صفحهٔ اصلی

نسخهٔ تاریخ ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۷ توسط جورامون (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)


Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
Jon snow by teiiku.jpg
جان اسنو پسر حرامزاده ادارد استارک و مادری با هویت نامعلوم است.[۱] او تحت سرپرستی پدرش در کنار خواهر و برادرهای ناتنی خود بزرگ شد. جان وقتی که به سن بلوغ نزدیک شد، به نگهبانان شب پیوست. دایرولف مو سفید و چشم سرخ او، گوست همیشه همراه اوست. در آغاز داستان او 14 ساله است، و یکی از کاراکترهاییست که داستان از دید او بیان می شود.

حتی وقتی 14 سال داشت، به جان گفته می شد، بیشتر از هر کدام از خواهر برادرهایش، ویژگی های استارک را دارد. او تنی لاغر و صورتی کشیده، موهای قهوه ای تیره، و چشمانی خاکستری با حاشیه سیاه دارد. او قوی و فرز است[۲] پس از پیوستن به نگهبانان شب، لباس رسمی آنها، یعنی لباس سیاه را بر تن کرد. جان همانند یک استارک و شمالی بزرگ شده و در خیلی چیزها، ارزشهای اخلاقی آنها را فرا گرفته است، او حتی در مواجهه با مسائل پیچیده و تصمیم گیری در مواردی که از لحاظ اخلاقی مبهم می باشند، سعی میکند مطابق با همین اصول اخلاقی عمل کند. توصیفی از اسلحه ی شخصی او در کتاب نیامده است، اما جورج مارتین به کمپانی والرین استیل گفته است، که در ساخت شمشر جان از رنگهای خاندان استارک، بر روی پلاک شمشیر، استفاده شود.[۳]

نسب جان اسنو، مرموز باقی مانده است. به او گفته شده است که اواخر قیام رابرت، حدود یک ماه قبل از غارت کینگزلندینگ (بارانداز پادشاه) به دنیا آمده است. لرد ادارد استارک زمان بازگشت از جنگ، بچه ای تازه متولد شده را با خود به وینترفل آورد، و مصرّانه خواستار بزرگ شدن او با سایر فرزندانش شد.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
برادرم شمشیرش را دارد ، شاه رابرت پتک جنگیش و من ذهنم را . . . و یک ذهن به کتاب احتیاج دارد درست مانند شمشیر که اگر بخواهد تیزی اش را نگهدارد به تیز کننده احتیاج دارد . این دلیل مطالعه زیادمه

تیریون به جان اسنو


خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۸۱ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.