رفتن به مطلب
Azor Ahai

سوالات ریز و درشت از همه جا

Recommended Posts

من یه سوالی داشتم.

تو کتاب اول وقتی ادارد شاخ گوزن رو از گلوی دایرولف در آورد و به گروه نشون داد. همه ساکت شدند و با دلواپسی و ترس به هم نگاه کردند! کسی دلیل این رفتار رو می دونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

گوزن نشان خاندان براتیون ( رابرت ) هستش و دایرولف نشان استارک ها ( ادارد ) . درست بعد این قضیه خبر میرسه که رابرت داره میاد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سوال داشتم چون خیلی وقت پیش سریال و دیدم فراموش کردم

تیون گرجوی برای چی به راب خدابیامرز خیانت می کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول قصد خیانت نداشت اما بعد این که از نقشه پدرش با خبر میشه (که حمله به شماله ) و خیلی باهاش تو پایک سرد برخورد میکنن ، سعی میکنه کاری کنه تا توجه پدرش و مردمش رو جلب کنه ، واسه همین به وینترفل حمله میکنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال: حدود ده روز پیش مارتین در اقدامی عجیب (به نظر من عجیبه) کتاب The Ice Dragon رو که مخصوص کودکان هستش اما در دنیای وستروس اتفاق می افته رو تجدید چاپ کرده با نقاشی ها و طرح های جدید! به نظرم این می تونه به این معنا باشه که این کتاب با کتاب های اصلی نغمه در ارتباطه! کسی سراغ داره برای دانلود این کتاب رو؟ ترجیحا نسخه ی جدیدش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان داشتم بخش هایی از قسمت چهارم فصل اول رو نگاه میکردم، جایی که جان به سم میگه به خاطر ترس از بچه دار شدن رز، باهاش رابطه برقرار نکرد چون میترسید یکی مثل خودش به دنیا بیاد. این سوال برام پیش اومد که اگه یه ناحلال زاده ازدواج کنه و صاحب فرزند بشه اسم فامیل بچه چی میشه ! :/ اگه فامیلش رو بزارن فرضا اسنو که خب نامردیه چون بچه شرعیه ! اما خب نمیشه که فامیلش با واسه پدرش تفاوت داشته باشه . مورد اینجوری نداشتیم تو داستان ؟

پی نویس : فصل اول رو که الان دوباره میبینم به نظرم همه چی غم انگیز میاد . بوسه ها و نگرانی های کتلین، تلاش دنریس برای رابطه بهتر با دروگو ، نصیحت های مادرانه سرسی به جافری، شمشیر بازی آریا و گربه گرفتن، بغل کردن رنلی توسط ادارد و ... مثل مرور دفترچه خاطرات یا دیدن یه فیلم قدیمی خانوادگی میمونه که افراد فوت شده فامیل توشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالا هرچیزی میتونه باشه غیر از فامیل پدرش به فرض اسنو درغیر این صورت شمال پر میشد از خاندان های اسنویی که هیچ رابطه خونی باهم ندارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » جمعه فروردین 29, 93 7:41 pm[/url]"]سلام.

من یه سوال برام پیش اومد. چند جا خوندم که خاندان براتیون ها از یه نسلی فکر کنم دو نسل قبل از پرنس ریگار با خاندان تارگرین ها پیوند می خوره ولی اتفاقی تو گوگل یه تصویر کامل از شجره نامه تارگرین ها پیدا کردم. وقتی به نقطه اتصال خاندان ها نگاه کردم دیدم که اولین نسل تارگرین ها یعنی اگان اول و ویسنیا و رینیس یه برادر حر..ومزاده داشتن که پایه گذار خاندان براتیون ها بوده! جایی هست که در این مورد توضیح داده شده باشه؟ من از وقتی این عکسو دیدم گیج شدم!

اینم تصویرش

http://8pic.ir/images/76518340847364444300.jpg

76518340847364444300.jpg

همچین شجره نامه ای در مورد خاندان های دیگه هم وجود داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نسل خاندان باراتیون برمیگرده به پادشاهان طوفان چون برادر حرامزاده ی اگون فاتح با دختر آرگیلاک

خشمگین آرگلا ازدواج کرده پس در واقع باراتیون ها نوادگان پادشاهان طوفان هستند

و البته مادر بزرگ رابرت و استنیس باز هم تارگریانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تورهن@

منظورتون با همین ظاهر و تصویر افراده؟ بله سرچ کنید پیدا میشه ولی برای خاندان تارگرین از همه ش کاملتره!

ریگار@

این صحبتت منو شدیدا تو فکر برد. به نتیجه ای نرسیدم برای همین تو ویکی انگلیسی نغمه سرچ کردم به جواب دست یافتم

although even a royal decree has considerable difficulty in removing the stigma of a bastard and trueborn. children of a bastard might change their surnames to show their legitimate nature. For example, a legitimate son of a Waters might change his surname to Longwaters

نوشته بچه ی شرعی یه حر.ام زاده می تونن فامیلیشون رو عوض کنن تا نشون بدن که قانونی و شرعی هستن! مثلا پسر شرعی ـه یه "واترز" می تونه فامیلیش رو به "لانگ واترز" تغییر بده!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مگه نباید اژدهاها نسبت به آتش ایمن باشن یعنی نسوز باشن؟پس چرا توی جنگها یک اژدها توسط یه اژدهای دیگه آتش زده میشه و میمیره؟من فکر میکردم پوست اژدها نسوزه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم تو کتاب رقص به این اشاره کرده بود که اژدهایان تو نبرد علیه هم با آتیش نمیتونن چندان به هم آسیب بزنن و اینجاست که دندان و پنجه هاشون میشه سلاح شماره یک و همدیگه رو میدرن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » چهارشنبه آبان 7, 93 10:07 am[/url]"]مگه نباید اژدهاها نسبت به آتش ایمن باشن یعنی نسوز باشن؟پس چرا توی جنگها یک اژدها توسط یه اژدهای دیگه آتش زده میشه و میمیره؟من فکر میکردم پوست اژدها نسوزه.

اگه به خاطر اون عکس AWOIAF می گی توی Doom اژدها اونجوری شده.

به سن و اینا یه ذره ربط داره ولی اصولاً آسیب جدی ای نمی تونن با آتش به هم بزنن. می شه سوار رو سوزوند.

رفرنس دقیقاً کجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یادمه جوونترا یکم پوستشون سوسول تر بود و هر چی میگذشت سخت و نفوذ ناپذیر میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توی چندتا از عکسهای awoiaf دیدم.بغیر از اون اژدهایی که تو doom اونجوری شده بود.یکی دو تا دیگه عکس هم بود که فکر کنم مال رقص اژدهایان بود.مثلا بالش آتش گرفته بود و همون موقع هم اونیکی اژدها با آتیشش حمله کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

# با توجه به حرف های quaithe با تولد اژدها های دنریس جادو و جمبل دوباره در نغمه شعله ور شد. حالا سوال اینه که قبل از اژدها های دنریس تو آشایی اژدهای زنده داشتیم ولی چرا quaithe و سایرین در شهر کارت قدرت گرفتن جادو رو به دنریس مربوط می دونن؟

خودم نظرم اینه که جادو زمانی که آدر ها دوباره اومدن قدرت گرفت. یعنی آدر ها که موجوداتی غیر عادی با قدرت هایی غیر طبیعی هستن ( = ماوراء و جادو) ظهور دوباره ی اونا عنصر جادو رو تقویت کرد. تا نظر دوستان چی باشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Azor Ahai » چهارشنبه آذر 4, 93 1:07 am[/url]"]# با توجه به حرف های quaithe با تولد اژدها های دنریس جادو و جمبل دوباره در نغمه شعله ور شد. حالا سوال اینه که قبل از اژدها های دنریس تو آشایی اژدهای زنده داشتیم ولی چرا quaithe و سایرین در شهر کارت قدرت گرفتن جادو رو به دنریس مربوط می دونن؟

خودم نظرم اینه که جادو زمانی که آدر ها دوباره اومدن قدرت گرفت. یعنی آدر ها که موجوداتی غیر عادی با قدرت هایی غیر طبیعی هستن ( = ماوراء و جادو) ظهور دوباره ی اونا عنصر جادو رو تقویت کرد. تا نظر دوستان چی باشه؟

کی گفته ما تو آشایی اژدها زنده داریم؟؟؟ هیچ مدرکی نداریم مبنی بر وجود اژدها غیر از اژدها های دنریس

در ضمن قدرت آدر ها نمیتونه از دیوار عبور کنه برای اینکه دیوار جادوییه و مانع از عبور آدر ها و تمام چیز هاشون میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » چهارشنبه آذر 4, 93 2:03 am[/url]"]
Azor Ahai » چهارشنبه آذر 4, 93 1:07 am[/url]"]# با توجه به حرف های quaithe با تولد اژدها های دنریس جادو و جمبل دوباره در نغمه شعله ور شد. حالا سوال اینه که قبل از اژدها های دنریس تو آشایی اژدهای زنده داشتیم ولی چرا quaithe و سایرین در شهر کارت قدرت گرفتن جادو رو به دنریس مربوط می دونن؟

کی گفته ما تو آشایی اژدها زنده داریم؟؟؟ هیچ مدرکی نداریم مبنی بر وجود اژدها غیر از اژدها های دنریس

در ضمن قدرت آدر ها نمیتونه از دیوار عبور کنه برای اینکه دیوار جادوییه و مانع از عبور آدر ها و تمام چیز هاشون میشه

رویای برن در کتاب اول! درسته رویا بود ولی هر چی دید عین واقعیت بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به این یه مورد توجه کنید که اژدهایان دنریس اژدهایان خاصین. با بقیه اژدهایان فرق دارن چون قبلا سنگ بودن و به دست شاهزاده ی وعده داده شده دوباره زنده شدن. این باعث میشه جادویی تر بشن.

در مورد آدرها: بعید میدونم جادوی آدرها اونقدری زیاد باشه که فراتر از دیوار و تا ایسوس بره و اینقدر تاثیر بذاره. همون شمال رو هم در حال حاضر به زور روش میشه گفت تاثیر میذارن، ایسوس که دیگه خیلی دوره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » پنج شنبه آذر 6, 93 12:48 pm[/url]"]

به این یه مورد توجه کنید که اژدهایان دنریس اژدهایان خاصین. با بقیه اژدهایان فرق دارن چون قبلا سنگ بودن و به دست شاهزاده ی وعده داده شده دوباره زنده شدن. این باعث میشه جادویی تر بشن.

در مورد آدرها: بعید میدونم جادوی آدرها اونقدری زیاد باشه که فراتر از دیوار و تا ایسوس بره و اینقدر تاثیر بذاره. همون شمال رو هم در حال حاضر به زور روش میشه گفت تاثیر میذارن، ایسوس که دیگه خیلی دوره.

اژدهای جادویی تر یعنی چی دقیقاً ؟!!

اصن من مشکلاتم با پیشگویی ها رو می ذارم کنار. جدی دینریس تعبیر Prince that was promised باشه ؟!!! بابا یه ابهتی چیزی ...

I mean, seriously ?!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی خاص تر. حالا من کلمه کم آوردم جادویی تر رو گفتم

هست دیگه. با پیشگویی جنی که جور در میاد، اژدها رو هم که از سنگ بوجود آورده. دیگه مشخصه دنی همونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به تنها دلیلی که تا حالا برای شروع شب طولانی گفته شده قدرت گرفتن جادو و خیلی اتفاق های دیگه مثل ظهور دوباره آدرها بعد از چند هزار سال مربوط به سقوط شهاب سنگی هست که قبلا در کتاب های اصلی در موردش صحبت شده.

داستان شروع شب طولانی:

بنا بر افسانه های تمدن ای تی ابتدا این سرزمین تحت حکومت اولین خدا-امپراتور که فرزند شیر شب و دوشیزه نور بود(که شباهت های زیادی با گرت سبز دست داره) اداره می شده پس از اینکه اولین امپراتور به ستاره ها رفت(مرد) حکومت به بزرگترین پسرش رسید و پس از چند هزار سال حکومت نوادگان اولین امپراتور حکومت به دختر بزرگ آخرین امپراتور می رسه اما برادر کوچکترش به اون حسودیش میشه و خواهرش رو می کشه و خودش رو امپراتور سنگ خون(Bloodstone) اعلام می کنه. اون یک زن ببری رو به همسری می گیره(تا حدی شبیه داستان شاه شب هست این قسمت) و دست به کشتار - شکنجه -جادوی سیاه - برده داری و آدم خواری میزنه. اون پرستش خدایان واقعی رو کنار می ذاره و شروع به پرستش یک شهاب سنگ سیاه می کنه(بنا به گفته راوی اون اولین کاهن اعظم فرقه خرد ستارگان هست). پس از این وقایع دوشیزه نور به دنیا پشت می کنه و شیر شب با تمام قدرتش برای تنبیه انسان ها بیرون می آد و شب طولانی آغاز میشه.

البته خود این مطالب و سایر اطلاعاتی که در مورد تمدن ای تی گفته میشه سوال های بیشتری رو مطرح می کنه : آیا آدرها نیروهای دوشیزه نور هستند؟ آیا اژدها ها و سایر هیولاها و افرادی که از آشایی آمدند نیروهای شیر شب هستند؟ آیا این یک جهان دو قطبی خیر و شر هست یا یک جهان چند قطبی؟ چه کسی پنج قلعه رو در شرق ای تی ساخت و آیا اونها برای جلوگیری از ورود شیر شب و هیولاهاش به دنیای انسان ها ساخته شده؟(قلعه هایی بسیار بزرگ و سیاه رنگ که ارتفاع دیوار های اونها از دیوار یخی شمال بیشتره) و ...

پی نوشت : با توجه به مطالب کتاب احتمالا در سرزمین های تاریک بعد از ای تی و آشایی اژدهای زنده همچنان وجود داره و احتمالا خیلی چیزهای دیگه(بیشتر شیطانی و عجیب) هم در اون مناطق وجود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان نمي دونم جاش اين جاست يا نه شنا همه اينارو از كتاب مي گين؟؟؟مم الان چند كتاب واسه دانلود هست البته به فارسيش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری