رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

بحث اپیزودیک قسمت ششم  

189 رای

1. 1. به اپیزود ششم فصل هشتم مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      58
    • 2
      8
    • 3
      14
    • 4
      12
    • 5
      18
    • 6
      14
    • 7
      16
    • 8
      10
    • 9
      10
    • 10
      29

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، I’ve always had blue eyes گفته است :

فقط یک نگاه به ۳۰٪ که امتیاز ۱ رو به این قسمت دادن نشون میده که چه تعداد زیادی در امتیاز دادن کاملا احساسی و بدون منطق عمل میکنند!

شاکی بودن از فیلمنامه و خط داستانی سریال به یک طرف و جنبه های دیگه‌ای که همچنان قوی باقی مونده یا حتی تقویت هم شدند در این سیزن به سمت دیگه! این اپیزود از نظر کارگردانی و فیلبرداری و شات های زیبا و هدفدار بشدت قوی بود و همچنین موارد دیگه‌ای مثل موسیقی و بازی ها !!!!!!!!

مردم امتیاز یک میدند که امتیاز دهی که احساساتی های دیگه به سریال دادند رو خنثی کنه دکتر! تا در کل نمره روی چهار و پنج بمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 ساعت قبل، fuck martin and d&d گفته است :

بعد دوستان دوباره راه نیفتید بگید که مارتین اینا رو نگفته ها. شک ندارم که مارتین با کمی اختلاف همینا رو گفتهتوی کتاب. طبق مصاحبه های بسیار و بالاخص مصاحبه ای که گقت پایان کتاب هم همینطوریه فقط شخصیت های فرعی فرق میکنن. فاک مارتین اند دی اند دی

دوست عزیز اون مصاحبه که گفته بود پایان یکیه و شخصیت های فرعی فرق دارن مال قبل از پخش سریال بود 

مصاحبه ی بعدی که مارتین انجام داد رو ببین که گفته بود از نحوه پایان بندی سریال ناراحت شده و قطعا شاهد پایان متفاوتی خواهیم بود 

هیچوقت هم دیگه به خودت اجازه نده که به مارتین بزرگ توهین کنی 

تنها امید من منتشر شدن باد های زمستانی و بلاخره رویای بهار قبل از مرگ مارتین بزرگه پس همگی با من دست به دعا بشین ? لانگ لیو ده گریت مارتین 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، I’ve always had blue eyes گفته است :

فقط یک نگاه به ۳۰٪ که امتیاز ۱ رو به این قسمت دادن نشون میده که چه تعداد زیادی در امتیاز دادن کاملا احساسی و بدون منطق عمل میکنند!

شاکی بودن از فیلمنامه و خط داستانی سریال به یک طرف و جنبه های دیگه‌ای که همچنان قوی باقی مونده یا حتی تقویت هم شدند در این سیزن به سمت دیگه! این اپیزود از نظر کارگردانی و فیلبرداری و شات های زیبا و هدفدار بشدت قوی بود و همچنین موارد دیگه‌ای مثل موسیقی و بازی ها !!!!!!!!

فقط موسیقی متن خوب بود تنها عنصری از اول سریال هیچ افتی نداشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در جایی که بران از فاکینگ بلک واتر میشه لرد های گاردن و جان مثه بدبختا بدون هیچی برمیگرده نایتس واچ من دیگه حرفی ندارم :classic_mellow:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 53 دقیقه قبل، U3F گفته است :

اکثر گفتنی هارو دوستان گفتن 

این پایان بندی ضعیف از فصل 7 شروع شد یا شایدم حتی 6 و بنظرم همه‌ی تقصیر هارو گردن D&D هم نمیشه انداخت چون اونا هر چی که تو توانشون بود رو ارائه دادن و ما نمیتونیم اونا رو با مارتین مقایسه کنیم 

شاید باید سریالو نگه میداشتن تا مارتین کتابارو منتشر کنه!

صحنه مردن دنریس بوسیله جان هم آنطور ک باید میبود نبود و جان فقط دو قطره اشک ریخت خیلی بهتر میتونستن درش بیارن

از صحنه های زیبای دیگه میشه به مخفی بودن دروگون تو برف و بعدش بیرون اومدنش هم اشاره کرد زیبا بود 

و اما یکی دیگه از سوتیهای سریال

کلا کیفیت تولید فصل 8 زیر سوال رفتع 

اون از استارباکس اینم که از این

Screenshot_20190520_175432.jpg

داری The Departed رو با John Wick مقایسه میکنی؟?

درضمن جان ویک فقط الان تو صدر باکس آفیسه با 20.30 میلیون فروش چون تازه هفته اولشه و شدیدا افت میکنه فروشش تو روزای بعدی و هیچ رکوردی از اونجرز رو نزده

ن مقایسه نمیکنم میگم از نظر من به لحاظ یه فیلم تمام اکشن خوبه..Screenshot_20190520-184537.thumb.png.9bfcedb56b6681cae095671aa95ee02d.pngScreenshot_20190520-184435.thumb.png.91f3e6e2af2db80abff0ba0cea55892d.png

من ک نمیگم رکورد اونجرز رو شکسته ک اینا میگن..نکنه imdb رو هم قبول نداری..

تازع 57 میلیون ن 20 30

گیم کافی بود باید سر چیزای دیگم بحث کنیم ای بابا..

ویرایش شده در توسط Momomo

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، MRD010 گفته است :

به عنوان یه فن سریال که سریال رو با دیدن پوستر قسمت اول که شان بین نشسته بر روی تخت آهنین بود شروع کردم و از همون قسمت اول عاشقش شدم تمام این مضخرفات اضافه ای که اصلا گات نبود و به خوردمون دادن فراموش میکنم .

کاملا با شما موافقم. حیف از چیزی که بود و چیزی که شد!

دوستان اگه دوست داشتین یه سری به این تاپیک بزنین:

ویرایش شده در توسط Shield of the Life

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 19 دقیقه قبل، Momomo گفته است :

ن مقایسه نمیکنم میگم از نظر من به لحاظ یه فیلم تمام اکشن خوبه..Screenshot_20190520-184537.thumb.png.9bfcedb56b6681cae095671aa95ee02d.pngScreenshot_20190520-184435.thumb.png.91f3e6e2af2db80abff0ba0cea55892d.png

من ک نمیگم رکورد اونجرز رو شکسته ک اینا میگن..نکنه imdb رو هم قبول نداری..

تازع 57 میلیون ن 20 30

گیم کافی بود باید سر چیزای دیگم بحث کنیم ای بابا..

20.30 میلیون نه 57 میلیون چ فرقی داره

تو داری فروش هفته اول جان ویکو با فروش هفته 3.4 اونجرز مقایسه میکنی

اونجرز 2.6 میلیارد فروش داشته الان جان ویک دقیقا چ رکوردی از اونو زده؟ 

سریال تموم شده همه عصبی ان

ویرایش شده در توسط U3F

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون صحنه ای که دروگون خودشو به دنی زد و بغلش کرد از همونجا اپیزود واسه من تموم شد:((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Lord of Dragonstone گفته است :

باشه بابا...دنریس بد‌‌‌‌.... سانسا خوب

سانسا از اولین سکانسش تا اخرینش یه موجود بی خود و حسود و طمع کار و قدرت طلبه...

از تمایل احمقانه اش به جافری تا حسادتش به جان شاه شمال تا هیزم کذاشتن زیر اتش دنی....

بعد این‌ سانسا  شد ملکه شمال!!! یعنی یکی مثل سرسی دوباره قدرت رو گرفت...

سریال یه دونه دیالوگ مثبت یه حرکت مثبت برای سانسا نذاشته یه از خود گذشتگی یه فداکاریه یه چیزی

بعد همچین شخصیت قدرت طلبی شد ملکه شمال!!!

در مقابل دنی شد ادم بده! کسی که تمام روند داستانش مثبت بود..‌‌...

من که از سانسا دفاع نکردم.سانسا رو عالی نمیدونم ولی قطعا بهتر از دنریسه. البته سانسای سریال با اینکه برخلاف گفته شما چند جا عملکرد عاقلانه و هوشمندانه دیدیم ازش (نبرد حرامزاده ها و فهمیدن نقشه عدم پیوستن ارتش سرسی به ارتش زندگان و مخالفت با اعتماد به دنیس) عملا خیلی خوب کاراکتر و روند رشدش قشنگ و قوی نیست. در واقع جوریه که اصلا نه حس مثبتی دارم بهش نه حس منفی. تو کتاب هم که اصلا این ماجراها سرش نیومده.
از سریال هم که پستام رو بخونی میبینی چقدر ناراضیم. درباره انتخاب سانسا به ملکه شمال هم کو تو همین تاپیک پست اولم هم گفتم. حتی با اینکه از مدکویین شدن دنریس خوشحالم ولی انقدر بد و بی منطق این روند رو نشون دادن که عملا کسی دیوونه خطابش نمیکنه و مسخره شده الان و منم بدم اومد. اما این که دنریس رو مثبت میدونید رو بحث نمیکنم. بحث اضافیه. قبلا بحث شده.

اما یه نکته ای رو بگم همین پایان هم اگر درست و بدون عجله و تو زمان بیشتر و با تکنیک بیشتر و شخصیت پردازی بیشتر بهش پرداخته میشد، خیلی هایی که از سرنوشت کاراکترها عصبانی اند اما از سریال راضی میشدن. خیلی ها که عاشق دنریس!!! هستند هم راضی میشدن به شرطی که درست میومد جلو. حال این افراد تاحدی برای من قابل درکه. من تو حق و ناحق بودن کاراکترها حتی موافق کتاب ها هم نیستم اما روند داستان کتاب بسیار قوی و جالبه برام. من استنیس رو بهترین و برحق ترین شاه میدونستم بین گزینه ها. اما با دیوونه و ظالم شدنش و کشته شدنش (که تو سریاله فقط و کتاب نرسیده هنوز به اینجا) مشکلی نداشتم اگرررررر تو یه روند معقول و پیوسته نشون میدادنش. نه حالتی که سریال نشون داد و کلا هاج و واج مونده بودم که این استنیس چجوری و چرا اصلن به این جا رسید که این کار رو با دخترش کرد و اونجوری خودش رو زد به لشکر رمزی؟؟؟ با رسیدنش به این نقطه مشکلی نداشتم. روند منطقی میخواستم که ....

بحث دنریس هم همینه طفداراش میگن چرا اونهمه شخصیت پردازی تو دو اپیزود و بدون مقدمه اینجوری شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، Momomo گفته است :

اره شنیدم درباره ی قسمت پایانی  و اتفاقی ک افتاد تو برکینگ بد و جویا شدم ببینم چ اتفاقی افتاده مگ? 

میدونی در اصل قسمت اخر رو خودم واس خودم اسپویل کردم متاسفانه??

ولی پیشنهاد بدی نیست..اگه وقت کنم حتما میبینم..ممنون..

وای خب چرااااا??البته من خودمم نتوتستم طاقت بیارم فصل ۴ ک بودم واسه خودم اسپویل کردم

ولی بازم انقدر رسیدن به اون نقطه پایانی خوب و منطقی نشون داده شده که میارزه?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، ashkan.ghf گفته است :

به نظرم گری ورم جوری بزرگ شده بود ک فقط دستور رو اجرا کنه یعنی همون برده. خودش نمیرفت کسی رو بکشه و البته نیروهای شمال در پایتخت بودن هنوز، کشتن جان همون جا جنگ به پا میکرد.

ممنونم. بالاخره یه استدلال مفید درباره رفتار گری-ورم خوندم. ممنونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افتضاح افتضاح افتضاح...ولی خب چه انتظاری میشه داشت این هم یه سریال بود که مثل خیلی از سریالها نتونستن جمعش کنن و فقط تهیه کننده ها ده سال جیبشونو پر از پول کردند و تمام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، مه سا استارک گفته است :

مردم امتیاز یک میدند که امتیاز دهی که احساساتی های دیگه به سریال دادند رو خنثی کنه دکتر! تا در کل نمره روی چهار و پنج بمونه.

چه هدفمند !!!! جوابی ندارم واقعا ! ??

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فصل آخر ضعیف بود چون فیلمنامه قوی نداشت و کتابی برای اقتباس..

نویسنده هم چندین سال کتاب آخر رو ننوشت که داستان لو نره و نتیجه شد یه افتضاح..شتابزده و سریالی که قرار بود سالها در یاد بمونه و بارها از اول قابل دیدن باشه،به زودی از یادها بره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، Lord of Dragonstone گفته است :

از طرف دیگه دنریس توی تمام فصول شخصیتی خودساخته بود که هدف اصلی اش رهایی بود.

بله دنریس شخصیتی خودساخته بود و هدف دنریس ملکه شدن بود و بس. اینکه مردم آزادانه جلوش زانو بزنن و فقط و فقط ملکه شون انتخاب کنه چی براشون خوبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نتونستم طاقت بیارم و نشستم قسمت آخرو دیدم 

مطمئنا از روند اخیر سریال راضی نیستم ولی جدا از همه کاستیها در مقیاس همین فصل قابل قبول بود

تنهایی جان در آخر سریال واقعا ناراحت کننده بود به آرامش رسید با بازگشت به نقطه آغاز جایی که ی بسترد بود

فقط ی سوال : به نظرتون آریا به جای سفر به وست نمیتونست از برن بپرسه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من ترجیح میدادم آخر سر ند از خواب بیدار شه ببینه همش خواب بوده یا دوربین بره عقب ببینیم که همشون تو چشم یک غول زندگی می کنن به قول ننه ی پیر ..این پایان بهتر بود?

در واقع یه جوری نشون دادن که انگار اون موقع ها ریگار به لیانا گفت بیا مزدوج شیم بعد تو بچه بیاری بچمونم بره خواهر منو بکشه بعدم عین بدبختا بره دیوار من اینو یه جایی خوندم که شاهزاده ی موعود قراره همچین سرنوشت توپی داشته باشه نظرت چیه هانی؟

ویرایش شده در توسط Prince Rhaegar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آیا امکانش هست امتیازی رو که به اپیزود می‌دیم، اصلاح کنیم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

سپاس

ویرایش شده در توسط Carmen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، Shield of the Life گفته است :

مسخره بود واقعا

انقدر نکات مزخرف داشت که حتی لیاقت امتیاز 1 رو هم نداره! (گرچه من به خاطر کلیت سریال GoT (همه هشت فصلش) به این اپیزود 2 دادم)

چه شوخی های سطحی و مسخره ای!

چه دلیل مزخرفی ای برای نیاز به نایتز واچ!

چه عکس العمل مزخرف و بیربطی از دروگون!

چه جان اسنوی احمقی که علیرغم این همه قتل عام دنریس بازم نیاز به تیریون داره که قانعش کنه که دنریس خونریزی رو ادامه خواهد داد!

چه سخنرانی سطحی ای از دنریس که مثلا می خواستن لقمه هضم شده قاتل بودن دنریس رو دوباره تو دهن ما فرو کنن!

چه سرنوشت مسخره ای برای بران از بلک واتر و چه انتخاب مزخرفی برای لرد هایگاردن شدن!

چه لردهای بی بخار و بدون اراده ای که منتظر یک سخنرانی از تیریون و انتخاب توسط اون بودن و از خودشون اندازه کپک اراده نداشتن!

چه خط داستانی مسخره ای برای برن (ذ بروکن!) و کلاغ سه چشم!

چه انتخاب شاه مسخره ای (آخه برن شمالی بشه شاه (با ایده مسخره داستان و حافظه و چرندیات دیگه) و همه لردهایی که می تونن خودشون شاه بشن تبعیت بکنن و اون وقت خود شمال بشه یه قلمرو جدا!!!)

این لیست قطعا همین طور ادامه داره و من حضور ذهن کامل ندارم!

پایانی کاملا فاجعه برای یکی از محبوب ترین سریال های دنیا (البته باید گفت فصول پایانی بد که هر چه به پایان نزدیک تر شدیم بدتر و بدتر شدن و در نهایت رسید به این نقطه مسخره)

متاسفانه با اکثر انتقادات و ایراداتت موافقم
از جمله دلیل نایتواچ، عکس العمل دروگون، 
لردهای بی بخار، انتخاب شاه، و خصوصا جان اسنوی احمق که باید منتظر سخنرانی تیریون میبود! 
ولی فقط نکات منفی فیلمو ایراداتشو گفتی ک الان دو فصله ادامه داره.. 
 امتیاز یک آخه؟ کلا دو فصل آخر ی موج منفی تو نگاهمون انداختن ک اگه این قسمت بی نقصم میبود باز ی بهونه ای میاوردیم و با دید منفی قسمتهارو دنبال میکردیم
کلیات پایان فیلم بد نبود(البته با سانسور کردن نایت کینگ و دیوار و زمستان) 
فقط نوع ب نمایش درآوردنش مشکل داشت، 
برای مثال شمال باید مستقل میشد ولی تو اون شورا با اون حرفای مسخره؟! 
یا خیلی از این دست مشکلات ک نمیدونم ایراد نویسنده هس یا کارگردان امیدوارم ی متخصص پیدا شه به این سوالم دقیق جواب بده
تو قسمتی که با سه تا تیر یکی از اژدهاها مرد نویسنده ها گفته بودن باید فقط سه تیر زده شه و هر سه تا بخوره ب اژدها؟ یا این ایده ی کارگردان بود ک بدون تیر خطا اژدها رو بزنن؟! جدی واسم سواله!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 دقیقه قبل، Carmen گفته است :

آیا امکانش هست امتیازی رو که به اپیزود می‌دیم، اصلاح کنیم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

سپاس

خیر امکانش نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، مه سا استارک گفته است :

خب امتیاز دهی بخاطر همین کلا مقوله ی بی اساس واحساسی ایه، یه سری 10 میدن تا 1 ها بی اثر بشه یه عده 1 میدن که 10 ها بی اثر بشه

فکر مستقلم کشک.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 44 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

لردهای بی بخار، انتخاب شاه، و خصوصا جان اسنوی احمق که باید منتظر سخنرانی تیریون میبود! 
 امتیاز یک آخه؟ کلا دو فصل آخر ی موج منفی تو نگاهمون انداختن ک اگه این قسمت بی نقصم میبود باز ی بهونه ای میاوردیم و با دید منفی قسمتهارو دنبال میکردیم
یا خیلی از این دست مشکلات ک نمیدونم ایراد نویسنده هس یا کارگردان امیدوارم ی متخصص پیدا شه به این سوالم دقیق جواب بده
تو قسمتی که با سه تا تیر یکی از اژدهاها مرد نویسنده ها گفته بودن باید فقط سه تیر زده شه و هر سه تا بخوره ب اژدها؟ یا این ایده ی کارگردان بود ک بدون تیر خطا اژدها رو بزنن؟! جدی واسم سواله!

اون شورا مضحکترین صحنه کل فصل بود به جای غولهای هفت پادشاهی، ادمیور ( به معنی واقعی کلمه فقط ریدن بلد بود)  و رابرت ارن ( که از سینه های مامانش آویرون بود) گرفته بودن. واکنش سانسا به قضیه پادشاهی برن هم جالب بود واجب بود تو جمع داد بزنه دم و دستگاه داداش من درست کار نمیکنه؟ به قضیه استقلال شمال هم دیگه اشاره نمیکنم. حالا که مرور میکنم میبینم سانسا نسبت به جان خیلی مهربانتر بوده تا نسبت به داداشای واقعیش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 ساعت قبل، olenna_tyrell گفته است :

خب این قسمت واقعا قویترین قسمت فصل هشتم بود به نظر من. با پایان‌بندی واقعا مشکلی نداشتم و به نظرم اگه هم جایی حالمون گرفته شده، ریشه ش رو باید از فصل پنج سریال بگیریم و بعد هم این دو تا فصل آخر که فقط تند تند میخواستن قصه بگن و بره‌.

۱) دنریس تماما پیشگویی‌ها در موردش تحقق پیدا کرد. اما خب واقعا خط داستانی این فصلش غیرمنطقی بود و بسیار ناپخته. هیچکس مشکلی نداشت که دنریس دیوانه شه. بارها هم تئوری پردازی شده بود درباره‌ش. اما خب نه انقدر خام و سرسری. شخصیت دنریس به طور بی منطقی نابود شد.

۲)جان اسنو هم خیلی تخریب شد این فصل. اما حداقل یه حرکتی زد دیگه‌. ریگار هم اون همه به پیشگوییها برای پرنس وعده داده شده و اژدهای سه سر بها داد و کلی خون ریخت و جنگ به پا کرد که تهش حاصل همه زحماتش مثل یه استارک با دایرولفش بره به سرزمینهای همیشه زمستانی. به هر حال من طبق تیتراژ انتظار داشتم یه تارگرین، یه استارک، یه براتیون و یه لنیستر بمونه. فک کنم جان اسنو باید میشد آخرین تارگرین باقی مونده. همونجور که گندری شد آخرین براتیون و تیریون شد آخرین لنیستر.

۳) برندون شکسته! با اون دیالوگ 《پس فکر کردی چرا این همه راه تا اینجا اومدم؟!》. شاید همه اینا برنامه های این آدم بوده‌. کسی چه میدونه. شمال رو هم که آزاد کرد.

۴) کرم خاکستری و دار و دسته ش هم که جمع کردن رفتن ناث. تا به اون قولش به میساندی وفا کنه: مردم من اصلا صلح طلب نیستن‌. ما از مردم شما مراقبت میکنیم.

۵) بران هم که بالاخره به خفن ترین قلعه شش پادشاهی رسید و زیبا شد. لابد با خارهای خاندان ما مشکل داشتن دیگه! چه میدونم.

۶) آریا و سانسا هم که عاقبت به خیر شدن. ملکه شمال شدن سانسا رو دوست داشتم. به چیزی که همیشه براش رویا بود رسید و خب همیشه یه استارک در وینترفل باقی خواهد موند. یکی که خون پادشاهان و زین پس ملکه زمستان تو رگهاشه. آریا هم رفت دنبال علایقش. دنبال این که ببینه اونور دنیا چی هست. مث اون استارکهایی که تو کتاب به دریا زدن و رفتن. 

۷) یارا گریجوی هم ملکه جزایر آهن شد و رسم اونجا رو هم زیر پا گذاشت. برای اولین بار یه ملکه داشتن همونجور که شمال برای اولین بار ملکه داشت. اما این پرنس دورن خیلی سگ خور شد. معلوم نشد اصلا کیه. مارتله، یورنووده، دینه. از کجا اومده. ادمیور و رابین رو هم یهویی از زیر بوته درآوردن پرت کردن وسط دراگن پیت که نشون بدن وستروس کیلومترها با دموکراسی فاصله داره اما همین حکومت مشوطه‌شون هم چیز خوبیه.

۸) سر برین، رئیس گارد پادشاهی. چقد زیبا بود اون قسمتش که داشت تمام کارهای بزرگ جیمی رو توی دفتر می‌نوشت. جیمی که از یه جا به بعد دغدغه‌ش این شده بود که تو اون دفتر بقیه در موردش چی مینویسن. پادریک هم که همیشه اون چهره "پسر خوب"ش رو داره. 

۹) نایت کینگ هم که کلا سگخور شد بنده خدا. هی گفتن جنگ بزرگ جنگ بزرگ و خب خیلی خط داستانیش حالگیری شد. همواره یک راز خواهد موند که اون عزیزان چی بودن و چی میخواستن‌.

۱۰) نفهمیدم برن با دروگون چیکار داشت. دروگون واقعا خیلی طفلی بود. اونجا که جنازه مادرشو برداشت و رفت جیگرم کباب شد براش.

من با جایی که داستان بهش رسید مشکلی نداشتم. اما با نحوه رسیدنش به اینجا چرا واقعا!

به نظر من خیلی خوب تموم شد واقعا. درمورد دنریس، دنریس اول داستان وقتی زن کال شد و برادرش هی تحقیرش میکرد آره مظلوم بود ولی از وقتی قدرت گرفت از همون اول اول که قدرت زیادی هم نبود دیوانه بود نویسنده هم هی داشت به ما خط میداد ولی خیلیا نخواستن بگیرن. دنریس همیشه افکار تاریکی داشت ولی افرادی مثل جورا مورمونت کنارش بودن که این افکارشو تعدیل میکردن و عمق سیاهی دیده نمیشد. ولی از وقتی جورا رفت دنی موند و افکار سیاهش.

کاراکتر جان هم برعکس دنیه یه جوراییه خیلی سفید میدید همه چیو. باز برمیگرده به فصل های قبل شاید از اونجایی که گفت وحشی هارو بیاریم. (کلا به نظرم این فصل و این دو قسمت اخر پرده برداشتن از همه چی بود و واضح نشون دادنش)

برن رو موافقم هرچند با انتخاب شدنش خیلی حال کردم ولی اون دیالوگش رو نمیفهمم. اون جایی که یهو سانسا گفت ما مستقلیم و هیچکس هیچی نگفت مسخره بود ولی حرف های تیریون خیلی درست بود

نایت کینگم باز درک نمیکنم چرا همه باهاش مشکل داشتن همچنان به نظر من جزو درخشان ترین قسمتای سریاله. این که اسون کارش تموم شد، به نظرم اسون نبود، این حرف مال وقتیه که یه بچه میکشتش ولی همه با توانایی های اریا اشناییم. کلی اموزش دیده از مربیش تو کینگزلندینگ تا اون خانه سیاه و سفید نمیدونم چه توقعی داشتین و نقشه ی اریا هم که خنجرش رو انداخت پایین (شاید ساده به نظر بیاد) خیلی خوب بود.

این دو فصل اخر برخلاف پنج شیش فصل اول تند گذشت ولی خیلی قشنگ گذشت به نظرم نیاز به کش اومدن نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، omid007 گفته است :

آقا اون کشته شدن اژدها یه اشتباهی بود ک کردن دیگه بیخیال.
نمیدونم خواسته برن بوده یا نه ولی اگه بوده خیلی هوشمندانه بود. نایت کینگ رو با یه پازل شکست داد. راز جان رو بهش گفت چون میدونست اونقدر احمق یا آدم خوبی هست که به خواهراش بگه و این کار به نوعی به نابودی دنریس منجر شد. اینجوری که نشون دادن و اژدها محافظ دنی بود فقط جان میتونست بره دنریس رو بکشه و اینجوری جان رو هم تبعید کرد (من هیچجوری توو کتم نمیره سانسا از تبعید جان ناراحت باشه) آریا هم که کلا توی باغ ملکه و این حرفا نبود. با سانسا هم سر شمال صلح کرد تا پادشاهیش اوکی بشه. خیلی ساده همه ی رقبا رو گذاشت کنار بدون اینکه کاری بکنه. ( متاسفانه یا خوشبختانه تا حد زیادی حس میکنم پایان مارتین همین بوده چون به طرز غیر قابل باوری هر کاراکتری متناسب با شخصیتش به پایان رسید.)
به شکل زیبایی معنی chaos is a ladder رو نشون داد.

ویرایش شده در توسط ashkan.ghf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری