مقاله برگزیده/9

John Picacio Arya.jpg

آریا استارک فرزند سوم و دختر دوم لرد ادارد استارک و بانو کتلین تالی است. آریا در ابتدای کتاب بازی تاج و تخت نه ساله است. آریا 3 برادر به نام های راب، برن، ریکان و یک برادر ناتنی به نام جان اسنو و یک خواهر بزرگتر سانسا دارد. آریا گاهی خواب می بیند دایرولف شده است[۱]. دایرولف خود او نایمریاست که نامش از ملکه ی جنگجوی روینار به همین نام گرفته شده است. آریا تنها کاراکتری است که حداقل یک فصل POV در تمامی 5 کتاب داشته است.

آریا دختری است شجاع که بر خلاف خواهر بزرگترش سانسا به مبارزه و اکتشاف علاقه مند است. آریا دوست دارد که شمشیر بازی بیاموزد و در تورنومنت ها شرکت کند؛ درست برخلاف سانسا که علاقه مند به فعالیت های مرسوم زنان نجیب زاده است. آریا رابطه بسیار نزدیک با برادر ناتنی اش جان اسنو دارد. جان نیدل اولین شمشیر آریا را به او هدیه داد. آریا در طی سفر هایش زیرکی و هوشیاری فوق العاده و توانایی بسیاری در تطبیق با شرایط سخت را از خود نشان می دهد. گفته می شود آریا خلق و خوی عمه اش لیانا را به ارث برده است.[۲]

ظاهر آریا بیشتر استارک است تا تالی. او صورتی دراز، چشمانی خاکستری و موهای قهوه ای دارد. او لاغر و عضلانی است. در شروع داستان آریا چهره ای چنان ساده دارد که از این رو به او لقب "آریا صورت اسبی"داده اند و در خیلی از مواقع با پسر ها اشتباه گرفته می شود. هر چند مواردی هست که در کتاب های بعدتر او زیبا نامیده می شود و با لیانا مقایسه می گردد [۲]و نگاه های مردان را به خود جذب کند.


ادامه...