بحث کاربر:جورامون

اسپویلر


تست صفحه اول

Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 

John Picacio Arya.jpg
آریا استارک فرزند سوم و دختر دوم لرد ادارد استارک و بانو کتلین تالی است. آریا در ابتدای کتاب بازی تاج و تخت نه ساله است. آریا 3 برادر به نام های راب، برن، ریکان و یک برادر ناتنی به نام جان اسنو و یک خواهر بزرگتر سانسا دارد. آریا گاهی خواب می بیند دایرولف شده است[۱]. دایرولف خود او نایمریاست که نامش از ملکه ی جنگجوی روینار به همین نام گرفته شده است. آریا تنها کاراکتری است که حداقل یک فصل POV در تمامی 5 کتاب داشته است.

آریا دختری است شجاع که بر خلاف خواهر بزرگترش سانسا به مبارزه و اکتشاف علاقه مند است. آریا دوست دارد که شمشیر بازی بیاموزد و در تورنومنت ها شرکت کند؛ درست برخلاف سانسا که علاقه مند به فعالیت های مرسوم زنان نجیب زاده است. آریا رابطه بسیار نزدیک با برادر ناتنی اش جان اسنو دارد. جان نیدل اولین شمشیر آریا را به او هدیه داد. آریا در طی سفر هایش زیرکی و هوشیاری فوق العاده و توانایی بسیاری در تطبیق با شرایط سخت را از خود نشان می دهد. گفته می شود آریا خلق و خوی عمه اش لیانا را به ارث برده است.[۲]

ظاهر آریا بیشتر استارک است تا تالی. او صورتی دراز، چشمانی خاکستری و موهای قهوه ای دارد. او لاغر و عضلانی است. در شروع داستان آریا چهره ای چنان ساده دارد که از این رو به او لقب "آریا صورت اسبی"داده اند و در خیلی از مواقع با پسر ها اشتباه گرفته می شود. هر چند مواردی هست که در کتاب های بعدتر او زیبا نامیده می شود و با لیانا مقایسه می گردد [۲]و نگاه های مردان را به خود جذب کند.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 

او استنیس براتیونه، مردی که تا پایانی تلخ خواهد جنگید.[۳]

تایوین لنیستر


 
خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

 
EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۲ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.

en:Main Page it:Pagina_principale

ادامه

صفحه بحث کاربر جورامون. لطفا برای هر مورد جدید یک بخش جدید با کمک دکمه افزودن بخش در بالای صفحه ایجاد کنید و در نهایت آخر مطلب خود را امضا کنید تا متوجه شوم این مطلب یا درخواست از طرف چه کسی بوده. مطالب شما میتواند در رابطه با ایجاد الگوهای جدید، بحث در مورد مقاله ای خاص(تغییر نام، ادغام و ...) یا پیغامهای شخصی باشد.

توجه داشته باشید که مطالب این صفحه پس از رسیدگی و به مرور زمان جهت جلوگیری از شلوغ شدن صفحه حذف میگردد.

سلام

سلام. آره برام پیام اومد. واسه شما هم کار میکنه؟

بله برای من هم کار میکنه. مرسی- جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۰۰ (IRDT)
بله خیلی کمک می کنه. این درخواست تغییر نام چطوریه؟ مترجم مقاله باید بهش رسیدگی کنه یا مثلا شورای پادشاهی یا همچین چیزی راجع بهش تصمیم گیری می کنه؟--تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۱۴ (IRDT)
نمیدونم :P . شروا که نیست. یا بین خودمون تصمیم میگیریم یا اگه به اجماع نرسیدیم میریم با همه اعضای ویکی مطرح میکنیم. تو این مورد خاص منظورم این بود که بین "پر" و "ستاره" فاصله قرار بگیره چون دو کلمه مجزا هستن. پیشنهادی دارید که این جور درخواستها چطور رسیدگی بشه؟ --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۳ (IRDT)
من میگم چند نفرو بذاریم درخواست ها رو بررسی کنن. یه گروه واسش تشکیل بدیم.
اون موردی که شما گفتی من مشلی ندارم ولی نمیدونم چطور باید اون صفحه رو منتقل کرد و قبلیو حذف کرد!--تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۷ (IRDT)
تشکیل گروه برای اینکار خوبه. برای انتقال هم کافیه روی اون فلش رو به پایین کنار کادر جستجو برید و انتقال رو بزنید. اسم جدید رو وارد کنید و صفحه منتقل میشه. بعضی وقتها لازم تغییر مسیر هم ساخته بشه اما توی این مورد لازم نیست و تیکش رو بردارید. مرسی. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۹ (IRDT)
الان منتقلش کردم ولی قبلی حذف نشد فقط تغییر مسیر داده شد! --تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۳۴ (IRDT)
توی صفحه انتقال اون قسمت مربوط به گذاشتن یا نذاشتن تغییر مسیر براتون نشون داده میشه؟ زیر کادری که دلیل انتقال رو توش مینویسید؟ شاید چون امکان حذف ندارید اینو براتون نشون نمیده. به هر حال من حذفش کردم. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۴۰ (IRDT)
باشه. ممنون. راجع به اون تشکیل گروه هم با بچه ها صحبت کنید. --تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۴۴ (IRDT)

تست الگوی نشان

altHouse Stark altHouse Stark altHouse Stark altHouse Stark

قابلیت حذف

سلام. نمی تونین کاری کنین که کاربرای معمولیم امکان حذف داشته باشن؟ دوم اینکه چطوره یه صفحه درست کنیم و اولویت های ترجمه رو توش قرار بدیم تا اونایی که مهمتره زودتر ترجمه شه.--تالیسا (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۲:۵۰ (IRDT)

سلام. اتفاقا تو فکرش بودم. حتما. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۱۲ (IRDT)
مرسیییییییی :D --تالیسا (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۱۴ (IRDT)
در مورد پیشنهاد دومتون صفحه برنامه ها رو ایجاد کردم. ببینید شما امکان ویرایشش رو دارید؟ هر چیزی که فکر میکنید لازمه بهش اضافه کنید. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۳۱ (IRDT)
یه چیزایی اضافه کردم. ولی الان حضور ذهن ندارم، بعدا بازم اضافه می کنم.--تالیسا (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۵۷ (IRDT)
میشه تست کنید ببینید قابلیت حذف براتون اضافه شده؟ --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۰۳ (IRDT)
بله درست شده. ممنون.--تالیسا (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۵۲ (IRDT)

مشکل

سلام، چرا اینجا اینطور شده؟ مشکلش قابل حل شدن هست؟

  • مشکل برطرف شد --جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار ‏۱۹ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۰ (IRDT)