بلک فایر

نسخهٔ تاریخ ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۵۰ توسط استاد آمون (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
این مقاله در خصوص شمشیر والریایی است، که دیمون بلک فایر خاندانش را با آن تاسیس کرد، نگاه کنید به خاندان بلک فایر.
© Fantasy Flight Games
اگان تارگرین چهارم در حال دادن بلک فایر دیمون واترز.

بلک فایر نام شمشیر افسانه ای از جنس فولاد والریایی (Valyrian steel) که در اختیار اگان فاتح (Aegon the Conqueror) بوده است. تارگرین ها چندین شمشیر از جنس فولاد والریایی در اختیار داشتند، که بلک فایر یکی از مطرح‌ترین آنهاست.[۱]


تاریخچه

بلک فایر نام یکی از دو شمشیر والریایی است که خاندان تارگرین پس از رستاخیز همراه خود به دراگون استون (Dragonstone) آوردند، آن یکی شمشیر خواهر شوم (Dark Sister) نام دارد.

بلک فایر از هر پادشاه تارگرین به پادشاه دیگر به ارث می‌رسد، تا زمانی که اگان نالایق تصمیم گرفت شمشیر را به پسر حرامزاده تازه مشروع شده خود یعنی دیمون بلک فایر (Daemon Blackfyre) به جای پسر مشروع خود دیرون بدهد، به سبب اینکه فکر می‌کرد که دیرون پسر حرامزاده برادرش ایمون شوالیه اژدها (Aemon the Dragonknight) می‌باشد.[۲]

برخی احساس کردند که شمشیر نماد سلطنت است، و اعطای او به دیمون، یعنی دادن پادشاهی به او، از این سبب شورش بلک فایر آغاز شد.

در طول شورش بلک فایر دیمون از شمشیر در جنگ استفاده می کند، و در یک دوئل حماسی با سر گوین کوربری (Gwayne Corbray) از گارد پادشاهی در طی نبرد چمنزار سرخ (Battle of the Redgrass Field) آن را در برابر شمشیر والریایی کوربری ها یعنی لیدی فارلورن (Lady Forlorn) قرار می‌دهد.


محل

پس از مرگ دیمون بلک فایر و دو پسر دوقلویش در چمنزار سرخ، برادر نانتی او، ایگور ریورز (Aegor Rivers)، شمشیر را برمی دارد و به همراه بازمانده ی خاندان بلک فایر به شهرهای آزاد (Free Cities) فرار می‌کند و در آنجا گروه مزدور شناخته شده ای، تحت عنوان گروه طلایی (Golden Company) را تاسیس می‌کند.

نگاه کنید

منابع و یادداشت ها