاتوری مطلق کمک می کنه، تحت عنوان وفاداری!

5- جان آیا هیچ عقل و شعوری نداره؟ حتی ذره ای به دنریس شک نکرد؟ مثلا وقتی که اونطوری وریس رو سوزوند. چرا مدام میگه من قسم خوردم و اون ملکه منه؟ حتی نخواست حرفهای وریس رو بشنوه. حتی ند استارک هم اینطور نبود. بارها با رابرت درباره کشتن دنریس مخالفت کرد. این تحلیل رفتن و ضعف شخصیت جان اصلا جالب نیست. جان حداقل در دوره ای که نایت واچ بود به هیچ عنوان چنین شخصیت نادان و احمق و کندذهن و فرمانبرداری نداشت.

6- خط داستانی یورون احمقانه بود و اصلا جا نیفتاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 دقیقه قبل، Dawn گفته است :

برخی نقاط مثبت و منفی این اپیزود از نظر من:

نقاط مثبت:

1- کارگردانی عالی، تعلیق های به جا، بازی درست گرفتن از کاراکترها

2- بازی عالی لنا هدی، نیکولای کاستر والدو، و برای اولین بار، امیلیا کلارک

3- جلوه های ویژه عالی

4- موزیک عالی

5- کلیگین باول رو دوست داشتم. هم نبرد رو و هم آخرش رو که سندور در نهایت در آخرین تصویرش، در چیزی که بیش از همه چیز ازش می ترسید، یعنی در آتش به رستگاری رسید

6- برخی ریزه کاریها. مثلا درست در زمانی که آریا تصمیم می گیره از انتقام دست برداره، سرنوشت بهانه دیگری برای انتقامی قویتر بهش میده

نقاط منفی:

1- نحوه رویارویی جیمی و یورون

2- چطور اون همه اسکورپیون از پس اژدها برنیومدند؟ حداقل من ترجیح می دادم دروگون زخمی می شد و در ترس از مرگی مشترک بین دنریس و دروگون، اون عقده های درونی دنریس هم سر باز می کرد و شهر رو به آتش می کشید

3- توطئه وریس برای کشتن دنریس رو خیلی مبهم نشون داد.

4- با توجه به شخصیت پردازی قبلی تیریون، به هیچ عنوان یک Rat (خبرچین و چغلی کننده) نبود. تیریون نمی دونست وریس می خواد دنریس رو بکشه، پس چرا رفت به دنریس لو اش داد؟ نمی تونست تا پایان جنگ صبر کنه؟ یا حداقل باید نشون می دادند که تیریون نگران خطر جانی برای دنریس شده! خیانت چه معنایی داره آخه؟ مگر در زمانی که خودش دست پادشاه (جفری) بود، جفری رو برای سلطنت مناسب می دونست؟ آیا برای این نالایق دونستن جفری، سزاوار مرگ بود؟ تصویری که اینجا از تیریون دیدیم، کسی بود که داره به پا گرفتن و تشدید یک دیکتاتوری مطلق کمک می کنه، تحت عنوان وفاداری!

5- جان آیا هیچ عقل و شعوری نداره؟ حتی ذره ای به دنریس شک نکرد؟ مثلا وقتی که اونطوری وریس رو سوزوند. چرا مدام میگه من قسم خوردم و اون ملکه منه؟ حتی نخواست حرفهای وریس رو بشنوه. حتی ند استارک هم اینطور نبود. بارها با رابرت درباره کشتن دنریس مخالفت کرد. این تحلیل رفتن و ضعف شخصیت جان اصلا جالب نیست. جان حداقل در دوره ای که نایت واچ بود به هیچ عنوان چنین شخصیت نادان و احمق و کندذهن و فرمانبرداری نداشت.

6- خط داستانی یورون احمقانه بود و اصلا جا نیفتاد

سلام در مورد نکات منفی تون:
1- واقعا افتضاح بود
2- من فک کنم این قسمت منطقی بود مشکل قسمت قبل بود که تونستن اژدها رو بزنن وگرنه اصلا از این فاصله و به این صورت نشونه گیری مسخره س به هدف بخوره و یه چیزی که برخلاف قسمت قبل، این قسمت درست شده بود این بود که عملا اینا یبار مصرفن و واقعا فرصت ریلودشون وسط جنگ نیست.
3- ولی باورم نمیشد انقد زود تصمیمش رو میخواسته عملی کنه و دنی شانس اورد چیزی نخورد.
4- اینو ک قسمت قبل به تیریون گفت و تیریون وقتی دید رفته استقبال جان و جان اونجوری پسش میزنه دیگه مطمئن میشه میخواد به حرفش عمل کنه.
5- نمیدونم از اول زیاد با هوش نبود واقعا احساسات درش اثر میذارن و چون به دنی قول داده نمیخواد زیر قولش بزنه که از ند بهش رسیده این خصلت.
6- هم خطش هم بازیگرش 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

جان یه آدم احساسیه و از روی احساسش تصمیم میگیره البته همیشه تصمیمی ک احساس میکنه درسته رو میگیره فارغ از این که چه صدماتی میتونه در پی داشته باشه و بخاطر همینم هست که ی عده طرفدارشن
بنظرم اگه پاسخ مثبت هم میداد این قتل عام صورت میگرفت فیلم فقط خواست دلایل زیادی واسه دیوونه شدنه دنریس بده و با حذف یکیش فک نکنم تغییر زیادی ایجاد بشه
البته همون بوسه هم واسه من قابل درک نیست، چون بیشتر از خون و ژنتیک نوع تربیت و فرهنگی که باهاش بزرگ شدی تاثیرگذاره و انتظار نداشتم جان به ی بوسه هم تن بده حتی 
درمورد کشتن آدما و ارتباطش با شرافت تو پیام قبلیم عرض کردم(دیالوگ تیریون و تایوین که تیریون به پدرش گفت عروسی خونین شرافتمندانه نبود ولی تایوین جواب داد کشتن هزاران نفر وسط جنگ شرافتمندانه اس ولی کشتن 10 نفر نیست؟ واقعیتش واسه من که سخته انتخاب کنم کدومش شرافتمندانه تره) و این اولین بار نیست ک جان همچین ریسکی میکنه،تو جلسه با سرسی هم میتونست خودشو کنار بکشه... 
اقتدار با قتل بدست میاد؟ کلا تعریف اقتدار چیه؟ اگ منظورت از بین بردن رقیبو سرکوب کردن مخالفان در راستای نشستن رو تخته که خب با کشتن جان بدست نمیاد چون ارتش شمال رو ن تنها از دست میده بلکه جلوی خودش میبینه! 

اینا نظر ی فرد آماتوره و هیچگاه ادعای کارشناسی تو هیچ زمینه ای رو نداشتم و ندارم

داداش واقعا خوشحال میشم وقتی نظراتتون رو میخونم و هدف یاد گرفتن و استفاده از تجربه و دیدگاه شما و بقیه دوستانه

خود موضوع شرافت برای من همیشه سوال بوده و بیش از اینکه یک پلکان در جهت سیر شخصیتی ی فرد بدونم همیشه به چشم قفس دیدمش آدما با شرافت مرزبندی میکنن بین توهمات خودشون

کسی جان رو به خاطر همبستری با دنریس نه مجازات قراره بکنه نه آدم بده بشه پس چرا میگه نه؟ با توجه به دیالوگ بین جان و دنریس دنی آشکارا میگه که من در این سمت عشقی نمیبینم فقط ترس. دنریس در حال سقوطه و به دنبال دستی که به سمتش دراز بشه. جان و دنریس عاشق هم هستن پس مسئله سوءاستفاده هم مطرح نیست

کلا این قالب یوسف طور جان رو در نظر بگیرید چرا ما باید در ناخودآگاهمون از این آدم خوشمون بیاد در حالی که شاید بیشترین صدمات رو میزنن؟ چون حاضر نشد با عمه ش همبستر بشه پس شریفه؟ تو توهمات خودش شاید باشه البته

بحث در مورد شرافت واقعا برای من گنگه واقعا خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همونطور ک گفتین اگر شش فصل اول رو دوبارع یکی یکی مرور کنیم با منطققققققق اینقدر میشه ازش ایراد گرفت که نگو.

10 تا ایراد بگیر ازش 
منتظریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

جالب شد
1 مسایل انسانی پیچیده تر از اون هستند که به یک فاکتور فروکاسته بشن.ولی اگر فرض کنیم عمل جان در طرد احساسی عمه اش عامل این کشتار بود طبیعتا جان اشتباه کرده و با علم به تاثیر منفی زیاد این طرد حتا اگر لازم بود باید ادای عشاق فدایی رو در می آورد. ولی این حق فردی و جزوی از فردانیت جان بود که با پرنسیپ های اخلاقی اش بعدها از این ماجرا به هر نحو کنار بره. شخصا معتقدم ماجرا فقط اون طرد احساسی نبود و جان می تونست با دنریس طور دیگه ای به توافق برسه.
2 اگر فرض کنیم کنار رفتن آن مردان شجاع و خردمند و عاشق از کنار دنریس راه رو برای احساس انزوا و پارانویای اون باز کرد این یک عقب روی از مواضع فمنیستی - و به حق -  داستان بود که مهم ترین زن داستان را  در فقدان همراهی یک مرد تبدیل به قاتل اعظم کرد
3 در مورد ند استارک بزرگ و کینگ راب  نکته‌ی جالب اینه که فضیلت اخلاقی اونها  یعنی "رازداری" ند و " خودداری از دروغ"راب  به ترتیب حاصل "دروغگویی" ند و "عهد شکنی" کینگ راب بود. می بینیم که هیچ جوره نمیشه از یک نظام اخلاق و شرافت که مو لای درزش نره صحبت کنیم.  کاش چنین نظامی وجود داشت
4 به نظرم کشتن عامدانه چند نفر برای اجتناب از کشته شدن احتمالی عده ای نامعلوم - یا زیاد- کار عیر شرافتمندانه - منظورم غیر اخلاقی ایه- اما مطمین نیستم که در عمل همین رو انجام بدم. به خصوص که آپشن دیگه ای اصلا نداشته باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، ArI@N گفته است :

شما سریال رو درست ندیدی دوست خوبم. توی پیشگویی سرسی توی سریال اصلا اشاره ای نمیشه به اون قسمت مرگ سرسی.

من یادم نیست دقیق ولی یکی از دوستان گفتن تو جه قسمتی از چه فصلی گفته شده..بازم چک کنید..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری