رفتن به مطلب
جورامون

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

Recommended Posts

مشکلش اینه که هم پاچه خارانه است هم دروغه.

کجاش ریگار مردونه جنگید و نامردونه مرد. ریگار نصف بیشتر جنگ رو که تو برج لذت قایم شده بود. آخرش هم که از تو سوراخ موشش اومد بیرون تو جنگ تن به تن کشته شد.

یعنی جوان مردانه ترین شکلی که یک قهرمان شجاع (رابرت) می تونه یک دیو اهریمنی (ریگار) رو بکشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اولا که معلوم نیست ریگار لیانا رو دزدیده بود یا اون با میل خودش اومده بود. دوما اینکه ریگار با اینکه سپاه سلطنتی همراهش بود اما اومد و مردونه با رابرت نبرد تن به تن کرد و کشته شد.

این جمله هم پاچه خوارانه نیست. داره رسما به دنریس میگه تو احمقی که میخوای شرافتمندانه بجنگی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریگار میتونست همونطور که گم و گور مونده بود ، بازم بمونه... ولی خب بخاطر سبکی که بزرگ شده و شخصیتش اصن نمیشه گفت توی مغزش چی بوده. ضمن اینکه وقتی اومده بجنگه ، حساب ِ مُردن هم کرده. ولی به هر حال دقیقا" بر عکس همین حرفامو خودم چند وقت پیش اینجا زدم

مسئله هم همینه ... ریگار رو اگه از زاویه های مختلف نگاه کنی ، برداشت های مختلفی میکنی. هم Villain هست هم Hero.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم حرفم این نیست که ریگار لیانا رو دزدیده یا نه، حرفم اینه که جمله اش طوریه که انگار ریگار خیلی جوانمردانه رفته به جنگ یه مشت آدم بی شرافت و اون جا چون جوانمردانه جنگیده و دشمناش از حقه های نا شرافت مندانه استفاده کردند او کشته شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان چه وقت خراب شدن ویکی بود؟ تازه دو تیکه از صفحه ی استنیس رو کامل کردم خواستم به بقیه ی مقاله اضافه کنم که انکار فعلا صفحه ویکی باز نمی شه.

همه همین مشکل رو دارند یا فقط من دچار مشکلم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله این مشکل به وجود اومده. داریم بررسی میکنیم ببینم مشکل از چیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ریگار میتونست همونطور که گم و گور مونده بود ، بازم بمونه... ولی خب بخاطر سبکی که بزرگ شده و شخصیتش اصن نمیشه گفت توی مغزش چی بوده. ضمن اینکه وقتی اومده بجنگه ، حساب ِ مُردن هم کرده. ولی به هر حال دقیقا" بر عکس همین حرفامو خودم چند وقت پیش اینجا زدم

مسئله هم همینه ... ریگار رو اگه از زاویه های مختلف نگاه کنی ، برداشت های مختلفی میکنی. هم Villain هست هم Hero.

این یکی از بهترین کامنتهات بود که تا حالا خوندم. اوج پیچیدگی ( یا ناشناخته بودن) شخصیت ریگار رو نشون می ده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل از سمت سرور هاست هست. اونها باید خودشون درست بکنن. مشکل از سمت ما نیست که ما بتونیم درستش بکنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ویکی واقعا از چند وقت پیش سرعتش واقعا کند شده بود.اگر مشکل هاستینگ هستش الان هاست دی ال دوباره داره کار میکنه واقعا سرورهای عالی داره پیشنهاد میکنم اگر خواستید یه نگاهی بندازید بهش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب مشکل ویکی برطرف شد و میتونید کار رو ادامه بدید. امیدوارم مشکل به طور کامل برطرف شده باشه.

دوتا زحمت برای شما داشتم.

اول اینکه طی صحبتهایی که با مسئولان ویکی انگلیسی باید اتصال ویکی ها داشتم متوجه شدم که خیلی به کپی رایت حساس هستن. تو همین صحبت اولیه هم به کپی رایت عکسها اشاره کردن.(یکی از دلایلی که ویدئوهای تاریخچه وستروس و کمیکها مدتیه رو سایت نمیره همینه). باید از هنرمندانی که این آثار رو تهیه کردن اجازه بگیریم.

توی ویکی انگلیسی آثار 184 هنرمند استفاده شده که اینجا لیست شدن:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Category:Images_By_Artist

اگه یکی بتونه زحمت بکشه و اطلاعات تماس اینها رو لیست کنه و به من بده ممنون میشم. توی صفحه هر کدوم لینک سایتشون هست. خیلی هاشون به اکانتشون در deviant art لینک شدن. برای اونها همون لینک کافیه. بقیه سایت شخصی برای خودشون دارن. اگه تونستید توی سایتشون ایمیلی پیدا کنید خیلی خوبه. اگر هم پیدا نکردید همون لینک سایت رو بدید تا به طریقی باهاش ارتباط پیدا کنم.

مورد دوم اینکه همه تصاویر باید مانند مقالات رده داشته باشن تا بدونیم این تصویر در مورد کدوم کاراکتر هست و کدوم هنرمند اینو طراحی کرده. اینجوری خیلی دسته بندی و زدن برچسبهای کپی رایت راحت تر میشه. تالیسای عزیز تصاویری رو که آپلود میکرد همون زمان زده بندی میکرد که خیلی خوبه. از بقیه دوستان میخوام که از این به بعد همینجوری کار بکنن و علاوه بر اون فایلهایی رو هم که قبلا آپلود شده رده بندی کنن.

لیست تصاویر رده بندی نشده اینجاست:

westeros.ir/wiki/index.php?title=ویژه:تصویرهای_رده‌بندی_‌نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی الگوی شجره نامه رو یه تغییری دادم. الان اسکرول بار رو زیر شجره نامه میاره و نیازی به الگوی {{پاک}} نیست. اما یه مشکلی داره که یه بعد از اون شجره نامه هایی که مخفی میشن نشون میده. هرچی باهاش ور رفتم کامل درست نشد. به نظرتون این حالت بهتره یا حالت قبلی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیزی رو تا دیر نشده بگم. یه سری مقاله های ویکی انگلیسی ایراداتی دارند. مثلا یه اتفاق مهم توشون اصلا ذکر نشده یا خیلی خلاصه ذکر شده یا یه اتفاق که تو یه کتاب رخ داده رو منتقل کردند یه کتاب دیگه.

مثلا تو مقاله سانسا جایی که سانسا می خواد جافری رو بندازه پایین و بکشتش تو کتاب یکه ولی تو مقاله اش تو قسمت کتاب دو آورده شد.

یا مثلا تو قسمت کتاب چهار همه اش 12 سطر نوشته. که نصف بیشترش رو هم تهدید هایی که سرسی توی پایتخت می کنه و عملا ربط خاصی به سانسا نداره. خیلی مختصر و نا مفید اومده اتفاقات کتاب چهار رو ذکر کرده و خیلی از جزئیات و برنامه ها رو حفظ کرده. رسما هیچ چیزی نگفته

یا توی مقاله استنیس

(اسپویلر کتاب پنج و شش)

اصلا اشاره ای به فرار تیان و "جین-آریا" و رسیدنشون به استنیس نشده اون وقت از برنامه ی استنیس برای اعدام تیان و فرستادن "جین-آریا" به پیش جان خبر می ده.

تو همچین جاهایی اجازه ی تصحیح مقاله رو داریم؟ یعنی من تا حالا فرض رو بر داشتن گرفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم قبلا هم تو یه تاپیک دیگه گفتم. هدف ما اینه که ویکی نغمه داشته باشیم. هدف ما ترجمه کردن خط به خط ویکی انگلیسی نیست. اگه صد در صد مطئنید که چیزی اشتباه نوشته شده اونو تصحیح کنید. اضافه کردن به مقالات هم خیلی خوبه. اگه به صحت نوشته هاتون اطمینان دارید اونا رو اضافه کنید(منظورم اینه که به حافظه اعتماد نکنید و حتما به کتاب رجوع کنید). منبع رو هم براش بذارید تا بقیه بدونن اینها از کجا اومدن.

توی ترجمه عبارات هم همینطوره. لازم نیست دقیقا از همون ادبیاتی که ویکی انگلیسی استفاده کرده استفاده کنید. اگه میبینید که ترجمه اون عبارت مطلب رو پیچیده میکنه اونو با عباراتی که ساده تر هست و مطلب رو بهتر میرسونه جایگزین کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس اگر مشکلی نداره بخش سریال ویکی هم ایجاد بکنیم داخل ویکی ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توی ویکی انگلیسی هم پورتال سریال وجود داره. میتونید همونها رو ترجمه کنید یا اگه لازم بود چیزی از خودتون اضافه کنید:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Portal:TV_Show

صفحه های زیر مجموعه پورتال رو میتونید بسازید. این صفحه پورتال رو فعلا نسازید. یه سری کار باید قبلش انجام بشه که الان دقیق یادم نیست. باید برم ببینم و بعد بسازمش.

چندین پورتال دیگه هم هست که باید به مرور بسازیمشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راستی الگوی شجره نامه رو یه تغییری دادم. الان اسکرول بار رو زیر شجره نامه میاره و نیازی به الگوی {{پاک}} نیست. اما یه مشکلی داره که یه
بعد از اون شجره نامه هایی که مخفی میشن نشون میده. هرچی باهاش ور رفتم کامل درست نشد. به نظرتون این حالت بهتره یا حالت قبلی؟

این حالت فعلی بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توی ویکی انگلیسی هم پورتال سریال وجود داره. میتونید همونها رو ترجمه کنید یا اگه لازم بود چیزی از خودتون اضافه کنید:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Portal:TV_Show

صفحه های زیر مجموعه پورتال رو میتونید بسازید. این صفحه پورتال رو فعلا نسازید. یه سری کار باید قبلش انجام بشه که الان دقیق یادم نیست. باید برم ببینم و بعد بسازمش.

چندین پورتال دیگه هم هست که باید به مرور بسازیمشون.

نه من از اونجا ترجمه نمیکنم چیزی رو برای سریال ، متن برای سریال رو خودم مینوسیم دقیق تر و کاملتر از اونجا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کابرهای ویکی نمیتونن پرونده ها رو پاک کنن؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه. اگه بخواید میتونید تغییر نام(انتقال) بدید اما اگه میخواید پاک کنید الگوی حذف رو بهش اضافه کنید تا پاکش کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه یه جعبه ی اطلاعات واسه جنگ ها درست کنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینو قبلا ساختم:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%AC%D8%B9%D8%A8%D9%87_%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF

اگه چیز دیگه ای منظورتون هست آدرسش رو بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان اسم شعرها رو چطوری بذارم ، ترجمه یا به عبارت خودش مثللا Alysanne رو چی بذارم ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اسمش جبعه درگیرهای نظامی باشه خوب هستش ؟1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری