رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

بحث اپیزودیک قسمت ششم  

189 رای

1. 1. به اپیزود ششم فصل هشتم مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      58
    • 2
      8
    • 3
      14
    • 4
      12
    • 5
      18
    • 6
      14
    • 7
      16
    • 8
      10
    • 9
      10
    • 10
      29

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

برای اولین بار تصمیم گرفتم قبل دیدن سریال بیام نظرات رو بخونم ببینم رضایت بخش بوده یا نه که ظاهرا نبوده پس تصمیم گرفتم قسمت آخرو نبینم تا خاطره روزای خوب گات تو ذهنم باقی بمونه 

زیاد توجه نکن ببین کلا یه سریا مخالفن با مخالفا هم مخالفن با موافقا هم مخالفن?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 دقیقه قبل، azam گفته است :

به نظر من خیلی خوب تموم شد واقعا. درمورد دنریس، دنریس اول داستان وقتی زن کال شد و برادرش هی تحقیرش میکرد آره مظلوم بود ولی از وقتی قدرت گرفت از همون اول اول که قدرت زیادی هم نبود دیوانه بود نویسنده هم هی داشت به ما خط میداد ولی خیلیا نخواستن بگیرن. دنریس همیشه افکار تاریکی داشت ولی افرادی مثل جورا مورمونت کنارش بودن که این افکارشو تعدیل میکردن و عمق سیاهی دیده نمیشد. ولی از وقتی جورا رفت دنی موند و افکار سیاهش.

کاراکتر جان هم برعکس دنیه یه جوراییه خیلی سفید میدید همه چیو. باز برمیگرده به فصل های قبل شاید از اونجایی که گفت وحشی هارو بیاریم. (کلا به نظرم این فصل و این دو قسمت اخر پرده برداشتن از همه چی بود و واضح نشون دادنش)

برن رو موافقم هرچند با انتخاب شدنش خیلی حال کردم ولی اون دیالوگش رو نمیفهمم. اون جایی که یهو سانسا گفت ما مستقلیم و هیچکس هیچی نگفت مسخره بود ولی حرف های تیریون خیلی درست بود

نایت کینگم باز درک نمیکنم چرا همه باهاش مشکل داشتن همچنان به نظر من جزو درخشان ترین قسمتای سریاله. این که اسون کارش تموم شد، به نظرم اسون نبود، این حرف مال وقتیه که یه بچه میکشتش ولی همه با توانایی های اریا اشناییم. کلی اموزش دیده از مربیش تو کینگزلندینگ تا اون خانه سیاه و سفید نمیدونم چه توقعی داشتین و نقشه ی اریا هم که خنجرش رو انداخت پایین (شاید ساده به نظر بیاد) خیلی خوب بود.

این دو فصل اخر برخلاف پنج شیش فصل اول تند گذشت ولی خیلی قشنگ گذشت به نظرم نیاز به کش اومدن نداشت.

اینم بگم من واقعاااااا با موسیقی این فصل مخصوصا همون قسمت نایت کینگ حال کردم و الان شدیدا دلم یه کنسرت رامین جوادی میخواد. موسیقی این فصل بی نظیر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، great tom hanks گفته است :

بعد از این همه مدت صبر و انتظار باید این فاجعه رو تماشا می کردیم برن اخرش قراره کلاغ سه چشم باشه یا پادشاه ؟ چقدر بی منطقی

اون صحنه ی شورا فوق العاده مزخرف بود چطور امکان داره که همه ی لرد ها قبول کنن شمال مستقل بشه ولی بقیه شون وابسته 

ای کاش حداقل جان رو به عنوان تارگرین تبعید می کردن نه اسنو

ضعیف ترین پایان ممکن

اولا کلاغ سه چشم بودن نقض کننده پادشاهی نیست. ثانیا شمال تقریبا نصف وستروسه و قدرت زیادی داره واسه همین میتونه جدا بشه قدرت باعث شد در ضمن بیشتر اعضای شورا آدمایی بودن که با استارک ها رابطه خوبی داشتن و دلیلی برای مخالفت نداشتن برن هم که مهر تایید زد و روی حرف پادشاه نمیتونن حرف بزنن.

در مورد جان هم چون جان رو کسی نمیشناخت با نام اسنو تبعید شد در غیر اینصورت دوباره باید بحث پادشاهیشو حل میکردن 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، Lord of Dragonstone گفته است :

این حرف که میزنن که hbo از عمد بد کار کرده تا سود بیشتری ببره  برای اسپین افها یا فرای رسیدگی بیشتر به بقیه سریالهاش. کاملا پرته. جون مشکل از میزان هزینه hbo نیست. مشکل از نویسندگان مجموعه است وگرنه از نظر فنی کلی براش هزینه شده. در ضمن اگر سریال ضعیف ساخته بشه اعتبار خود شبکه میره زیر سوال و ملت دیگه بقیه سریالهاش رو هم نگاه نمیکنن و ارزش سهام شرکت افت میکنه.

کافیه ببینید بلافاصله بعد از پایان آخرین قسمت گات تریلر فصل سوم وستورلد رو پخش کردن.
اینم نکته ای هست که وقتی تریلر میاد بیرون یعنی عملا ساخت فصل به پایان رسیده و فقط به خاطر وجود گات دو بار مجبور شدن بین فصل هاش فاصله بندازن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همینجوری که هی نظرا رو میخونم فکر میکنم باید برگردین دوباره از فصل 5 فیلمو ببینین. انقد همه دنریسو خوب و صلح طلب میدیدن ینی؟؟ فکر میکنم تا الان جاهای مختلف داستان نویسنده هی به ما سر نخ میداد ولی خیلیا ندیدن سرنخارو بعد الان یهو به نظرشون مزخرف میاد و فکر میکنن تو یه قسمت دنی تخریب شد یا احمق بودن بودن. جان از اول ماجرا سفید بود و به همه اعتماد میکرد!!!!!!!!! من که 10 دادم و باز هم میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 27 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

اون شورا مضحکترین صحنه کل فصل بود به جای غولهای هفت پادشاهی، ادمیور ( به معنی واقعی کلمه فقط ریدن بلد بود)  و رابرت ارن ( که از سینه های مامانش آویرون بود) گرفته بودن. واکنش سانسا به قضیه پادشاهی برن هم جالب بود واجب بود تو جمع داد بزنه دم و دستگاه داداش من درست کار نمیکنه؟ به قضیه استقلال شمال هم دیگه اشاره نمیکنم. حالا که مرور میکنم میبینم سانسا نسبت به جان خیلی مهربانتر بوده تا نسبت به داداشای واقعیش!

هم شما هم اشکان ریپلای زدید ولی جواب ندادید

یکی جواب تخصصی بده از سردرگمی خارج شم

اونجا که سه تا تیر زدن و هر سه به اژدها خورد ینی عینا تو فیلمنامه ذکر شده؟ یا ایده کارگردانه؟! 

راستی چرا انقد با سانسا مشکل دارید؟! 

برعکس شما من معتقدم سانسا هم از تبعید جان ناراحت شد هم خصومتی با برادراش نداره! 

دیگه روند سیاستمدار شدن سانسا ک انصافا سریع نبود دیگه باید کجا میبردنش که حکمرانی و رفتار با دوست و دشمنو بیاموزه؟ 

با احترام ب فمنیست های عزیز.. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

اونجا که سه تا تیر زدن و هر سه به اژدها خورد ینی عینا تو فیلمنامه ذکر شده؟ یا ایده کارگردانه؟! 

دیگه روند سیاستمدار شدن سانسا ک انصافا سریع نبود دیگه باید کجا میبردنش که حکمرانی و رفتار با دوست و دشمنو بیاموزه؟ 

سوالایی از این دست که با منطق گره خوردن تو ذهن منم وجود داره و متاسفم بگم که جوابی براشون ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 8 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

شاید به شما نه ولی در اپیزود قبل هم گفتم اتفاقی که در قسمت 5 افتاد منطقی بود و خوردن سه تیر به ریگال غیر منطقی و صرفا واسه چیزایی که خودتون میدونید، بوده. نمیدونم کارگردان واقعا میتونه چنین تغییری توی اتفاقات داستان بده یا نه واسه همین نظرم روی فیلم نامه هست البته اگه همراه اون سه تا 4 5 تا تیر دیگه هم از کنارش رد میشد خوب میشد ولی واقعا جوابی ندارم چون یه کار مسخره بود.
من یکی با روند سانسا اصلا مشکل ندارم به نظرم شاگرد خلف سرسی وبیلیش بود و واسه همین اصلا نمیتونم وجود دوست واقعی رو براش تصور کنم و فک کنم همه رو به چشم عروسک خودش میبینه. خصومت هم لزوما نه نداره ولی به نظرم کسی هست که قدرت شمال رو برای خودش میخواست نه جان.

ویرایش شده در توسط ashkan.ghf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، omid007 گفته است :

متاسفانه با اکثر انتقادات و ایراداتت موافقم
از جمله دلیل نایتواچ، عکس العمل دروگون، 
لردهای بی بخار، انتخاب شاه، و خصوصا جان اسنوی احمق که باید منتظر سخنرانی تیریون میبود! 
ولی فقط نکات منفی فیلمو ایراداتشو گفتی ک الان دو فصله ادامه داره.. 
 امتیاز یک آخه؟ کلا دو فصل آخر ی موج منفی تو نگاهمون انداختن ک اگه این قسمت بی نقصم میبود باز ی بهونه ای میاوردیم و با دید منفی قسمتهارو دنبال میکردیم
کلیات پایان فیلم بد نبود(البته با سانسور کردن نایت کینگ و دیوار و زمستان) 
فقط نوع ب نمایش درآوردنش مشکل داشت، 
برای مثال شمال باید مستقل میشد ولی تو اون شورا با اون حرفای مسخره؟! 
یا خیلی از این دست مشکلات ک نمیدونم ایراد نویسنده هس یا کارگردان امیدوارم ی متخصص پیدا شه به این سوالم دقیق جواب بده
تو قسمتی که با سه تا تیر یکی از اژدهاها مرد نویسنده ها گفته بودن باید فقط سه تیر زده شه و هر سه تا بخوره ب اژدها؟ یا این ایده ی کارگردان بود ک بدون تیر خطا اژدها رو بزنن؟! جدی واسم سواله!

خوب دوست عزیز

من کاری به موج منفی ایجاد شده ندارم؛

ما سریال رو می بینیم که لذت ببریم (حداقل من که به این دلیل می بینم).

و این فصل و مخصوصا این اپیزود نه تنها برام لذت بخش نبود بلکه برام به شدت غیرمنطقی (با منطق خود سریال) و آزاردهنده بود.

دروگون خیلی خفن بود؛ و جلوه های ویژه عالی و کارگردانی شاید بی نظیر. اما همه این ها وقتی معنا پیدا می کنن که در خدمت داستان درستی باشن که به شعور مخاطب خودش توهین نکنه و منطق خودش رو زیر پا نگذاره. وگرنه همون امتیاز 1 هم زیاده براش.

البته اگه این اپیزود، اپیزود آخر نمی بود مسلما این امتیاز رو براش در نظر نمی گرفتم و مثلا بهش 3 یا 4 می دادم (با فرض اینکه برای پلات 4 یا 5 نمره در نظر بگیریم). کما اینکه به هیچ کدوم از اپیزودهای این فصل کمتر از 3 ندادم!

اما از اونجا که این اپیزود قراره جمع بندی 8 فصل رو انجام بده، به منطق اون 8 فصل وفادار باشه، انتظارات ایجادشده تو اون 8 فصل رو برآورده کنه و ...، به نظرم با وضعیت موجود نمیشه نمره ای بالاتر از 2 به این اپیزود داد!

به هر حال نظر همه دوستان محترمه!

اینکه من الان اینجا و تو این فروم در حال پیام دادن و خوندن پیام ها هستم دلیلی نداره جز طرفدار سریال بازی تاج و تخت بودن. اما متاسفانه پایانش شدیدا مزخرف و غیرمنطقی بود و اصلا و ابدا در حد و اندازه های بازی تاج و تخت نبود. وگرنه اگه میشد هر پایانی رو قبول کرد و کاری به منطق سریال نداشت میشد از لردهای وستروس خواست برای تعیین شاه از پالام پولوم پیلیش استفاده کنن!!! :classic_smile:

بماند که خیلی مواردی که از اول سریال کلی روش مانور داده شده بود و تو اپیزودهای قبلی داستانشون خراب شده بود رو هنوز تو انتقادات نگفتم! مثل بی خاصیت و بی معنی بودن تئوری R+L=J، بی معنی بودن خط داستانی آن سوی دیوار و نایت کینگ، بی معنی بودن کل مسیر رستگاری جیمی لنیستر و ... و ...

ویرایش شده در توسط Shield of the Life

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Masoud 007 گفته است :

فصل آخر ضعیف بود چون فیلمنامه قوی نداشت و کتابی برای اقتباس..

نویسنده هم چندین سال کتاب آخر رو ننوشت که داستان لو نره و نتیجه شد یه افتضاح..شتابزده و سریالی که قرار بود سالها در یاد بمونه و بارها از اول قابل دیدن باشه،به زودی از یادها بره

از طرفی هم نمیشه با ارباب حلقه ها مقایسه کرد

ارباب حلقه ها بودجه یک فیلم سینمایی بلک باستری رو داشت . کتابش آماده بود . یکی از بهترین کارگردان ها پشتش بود . 

پیش بردن گات بعد از فصل ۵ بهترین نویسنده های آثار فانتزی رو میطلبید که به دلایلی ازشون استفاده نکردن و خود d&d ادامه دادن . من نمیدونم دستمزد نویسنده های خوب چقدره و آیا میشد کمی از صحنه های پرخرج کم‌کرد و نویسنده خوب استخدام‌کرد؟ یا این قضیه فقط مقصرش d&d هستن که خودخواهانه پیش بردن 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من یه پایان قابل قبول. مشکل بیننده ها اینه که انقدر تئوری میدن و داستانو پیچیده میکنن که سریالو به خودشون کوفت میکنن.چون این سریال ساخته دیزنی یا مارول نیست که همه به یه پایان خوش برسن. هر کسی پایان متفاوت و جذاب خودشو داره:classic_mellow:

درسته فصل اخر یه ضعفایی داشت که بازم گات بهترین سریال قرنه. خیلیا روی مرگ سرسی اعتراض کردن که چرا انقدر راحت مرد. توی پاسخ باید گفت این سریال گاته و شخصیتا یه جوری میمرن که فکرشم هیچکس نمیتونه بکنه. در پایان مقصر اصلی خود شبکه اچ بی او هستش که سطح انتظار مردمو بالا برد و باعث شد اینجوری از سریال نقد کنن

در 1 دقیقه قبل، Ally2000 گفته است :

به نظر من یه پایان قابل قبول. مشکل بیننده ها اینه که انقدر تئوری میدن و داستانو پیچیده میکنن که سریالو به خودشون کوفت میکنن.چون این سریال ساخته دیزنی یا مارول نیست که همه به یه پایان خوش برسن. هر کسی پایان متفاوت و جذاب خودشو داره:classic_mellow:

درسته فصل اخر یه ضعفایی داشت که بازم گات بهترین سریال قرنه. خیلیا روی مرگ سرسی اعتراض کردن که چرا انقدر راحت مرد. توی پاسخ باید گفت این سریال گاته و شخصیتا یه جوری میمرن که فکرشم هیچکس نمیتونه بکنه. در پایان مقصر اصلی خود شبکه اچ بی او هستش که سطح انتظار مردمو بالا برد و باعث شد اینجوری از سریال نقد کنن

ویرایش شده در توسط Ally2000

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، william truman گفته است :

جان هیچ کاره بود تو کل سریال! اگه جان نبود کسی نبود بره پیش دنریس این یعنی شاه شب اژدهایی نداشت که از دیوار رد بشه جادوی دیوار مثل جادوی غار کلاغ 3 چشم باعث میشد شاه شب نتونه از اونجا رد به و برای همیشه اون ور دیوار بمونه پس هیچ خطری برای کسی نداشت  اگه جان نبود دنریس تو فصل 7 با 3 تا اژدها میرفت کینگ لندینگ ارتشش هم کامل بود روی دیوارها هم اسکورپیون نقطه زن نداشتن هنوز همونجا یه شبه کار سرسی رو تموم میکرد همه ی دوستاش زنده بدن  و نیازی نبود مد کویین بشه

کاملا با شما موافقم.

اینو یادم رفته بود جزو اشکالات بگم و اشکال بسیار بزرگی محسوب میشه؛ چون اگه اون عملیات شکار وایت مسخره نبود کلا نایت کینگ داشت اون ور دیوار غازشو می چروند و دنریس هم به خوبی و خوشی و با تلفات کم روی آیرون ثرون می نشست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به شدت ناامیدم...

همون کورسوی امیدی که داشتم که مثل فصل 6، قسمت آخر یه سورپرایز برامون داشته باشه همش به باد رفت. داستان که قبلا اسپویل شده بود و من امیدوار بودم انقدر احمقانه نباشه. به جرات می گم اون فردی که 2 سال پیش یه پلات طولانی از این فصل نوشته بود که اشتباها فکر کردیم اسپویل سریاله، قدرت تخیل و منطق داستانش از این پت و مت ها خیلی بیشتر بود.

ایرادات بولد این قسمت از نظر من:

1- تخریب ناجور شخصیت جان (که البته از 1-2 فصل پیش شروع شده بود). جان همون نبود که انقدر کله شق و عادل بود که تو کسل بلک خار چشم لرد کاماندر شده بود؟ همون که عقل و شعور کافی داشت. توی وحشی ها رفت اما هویت خودشو از دست نداد. عاشق ایگریت بود اما عشق، کورش نکرد. الان ملکه وحشی اش زده یک شهر بی گناه رو نابود کرد، و جان مثل عقب مونده های ذهنی (صد رحمت به هودور البته) هی تکرار می کنه: شی ایز د کویین!!! کویین و کوفت! لعنت به این فیلمنامه نوشتنتون!

2- ابلهانه تر از این شورای تعیین پادشاه دیگه وجود نداره. نوبر بود. تیریون میاد و چون به نظر اون برن خوبه، دیگه همه لالمونی باید بگیرن و تاییدش کنند. چرا مثلا رابین ارن یا لرد دورن یا گریجوی ها و ... که هیچی از برن نمی دونند، باهاش موافق باشند؟ چون جناب تیریون اظهار فرمود که این داستان هست که مردم رو متحد می کنه، و انگار که وحی بهشون منزل شد، دیگه مخالفتی در کار نبود! سم چرا مخالفت نکرد؟ سم همون نبود که تو کسل بلک کاری کرد که جان لرد کاماندر شد؟

3- برن به چه دلیل شایسته پادشاهی بود مثلا؟ توی این سیزن چی ازش دیدیم؟ داستان بلد بودنش کجا و به کار کی اومد؟ کدوم مشکل مردم رو حل کرد؟ واسه وستروس چیکار کرد؟ فقط هویت جان رو برملا کرد که اونم اگه نمیشد شاید اون کشتار هم اتفاق نمیفتاد و مردم بیگناه کشته نمی شدند. کاش لااقل برن رو یه ویلن نشون می دادن که اینها رو هدفمند انجام داده، اما متاسفانه اینطور هم نبود.

4- جان واقعا باید به کسل بلک فرستاده می شد؟؟؟ واقعا؟ مگه آنسالیدها وستروس رو ترک نکردند؟ تیریون ترغیب کننده جان به کشتن دنریس بود. دنریس هم قاتل و دیوانه بود هم غاصب (با منطق خود داستان). چرا باید کشتنش جرم باشه؟ انقدر بی منطق و مسخره درومده که واقعا اصلا ذهنم رو نمی تونم روش متمرکز کنم ببینم آخه این چه دلیل مسخره ای بود که آوردن

5- یارا گریجوی، یه دختر باشعور و مستقل، میاد از ملکه دیوانه ای که مردم رو قتل عام می کنه طرفداری می کنه؟ اصلا میشه هیچ عقل سلیمی بعد از اون کشتار طرفدار دنریس مونده باشه؟ بجز این آنسالید ها (که واقعا چقدر هم شخصیت این گری ورم از اول تا آخرش نچسب بود)، چطور ممکنه کسی طرفدار دنریس مونده باشه؟

6- شهر که سوخته، رد کیپ نابود شده، بعد از نیمه فیلم به بعد هیچ خبری از نابودی نیست، همه چیز درست سر جای خودش مونده از جمله کتابی که برین داره تکمیلش می کنه، و اتاق شورای کوچک!

7- و شورای کوچک! به مبتذل ترین و احمقانه ترین شکل ممکن. تمسخری بر تمام رنجهایی که کشیده شده و چیزهایی که از دست رفته. شورایی که یه مزدور بی همه چیز و لمپن مثل بران از اعضاش هست! دیگه ته منطق و ته نویسندگی بود....

8- اینهمه مقدمه چینی در مورد هویت جان و آخرش هیچ!!! مثل شاه شب!

کاش سریال نیمه تمام می موند...

ویرایش شده در توسط Dawn

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 55 دقیقه قبل، Amir2020 گفته است :

اولا کلاغ سه چشم بودن نقض کننده پادشاهی نیست. ثانیا شمال تقریبا نصف وستروسه و قدرت زیادی داره واسه همین میتونه جدا بشه قدرت باعث شد در ضمن بیشتر اعضای شورا آدمایی بودن که با استارک ها رابطه خوبی داشتن و دلیلی برای مخالفت نداشتن برن هم که مهر تایید زد و روی حرف پادشاه نمیتونن حرف بزنن.

در مورد جان هم چون جان رو کسی نمیشناخت با نام اسنو تبعید شد در غیر اینصورت دوباره باید بحث پادشاهیشو حل میکردن 

برن بعد از قسمت سوم به تیریون میگه که من برندون استارک نیستم یعنی دیگه اهمیتی به خاندان ها و پادشاهی نمیدم یا حتی دیالوگ هایی که با جیمی و بقیه هم داشت همین طور بود

شمال از نظر وسعت نصف وستروسه ولی حتی قبل از شروع کتاب اول هم به عنوان کم جمعیت ترین منطقه بعد دورن شناخته میشد بعد از هشت فصل و این همه جنگ های مختلف که داشتن منطقی نیست که بگیم همچنان قدرت مند ان اگه تاریخچه ی وستروس رو بخونین دورنی ها تا سال ها بعد از فتح اگان مستقل بودن از تخت اهنین و هیچ وقت علاقه ای به وابسته بودن نداشتن اونا چرا از این فرصت طلایی استفاده نکنن و به بهانه ی استقلال شمال اونا هم بگن ما مستقلیم اونا که با سانسا و استارک ها رابطه ی خاصی نداشتن

در مورد جان هم من مشکلم اینه که این همه روی معمای والدین جان در طول داستان مانور داده شد خب این مسئله به جز تاثیری که در خط داستانی دنریس داشت به هیچ درد دیگه ای نخورد خب فلسفه ی مطرح کردن ازور اهایی پرنس وعده داده شده همش بی معنی شد

ویرایش شده در توسط great tom hanks

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 ساعت قبل، ..ice and fire.. گفته است :
در 10 ساعت قبل، ..ice and fire.. گفته است :

بدترین جای سریال به نظرم کشته شدن نایت کینگ بود نه بخاطر اینکه آریا کشتش یا حتی شیوه مردنش که از جفتش راضی بودم ولی خیلی زود بود! این همه نایت کینگ میکردن این بود؟ دیوار به اون عظمت ساختن بخاطرش! اون همه ارتش جمع کرده بود 8 هزار سال پشت دیوار منتظر بود به عنوان قویترین موجود این دنیای فانتزی کل لشکرکشیش تا وینترفل بود؟ حداقل تو تریلر که تا وسط نقشه اومده بود پایین! چهارتا شهر نابود میکرد جلوتر میومد بهتر بود همون اول کار زدن کشتنش!! حالا شاید بگید اسم سریال بازی تاج و تخته خب اگه اینه اصلا خط داستانی نایت کینگ نمیبود بهتر بود نه هدف کاملا واضحی داشت نه کشتار و خرابی بزرگی راه انداخت به عنوان شرور بزرگ. انگار یه زنبور پشت پنجره بود اومد تو خونه با مگس کش کشتنش تموم شد!

واقعا از مثالتون در مورد نایت کینگ لذت بردم!

هفت فصل گفتن و نشون دادن که "پشه" ایز کامینگ! ویلن اصلی سریال رو همین "پشه" گذاشتن! کلی تئوری حولش خلق شد! بعد تا "پشه" مذکور رسید، زدن زارت با  "مگس کش" کشتنش!!!

بعد به ریش شاهزاده وعده داده شده، آزور آهای و ما خندیدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاه شدن برن هیچ جوره قابل هضم نیست!

همچنین کنار زدن جان. جان باید می رفت اون ور دیوار ولی با خواست و اراده ی خودش، نه به خاطر تبعید شدن!! همه مثل مردم کوفه رفتار کردند. درحالیکه این توی داستان زمینه سازی نشده بود!!

یه نکته هم هست که کسی بهش اشاره نکرده:

چرا تو قسمت اول برن منتظر جیمی بود؟ جیمی که عملا نقش خاصی توی جنگ با شاه شب نداشت... بعد هم که برگشت به کمک سرسی! هدف برن د بروکن! از منتظرش بودن چی بود؟

همه ی این قسمت و فصل هشت رو می تونستم قبول کنم اگر حداقل آخرش نشون می دادند که برن یه منفعت طلب بوده و برنامه چیده که هم از شر شاه شب خلاص بشه هم به قدرت برسه... ولی این کار رو هم نکردند!

تنها هدفشون از این سریال: همه ی مردم ناسپاسند و از قهرمان ها ضد قهرمان می سازند. همیشه اون کسی که هیچ زحمتی نکشیده به همه چیز می رسه و قهرمان های اصلی گمنام می مونند. 

ایده و هدف خوبی بود اگر درست پرورش پیدا می کرد و مثل قسمتی که جان چاقو خورد و مرد، همه درکش می کردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 12 دقیقه قبل، مه سا استارک گفته است :

سریال the bridge معرفی کرده بودید دو فصلشو دیدم خوب بود ممنون ازتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

سریال the bridge معرفی کرده بودید دو فصلشو دیدم خوب بود ممنون ازتون

خوشحالم که دوست داشتید. 

خواهش می کنم. ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، Fire&blood گفته است :

در جایی که بران از فاکینگ بلک واتر میشه لرد های گاردن و جان مثه بدبختا بدون هیچی برمیگرده نایتس واچ من دیگه حرفی ندارم :classic_mellow:

D&D از محبوبیت کیت هرینگتون خیلی حرصشون گرفت گفتن اینجوری ازش انتقام بگیریم ?

در 2 ساعت قبل، azam گفته است :

همینجوری که هی نظرا رو میخونم فکر میکنم باید برگردین دوباره از فصل 5 فیلمو ببینین. انقد همه دنریسو خوب و صلح طلب میدیدن ینی؟؟ فکر میکنم تا الان جاهای مختلف داستان نویسنده هی به ما سر نخ میداد ولی خیلیا ندیدن سرنخارو بعد الان یهو به نظرشون مزخرف میاد و فکر میکنن تو یه قسمت دنی تخریب شد یا احمق بودن بودن. جان از اول ماجرا سفید بود و به همه اعتماد میکرد!!!!!!!!! من که 10 دادم و باز هم میدم

این چیزهایی که برای شما دلیل و مدرک هست واسه ما خاطرست:classic_wink:

حالا جدای از شوخی

آریا پسران فری رو کشت. از گوشتشون کیک پخت. کیک رو به خورد فری داد. بهدش والدر رو کشت. بعدش کل خاندان رو یکجا کشت

با توجه به این دلایل چه کسی بیشتر لایق عنوان مدکوئین هست؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افتضاح بود کلی ایراد داشت سریال اینهمه سال با شور شوق سریال نگاه میکردیم اخرش هیچ پوچه پوچ واقعا اصلا نمیدونم چی بگم حالم گرفته شد بهترین سریال تاریخ نباید اینجوری تموم میشد ???? ???????????

ویرایش شده در توسط Mrmfreal

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Shield of the Life گفته است :

میشد از لردهای وستروس خواست برای تعیین شاه از پالام پولوم پیلیش استفاده کنن!!! :classic_smile:

البته صحنه هایی از این اپیزود در حد همین پالام پولوم پیلیش بود اگر خنده دار تر نبود.برای مثال ،هوش دراگون که تخت آهنینو ذوب کرد،احمق بودن لردهای وستروس(خصوصا یارا گریجوی ) که اینهمه سلاخی رو نمی بینن و فقط به فکر اینن که جان اسنو رو بکشن.آیا یکی از دلایل روانی جنگ اقلیم ها علیه تارگریان ها در زمان رابرت باراتیون همین مستبد بودن پادشاه نبود؟؟ تازه اون بنده خدا که سر سوزنی هم توی سلاخی به پای دخترش نرسید.احمق یعنی سموئل تارلی با اون ایده ی تهوع آور انتخابات از مردم؟؟اونم برای لردهای وستروس؟؟اونم توی یه جهان قرون وسطی ای؟کام آن .بیهوده یعنی اون ادمور تالی که اصلا معلوم نشد اون صحنه ی مورد تمسخر واقع شدنش رو چرا گنجوندن.انگار با یه فیلم با مضمون رشد و بلوغ طرفیم که تینجرمون مورد تمسخر دوستانش واقع میشه.ول معطل یعنی تمام کسایی که هویت واقعی جان رو می دونستن و تا قبل از این همه جلز و ولز میکردن برای آشکار کردنش .اما حتی بهش هویت واقعیش رو اعطا نکردن و بعد بفرستنش تبعید(نگید نمیشد .شیوه ی تعیین پادشاه تغییر کرده بود و لازم نبود حتما با تعیین هویتش بنشوننش رو تخت پادشاهی ،خصوصا با تاریخچه ی درخشانی که عمه و پدربزرگش داشتن).رو هوا یعنی دیالوگ آریا که توی اپیزودهای قبل یه جا گفت باید کنار هم بمونیم و خانواده از همه چیز مهم تره اما الان پا میشه میره غرب وستروس(که البته برای پایان سیر شخصیتیش عالیه ولی اون دیالوگ دیگه چی بود آخه .چرا تو دهنش گذاشتین اون دیالوگ رو ؟).

البته نکات مثبت هم این اپیزود داره .مثل همین سفر آریا به غرب یا استقلال شمال یا سکنی گزیدن جان توی سرزمین های شمال و... اما اینقدر این روند رو بد نشون دادند(فقط بحث کمبود زمان و ریتم تند نیست)که ذهن مخاطب فقط با گذشت زمان یا تبدیل ایده های پایان سریال به ایده هایی در روی کاغذ هست که از پایان میتونه راضی باشه.متاسفانه این برای اپیزود نهایی یه سریال فاجعه است.چون وقتی یه اقتباس(در مدیوم تی وی) نمیتونه در حال و عینا هیجان آفرینش ایده اش رو در مخاطب ایجاد کنه اون اقتباس ناموفق قلمداد میشه .چون مخاطب اقتباس در تی وی دنبال آفرینش عینی ایده ها در جلوی چشمانش هست.

یه نکته هم اینکه کارگردانی توی این اپیزود برخلاف اپیزودهای قبلی مشکل جدی داشت(مرگ دنریس و اتفاقات بعدش و شورا و...)اپیزودهای قبل مشکل فیلمنامه و ریتم و منطق بود توی اپیزود آخر غوز بالا غوز ،کارگردانی هم اضافه شد.و حدس بزنید کیا کارگردان این اپیزود بودند. درسته!پت و مت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو عمرم هیچ وقت منتظر اومدن هیچ فیلم و سریالی نبودم غیر از این فصل گات. قسمت اخر واقعا اوج حماقت و فضاحت نویسنده ها رو نشون داد. تیریون رو به عنوان متهم اوردن جای اینکه محاکمه بشه اومده پادشاه انتخاب میکنه . 20 دقیقه اخر رو متاسفانه فقط جلو زدم تا سریال تموم بشه. به نظرم پت و مت الان دارن زیر لب این شعر معروف رو زمزمه میکنن : ما دو تایی داداشیم    تو گیم آو ترونز میشاشیم.   حیف که نمره صفر وجود نداره imdb

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 12 دقیقه قبل، ثیئون گریجوی گفته است :

البته صحنه هایی از این اپیزود در حد همین پالام پولوم پیلیش بود اگر خنده دار تر نبود.برای مثال ،هوش دراگون که تخت آهنینو ذوب کرد،احمق بودن لردهای وستروس(خصوصا یارا گریجوی ) که اینهمه سلاخی رو نمی بینن و فقط به فکر اینن که جان اسنو رو بکشن.آیا یکی از دلایل روانی جنگ اقلیم ها علیه تارگریان ها در زمان رابرت باراتیون همین مستبد بودن پادشاه نبود؟؟ تازه اون بنده خدا که سر سوزنی هم توی سلاخی به پای دخترش نرسید.احمق یعنی سموئل تارلی با اون ایده ی تهوع آور انتخابات از مردم؟؟اونم برای لردهای وستروس؟؟اونم توی یه جهان قرون وسطی ای؟کام آن .بیهوده یعنی اون ادمور تالی که اصلا معلوم نشد اون صحنه ی مورد تمسخر واقع شدنش رو چرا گنجوندن.انگار با یه فیلم با مضمون رشد و بلوغ طرفیم که تینجرمون مورد تمسخر دوستانش واقع میشه.ول معطل یعنی تمام کسایی که هویت واقعی جان رو می دونستن و تا قبل از این همه جلز و ولز میکردن برای آشکار کردنش .اما حتی بهش هویت واقعیش رو اعطا نکردن و بعد بفرستنش تبعید(نگید نمیشد .شیوه ی تعیین پادشاه تغییر کرده بود و لازم نبود حتما با تعیین هویتش بنشوننش رو تخت پادشاهی ،خصوصا با تاریخچه ی درخشانی که عمه و پدربزرگش داشتن).رو هوا یعنی دیالوگ آریا که توی اپیزودهای قبل یه جا گفت باید کنار هم بمونیم و خانواده از همه چیز مهم تره اما الان پا میشه میره غرب وستروس(که البته برای پایان سیر شخصیتیش عالیه ولی اون دیالوگ دیگه چی بود آخه .چرا تو دهنش گذاشتین اون دیالوگ رو ؟).

البته نکات مثبت هم این اپیزود داره .مثل همین سفر آریا به غرب یا استقلال شمال یا سکنی گزیدن جان توی سرزمین های شمال و... اما اینقدر این روند رو بد نشون دادند(فقط بحث کمبود زمان و ریتم تند نیست)که ذهن مخاطب فقط با گذشت زمان یا تبدیل ایده های پایان سریال به ایده هایی در روی کاغذ هست که از پایان میتونه راضی باشه.متاسفانه این برای اپیزود نهایی یه سریال فاجعه است.چون وقتی یه اقتباس(در مدیوم تی وی) نمیتونه در حال و عینا هیجان آفرینش ایده اش رو در مخاطب ایجاد کنه اون اقتباس ناموفق قلمداد میشه .چون مخاطب اقتباس در تی وی دنبال آفرینش عینی ایده ها در جلوی چشمانش هست.

یه نکته هم اینکه کارگردانی توی این اپیزود برخلاف اپیزودهای قبلی مشکل جدی داشت(مرگ دنریس و اتفاقات بعدش و شورا و...)اپیزودهای قبل مشکل فیلمنامه و ریتم و منطق بود توی اپیزود آخر غوز بالا غوز ،کارگردانی هم اضافه شد.و حدس بزنید کیا کارگردان این اپیزود بودند. درسته!پت و مت .

تقریبا با همه حرف هاتون موافقم

در مورد کارگردانی حق با شماست و من هم به خاطر همین نوشتم شاید، چون واقعا تخصصی تو این زمینه ندارم ?

اما با حرفتون درباره خوب بودن استقلال شمال مخالفم؛ چون نمی تونم قبول کنم که شمال مستقل بشه، اما به عنوان مثال دورن یا جزایر آهن مستقل نشن یا حداقل دنبال استقلال نباشن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تمام شد. این همه تئوری و انتظار و بحث و جدل همگی تموم شد. قطعا جای خالی سریال تا مدتی برامون حس میشه. کم پیش میاد بشه با یه سریال زندگی کرد ، براش انتظار کشید و سال ها در موردش حرف زد و تئوری ساخت. کم پیش میاد یه سریال انقدر در دنیا مشهور بشه و آدما رو درگیر خودش کنه. ممنون از عوامل سایت برای فراهم کردن این فضا. ممنون از بچه هایی که حضور داشتن و نظر میدادن. ممنون از سازنده ها ، بازیگرا ، مارتین و HBO.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری