رفتن به مطلب
ریگار

محاکمه ای از یخ و آتش (صندلی داغ)

Recommended Posts

حال ِ شما ؟ احوال شما ؟

lمرسی. شما خوبین؟

بانو تالیسا، این سوالات منه.

سوالات نغمه ای ؛

1- اگه اژدها داشتی اسمشو چی میذاشتی ؟

مراکسس

2- فکر میکنی چی سر بنجن اومده؟

فرزندان جنگل کشتنش و

دادنش برن بخورش.

سوالات متفرقه ؛

3- خواب تکراری میبینی ؟ اگه صحنه دار نیست تعریف کن که چیه و آیا میدونی چرا میبینی اون خوابو ؟ نه هیچوقت خواب تکراری نداشتم ولی یکی از آرزوهام اینه که یه خوابو چند بار ببینم بفهمم چه حسی داره.

4- توی یه پسر بیشتر چه چیزی از جذبت میکنه ؟ چه چیزی بیشتر دفعت میکنه ؟

قدش و موهاش

مسلما قد کوتاه و اینکه جرات مستقیم حرف زدن نداشته باشن. مثلا از کسی خوششون میاد ولی به دوستشون یا یکی دیگه میگن که بیاد به طرف بگه. فوق العاده حرکت خزیه. آقایون فروم در قبال هیچ دختری این کارو نکنید.

5- کدومش : پسری که خیلی کم درس خونده ولی خوش قیافه و خوش هیکل / پسری که خیلی تحصیلات عالی داره و ظاهرش متوسط رو به پایینه ؟ برای دوستی کدومو انتخاب میکنی ؟ برای ازدواج کدوم ؟!

برا دوستی می تونم هردوشونو انتخاب کنم هرچند گرایشم به دومی بیشتره ولی برا ازدواج دومی مگر انکه اولی وضع مالی خیلی خوبی داشته باشه یا خلاصه یه مزیتی داشته باشه که ارزششو داشته باشه.

6- تاحالا توی دانشگاه روی کسی کراش داشتی ؟ در قبالش کاری هم کردی ؟ جلو رفتی ؟ حرکتی صورت دادی یا منتظر شدی اون بیاد جلو ؟

خب خیلیا بودن ولی من اقدامی نکردم و جالب اینه که بعدا که از سرم می پره طرف میاد ولی من دیگه اون موقع نمیخوام.

7- اگه دختری کلا" روی کسی کراش داشته باشه، باید جلو بره یا نه ؟ تو برای بانوان ِ محترمه، چه راهکاری رو پیشنهاد میکنی ؟ آیا از ترفند ِ قدیمی و کلیشه ای ِ جزوه استفاده میکنی ؟ راهکار حرفه ای تری پیشنهاد بده، چون شاید اصن طرف توی دانشگاه نباشه.

به هیچ وجه نباید مستقیم بره جلو.جزوه خیلی خزه نهایتا می تونه بگه این ایمیل منه Homeworkاتو برام میل کن. ولی پیشنهاد من اینه که sourceاتو باهاش share کنی.

کلا پیشنهاد من نمک گیر کردنه، اگه جواب داد که به مرادت رسیدی اگه م طرف (بلا نسبت جمع) انقد بی شعور بود که به این مرام تو ریسپانس نداد همون بهتر که نیاد

8- کدوم رستورانها/کافه های تهران بیشتر میری ؟ اگه با دوستات بخوای بری کجا رو ترجیح میدی ؟ اگه پسر بخواد ببرتت کجا رو ترجیح میدی ؟

اینجوری نیستم که یه جا رو چند بار برم. ترجیح میدم غذای هرجا رو امتحان کنم. با دوستام رستوران رو به فست فود ترجیح میدم. با پسر یه فست فود خوب.

9- این حس ِ افتضاحی رو که جلوی پای دخترا ترمز میزنن رو با تمام پردازشات ِ ذهنی توصیف کن.

من که اولش چنان مبهوتم که با خودم فک می کنم این چرا اینجوری کرد. در حدیه که بعضی وقتا فک میکنم نکنه اتفاقی افتاده کسی طوریش شده. بعد کم کم برام روشن میشه هدف چی بود و من م.

10- باشگاه میری ؟ چه تمرینی رو از همه بیشتر میکنی ؟

بلی. بیشتر رو دستگاه کار میکنم.

11- روی زمان حساسی ؟ کاراتو روی زمان انجام میدی ؟ برنامه ریزی میکنی واسه هر روزت یا هر چی پیش آید و اینا ؟

نه حساس نیستم ولی مواقعی که کارام درست پیش نمیره یه برنامه یه ماهه میریزم. مثلا الان واقعا باید برا درسام یه فکری بکنم.

12- گفتی واسه فیلم گریه نمیکنی (!!! خشن ) یعنی مثلا" میتونی وکیل ِ خانواده بشی یا توی خانه ی سالمندان کار کنی بدون ِ اینکه روحیه ت صدمه ببینه ؟

بله، این تواناییو در خودم میبینم.

13- دوس داری با Alienها ارتباط داشته باشی یا با ارواح ؟ فایده ای هم داره ؟

نه والا. دیگه دوست ندارم اینام به دغدغه هام اضافه شن. نه آخه چه فایده ای میتونه داشته باشه.

14- Itemـی داری که برات عزیز باشه و فکر کنی بیشتر از چیزیه که هست ؟ مثلا" انگشتری که فکر کنی فرق داره یا حیوونی که فکر کنی یه قضیه ای داره و مشکوکه و با بقیه فرق داره ؟ نه. حتی وقتی بچه بودم راجع به عروسکام همچین فکری نمیکردم که الان با این سن و سال همچین فکری بکنم.

15- توی ذهنت هیچ وقت شده بخوای یه منظره/صحنه ای رو نقاشی کنی ؟ اون چیه ؟

خیلی چیزا. من اساسا هرچیزیو که میدونم در راهه تو ذهنم بازسازی می کنم. تقریبا همه چیو.

16- ترسناکترین/س*سی ترین/فلسفی ترین فیلمی که دیدی.

کلا حضور ذهن ندارم الان ولی از بین اونایی که یادم میاد اینان:

ترسناکترین: یه فیلمی بود که اسمش یادم نیست. بعد از اون حلقه.

سک*سی ترین: Easy A

فلسفی ترین: من معمولا اعصاب فیلمای اینجوریو ندارم. اولشو که می بینم، دیگه نگاش نمی کنم.

17- فکر میکنی حقوق زنا باید با مردا برابر باشه ؟ چطور ممکنه اصلا؟ زن ماهیتش یه ماهیت دیگه ست، مرد هم یک موجودیت دیگه. چطور میشه حقوقشون یکسان باشه. انسان به نظرت میتونه عدل رو رعایت کنه این وسط ؟

بلی. حالا که کشورای دیگه این کارو کردن و شده.

نه نمیتونه. معمولا حق یه طرف بیشتر میشه. ولی من فکر می کنم اگه حق مردو تضعیف کنن می تونه یه جوری جبرانش کنه ولی اگه حقوق زنا تضعیف بشه تو خیلی از موارد اون زن نمیتونه کاری از پیش ببره و خیلی بیشتر از مردی که حقش ضایع شده آسیب می بینه.

18- بعد از اینکه یه رابطه شروع شد برای نگه داشتن ِ یک پسر/دختر چه کارایی میکنی ؟ اینو نگو که من همیشه خودمم چون چه بخوای چه نخوای اول رابطه یک آدم دیگه ای، حتی خیلی کم. چه رفتاراییت تغییر میکنه و چیارو دوست داری بیشتر جلوه بدی؟ بعضیا یهو فلسفی میشن، بعضیا یهو احساسی میشن و گوش شنوا و درک بالاشون فوران میکنه و ... تو چه تغییری میکنی ؟ ( بعضیام مدل حرف زدنشون اصن عوض میشه یه مدت ) - این مسئله رو فقط برای یه پسر نگفتم، بعضی وقتا میشه از یه دختر خوشت میاد و فکر میکنی میتونه دوست خوبی برات باشه.

خب من در رابطه با دخترا همیشه همونیم که هستم و چندان تغییر محسوسی ندارم.

در مورد پسرا بستگی به آدمش داره. از نظر خودم می تونم بگم حساس میشم، یعنی چیزی که قبلا ناراحتم نمیکرد همون حرکت ممکنه تو یه رابطه اذیتم کنه ولی همیشه روراستم. اما کسایی (پسر) که منو میشناسن بهم میگن که خیلی سخت و پیچیده ای و ممکنه به یه پالس دو تا واکنش کاملا متفاوت نشون بدی (یعنی یه بار یه واکنش میدی یه بار دیگه یه واکنش دیگه). در حالی که از نظر خودم اینطور نیست و همیشه فکر می کردم خیلی راحتم.

19- توی دوره های تاریخی ِ معروف ( یا حالا معروفم نه ، کلا") کدوم دوره رو انتخاب میکنی که زندگی کنی ؟

اینو قبلا م جواب دادم. دوره های نزدیک به رنسانس در انگلستان. قرون وسطی رو هم دوست دارم البته دوست دارم جز طبقات اشراف جامعه باشم. تو ایرانم دوره ساسانیان.

20- چیو از کی هنوز مخفی نگه داشتی و آرزو میکنی نفهمه هیچوقت ؟

یکی از دوستام هست که کلا وقتی وارد یه رابطه ای میشم به این نمیگم. نه که اون حرفی بزنه یا من ابایی داشته باشم. اصلا نمیدونم چرا دوست ندارم به این دوستم بگم. حوصله توضیح دادن ندارم.

متفرقه: "آرمینا" همدانیه؟!

جااان؟!!! یعنی چی؟

سوالام به اندازه ی مطلوبم چالش بر انگیز نبود! دوباره خدمت میرسم:|

بلی، بسیار.

مرسی پیشاپیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به قول این غربیا:

how is it going with the chair ?

22. از اونجایی که جوابات به دو تا سوال رده بندی استنیس (شخصیت های سریال) به شدن متعجبم کرد:

یه one night stand نغمه ای با معیار کتاب و سریال جدا انتخاب کن.

حالا برای یه رابطه طولانی تر هم جدا انتخاب کن.

23. کاری که بیشتر از همه از انجام یا عدم انجامش پشیمونی ؟ تو این زمینه ها جدا جواب بده: درسی-کاری/ خانوادگی / love life / روابطت با دوستات

24. فرضیه/قانون/... ای که بهش اعتقاد داشتی بعد خلافش بهت ثابت شده و کلاً طرز فکرت رو عوض کرده؟ یا کلاً یه تغییر اساسی تو دیدت نسبت به جهان ؟

(مثلاً من به تئوری داروین اعتقاد داشتم شدید، یه مستند هست Unlocking the mystery of life ، خیلی مستدل رد می کنه این رو. تقریباً کل سیستم فکری من رو تحت تاثیر قرار داد)

25. بزرگترین سوال های زندگیت. (5 تا )

26. واسه اون کسایی که توصیفشون و کردی لقب بهشون دادی مجازات و کادو در نظر بگیر.

27. آواتارت چرا نایمریا ست ؟

28. پنج تا پایان مورد علاقه ات تو فیلم ها . (به جز بلک سوآن)

29. بدترین حالتی که نغمه می تونه برای آرمینا تموم شه ؟

30. یه روز پرفکت برنامه ریزی کن. (محدودیت مالی، رفتن به جایی و ... نداری)

31. شغل رویایی ت ؟

شغل رویایی ت بدون در نظر گرفتن توانایی هات و تحصیلاتت ؟ (هر کاری رو می تونی انجام بدی)

32. لذت بخش ترین کاری که تا حالا کردی ؟

33. دوست داشتن یک طرفه بدتره یا دوست داشته شدن یک طرفه ؟ (بگو صرفاً با فکر کردن جواب دادی یا تجربه کردی واقعاً، البته کاملاً آپشنال ه ذکرش)

34. نظرت راجع به خودکشی چیه ؟ پیش نمی یاد که زندگی کلاً به نظرت پوچ برسه ؟

35. وقتی یه چیزی اعصابت رو خرد کرده یا ناراحتی چه می کنی؟ چجوری سرت رو گرم می کنی و سعی می کنی بهش فکر نکنی؟

36. چقدر خوب می تونی بقیه رو متقاعد کنی؟ قدرت استدلال ات چطوره؟ تا حالا شده یه کاری رو انجام داده باشی و یجوری توجیه اش کنی و جور دیگه جلوه اش بدی؟ (توضیح، دلخواه) بعدش چه حسی داشتی؟

37. نظرت راجع به تو رابطه بودن با دو نفر بطور همزمان چیه؟ فرض کن الان با یک نفر هستی ولی چند وقتیه می دونی که قراره تموم شه، حالا در این حین که هنوز به هم نزدی با این شخص یکی دیگه که خوشت می یاد ازش بهت پیشنهاد دوستی می ده. چه می کنی ؟ (قطعاً این که بگی صبر کن من برم بهم بزنم بیام شدنی نیست)

38. هدف ها و اولویت های زندگیت. (اگه به نظرت خیلی کلی ه، طبق برداشت خودت جواب بده)

39. بدترین سناریو ممکن برای سانسا رو بگو.

40. اینم برای اینکه تبعیض قائل نشم، مثل سام نمی پرسم ازت.

مورد اضافه و اینکه نخواستی جواب نده و ... رو هم می دونی دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

kei1: به قول این غربیا:

how is it going with the chair ?

22. از اونجایی که جوابات به دو تا سوال رده بندی استنیس (شخصیت های سریال) به شدن متعجبم کرد:

آخه لستش خیلی طولای بود یه لحظه سرگیجه گرفتم.

یه one night stand نغمه ای با معیار کتاب و سریال جدا انتخاب کن.

سریال:راب، داووس، جان، رنلی، پتایر بیلیش، جورا مورمونت، ند، تایوین، ریکارد کاراستارک، بریندن تالی، باریستان، ادمور،... (دیگه بقیه شون خیلی فرقی نمیکنه

کتاب: راب، جان، رنلی، لوراس، ند، رابرت،تایوین، ادمور،... (آخه همشون پیرن چه فرقی داره کدومشون، فقط گرگور کلگان آخره.)

حالا برای یه رابطه طولانی تر هم جدا انتخاب کن.

کتاب و سریال (مثه همن):راب، جان، ند، داووس، جورا مورمونت، بریندن تالی، باریستان، ریکارد کاراستارک، ادمور،...

23. کاری که بیشتر از همه از انجام یا عدم انجامش پشیمونی ؟ تو این زمینه ها جدا جواب بده: درسی-کاری/ خانوادگی / love life / روابطت با دوستات

درسی/کاری: کامپیوتر می خوندم.

خانوادگی: از چیزی پشیمون نیستم.

love life: شاید بهتر بود با یه نفر اصلا رابطه ای ایجاد نمیشد.

روابط با دوستان: به یه عده ای بیش از حد اهمیت دادم، در حالی که لیاقت این توجه منو نداشتن.

24. فرضیه/قانون/... ای که بهش اعتقاد داشتی بعد خلافش بهت ثابت شده و کلاً طرز فکرت رو عوض کرده؟ یا کلاً یه تغییر اساسی تو دیدت نسبت به جهان ؟

(مثلاً من به تئوری داروین اعتقاد داشتم شدید، یه مستند هست Unlocking the mystery of life ، خیلی مستدل رد می کنه این رو. تقریباً کل سیستم فکری من رو تحت تاثیر قرار داد)

خب من یه زمانی به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داشتم ولی الان بیشتر به تناسخ معتقدم. البته همچنان اینا همش مبهمه برام چون تا حالا کسی نرفته اونور و برگرده بعد بگه اونجا چطوری بوده که. همش حدسه. ولی بین همین حدسا و نظریات الان تناسخ به نظرم محتملتره.

25. بزرگترین سوال های زندگیت. (5 تا )

چرا انقد زندگی ناعادلانه ست؟! (منظورم فقط جامعه خودمون نیست. چرا ادم باید انقد بدشانس باشه که به جای بدنیا اومدن تو یه کشور غنی و تو یه خونواده ثروتمند، تو مثلا آفریقا بدنیا بیاد که یه لیوان اب سالم توش پیدا نشه.)

چرا اگه یکی درقبالت کلی کار خوب و محبت انجام داده باشه و یه کار بد، ما فقط اون کار بدش یادمون میمونه؟

چطور یه عده ای می تونن انقد خوب حرف بزنن طوری که همه رو متقاعد کنه؟

این دنیا تمام بر اساس ریاضیات و قوانین محکم بنا شده، پس چرا شانس انقد تو زندگی ما دخیله؟

واقعا همه مردا مثه همن یا این یه توهمه؟ (البته دوستم معتقد بود که دز داره )

26. واسه اون کسایی که توصیفشون و کردی لقب بهشون دادی مجازات و کادو در نظر بگیر.

رابرت:آخه من دلم نمیاد تنبیهش کنم. خب یه بار چپ چپ نگاش میکنم . کادو هم هرچی بخواد براش میخرم.

استاد آمون: توی تاپیک بحث راجع به تارگرینا حق نداره کامنت بذاره. کادو هم براش یه گردنبند با نشان تارگرین می خرم.

ریگار: براش کتاب چهار و پنجو اسپویل میکنم . کادو براش جلد چهار و پنج نغمه رو میگیرم بلکه بخونشون.

جورامون: تمام اون کداشو از رو ویکی پاک میکنم و حسابی بهم میزنمش بعد میگم حالا درستش کن. چون بچه خوبیه هر چی بخواد براش کادو میگیرم.

مانوئل:برا تنبیه می شونمش رو صندلی داغ. کادو هم براش یه امضا از مارتین میگیرم.

سامیانو: آواتارشو از تیریون به رابرت براتیون تغییر بده. کادو شام مهمونش می کنم.

جوری: تنبیهش اینه که تا کنکور نیاد تو فروم. کادوشم یه ساعت شیک.

استنیس: دیگه حق نداره از استفاده کنه. کادوشم سفر به هاواییه چون پسر خوبیه.

کیوان:تنبیهش اینه که بشینه یه بار دیگه خاطرات خون آشام ببینه. کادوش دیدار مارتین.

رنلی: هر روز به مدت 16 ساعت On باشه. کادشم شکلات تلخ. (امیدوارم دوست داشته باشی. )

27. آواتارت چرا نایمریا ست ؟

چون دوسش دارم. اگه یکم بعدتر عضو میشدم شاید یکی از دورنیا و احتمالا همین نایمریا رو نام کاربریم میذاشتم.

28. پنج تا پایان مورد علاقه ات تو فیلم ها . (به جز بلک سوآن)

پالپ فیکشن- قسمت اول سیزن یکه Black mirror(این یه مینی سریاله، هر قسمتشم کاملا مجزاست برا همین من جز فیلم آوردمش)-دختری با تاتوی اژدها- gone-Red Riding Hood

29. بدترین حالتی که نغمه می تونه برای آرمینا تموم شه ؟

همه استارکا بمیرن و اثری ازشون نمونه.

30. یه روز پرفکت برنامه ریزی کن. (محدودیت مالی، رفتن به جایی و ... نداری)

صبح ساعت نه بیدار شم، یه صبحانه توپ، برم استخر تا ظهر. بعدش یه غذای فوق العاده. دوباره بخوابم. بعد پاشم خودمو درست کنم برم مهمونی تا نیمه شب.

31. شغل رویایی ت ؟

شغل رویایی ت بدون در نظر گرفتن توانایی هات و تحصیلاتت ؟ (هر کاری رو می تونی انجام بدی)

دورکاری، بشینم تو خونه کد بزنم و ایمیلش کنم. کارای مربوط به IT و این.

32. لذت بخش ترین کاری که تا حالا کردی ؟

والا لذت بخش تر از خوابیدنم هست؟! اونم بعد از یه امتحان له

33. دوست داشتن یک طرفه بدتره یا دوست داشته شدن یک طرفه ؟ (بگو صرفاً با فکر کردن جواب دادی یا تجربه کردی واقعاً، البته کاملاً آپشنال ه ذکرش)

جفتوشو تجربه کردم، هردوش حس مزخرفیه ولی یه طرفه دوست داشتن یکم بدتر از اون یکیه.

34. نظرت راجع به خودکشی چیه ؟ پیش نمی یاد که زندگی کلاً به نظرت پوچ برسه ؟

پیش اومده زندگی به نظرم هیچ معنایی نداشته باشه، ولی هیچ وقت به اون مرحله نرسیدم که به خودکشی فکر کنم.

35. وقتی یه چیزی اعصابت رو خرد کرده یا ناراحتی چه می کنی؟ چجوری سرت رو گرم می کنی و سعی می کنی بهش فکر نکنی؟

اولش تو خودم میرم و کمتر با کسی حرف میزنم. بعد که دیگه خیلی فشار میاره، یکی پیدا می کنم همچه چیو بهش میگم و یکم حالم بهتر میشه.

من معمولا سعی نمی کنم بهش فکر نکنم، اتفاقا انقد بهش فک می کنم که یا یه راه حلی براش پیدا کنم یا موضوع برام عادی بشه و دیگه انقد اذیتم نکنه.

36. چقدر خوب می تونی بقیه رو متقاعد کنی؟

خیلی خوب نیست. نمی دونم چرا هرچقدم حرف بزنم ملت باورشون نمیشه.

قدرت استدلال ات چطوره؟ تا حالا شده یه کاری رو انجام داده باشی و یجوری توجیه اش کنی و جور دیگه جلوه اش بدی؟ (توضیح، دلخواه) بعدش چه حسی داشتی؟

اره یه چند تا مورد هست، حس بدی نداشتم. چون اون آدم بهم گفته باور کرده ولی میدونم که باور نکرده و فقط بیخیال قضیه شده.

37. نظرت راجع به تو رابطه بودن با دو نفر بطور همزمان چیه؟ فرض کن الان با یک نفر هستی ولی چند وقتیه می دونی که قراره تموم شه، حالا در این حین که هنوز به هم نزدی با این شخص یکی دیگه که خوشت می یاد ازش بهت پیشنهاد دوستی می ده. چه می کنی ؟ (قطعاً این که بگی صبر کن من برم بهم بزنم بیام شدنی نیست)

ببین اصلا خوب نیست و من همیشه سعی کردم ازش دوری کنم چون حس خیلی بدی بهم میده ولی غیر قابل اجتنابه بخصوص تو همین موردی که مثال زدی.

من معمولا از این ور قبول می کنم و از اون ور با اون یکی یه جوری (هر جور که بشه) تموم می کنم. حتی ممکنه بهش بگم که کس دیگه ای وارد زندگیم شده. یعنی دوست دارم بدونه چون حقش نیست که ندونه چرا.

38. هدف ها و اولویت های زندگیت. (اگه به نظرت خیلی کلی ه، طبق برداشت خودت جواب بده)

فعلا هدفم اینه که ارشدو با یه پایان نامه خوب تموم کنم. بتونم چند تا مقاله ازش دربیارم و aplly کنم.

39. بدترین سناریو ممکن برای سانسا رو بگو.

یه شوهر بلا نسبت نفهم مثه گرگور کلگان گیرش بیفته. این بچه اصلا تو عشق شانس نیاورده.

40. اینم برای اینکه تبعیض قائل نشم، مثل سام نمی پرسم ازت.

مورد اضافه و اینکه نخواستی جواب نده و ... رو هم می دونی دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

17.کلیپس میزنی!؟ چند سانتی!؟

18.به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داری!؟ دلایلت رو بگو!

19.راستشو بگو اگر جای تایوین بودی با دشمنان خودت و خاندان چجوری برخورد میکردی!؟ نازشون میکردی!؟

20.گفتی برق میخونی، میتونی با لیمو باتری درست کنی!؟

21.نظرت رو کاملا راجع به جمله ی «هدف وسیله رو توجیح میکنه» بگو!

22.با توجه به مشخصاتی که دادم از نظر ظاهری توصیفم کن!

23.شلدون یا لئونارد!؟ دلیلت رو بگو

24.نظرت رو راجع به انتخاب های این چندسال اخیرِ اسکار بگو! به نظرت اسکار با این انتخاب تا حد زیادی اعتبار خودش رو زیر سوال نبرده!؟

25.از جواب هایی که به سوال های باقی دادی مشخصه که برای علم و دانش و هوش و ذکاوت ارزش زیادی قائلی، این کاملاً در تضاد انتخاب استارک ها به عنوان خاندان محبوبت قرار داره خاندانی که نسبت به خاندان ها جنوبی(به خصوص لنیستر ها و مارتل ها) از بهره هوشی پایینی برخورداره، پس چه دلیل منطقی ای به جز ترحم برای علاقه مندی به استارک ها داری!؟

26.به عنوان یه دختر زندگی توی اجتماعی که محدودیت های زیادی برای دختر ها و زن ها قائلِ سخت نیست!؟ چند مورد از محدودیت ها و مشکلاتی جامعه برات قائل شده و اذیتت میکنه رو بگو!

27.چه طعمی رو بیشتر دوست داری:تلخ، ترش، شیرین!؟

28.تا حالا از دوستی با کسی پشیمون شدی!؟ چرا!؟

29.توان مالی خانواده ات در چه حده!؟ از یک تا 10 نمره بده!

30.دقیقاً مشکلت با شاتر ایلند چیه!؟ چه انتظاری ازش داشتی که برآورده نشد!؟

31.سوارکاری با اسب بلدی!؟ دوست داری یاد بگیری!؟

32.به نظرت برای برقراری عدالت یه قانون نوشته شده توسط یه عده حقوق دان بیشتر جواب میده(مثل چیزی که توی خیلی از کشور ها من جمله ایران وجود داره) یا تنظیم یک سری قواعد براساس عرف و ظرفیت های جامعه(مثل چیزی که توی آمریکا و انگلیس وجود داره)!؟؟ چرا!؟

33.یه زندگی با وضع مالی متوسط ولی یک نواخت بدون هیچ فراز ونشیب رو ترجیح میدی یا زندگی پر از پستی و بلندی یک روز ثروتمند روز بعد فقیر!؟ چرا!؟

34. سه تا از فیلم های امسال که دوست داری ببینی و هنوز ندیدیشون!؟

35.فرض کن دوتا خاستگار داری(البته میدونم محاله این روزا خاستگار گیر نمیاد ) یکیشون واقعاً دوستت داره و وضعیت مالی خوبی نداره و در صورت مثبت بودن جوابت توی زندگیت سختی میکشی اما یکیشون از نظر مالی توانمنده ولی دوستت نداره و نهایتاً بعد 6 ماه بهت خیانت میکنه کدوم رو انتخاب میکنی!؟

36.بدون هیچگونه جبهه گیری 10 تا از شخصیت های نغمه که واقعاً از نظرت جالباً رو بگو!؟

37.در دوران طفولیت بچه لوسی بودی!؟

38.افتضاح ترین چیزی که تا حالا خوردی!؟

39.به نظرت واقعاً ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو میزنیم!؟

40.توی موقعیتی قرار میگیری که یا باید کینگ رابرت رو شکنجه کنی یا خودت شکنجه بشی، چه شکنجه ای برای کینگ رابرت در نظر میگیری!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلامی دوباره بر عروس خاندان استارک

------------------------------------------------------------

سوالات خانوادگی

1-پدرت چند سالشه؟ شغلش چیه؟ مادرت هم شاغله؟ اگه هست ، چه کاری؟چند تا خواهر و برادر داری؟

2- خواهر و برادرات رو توصیف کن؟(حداقل 3 خط ، ویژگی های اخلاقی نه ظاهری)اسم و سنشون رو هم بگو؟ کدوم رو بیشتر دوست داری و چرا؟

3- دوست داری تو چه سنی ازدواج کنی؟ دوست داری چند تا بچه داشته باشی؟ چند تا پسر چند تا دختر؟

4- دوست داری چند سال زندگی کنی؟ ایا می خوای زمان دقیق مردنت رو بدونی؟

--------------------

سوالات روانشناسی

5- دریا را با کدام یک از تیره، شفاف، سبزویژگی های زیر تشریح می کنید؟

آبی تیره ، گل آلود یا شفاف یا سبز

6- کدام یک از اشکال زیر را دوست دارید؟

دایره، مربع یا مثلث

7- فرض کنید در راهرویی راه می روید. دو در می بینید، یکی در ۵ قدمی سمت چپ تان و دیگری در انتهای راهرو و هر دو در نیز باز هستند. کلیدی روی زمین درست جلوی شما افتاده است، آیا آن را برمی دارید؟

بله، خیر

8- این رنگ ها را ترجیح می دهید چگونه اولویت بندی شوند؟

قرمز، آبی، سبز، سیاه و سفید

9- دوست دارید از نظر ارتفاع در کدام قسمت کوه باشید؟

10- در ذهنتان اسب چه رنگی است؟

قهوه ای، سیاه یا سفید

11- طوفانی در راه است، کدامیک را انتخاب می کنید؟

یک اسب یا یک خانه

* لطفا یا جواب ندهید یا راستشو بگویید.

* اگر خواستید جوابش رو براتون می فرستم.

--------------------

سوالات نغمه ای

12- چقدر نغمه برات مهمه؟ دربارش زیاد فکر میکنی؟ یا به نظرت کتابیه مثل بقیه کتاب ها؟

13- به نظرت اخر داستان چه بلایی سر بچه های ادارد می اد؟ چی کار می کنن؟(همه ی بچه ها رو بگو)

--------------------

سوالات مذهبی

14- به خدا اعتقاد داری؟ مسلمونی؟ نماز می خونی؟

15- تا حالا شده از ته دل به خدا التماس کنی؟ موقعی که ببینی هیچ کاری از دست هیچ کس بر نمی اد؟

--------------------

سوالات فرومی

16- با کدوم یکی از بچه های فروم راحت تری؟ چرا؟

17- دوست داری کدوم یکی از بچه های فروم همکلاسیت باشن؟

--------------------

سوالات شخصی

18- وضع مالیتون چطوره؟ از یک تا ده چند میدی؟

19- فکر کن پولدار ترین ادم جهان بودی (در این حد پولدار که اگر تمام دارایی های دنیا رو به توان 1000000 برسونی ، اندازه پول تو بشه) با توجه به تکلونوژی روز ، 5 الی 10 چیز که دلت می خواست بسازی یا بخری رو بگو؟

20- یکی از بهترن خاطرات دبیرستانت رو بگو؟ یکی هم از بدترین ها؟

21- ماشین داری؟ چیه؟

22- 3 تا از بزرگترین الگو های زندگیت رو بگو؟(در حال حاظر) دلیلت چیه؟

--------------------

سوالات همینطوری

23- یکی از سوالاتی که دلت می خواسته ازت پرسیده بشه ولی کسی نپرسید رو از خودت بپرس و جواب بده؟

24- سوالام چطور بود؟ خسته کننده بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

1 چند ساعت درس میخونی؟

2ادم خودخواهی هستی؟

3 تا حالا شده جایی گیر کنی که نه راهه پس داشته باشی نه پیش؟(توضیح)

4 به نظرت میتونستی از لحاظ احساسی جای ایلین پین باشی؟

5 چرا بهت میگن سر تالیسا به جای لیدی؟

6 اخلاقات پسرونس بیشتر یا دخترونه؟

7 به نظرت ند استارک یه ادمه با شرافت بود یا کسی که ضریب هوشی پایینی داشت؟

8 روزی چند ساعت تو نت میگردی؟(البته غیر درسی)

9 اگه تناسخ درست باشه دوست داری به صورت ادم برگردی یا یه موجود دیگه؟ اگه موجود چی؟

10 از سوسک میترسی؟

11 تا حالا شده با خودت بلند صحبت کنی؟

12 تا حالا خودت و سر کار گذاشتی؟

13 بازی کامپیوتریه انلاین؟(البته با درس و دانشگاهت نمیخونه نه؟)

14 از الان به فکر پروژه پایانی هستی؟(موضوع انتخاب کردی؟)

15 از جغد خوشت میاد؟

16 دوست داشتی جای رابینسون کروزوئه بودی یا دنریس؟

17 از چه گلی خوشت میاد؟

18 تا حالا با حیوونا حرف زدی؟

19 نظرت در مورده فانتزی زندگی چیه؟

20 زیاد فکر میکنی؟(رویا پردازی)

21 برا خودت تا حالا دنیای مجازی ساختی؟ رنگش چیه؟

22 به نظرت اگه کینگ رابرت با (عشقش) ملکه مارمولکا ازدواج کنه چی میشه؟ دلت برا کدوم بیشتر میسوزه؟

23 زلزله ای یا دریا؟(بیشتر زلزله میخوری چند ریشتر؟)

24 بهترین سرگرمیت؟

25 روز تولدت و دوست داری؟

26 رنگی که دوست داری؟

27 جلو اینه چی به خودت میگی؟

28 از خواب خسته نمیشی؟

29 نظرت در مورده لیانا چیه؟

30 کدوم نوع پایان و میپسندی؟(مثل کتاب(جین) فیلم(تالیسا))

31 تا حلا شده از استادات نمره بگیری؟

32 سخت ترین درسی که تا حالا داشتی؟

33 نظرت در مورد والدر فری چیه؟

34 ترس از ارتفاع داری؟

35 خواب مورد علاقه؟

36 دوست داشتی هیچوقت خواب نمیدیدی؟

37 سرما یا گرما؟

38 موهات فره؟

39 سوتی زیاد میدی؟

40 ارامش و تو چی میبینی؟

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

samiano17.کلیپس میزنی!؟ چند سانتی!؟

آره. اگه منظورت از چند سانتی اینه که از این کلیپس هیولاها که کله رو قد کله ماموت می کنن، خیر از این معمولیا میزنم.

18.به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داری!؟ دلایلت رو بگو!

بیشتر به تناسخ اعتقاد دارم. به نظر محتملتره. شایدم من دوست دارم اینطوری فک کنم. دلیلیم ندارم، همینجوری میگم شاید غلط باشه و وقتی مردم ببینم ضایع شدم.

19.راستشو بگو اگر جای تایوین بودی با دشمنان خودت و خاندان چجوری برخورد میکردی!؟ نازشون میکردی!؟

اگه میخوای در لوای این سوال مارموزانه ت، از من درستی کارای تایوینو اعتراف بگیری، سخت در اشتباهی.

آخه من نمی فهمم در زمان صلح دقیقا کدوم دشمن. تایوینم گیر حقش نیفتاده، تا بوده رابرت و ادارد اینا بالا سرش بودن هرکاری کرده به رو خودشون نیآوردن.

من نمی فهمم رابرت چطور میتونست به ادمی اعتماد کنه که فقط زمانی خودشو درگیر شورش کرد که مطمئن بود رابرت برنده میشه.

20.گفتی برق میخونی، میتونی با لیمو باتری درست کنی!؟

21.نظرت رو کاملا راجع به جمله ی «هدف وسیله رو توجیح میکنه» بگو!

خیلیا این جمله رو میگن و کار خودشونو راحت میکنن در حالی که واقعیت اینه که خیلیایی که همین حرفو می زنن پای عمل که به میون میاد واقعا نمی تونن اینجوری باشن. شما خودت که سعی داری با این جمله کارای تایوینو توجیه کنی، ایا واقعا حاضری برای رسیدن به چه میدونم یه شغل خوب، دوست صمیمیتو بکشی؟!!!

ضمن اینکه این کار فوق العاده ریسکیه و دشمن تراش. الان درسته قدرت هفت پادشاهی دست تایوین ولی واقعا چند درصد از کسایی که الان سر خم کردن واقعا بهش وفادارن. با کوچکترین ضعفی همه مثه کفتار میریزن سرت. یه جمله معروف هست که میگه واسه یه سیاستمدار هزار تا دوست کمه و یه دشمنم زیاده.

22.با توجه به مشخصاتی که دادم از نظر ظاهری توصیفم کن!

بلندقد، موهای کوتاه، تیپ نرمال. نمیدونم آخه این چه سوالیه.

23.شلدون یا لئونارد!؟ دلیلت رو بگو

البته شلدون. بیخیال، آدم زندگی با یه آدم فوق العاده مثه شلدونو ول میکنه میچسبه به لئونارد کسل کننده. شلدون واقعا حرص آدمو درمیاره ولی کاراش موندگاره. الانم که به حرکاتش فک می کنم خندم میگیره. این بشر فوق العده ست.

24.نظرت رو راجع به انتخاب های این چندسال اخیرِ اسکار بگو! به نظرت اسکار با این انتخاب تا حد زیادی اعتبار خودش رو زیر سوال نبرده!؟

مسخره ست. پارسال که خیلی ضایع بود. فک کردن مردم دو تا گوش مخملی رو سرشونه یا چی؟!

اسکار که با دو سه سال انتخاب غلط اعتبارش زیرسوال نمیره ولی اگه بخواد این روندو ادامه بده کم کم مقبولیتشو از دست میده. برا همینم باید یه فکر اساسی براش کنن.

25.از جواب هایی که به سوال های باقی دادی مشخصه که برای علم و دانش و هوش و ذکاوت ارزش زیادی قائلی، این کاملاً در تضاد انتخاب استارک ها به عنوان خاندان محبوبت قرار داره خاندانی که نسبت به خاندان ها جنوبی(به خصوص لنیستر ها و مارتل ها) از بهره هوشی پایینی برخورداره، پس چه دلیل منطقی ای به جز ترحم برای علاقه مندی به استارک ها داری!؟

دقیقا مساله من همینه. چیزی که تو بهش میگی بهره هوشی پایین ولی من به تاریخچه خاندان نگاه می کنم و میگم هوش تاریخی. قدیمی ترین خاندان وستروس از حماقت اعضاش انقد موندگار نشده. تنها کسی که تو این خاندان حماقت کرد ند بود و با این کارش همه رو به فنا داد. ولی راب به خوبی از پس جنگ براومد طوری که حتی تایوینم بهش معترفه. تایوین تنها راه شکست رابو در خیانت از خودی میدید. چاره دیگه ای نداشت. راب اگه اشتباهیم کرده بیاد به سن و سالش نگاه کرد و گفت اشتباه.

لنیسترا فقط در زمان تایوین بود که به قدرت رسیدن. لازم حماقتای تایتوسو یادآوری کنم. هر خاندانی فراز و فرود داره و من تو شخصیتای استارک داستان هوش و پتانسیل کارای بزرگو می بینم. نمیشه انقد سطحی به کارای رییس یه خاندان نگاه رد و اونو به همه تعمیم داد. خود شما اول کتاب ممکن بود فک کنی سرسی خیلی باهوش و سیاسه ولی بعدها برا هممون مشخص میشه که داره اداردو رو سفید میکنه.

26.به عنوان یه دختر زندگی توی اجتماعی که محدودیت های زیادی برای دختر ها و زن ها قائلِ سخت نیست!؟ چند مورد از محدودیت ها و مشکلاتی جامعه برات قائل شده و اذیتت میکنه رو بگو!

گاهی وقتا یه چیزایی پیش میاد ولی اینطوری نیست که بگی همیشه به آدم سخت می گذره و همش دارم حسرت میخورم که چرا دخترم یا چرا تو همچین جامعه ای زندگی میکنم.

سهمیه جنسیتی ورود به دانشگاه بیشتر از همه اذیتم می کنه و فرصتای شغلی دولتی که عمدتا برای آقایونه.

27.چه طعمی رو بیشتر دوست داری:تلخ، ترش، شیرین!؟

به ترتیب:تلخ، ترش، شیرین.

28.تا حالا از دوستی با کسی پشیمون شدی!؟ چرا!؟

خب اره. همه از این تجربه ها دارن. پشیمونم چون اون آدم اصلا به من نمیخورد. البته من تو این جور موارد خیلی سریع همه چیو تموم می کنم.

29.توان مالی خانواده ات در چه حده!؟ از یک تا 10 نمره بده!

6 یا 7

30.دقیقاً مشکلت با شاتر ایلند چیه!؟ چه انتظاری ازش داشتی که برآورده نشد!؟

ببین یه پایان کلیشه ای تو فیلمای این مدلی اینه که طرف کلا تو توهمه و همه اینایی که بیننده داره می بینه توهمات مریضه. این واقعا یه پایان رایجه. آخرای فیلم که یواش یواش فیلم داشت به بیننده حالی می کرد که اره داستان اینه من باورم نمیشد پایان یه فیلم تحسین شده اینجوری و اینقد کلیشه ای باشه. یعنی تا آخرین لحظه م امید داشتم یه پایان بهتر یه چیز متفاوت تر نشونم بدن. ولی این طور نشد و این پایان کلیشه ای با اون همه تعریف و تمجید در تضاده و همین بد جور زد تو ذوقم.

31.سوارکاری با اسب بلدی!؟ دوست داری یاد بگیری!؟

نه بلد نیستم. دوست ندارم یاد بگیرم. عجیبه که هیچوقت اینکارو دوست ند اشتم شاید چون من کلا با سایر موجودات زنده نمی تونم خیلی ارتباط برقرار کنم.

32.به نظرت برای برقراری عدالت یه قانون نوشته شده توسط یه عده حقوق دان بیشتر جواب میده(مثل چیزی که توی خیلی از کشور ها من جمله ایران وجود داره) یا تنظیم یک سری قواعد براساس عرف و ظرفیت های جامعه(مثل چیزی که توی آمریکا و انگلیس وجود داره)!؟؟ چرا!؟

فک میکنم باید ترکیبی باشه، بلاخره این قانون برا مردمه و عقاید اونام باید سهمی تو قانون داشته باشه. از طرفیم نمیشه همشو سپرد دست مردم چون تجربه نشون داده که گندش درمیاد. پس باید یه عده حقوق دان براساس اون اینده نگری و تجربه ای که در حوزه وکالت دارن یه نظارتی رو این پروسه داشته باشن. کلا کار پیچیده ایه.

33.یه زندگی با وضع مالی متوسط ولی یک نواخت بدون هیچ فراز ونشیب رو ترجیح میدی یا زندگی پر از پستی و بلندی یک روز ثروتمند روز بعد فقیر!؟ چرا!؟

اولی. خب برا چی باید یه عمر فقرو به خاطر یه روز ثروتمند زندگی کردن تحمل کنم.

34. سه تا از فیلم های امسال که دوست داری ببینی و هنوز ندیدیشون!؟

35.فرض کن دوتا خاستگار داری(البته میدونم محاله این روزا خاستگار گیر نمیاد ) یکیشون واقعاً دوستت داره و وضعیت مالی خوبی نداره و در صورت مثبت بودن جوابت توی زندگیت سختی میکشی اما یکیشون از نظر مالی توانمنده ولی دوستت نداره و نهایتاً بعد 6 ماه بهت خیانت میکنه کدوم رو انتخاب میکنی!؟

دومی، والا من تحمل فقرو ندارم. دومیم بلاخره که باید مهریه مو بده، بعدش مگه خیانت کردن کاری داره. ببینم اگه بهش خیانت بشه چه حسی بهش دست میده.

اصلا من چرا باید بین این دو تا انتخاب کنم. هر دو رو رد میکنم.

36.بدون هیچگونه جبهه گیری 10 تا از شخصیت های نغمه که واقعاً از نظرت جالباً رو بگو!؟سانسا، آریا، آریانه، دنریس، ابرین، دورن مارتل، باریستان، پیتر بیلیش، جیمی

37.در دوران طفولیت بچه لوسی بودی!؟

خیر، فوق العاده بچه شر و کلاه سر خودی بودم. الان که با خودم فکر می کنم می بینم مامانم چی کشیده تا اون رفتار خودسرانه منو درست کنه.

38.افتضاح ترین چیزی که تا حالا خوردی!؟

یه لازانیا تو یه فست فود. خیلی فاجعه بود. این قارچاش اب انداخته بود، گوشتش بو میداد انگار داری کله پاچه می خوری.

39.به نظرت واقعاً ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو میزنیم!؟

دیگه بعد 1400 سال و اومدن و رفتن مغول و ترک و ... چیزی از فرهنگ مونده.

40.توی موقعیتی قرار میگیری که یا باید کینگ رابرت رو شکنجه کنی یا خودت شکنجه بشی، چه شکنجه ای برای کینگ رابرت در نظر میگیری!؟

با خطکش میزنم رو دستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جوری کسل: سلامی دوباره بر عروس خاندان استارک

------------------------------------------------------------

سوالات خانوادگی

1-پدرت چند سالشه؟ 58 شغلش چیه؟ فرهنگی. الان بازنشسته ست. مادرت هم شاغله؟ بلی اگه هست ، چه کاری؟معلم، اونم بازنشسته ست. چند تا خواهر و برادر داری؟یه برادر

2- خواهر و برادرات رو توصیف کن؟(حداقل 3 خط ، ویژگی های اخلاقی نه ظاهری)اسم و سنشون رو هم بگو؟

خب برادرم سی سالشه. تو خونه کم حرفه. زود دوست پیدا میکنه. نظراتش جالبه. فک میکنم زیاد به دوستاش اعتماد میکنه و یکمی زود باوره.

کدوم رو بیشتر دوست داری و چرا؟

3- دوست داری تو چه سنی ازدواج کنی؟26 دوست داری چند تا بچه داشته باشی؟یکی چند تا پسر چند تا دختر؟

فرقی نمی کنه جفتشون دردسرن.

4- دوست داری چند سال زندگی کنی؟یه 60 70 سالی. البته به کیفیت زندگیم بستگی داره اگه تو فقر باشم که دلم میخواد همین فردا بمیرم. ایا می خوای زمان دقیق مردنت رو بدونی؟آره

--------------------

سوالات روانشناسی

5- دریا را با کدام یک از تیره، شفاف، سبزویژگی های زیر تشریح می کنید؟

آبی تیره ، گل آلود یا شفاف یا سبز

اون چیزی که اول میاد تو ذهنم آبی تیره ست ولی سبزو دوست دارم

6- کدام یک از اشکال زیر را دوست دارید؟

دایره، مربع یا مثلث

7- فرض کنید در راهرویی راه می روید. دو در می بینید، یکی در ۵ قدمی سمت چپ تان و دیگری در انتهای راهرو و هر دو در نیز باز هستند. کلیدی روی زمین درست جلوی شما افتاده است، آیا آن را برمی دارید؟

بله، خیر

8- این رنگ ها را ترجیح می دهید چگونه اولویت بندی شوند؟

قرمز، آبی، سبز، سیاه و سفید

سفید، سیاه، آبی، قرمز، سبز

9- دوست دارید از نظر ارتفاع در کدام قسمت کوه باشید؟قله

10- در ذهنتان اسب چه رنگی است؟

قهوه ای، سیاه یا سفید

11- طوفانی در راه است، کدامیک را انتخاب می کنید؟

یک اسب یا یک خانه

* لطفا یا جواب ندهید یا راستشو بگویید.

* اگر خواستید جوابش رو براتون می فرستم.بفرست

--------------------

سوالات نغمه ای

12- چقدر نغمه برات مهمه؟ دربارش زیاد فکر میکنی؟ یا به نظرت کتابیه مثل بقیه کتاب ها؟وقتایی که دارم میخونمش اره خیلی بهش فکر میکنم. برام مهمه. خیلی. اساسا من اگه یه کتابو دنبال کنم برام مهم میشه.

13- به نظرت اخر داستان چه بلایی سر بچه های ادارد می اد؟ چی کار می کنن؟(همه ی بچه ها رو بگو)اریا میمیره، سانسا یه شوهر خوب گیرش میاد، اشراف زاده نیست مثه اون پرنسایی که تو ذهنش بود ولی باشعوره و اذیتش نمیکنه. برن حکومتو بدست میگیره و بعد از خودش به ریکان انتقال میده. ریکان فرمانده نظامی شمال میه. خلاصه یه جنگجوی باحال. جان یه ربطی به تارگرینا پیدا می کنه و میره بارانداز پادشاه.

ولی من مطمئنم آریا میمیره.

--------------------

سوالات مذهبی

14- به خدا اعتقاد داری؟بلی مسلمونی؟بلی نماز می خونی؟خیر

15- تا حالا شده از ته دل به خدا التماس کنی؟آره خب موقعی که ببینی هیچ کاری از دست هیچ کس بر نمی اد؟موقعی که خیلی ناراحتم.

--------------------

سوالات فرومی

16- با کدوم یکی از بچه های فروم راحت تری؟ چرا؟جورامون. چون سر مسائل ویکی زیاد در ارتباط بودیم.

17- دوست داری کدوم یکی از بچه های فروم همکلاسیت باشن؟کینگ رابرت

--------------------

سوالات شخصی

18- وضع مالیتون چطوره؟بد نیست. از یک تا ده چند میدی؟6 یا 7

19- فکر کن پولدار ترین ادم جهان بودی (در این حد پولدار که اگر تمام دارایی های دنیا رو به توان 1000000 برسونی ، اندازه پول تو بشه) با توجه به تکلونوژی روز ، 5 الی 10 چیز که دلت می خواست بسازی یا بخری رو بگو؟

یه جزیره تو کاراییب، شرکتای زنجیره ای virgin، یه شرکت فیلم سازی، مخابرات یه کشور در حال توسعه (ملت اینجور جاها خیلی با تلفن حرف میزنن)، یه ویلای توپ کنار دریا، خلاصه هرچی دارم میدم مستقلات و سرمایه

20- یکی از بهترن خاطرات دبیرستانت رو بگو؟یه بار یکشنبه تعطیل بود. بعد ما با بچه ها یادمون نبود قرار بذاریم شنبه نریم مدرسه. بعد شنبه رفتیم مدرسه دیدیم تجربیا نیومدن. مام زنگ تفریح کیفامونو از پنجره انداختیم پایین، بعدش رفتیم از اونور کیفامونو برداشتیم رفتیم خونه. بعد از این شورش دیگه مدرسه مون خیلی سفت و سخت مواظب بودن بچه ها نزنن به چاک یکی هم از بدترین ها؟ندارم.

21- ماشین داری؟ چیه؟خیر

22- 3 تا از بزرگترین الگو های زندگیت رو بگو؟(در حال حاظر) دلیلت چیه؟من کلا اعتقادی به الگو گرفتن ندارم. معتقدم هرکسی باید راه خودشو بره و مسیر خودشو پیدا کنه. چون ادما منحصر به فرد و قطعا یه راه برا همه جواب نمیده.

--------------------

سوالات همینطوری

23- یکی از سوالاتی که دلت می خواسته ازت پرسیده بشه ولی کسی نپرسید رو از خودت بپرس و جواب بده؟

24- سوالام چطور بود؟ خسته کننده بود؟نه اتفاقا خیلی خوب بود. از اون سوالای n قسمتی کیوان که بهتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نارملا:سلام

سلام

1 چند ساعت درس میخونی؟

حالت عادی 5-6 ساعت. موقع امتحان دیگه کنکوری میخونم. 10 ساعت اینا

2ادم خودخواهی هستی؟

معلومه؟!!

3 تا حالا شده جایی گیر کنی که نه راهه پس داشته باشی نه پیش؟(توضیح)

نه برام پیش نیومده. اگه م بوده انقد جزیی و بی اهمیت بوده که دیگه الان یادم نیاد.

4 به نظرت میتونستی از لحاظ احساسی جای ایلین پین باشی؟

نه، آخه چی باعث شده فک کنی مثه ایلین پینم.

5 چرا بهت میگن سر تالیسا به جای لیدی؟

چون شوالیه گارد پادشاهم

http://westeros.ir/granted-titles/

6 اخلاقات پسرونس بیشتر یا دخترونه؟

عموما دخترونه ست. موقع امتحانا اخلاق پسرونم بیشتر نمود پیدا میکنه.

7 به نظرت ند استارک یه ادمه با شرافت بود یا کسی که ضریب هوشی پایینی داشت؟

شرافتمند

8 روزی چند ساعت تو نت میگردی؟(البته غیر درسی)

دو- سه ساعت

9 اگه تناسخ درست باشه دوست داری به صورت ادم برگردی یا یه موجود دیگه؟ اگه موجود چی؟

مسلما آدم. اگه موجود بودم دوست داشتم یه جونور شکارچی باشم که سر هرم تغذیه ست.

10 از سوسک میترسی؟بلی

11 تا حالا شده با خودت بلند صحبت کنی؟بسیار

12 تا حالا خودت و سر کار گذاشتی؟جونم؟!!! یعنی چی؟

13 بازی کامپیوتریه انلاین؟(البته با درس و دانشگاهت نمیخونه نه؟)

آره. خب بازی که این روزا میکنم وقتی ازم نمیگیره، سه چهار ساعت یه بار باید 5 دقیقه بهش سر بزنم. ولی وقتایی که بیکارم دیگه اون وقتگیرا رو باز یمی کنم.

چرا نمیخوره. نصف بچه های فنی خوره بازین. حالا یا گوشی یا لپتاپ یا آنلاین

14 از الان به فکر پروژه پایانی هستی؟(موضوع انتخاب کردی؟)

به فکرش که هستم. ولی اینجا تا بهمن وقت هست. یه چیزایی تو سرمه باید چند تا مقاله بخونم ببینم اوضاع چطوره. تقریبا میدونم چی می خوام و چیو نمی خوام.

15 از جغد خوشت میاد؟

وای از کجا فهمیدی؟!!

16 دوست داشتی جای رابینسون کروزوئه بودی یا دنریس؟

خب معلومه دنریس. اخه رابینسون کروزوئه چی داره که ادم بخواد جاش باشه. تک و تنها وسط یه جزیره دور افتاده. در عوض دنریس کمه کمش سه تا اژدها داره.

17 از چه گلی خوشت میاد؟قبلا گفتم: آفتابگردون و ژرورا

18 تا حالا با حیوونا حرف زدی؟نه والا من از این کارا بلد نیستم.

19 نظرت در مورده فانتزی زندگی چیه؟منظورت اینه که زندگی یه فانتزیه (از این بحثای فلسفی) یا سبق و سیاق زندگی فانتزی.

خب من فرض رو بر دومی میذارم. خوبه دوسش دارم. آدم فانتزی بازی نیستم (یعنی سبک زندگیم این نیست) ولی دوسش دارم.

20 زیاد فکر میکنی؟(رویا پردازی)آره، خیلی زیاد. میتونم بگم تقریبا همیشه.

21 برا خودت تا حالا دنیای مجازی ساختی؟ رنگش چیه؟

خب من خیلی با تصوراتم زندگی میکنم ولی نمیدونم منظورت از دنیای مجازی چیه. ولی اگه بخوام واسه تصوراتم رنگی در نظر بگیرم میتونم بگم رنگی ندارن. شاید خاکستری

22 به نظرت اگه کینگ رابرت با (عشقش) ملکه مارمولکا ازدواج کنه چی میشه؟

رابرت طبق معمول خیانت میکنه و لیانام تحملشو نداره و اونم شروع به اقدام متقابل میکنه. بعدش یه شورش میشه از شورش رابرت بدتر.

دلت برا کدوم بیشتر میسوزه؟مسلما لیانا. چون مردم که شاهشونو مقصر نمیدونن. همه میگن زنش نجیب نبوده.

23 زلزله ای یا دریا؟(بیشتر زلزله میخوری چند ریشتر؟)

دفه اول که ببینیم دریا به نظر میام ولی اگه بشناسیم شاید زلزله باشم.

من اصلا منظورتو نگرفتم ها. دارم براساس اون برداشت ناقص خودم جواب میدم.

24 بهترین سرگرمیت؟

پیاده روی با یه آدم پایه

25 روز تولدت و دوست داری؟چرا نداشته باشم. البته در کل خیلی برام با روزای دیگه فرقی نداره.

26 رنگی که دوست داری؟اینم قبلا گفتم. به ترتیب: سیاه، سفید، آبی، زرد

27 جلو اینه چی به خودت میگی؟هیچی والا. چی باید بگم؟!

28 از خواب خسته نمیشی؟ چرا بشم. مگه من چند ساعت در روز می خوابم.

29 نظرت در مورده لیانا چیه؟در دوره خودش سنت شکنه و میتونست تو رنسانس وستروس جز زنای پیش رو باشه

30 کدوم نوع پایان و میپسندی؟(مثل کتاب(جین) فیلم(تالیسا))فیلم

31 تا حلا شده از استادات نمره بگیری؟نه همیشه خودم نمره گرفتم.

32 سخت ترین درسی که تا حالا داشتی؟الکترونیک دو

33 نظرت در مورد والدر فری چیه؟ نظرت رو به این سخن تیریون جلب می کنم: والدر فری یه پیرمرد کج خلقه که برای ناز کردن زن جوونش و فکر کردن به تمام تحقیرایی که شده، زندگی می کنه. من هیچ شکی ندارم که اون تخم جوجه کریه شو گذاشته ولی هرگز جرات همچین کاری رو بدون قول محافظت نداره.

34 ترس از ارتفاع داری؟خیر

35 خواب مورد علاقه؟ترجیح میدم خواب نبینم و تا صبح تخت بخوابم.

36 دوست داشتی هیچوقت خواب نمیدیدی؟آره جدا

37 سرما یا گرما؟گرما

38 موهات فره؟ نه اتفاقا لخته.

39 سوتی زیاد میدی؟نه

40 ارامش و تو چی میبینی؟دغدغه چیزی رو نداشتن.

موفق باشی

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به سر تالیسای عزیز.

اینم سوالات من با تاخیر.

(ممنون شکلات تلخ هم دوست دارم! :دی)

- به نظر خودت تابلوترین مشخصه ظاهریت چیه؟

- به نظر خودت تابلوترین مشخصه اخلاقیت چیه؟

- بزرگترین ترس زندگیت چیه؟

- از مرگ میترسی ؟ مرگ تو دید تو چه شکلیه؟ چجوریه؟

- وسیله ای یا شی ای بوده که همیشه با خودت به همراه داشته باشی؟ دلیلش؟

- چقدر طول میکشه تو یه جمعی صمیمی بشی؟ دیالوگ ها و لحن ـت هم همراه با این صمیمت تغییر میکنه؟ (بیشتر منظورم اینه چقدر طول میکشه خودت بشی یا شاید هم از خودت دور بشی)

- هیچوقت فکر کردی اگه تو یه خانواده جای زن و مرد تو زندگی خانوادگی عوض شه چی میشه؟ مثلا" یه زن بتونه درامد خوبی داشته باشه و بره سر کار و مرد به بقیه کارهای زندگی برسه. اگر یه زوج اینجوری ببینی چه حسی پیدا میکنی؟

- کل زندگیتو وقف رشته ی ورزشیت کردی و ی استعداد خارق العادم تو رشتت داری تموم زندگیتم رشته ی ورزشیته اگه نذارن ادامش بدی چه حالی بهت دس میده؟

- بیشتر آدم احساسی ای هستی یا منطقی؟!

- اولین چیزی که وقت خواب بهش فکر میکنی چیه؟

- وقتایی که خوابت نمیبره چیمار میکنی؟

- در ایران به جز شهر خودت دوست داری توی کدوم شهر زندگی کنی؟ خارج از ایران چه طور؟

- مهمترین داشته زندگیت چیه ؟ چه چیزایی رو ازت بگیرن بیش از همه چی ناراحتت میکنه؟ (اعضای خانواده رو نمیتونی بگی به جز اون!)

- تا حالا دلت خواسته جای کس دیگه ای باشی؟

- اگه مارتین بخواد فقط سه نفر رو زنده نگه داره کیو انتخاب میکنی؟

- اگه بخواد 3نفر از کسایی رو کشته زنده کنه چی؟ کیا رو انتخاب میکنی؟ (برای جلوگیری از گزینه تکراری، حق نداری راب رو انتخاب کنی! :دی)

- دوست داشتنی ترین, نفرت انگیز ترین, ترحم انگیز ترین , شجاعترین, با صداقت ترین و ضعیف ترین شخصیت دنیای نغمه؟ اگه ترین دیگه ای مورد نظرته خودت اضافه کن.

- بهترین سوالی که ازت پرسیده شده تا الان چی بوده؟

- دوست داشتی چه سوالی این جا ازت پرسیده بشه که نشده؟

- دوست داشتی چه سوالی این جا ازت پرسیده نشه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

:renly baratheonسلام به سر تالیسای عزیز.

سلام

اینم سوالات من با تاخیر.

(ممنون شکلات تلخ هم دوست دارم! :دی)

- به نظر خودت تابلوترین مشخصه ظاهریت چیه؟

لاغر بودنم.

- به نظر خودت تابلوترین مشخصه اخلاقیت چیه؟

نمیدونم. ولی تو برخورد اول مغرور به نظر میرسم. ولی اونجور که دوستام میگن اینطوری نیستم.

- بزرگترین ترس زندگیت چیه؟

اینکه ندونم چیکار میخوام کنم و دنبال چیم.

- از مرگ میترسی ؟ نه

مرگ تو دید تو چه شکلیه؟چجوریه؟

مثه خواب، من فکر میکنم اصلا ترسناک نیست و اگه اون طرف چیزی منتظرمون باشه، چیز بد و وحشتناکی نیست.

- وسیله ای یا شی ای بوده که همیشه با خودت به همراه داشته باشی؟ دلیلش؟

نه فقط وقتی بچه بودم خیلی خرسمو دوست داشتم، همه جا با خودم می بردمش.

- چقدر طول میکشه تو یه جمعی صمیمی بشی؟ دیالوگ ها و لحن ـت هم همراه با این صمیمت تغییر میکنه؟ (بیشتر منظورم اینه چقدر طول میکشه خودت بشی یا شاید هم از خودت دور بشی)

کاملا بستگی به آدمای دور و ور داره. اگه تو اون جمع تعداد آدمایی که از قبل میشناسم زیاد باشه خب سریع با اون غریبه هام صمیمی میشم. ولی اگه اینجور نباشه بستگی داره اون آدمایی که ت اون جمعن چطورین. از اینان که یکی دیگه رو هم تو جمعشون وارد میکنن و سریع مچ میشن یا اونایی که سختتر یه غریبه رو می پذیرن.

در کل بد نیست. به نسبت سریع صمیمی میشم ولی نه خیلی زیاد و خودمونی.

- هیچوقت فکر کردی اگه تو یه خانواده جای زن و مرد تو زندگی خانوادگی عوض شه چی میشه؟ مثلا" یه زن بتونه درامد خوبی داشته باشه و بره سر کار و مرد به بقیه کارهای زندگی برسه. اگر یه زوج اینجوری ببینی چه حسی پیدا میکنی؟

چه اشکالی داره. خب مردم عادت دارن همیشه یه چیزو ببینن وقتی یه چیز غیرمعمول میبینن شروع می کنن راجع بهش قضاوت کردن. خب زندگی اوناست. لابد این سبک زندگی رو برای خودشون بهتر دیدن.

حس خاص ندارم چون اساسا همیشه سعی می کنم راجع به دیگران قضاوت نکنم.

- کل زندگیتو وقف رشته ی ورزشیت کردی و ی استعداد خارق العادم تو رشتت داری تموم زندگیتم رشته ی ورزشیته اگه نذارن ادامش بدی چه حالی بهت دس میده؟

خب مسلما خیلی حالم بد میشه و تو اون لحظه حس میکنم زندگی دیگه برام معنایی نداره. بعد عصبانی میشم و میخوام تلافی کنم. واحتمالا بعدشم که نمیتونم، دچار افسردگی میشم.

- بیشتر آدم احساسی ای هستی یا منطقی؟!منطقی

- اولین چیزی که وقت خواب بهش فکر میکنی چیه؟چیزای مختلفین. ولی معمولا انقد خوابم میاد که وقتی سرمو میذارم رو بالش خوابم میبره

- وقتایی که خوابت نمیبره چیمار میکنی؟پا میشم یه جوری خودمو سرگرم میکنم تا خوابم بگیره. معمولا وبگردی میکنم.

- در ایران به جز شهر خودت دوست داری توی کدوم شهر زندگی کنی؟ تهران

خارج از ایران چه طور؟میامی، ریو

- مهمترین داشته زندگیت چیه؟ چه چیزایی رو ازت بگیرن بیش از همه چی ناراحتت میکنه؟ (اعضای خانواده رو نمیتونی بگی به جز اون!)

- تا حالا دلت خواسته جای کس دیگه ای باشی؟نه هیچوقت

- اگه مارتین بخواد فقط سه نفر رو زنده نگه داره کیو انتخاب میکنی؟آریا، جان، سانسا خیلی انتخابای کلیشه ای هستن ولی من میخوام اینا زنده بمونن

- اگه بخواد 3نفر از کسایی رو کشته زنده کنه چی؟ کیا رو انتخاب میکنی؟ (برای جلوگیری از گزینه تکراری، حق نداری راب رو انتخاب کنی! :دی)

ند،

ابرین مارتل و جان

- دوست داشتنی ترین, نفرت انگیز ترین, ترحم انگیز ترین , شجاعترین, با صداقت ترین و ضعیف ترین شخصیت دنیای نغمه؟ اگه ترین دیگه ای مورد نظرته خودت اضافه کن.

دوست داشتنی: آریا، منفورترین: تایوین، ترحم انگیز: تیان ،شجاع ترین: جان، صداق ترین: ند، ضعیفترین: سانسا (بخصوص اون اوایل)

- بهترین سوالی که ازت پرسیده شده تا الان چی بوده؟سوال نه نارملا و سری دوم سوالای آخر.

- دوست داشتی چه سوالی این جا ازت پرسیده بشه که نشده؟دیگه دوستان سوالی رو نپرسیده نذاشتن. تا بطن زندگی من رفتن.

- دوست داشتی چه سوالی این جا ازت پرسیده نشه؟!دوست نداشتم راجع به روابط خصوصیم سوالی پرسیده بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دورنی مرا پذیرا باشید شاهزاده عزیز. باشد که اقدام ما شبتان را آشفته سازد:دی

میخوام از زمان آشناییت با لیانا تا زمانی که فلز سخت رابرت بر بدنت میره تو 6 خط داستان بسرایی. با این تفاوت که خود واقعی ـت رو تو این داستان گویی که میکنی معرفی کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب متاسفانه این صندلی اجدادی چنان مشتاق سوزوندن منه که قبل این که اعلام آمادگی کنم شعله ور شده . ولی این مصافیه که من ازش شونه خالی نمیکنم . مورس مارتل ! بچرخ تا بچرخیم .

اینجانب ریگار تارگرین . ارباب زمزمه گران وستروس به محاکمه با آتش تن میدهم ....

........................................................................................................

و اما جواب سوال جناب مارتل :

میخوام از زمان آشناییت با لیانا تا زمانی که فلز سخت رابرت بر بدنت میره تو 6 خط داستان بسرایی. با این تفاوت که خود واقعیت رو تو این همین داستان گویی که میکنی معرفی کنی.

پسری بودم 22 ساله و سلاحم را در مکتب روانشناسی تیز کرده بودم. وقتی ملاقاتش میکردم لیانا دختر زیبایی بود، با موهایی خرمایی و غروری بی مرز ... وقتی در پایان جلسه امتحان نگاهم به نگاهش دوخته شد بی اختیار ( شاید بهتر باشه اسمش رو بذاریم تقدیر هرچند که به تقدیر اعتقادی نداشتم) جزوه های آبی رو بهش هدیه کردم ... در شبی از شب های سال آخر بود که رویایی دیدم تاریک،سرد و تلخ ! از نابودی و سوز سرما... وقتی از خواب پریدم احساس سرمای شدیدی میکردم هرچند همواره عاشق سرما بوده و هستم اما این سرما دردی عمیق به همراه داشت، نه زغال های نیم سوخته و نه حتی شعله های آتش گرمم نمیکرد ، از سرما می لرزیدم و در امتداد دیوار های سوخته هارن هال قدم میزدم که لیانا رو دیدم ... بدنش گرم بود و تب دار! اما می لرزید! اون هم رویایی دیده بود مثل من، هر دو در قلب هامون تعجیل رو احساس میکردیم...

...

وقتی ترکش میکردم چشم هاش پر اشک بود . اما غرورش بیش از اون بود که اجازه بده جاری بشن . هردومون باید به وظیفمون عمل می کردیم، هردومون نسبت به مملکتمون مسئول بودیم (هرچند من عاشقانه خانواده ام رو دوست داشتم، حتی پدر تلخم رو) . من برای تمام وستروس راهی شمال شدم و شعار های بسیاری سردادم ... اون به خاطر سرمایی که روزی از شمال رها می شد، حاضر شد که در جنوب بمونه ...

...

وقتی پتک زمان مهر و علاقه رو در سینه ام خرد کرد لبخند میزدم ...

وظیفه ای که دین و خانواده حکم کرده بود انجام شده بود ...

عشق مرده بود...

ویرایش : دوستان من سوال رو اول متوجه نشده بودم . اصلاح شد متن جوابم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود بر شاهزاده دلاور وستروس

1.نام

2.تحصیلات

3.تو چه شهری زندگی می کنی؟

4. بین شهر های ایران کدوم شهر رو برای زندگی کردن دوست داری؟

5. بین سفر به مناطق دست نخورده و طبیعی جهان و شهر های پیشرفته و زیبا کدوم رو انتخاب می کنی؟

6. به ادبیات علاقه داری؟ اگه جوابت بله ست چرا و به چه شاعری بیشتر علاقه داری؟

7. چی شد که به نغمه علاقه مند شدی؟

8. به نظرت سریال بازی تاج و تخت به خوبی داستانه؟

9. کدوم فصل سریال رو بیشتر دوست داری؟چرا؟

10. بین بازیگران سریال کدومشون بهتر نقشش رو بازی میکنه؟

11. بدترین اسپویلی که به پستت خورده چیه؟

12. کدوم یک از شخصیت های نغمه برات جذاب تره؟

13. چرا ریگار تارگرین؟

14. یک ویژگی خوب و یک ویژگی بد رابرت و ریگار رو بگو؟

15. به نظر خودت دلیل اینکه ریگار لیانا رو به برج شادی برد چیه؟

16. آیا رابرت براتیون رو جنگجوی بزرگی میدونی؟

17. نبرد بین ریگار و رابرت در ترایدنت رو در چهار خط با جزئیات کامل توصیف کن

18. اگه قرار باشه بین خاندان لنیستر و تارگرین یکی رو انتخاب کنی، کدوم رو انتخاب میکنی؟

19. به نظرت خونین ترین جنگی که تارگرین ها توش شرکت داشتن چیه؟

20. به نظرت غم انگیز ترین اتفاقی که تو نبرد پنج پادشاه اتفاق افتاد چی بوده؟

21. به نظرت شانس پیروزی دنریس چه قدره؟

22. به نظرت اگه ریگار با سرسی ازدواج می کرد ماجرای داستان به طور کلی تغییر نمی کرد؟

23. از روندی که داستان نغمه داره خوشت میاد؟

24. ترجیح می دادی کدوم شخصیت نغمه در طی جنگ پنج پادشاه زنده می موند؟

25. محبوب ترین pov در داستان نغمه از نظرت کیه؟

26. دوست داشتی کدوم شخصیت نغمه pov می شد؟ مثلا من دوست داشتم استنیس هم pov بشه اما فعلا که نشده

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام بر ارباب انتی اسپویل ریگار جان عزیز

اول : متولد چه ماهی هستی و از چه فصلی بیشتر لذت می بری

دوم : برند موبایل و لپ تاپت چیه

سوم : تا حالا خارج از کشور رفتی ، اگه رفتی کجا ، اگه نرفتی دوست داری کجا ها بری و دوست داری کجا زندگی کنی 

چهارم : شخصیت های محبوب و منفورت رو در داستان های هری پاتر ، ارباب حلقه ها و کلا تو بقیه ی رمان های فانتزی که خوندی بگو 

پنجم : نظرت رو در مورد ازدواج بگو ، دوست داری ازدواج کنی ، وقتی ازدواج کردی اسم بچه هات رو چی می ذاری دختر و پسر

ششم : چه زبان هایی رو بلدی و چه زبان هایی رو دوست داری یاد بگیری

هفتم : در چه برهه ای از تاریخ دوست داری زندگی کنی چه در ایران و چه در جاهای دیگه ی دنیا

هشتم : بهترین انیمیشن ، فیلم سینمایی و سریالی که دیدی هم خارجی و هم ایرانی 

نهم : بازیگر های محبوب و منفورت رو بگو هم خارجی و هم ایرانی

دهم : شخصیت های زیر رو از نظر زیبایی در سریال نغمه مرتب کن 

برین از تارث ، سانسا استارک ، لایسا ارین ، دنریس تارگرین ، مارجری تایرل ، کتلین استارک ، سرسی لنیستر ، اریا استارک ، یگریت ، یارا گریجوی ، اوشا ، تالیسا استارک ، رز ، ملیساندر ، میرسلا براتیون ، شیرین براتیون ، سلیس فلورنت ، میری ماز دور ، گیلی ، خدمت کار های دنریس که اسمشون رو یادم نیست

یازدهم : اگه من رو ببینی اولین چیزی که بهم می گی چیه به جز سلام و احوال پرسی

دوازدهم : چند تا دوست صمیمی داری ، اسمشون چیه

سیزدهم : نظرت در مورد عدد ۱۳ و این که کلا به اعداد اعتقاد داری 

چهادهم : از کدوم ویژگی خودت خوشت میاد و کدوم ویژگی خودت رو دوست نداری

پانزدهم : اگه بخوای حیوان نگه داری اون چیه

شانزدهم : روش های شکنجه ی مورد علاقه و همین طور اگه مجبور بشی کسی رو شکنجه کنی از چه روشی استفاده می کنی 

هفدهم : اهل بازی های کامپیوتری هستی ، اگه اره بهترین بازی که کردی چی بوده و سبک مورد علاقه ات چیه

هجدهم : بهترین و بدترین شعار خاندان های وستروس ، از کدوم خاندان واقعا خوشت میاد و از کدوم خاندان واقعا بدت میاد بدون طرفداری

نوزدهم : نظرت رو به طور کامل در مورد من بگو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پاسخ سوالات استاد آمون

درود بر شاهزاده دلاور وستروس

درود دوچندان به استاد خردمند وستروس

1.نام

علی

2.تحصیلات

لیسانس

3.تو چه شهری زندگی می کنی؟

شهر قدس . غرب تهران

4. بین شهر های ایران کدوم شهر رو برای زندگی کردن دوست داری؟

قطعا تهران نه . دوست دارم یه جای خلوت با هوای پاکتر و خنک تر باشم . فکر میکنم شهر های شمال غرب ایران برای این منظور خوب باشن . زنجان ، تبریز یا یکی از شهر های کوچیکتر این استان های این جهت جغرافیایی .

5. بین سفر به مناطق دست نخورده و طبیعی جهان و شهر های پیشرفته و زیبا کدوم رو انتخاب می کنی؟

انتخاب سختیه . اما فکر با دلی نامطمعن مناطق دست نخورده رو انتخاب میکنم .

6. به ادبیات علاقه داری؟ اگه جوابت بله ست چرا و به چه شاعری بیشتر علاقه داری؟

به ادبیات علاقه دارم اما علاقه ام بیشتر تو زمینه ادبیات داستانیه تا شعر . از شاعرهای قدیم حافظ رو خیلی دوست دارم ( تنها شاعریه که گه گاه لای کتابش رو باز میکنم :دی ) و از معاصر ها تا جایی که یادمه فروغ و اخوان شعر هایی دارن که خیلی روم تاثیر گذاشته .

7. چی شد که به نغمه علاقه مند شدی؟

خب ما از دلباختگان تالکین بودیم که زمزمه هایی شنیدیم مبنی بر این که کتابی اومده بس عظیم ! تنها رهاورد سه گانه ارباب حلقه ها و ... باورم نشد و پشت گوش انداختم. تا این که یکی از دوستام فصل اول سریال رو بهم داد . اونجا بود که شیفته داستان شدم . و بلافاصله کتاب اول رو خوندم و مجذوبش شدم .

8. به نظرت سریال بازی تاج و تخت به خوبی داستانه؟

انتخاب بینشون واقعا سخته . چون هم کتاب ها جز بهترین های عمرم بودن هم سریال بهترین سریالی بوده که به عمرم دیدم ( هرچند سریال زیاد نمیبینم ) . اما اگه مجبور به انتخاب بشم قطعا کتاب رو انتخاب میکنم . با وجود تمام زحمات و نبوغی که خرج سریال میشه، مرز های تخیل در به تصویر کشیدن کتاب بی انتهان !

9. کدوم فصل سریال رو بیشتر دوست داری؟چرا؟

اگه بخوام در مجموع و میانگین بگم، فصل اول رو . چون سراسر فراز و نشیب بود و دروازه ورود من به دنیا نغمه .

اما جدا از علاقه ام، انصافا کیفیت ساخت فصل سه خیلی بالاتر بود مخصوصا قسمت 9 این فصل که دیوانه وار بی نظیر بود .

10. بین بازیگران سریال کدومشون بهتر نقشش رو بازی میکنه؟

انتخاب من در وهله اول لنا هدی بازیگر نقش سرسی هستش . بعد اون ایفای نقش تیریون، کتلین، والدر فری، ادارد و جافری هم به نظرم خیلی خوبن.

11. بدترین اسپویلی که به پستت خورده چیه؟

اسپویل که خیلی نوش جان کردم اما بدترینش مرگ تایوین لنیستر بود که به خاطرش یه مدت حالم بد بود . بعد اون یه عکس از یه بانویی دیدم که برهنه و کچل در میان جمعیت زیادی حرکت میکرد،که میترسم سرسی باشه

12. کدوم یک از شخصیت های نغمه برات جذاب تره؟

قبل از مرگ رنلی، رنلی شخصیت مورد علاقه ام بود . اما در زمان حال سرسی . نه این که بخوام روش قمار کنم یا به نظرم بهترین باشه و ... نه ! شرارت، افسار گسیختگی و جبروتش رو به عنوان یه ملکه دوست دارم و ایناست که جذبم میکنه. احساس میکنم حسادتش به لیانا و نفرتش از رابرت رو میتونم از بین کلمات و حرکاتش احساس کنم .

13. چرا ریگار تارگرین؟

خب ریگار کسی بود که امتحانش رو به عنوان یه فرد محبوب و یه جنگجوی سلحشور پس داده بود . ظرافت و زیبایی رو به همراه قدرت و قلبی به دور از شرارت داشت ( تا جایی که میشناختمش و میشناسم ) . همچنین از اونجایی که از آینده کتاب خبر نداشتم نمیخواستم روی یه شخصیت زنده دست به قمار بزنم . مدتی نظرم روی رنلی بود اما اسم رنلی اون اوتوریته ای که میخواستم رو نداشت .

14. یک ویژگی خوب و یک ویژگی بد رابرت و ریگار رو بگو؟

رابرت : خوبیش این بود که از خون و گناه دشمنش میگذشت و بدیش این بود که از وستروس و زنش گذشت ! ( این گذشت دوم به معنای نادیده گرفتنه ) .

ریگار : شاهوار و وزین بود . بدیش این بود که آینده نگر نبود ( اینجوری که به نظر میرسه )

15. به نظر خودت دلیل اینکه ریگار لیانا رو به برج شادی برد چیه؟

فکر میکنم ریگار دلیلی جز هوس و لذت داشته . فکر میکنم ریگار تو یه پیشگویی یا شاید هم یه رویا یا هر چیز دیگه ای میفهمه که زندگی مردم وستروس به حرکت اون و لیانا بستگی داره . لیانا هم وقتی متوجه این موضوع میشه و اهمیتش رو درک میکنه از خودگذشتگی میکنه و به همراه ریگار میره

16. آیا رابرت براتیون رو جنگجوی بزرگی میدونی؟

قطعا ! رابرت تو زور بازو و از اون مهمتر اخلاق جوانمردی جنگ چیزی کم نداشت، کاری که با پرچم دارهای مخالفش کرد، بخشیدن جون باریستان و بالون گریجوی ! همه اینها نشون میده که هرچقدر در سیاست بی خرد بود در اخلاق میدان جنگ بی همتا بوده .

17. نبرد بین ریگار و رابرت در ترایدنت رو در چهار خط با جزئیات کامل توصیف کن

انصافا تو 4 خط چطوری چیزی از جزئیات میتونم بگم ؟! :دی

نبرد بین گدار بالا گرفته بود، صدای نعره مرد هایی که اعضای بدنشون رو از دست میدادن، با نیزه به سیخ کشیده میشدن و یا با شمشیر به دو نیم میشدن زمین و آسمان رو فرا گرفته بود، اما فریادی بالاتر از تمام این آشوب به گوش میرسید که با خشم و نفرت فریاد میزد : "ریگااااار" "ریگااااار " !! صدای رابرت برتیون بود که به پیش می تاخت و گرز خاردارش جمعیت رو چه از دوست و دشمن فراری میداد . اسبش پا به گدار گذاشت و جمعیت پا پس کشید... نبرد در اطرافش ادامه داشت اما دیواری از ترس سپاهیان درگیر رو از اطراف رابرت دو میکرد ، رابرت همچنان اسم ریگار رو فریاد میزد که سواری سراپا سیاه پوش پا به گدار گذاشت . هر دو بلافاصله به سوی هم تاختند و در اولین یورش گرز رابرت جمجمه اسب ریگار رو خرد کرد و اسب سوارش رو پرت کرد ... ریگار با تقلا داشت بلند میشد که رابرت بالای سرش رسید و پتکش رو بالا برد تا مغز ریگار رو متلاشی کنه ... ریگار که پشتش به رابرت بود سریع چرخید و زخم عمیقی به اسب و ران زره پوش رابرت زد ... اما نتونست خودش رو از زیر ضربه رابرت کنار بکشه و پتک به کتفش نشت و استخوان هاش رو خرد کرد . رابرت با وجود خون شدیدی که ازش جاری بود خودش رو به ریگار نیمه جان رسوند که روی زانوانش در آب های کفالود نشسته بود . رابرت پتک رو بالا برد و با نعره ای به سینه ریگار کوفت ...

18. اگه قرار باشه بین خاندان لنیستر و تارگرین یکی رو انتخاب کنی، کدوم رو انتخاب میکنی؟

در حال حاضر لنیستر ها رو . چون تمام اعضای این خانواده رو دوست دارم اما تارگرین ها فقط دنی براشون باقی مونده که خیلی باب میل من نیست. اما قبل قیام رابرت انتخابم حتما تارگرین هاست .

19. به نظرت خونین ترین جنگی که تارگرین ها توش شرکت داشتن چیه؟

فکر میکنم رقص اژدهایان .

20. به نظرت غم انگیز ترین اتفاقی که تو نبرد پنج پادشاه اتفاق افتاد چی بوده؟

سوال سختیه . اما کاری که تیان با مردم ادارد کرد خیلی تلخ بود . خیلی سخته ببینی کسی که در کنارت بزرگ شده بلای جونت بشه . به خاطر خیانت به راب نمیگم به خاطر تک تک کسایی میگم که عاقبت اعمال تیان باعث مرگشون شد . از اون دو تا بچه بگیر تا استاد لوین و ... مرگ سر رودریک واقعا حالم رو بد کرد . مزه خون رو تو اون لحظه میتونستم تو دهنم احساس کنم .

21. به نظرت شانس پیروزی دنریس چه قدره؟

حقیقتش به نظرم دنریس هنوز هدف واقعیش رو نمیشناسه . دنی قدرت میخواد و وستروس رو . آیا میدونه بعد کسبشون میخواد چیکارشون بکنه ؟! به نظرم دنی با وجود هوش و قدرتی که داره راه دشواری در پیش داره . دنی خیلی جوونه و برای این بازی ها خیلی خامه . دنی برای دشمن هایی که در کنارش هستن بر خلاف دشمنان مقابلش شانسی نداره .

22. به نظرت اگه ریگار با سرسی ازدواج می کرد ماجرای داستان به طور کلی تغییر نمی کرد؟

به نظرم تغییر میکرد . سرسی دختر ضعیفی نیست . میتونست هرچقدر که ریگار میخواست بهش بچه بده، اگه این ریگار رو از دزدین لیانا بازمیداشت همه چی به خوبی تموم میشد . اما اگه ریگار همچنان لینا را میدزدید ، سرسی خیلی زودتر از کاری که رابرت با ریگار کرد، پایتخت رو در اختیار میگرفت.

23. از روندی که داستان نغمه داره خوشت میاد؟

هرچند خیلی جاها زده شدم و کنار کشیدم . اما فکر میکنم اگه اینطور زننده و تلخ پیش نمیرفت ، علاقه من هم اینچنین پایدار نمیموند . راضیم .

24. ترجیح می دادی کدوم شخصیت نغمه در طی جنگ پنج پادشاه زنده می موند؟

قطعا رنلی .

25. محبوب ترین pov در داستان نغمه از نظرت کیه؟

کتلین . چون هم زاویه دید مهم و جذابی داشت هم شخصیتی بود که برخلاف سایر pov ها ازش بدم نمی اومد . البته تیریون رو هم میپسندم . اما اینجوری که بوش میاد اغلب افراد جان و دنریس رو بیش از بقیه دوست دارن

26. دوست داشتی کدوم شخصیت نغمه pov می شد؟ مثلا من دوست داشتم استنیس هم pov بشه اما فعلا که نشده

تایوین والا مقام

موفق باشی

سربلند باشی . ممنون به خاطر سوالات خوبت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام بر ارباب انتی اسپویل ریگار جان عزیز

سلام بر استنیس . جوان استوار وستروس

اول : متولد چه ماهی هستی و از چه فصلی بیشتر لذت می بری

متولد فروردینم . شیفته پاییز برگ ریز

دوم : برند موبایل و لپ تاپت چیه

موبایلم سونی اریکسون . لپ تاپم ایسوز

سوم : تا حالا خارج از کشور رفتی ، اگه رفتی کجا ، اگه نرفتی دوست داری کجا ها بری و دوست داری کجا زندگی کنی 

آره یه بار . عربستان

چهارم : شخصیت های محبوب و منفورت رو در داستان های هری پاتر ، ارباب حلقه ها و کلا تو بقیه ی رمان های فانتزی که خوندی بگو 

اگه اسم ها رو اشتباه نوشتم بذارید به حساب سالها فرسودگی ذهنم

محبوب در هری پاتر: بلاتریکس لسترنج ، دامبلدور ، تانکس / منفور در هری پاتر : خود هری پاتر، پروفسور مودی،جین ویزلی، نوچه های اون پسره مالفوی، نویل و خیلی های دیگه .

محبوب در ارباب حلقه ها: لیدی گالادریل، گیملی دورف، شاه تئودن / منفور در ارباب حلقه ها : گریمای مارزبان ( انتخاب خیلی سختی بود. شخصیت های ارباب حلقه ها حتی اورک هایی مثل گریشناخ رو هم دوست دارم من )

محبوب در سرزمین اشباه : پاریس اسکیل، ونچا مارچ و ایوانا/ منفور : هارکات مولدز(!)

محبوب در جستجوی دلتورا : اژدهای زمرد / منفور : لیف

پنجم : نظرت رو در مورد ازدواج بگو ، دوست داری ازدواج کنی ، وقتی ازدواج کردی اسم بچه هات رو چی می ذاری دختر و پسر

به نظرم دشوارترین انتخاب زندگیه و ترسناکترین انتخابی که یه انسان میتونه بکنه . اگه اشتباه کنی ممکنه زندگی خودت و مهمتر از اون زندگی یه انسان دیگه رو آسیب بزنی .خیلی ها این امتحان رو ساده میگیرن و خیلی راحت درش مردود میشن . وقتی کسی انتخاب میکنه که ازدواج کنه در نظر داشته باشه که باید به مرحله ای رسیده باشه که بتونه انتخابی انجام بده که تا آخر عمر اون انتخاب همچنان انتخاب اولش باقی بمونه. کلا جای صحبت در این زمینه خیلی گسترده است .

در حال حاضر علاقه ای به ازدواج ندارم چون بعید میدونم بتونم کسی رو برای مدت طولانی خوشحالتر و خوشبختر از زمانی که با من نبود نگه دارم .

در همین راستا فعلا علاقه ای به داشتن بچه هم ندارم. این یه مورد مسئولیتش چنان سنگینه که حتی فکرش هم لرزه به اندامم میندازه .

اما اگه یه روزی خلاف عقاید حال حاضرم ثابت بشه و صاحب فرزند بشم یا کسی رو به فرزند خوندگی قبول کنم . برای دختر اسم " نِنیا" انتخاب میکنم . به اسم پسر زیاد فکر نکردم اما سعی میکنم خیلی اسم شاخص و آشنایی نباشه .

ششم : چه زبان هایی رو بلدی و چه زبان هایی رو دوست داری یاد بگیری

ترکی رو تقریبا خوب میفهمم و با دشواری میتونم حرف بزنم. انگلیسیم هم شاید فقط کمی شنیداری خوب باشم .

هفتم : در چه برهه ای از تاریخ دوست داری زندگی کنی چه در ایران و چه در جاهای دیگه ی دنیا

با این که مطالعه تاریخ رو دوست دارم اما دوست ندارم تو زمان های گذشته باشم . ما(بشریت) خیلی از تاریکی ها و جنگ ها و نادانی ها رو پشت سر گذاشتیم . هرچند راه درازی هم روبه رومون درایم . اما اعتقاد دارم که رو به رشد و پیشرفتیم . اما اگه مجبور باشم انتخاب کنم در ایران دوره قبل اسلام رو انتخاب میکنم. در خارج از ایرن زیاد به عقب نمیرم . دوست دارم تو دوره ویکتوریایی زندگی کنم .

هشتم : بهترین انیمیشن ، فیلم سینمایی و سریالی که دیدی هم خارجی و هم ایرانی 

خب خیلی نامردیه فقط یکی بگم ، سه تا از بهترین هام رو میگم برای دو مورد اول:

بهترین انیمیشن : مدفن کرم های ابریشم / پونیو / پرسپولیس

بهترین فیلم : ارباب حلقه ها:یاران حلقه/ فهرست شیندلر / چنجلینگ

بهترین سریال خارجی : بازی تاج و تخت

بهترین سریال داخلی : مدار صفر درجه

سینمایی ایرانی : کنعان

نهم : بازیگر های محبوب و منفورت رو بگو هم خارجی و هم ایرانی

محبوب خارجی : جودی دنچ، کیت بلانشت، آنجلینا جولی ،جسیکا چاستین، کوین اسپیسی، هیلاری سوانک و ...

منفور خارجی : ساندرا بولاک، کریستین استورات، چانینگ تاتوم، آدام سندلر

محبوب داخلی : رویا تیموریان، صابر ابر

منفور داخلی : حامد بهداد، نیوشا ضیغمی، الناز شاکر دوست و .... خیلی زیادن .

دهم : شخصیت های زیر رو از نظر زیبایی در سریال نغمه مرتب کن 

برین از تارث ، سانسا استارک ، لایسا ارین ، دنریس تارگرین ، مارجری تایرل ، کتلین استارک ، سرسی لنیستر ، اریا استارک ، یگریت ، یارا گریجوی ، اوشا ، تالیسا استارک ، رز ، ملیساندر ، میرسلا براتیون ، شیرین براتیون ، سلیس فلورنت ، میری ماز دور ، گیلی ، خدمت کار های دنریس که اسمشون رو یادم نیست

به ترتیب : سرسی - مارجری - ملیساندر - رز- خدمت کارهای دنی (:دی ) - دنریس - سانسا - میرسلا - تالیسا - یارا -یگریت- کتلین- آریا - برین - گیلی- سلیس - لایسا- شیرین- میری ماز دور

یازدهم : اگه من رو ببینی اولین چیزی که بهم می گی چیه به جز سلام و احوال پرسی

حتما در مورد نغمه خواهد بود . و این که آیا واقعا شبیه استنیس هستی یا نه نظر خواهم داد

دوازدهم : چند تا دوست صمیمی داری ، اسمشون چیه

خب نشمردمشون، به تعبیری زیاد و به تعبیری خیلی کمن . اما اونایی که باهاشون راحتم و وقت میگذرونم : مرتضی، حمید، هدی ، مجتبی، نیلوفر، پورداد، مهرداد و ...

سیزدهم : نظرت در مورد عدد ۱۳ و این که کلا به اعداد اعتقاد داری 

نه اعتقادی به عدد شوم دارم نه اعتقادی به خرافات و ماوراالطبیعه ( البته ممکنه وجود داشته باشه اما چون شناختی نسبت بهش وجود نداره و نمیشه در غالب تجربی برسیش کرد، اعتقاد نداشتن بهش تا زمان بررسی علمی راه مناسبتریه ) .

چهادهم : از کدوم ویژگی خودت خوشت میاد و کدوم ویژگی خودت رو دوست نداری

ویژگی هایی که خوشم میاد : به وقتش خوب میخندم، خوب و راحت و سبک میخوابم ، راحت از کسی خوشم میاد، خانوادم برام مهمه، برای سلامتیم اهمیت قائلم، از زندگی لذت میبرم، سعی میکنم جز در فانتزی و شوخی شرور نباشم، خیلی خوب میتونم برای بچه ها و نوجون های نابالغ خاطر ساز باشم .

ویژگی هایی که بدم میاد : گاهی تکانه ای عمل میکنم . با این که خونه ام شیشه ای هستش خیلی سنگ اندازی میکنم ، راحت مضطرب میشم ، گاهی در حق دوستام خباثت به خرج میدم ، در انجام برنامه ریزیهام خیلی سستم ، احساس میکنم خسیسم، مقداری هم لجوج و یک دنده هم هستم و ...

پانزدهم : اگه بخوای حیوان نگه داری اون چیه

مرغ،جوجه و پرنده های کوچیک در اولویته . هرگز نمیخوام ماهی نگه دارم .

شانزدهم : روش های شکنجه ی مورد علاقه و همین طور اگه مجبور بشی کسی رو شکنجه کنی از چه روشی استفاده می کنی 

عجب سوال بجایی ! :دی

خب مطمعن هستم اجازه نمیدم قربانی به راحتی بمیره . در صورتی که شکنجه گر من باشم درد مزمن ، طولانی و توان فرسا خواهد بود . از هیچ امکانات روحی و فیزیکی کم نمیذارم . در سرما و تاریکی برای مدت طولانی نگه میدارمش . با جریان برق هرچند وقت یک بار غافلگیرش میکنم و ... در آخر با سوزن های سرخ شده در آتش ذره ذره میپذمش و در نهایت مثل بولتون ها پوستش رو میکنم .

هفدهم : اهل بازی های کامپیوتری هستی ، اگه اره بهترین بازی که کردی چی بوده و سبک مورد علاقه ات چیه

نه خیلی اما خب بیش از همه استراتژیک دوست دارم و جنگ های صلیبی بازی استراتژی مورد علاقه دوره نوجوانیم بود .گیم نت میرفتم اون دوران و یلی بودم تو این بازی واسه خودم! اما تو سبک های ایفایی که تو نزدیکی بازی کردم dishonored و call of duty modern warfare 3 به نظرم خیلی خوب اومدن و ازشون لذت بردم.

هجدهم : بهترین و بدترین شعار خاندان های وستروس ، از کدوم خاندان واقعا خوشت میاد و از کدوم خاندان واقعا بدت میاد بدون طرفداری .

خب امیدوارم منظورت از خاندان های مطرح باشه چون بیشترشون رو در خاطر ندارم .

بهترین شعار خاندان : شعار خاندان گریجوی . احساس غارتگری و خشونت توش موج میزنه .

بدترین شعار خاندان : براتیون . این شعار فقط مناسب رابرت مرحوم بود . شعار لنیستر ها هم خیلی جالب نیست به نظرم .

و اما در خود خاندان ها : لنیستر ، های تاور و مارتل رو دوست دارم و احساس خوبی به ارن ها ندارم در حال حاضر.

نوزدهم : نظرت رو به طور کامل در مورد من بگو

خیلی سخته بخوام نظرم رو به همین راحتی در موردت بگم . این نظر یقینا ناقصه .

تا جایی که من احساس میکنم فرد محکم و با تعصبی هستی . انگیزه و اشتیاق زیادی داری و اغلب اوقات آماده ای تا خشمگین بشی که البته میتونه ساختگی و مناسب فضای مجازی باشه

ممنون به خاطر سوالاتت . حسابی پیرم رو دراورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام و درود خدمت شاهزاده نقره ای، پرنس دراگون استون، فاتح تورنومنت ها و قلب های دوشیزگان، ارباب زمزمه گرها و ناجی عدالت، ریگار تارگرین عزیز

1. اول از همه حالت چطوره!؟

2.اهل هرگونه دخانیات هستی!؟ نام ببر!

3.آدم مدرنی هستی یا سنتی!؟چرا!؟

4.علم بهتر است یا ثروت!؟چرا!؟

5.از بچه های فروم کسی رو توی دنیای حقیقی هم میشناسی!؟

6.چندتا از بچه های فروم رو از فروم های دیگه میشناسی!؟

7.حالا ده تا از بچه های فروم رو به انتخاب خودت توی یک سطر توصیف کن!

8.به ده تا از دوستان فروم صفت طنز بده اولم با کینگ رابرت شروع کن کسی ناراحت نشه، اصلا به کینگ رابرت دوتا صفت طنز بده !

9.ظرت راجع به حجاب!؟

10.توی سایت های اجتماعی فعالی چه سایتی!؟

11.شعار رسمی لنیستر ها(غرش منو بشنو!) رو بیشتر میپسندی یا شعار غیر رسمی(یک لنیستر همیشه دینش رو ادا میکنه)!؟چرا!؟

12.به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داری!؟ دلایلت رو بگو!

13.نظرت رو کاملا راجع به جمله ی «هدف وسیله رو توجیح میکنه» بگو!

14.به نظرت برای برقراری عدالت یه قانون نوشته شده توسط یه عده حقوق دان بیشتر جواب میده(مثل چیزی که توی خیلی از کشور ها من جمله ایران وجود داره) یا تنظیم یک سری قواعد براساس عرف و ظرفیت های جامعه(مثل چیزی که توی آمریکا و انگلیس وجود داره)!؟؟ چرا!؟

15.به نظرت واقعاً ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو میزنیم!؟

16.توی موقعیتی قرار میگیری که یا باید کینگ رابرت رو شکنجه کنی یا خودت شکنجه بشی، چه شکنجه ای برای کینگ رابرت در نظر میگیری!؟

پیشاپیش خسته نباشید عرض میکنم خدمت شاهزاده نقره ای، پرنس دراگون استون، فاتح تورنومنت ها و قلب های دوشیزگان، ارباب زمزمه گرها و ناجی عدالت، ریگار تارگرین عزیز بابت پاسخ های زیبایی که به سوالات میخواهی بدهی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

beware Rhaegar, The hammer is comming

خب خب

1- خودت رو کاملتر معرفی کن. (نام، نام خانوادگی، شهر، تحصیلات و رشته ی تحصیلی، کار و هر توضیح دیگه ای به نظرت لازمه.)

2- علایق و سلایق خودت رو هم بیان کن. (از چه چیزهایی خوشت می آد و از چیا بدت می آد.)

3- توی لیست زیر از کدوم ها خوشت می آد و از کدوم ها بدت می آد؟ موارد مورد علاقه و نفرتت رو تو دو لیست جداگانه و به ترتیب مرتب کن. مختاری دلیلت رو هم برای جایگاه هر کدوم توضیح بدی.

تاریخ معاصر-شرق آسیا-اسکی-شیپور جورامون-نقاشی-موسیقی کلاسیک-سینمای وسترن-چارلز دیکنز- ماشین GMC -عالم فانتزی- روان شناسی- تئاتر- جودو-رپ- کمونیسم

4- دیدگاهت رو در مورد هر کدوم از نفرات زیر بنویس. حداقل سه خط برای هر کدوم. در آخر هم نفر مورد علاقه ات رو انتخاب کن.

فیانور- هورین- تورین تورامبار- ایریندیل- سائورون- ایزیلدرو- تورین اوکن شیلد- سارومان- آراگورن

5- یک انتخاب غلط بدتره یا پافشاری روی اون انتخاب. برای مثال به عنوان کسی که تجربه اش رو داشتی انتخاب یک نام کاربری اشتباه بدتره یا تعصب و پافشاری رو اون انتخاب غلط؟

6- فکر کن موسس یک خاندان توی وستروس هستی، به پرسش های زیر جواب بده.

الف- برای خاندانت یک منطقه برای ساخت انتخاب کن.

ب- برای خاندنت نام انتخاب کن.

ج- نام قلعه ات رو ذکر کن.

د- با ذکر جزئیات برای خاندانت یک نشان طراحی کن.

ه- یک شعار نبز برای خاندانت بساز.

و- خدای مورد پرستشت رو هم انتخاب کن.

7- بدترین قانون شکنی که کردی چی بوده؟

8- خواب مردن هم می بینی؟ معمولا تو چنین خواب هایی چطور می میری؟ کدوم از همه بدتر بوده؟

9- چهره ی خودت رو وصف کن.

10- توی کل تاریخ دوست داری جای کدوم شخصیت تاریخی باشی؟ چرا؟

11- اگه جای فاوست بودی در ازای چه چیزی یا چیزهایی روحت رو به مفیساتوفلس (شیطان) می فروختی؟

12- وستروس رو مطابق میل خودت بین شاهان و ملکه های فعلی و مدعیان آینده تقسیم کن. حق نداری کل وستروس رو به یک نفر بدی و بیشتر از 5 قسمت هم نمی تونی کنی.

13- به نظرت جالب ترین جنگ های تاریخ کدوم بوده؟ سه مورد ذکر کن و دلیلش رو هم شرح بده.

14- سه تا آرزویی که دوست داری؟ برای هرگونه خیال پردازی در جواب دادن این سوال آزادی.

15- فکر کن قراره اعدام بشی، وعده ی غذایی قبل مرگت رو انتخاب کن.

16- از هر منطقه ی وستروس به انتخاب خودت یک خاندان رو حذف کن. بر خلاف سر تالیسا شما توی انتخاباتون آزادین. بعد بگین ما براتیون ها ظالمیم.

17- کدوم یک از این دو مورد بدتره؛ پی ببری که یک نفر بهت دروغ گفته، یا دروغی که به کسی گفتی لو بره؟ چرا؟

18- توی داستان تروی، کدوم شخصیت روبیشتر دوست داشتی و از کدوم بیشتر بدت می آد؟

19- سه تا ماشینی که بیشتر دوست داری رو نام ببر.

20- این سوال من رو سر ایمپ پرسیده بود.

21- سرنوشت استارک های باقیمانده رو پیشبینی کن. بنجن-سانسا- برن- آریا-ریکان و جان اسنو.

22- سه تا از رمان های غیر فانتزی مورد علاقه ات رو نام ببر.

23- یک از بدترین ضد حال هایی که خوردی رو ذکر کن.

24- سه تا از اتفاقات تاثیرگذاری رو که دیدی، خبرش رو شنیدی یا جایی در موردش خوندی و ذکر کن. موضوعش در مورد انسان باشه.

25- اگه یه کتاب فانتزی می نوشتی اسن شخصیت اصلی و شخصیت منفی اصلی کتاب رو چی می ذاشتی؟ تا حالا در موردش فکر کردی؟

26- به شانس اعتقاد داری؟ توضیح بده.

27- اگه جای رابرت پادشاه وستروس بودی، چه کسانی رو از این دوره برای شورای کوچیکت انتخاب می کردی؟ چرا؟

خب فعلا همین قدر کافیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

How is it going ریگار جان ؟

قبل از شروع سوال ها بگم که، هر سوالی رو می بینی وقت گیره، حوصله می خواد یا ... می تونی جواب ندی.

1. سِن ؟

2. از خوب به بد مرتب کن :

_ راک، پاپ، سنتی، سیمفونیک متال، کلاسیک، Jazz ، Trance

_ قاره ها

_ بالی، جزایر قناری، هاوایی، ایبیزا، موناکو

_ آرانوفسکی، نولان، دیوید فینچر، تارنتینو، اسپیلبرگ

3. اون شرور بودن مختص فضای مجازیت رو بذار کنار، بهت بگن یا باید یکی که میشناسی رو بکشی یا کشته می شی چه می کنی؟ (خیلی نزدیک نیست بهت فقط می شناسیش، عواقبی مثل زندان و ... هم بعدش نداری)

4. اعتقاد، فلسفه، قانون یا ... ای که رفتار ها و زندگیت بیشتر بر اساس اون هستن ؟

5. فرض کن الان 60 سال عمر کردی حالا می تونی دوباره متولد شی:

جنسیتت رو عوض می کردی ؟ (چرا)(محدودیت های ایران رو در نظر نگیر)

کشور تولدت رو ؟

6. بزرگترین حسرت و پشیمونی زندگیت. اگه شخصی می شه برو سراغ دومی. اصلاً می تونی خودت کتگورایز کنی و جواب بدی.

7. نظرت راجع به خیانت های سرسی و وفاداری جیمی چیه ؟

8. نظرت راجع به توانایی های تربیت فرزند تایوون؟ بزرگترین ضعف لنیستر ها چیه؟

9. خبیثانه ترین عمل کل تاریخ وستروس به نظرت چی بوده ؟

10. اگه می تونستی صاحب هر کمپانی ای که دلت می خواد بشی کدوم رو انتخاب می کردی؟

11. 9 تا خواننده/گروه مورد علاقه ، 9 تا آهنگ مورد علاقه ، 9 تا آلبوم مورد علاقه (این می تونه کمتر شه تعدادش) می تونی ایرانی خارجی رو تفکیک کنی اگه زیاد می شن.

12. چه کشوری رو برای مهاجرت انتخاب می کنی؟ چه زبانی به نظرت خوش آوا ترینه؟ بدترین چی؟

13. فرض کن رنلی نمی مرد، تایوون هم بر اثر بیماری مرده.

سه تا لشکر داریم الان: لنیستر ها (سرسی در راسشون) رنلی و دنریس.

اگه رنلی سرسی رو شکست بده به فجیع ترین شکل ممکن خودش و بچه هاش رو می کشه.

کدومشون رو انتخاب می کنی ؟

اگه بتونی دوتاشون رو بر علیه اون یکی متحد کنی انتخابت چیه ؟

14. بدترین شکلی که نغمه برای علی به پایان می رسه چیه ؟

15. کدوم یکی از اتفاقات نغمه بیشتر از همه برات لذت بخش بوده تا حالا ؟

16. یک روز پرفکت رو برنامه ریزی کن. (هر کشوری بخوای می تونی بری، هر کاری ممکنه برات، هر چیزی می تونی بخری و استفاده کنی و ... )

17. شغل رویاییت با توجه به توانایی ها و تحصیلاتت.

حالا بدون هیچ محدودیتی.

18. اگه 5 سال زندگی بخواد هی برات تکرار شه از چه سنی تا چه سنی رو انتخاب می کنی؟ (توضیح)

19. عطر مورد علاقه (فقط برند نه، اسم یک عطر خاص رو هم ذکر کن مثلاً CK, Euphoria )

20. 5 تا از بهترین موسیقی های متن فیلم ها. (می تونه کمتر هم بشه اگه 5 تا سخته)

پیشاپیش خسته نباشی و بابت وقتت ممنون.

اینام سوال های بالقوه اند: Silver Linings Playbook و Amelie رو دیدی ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پاسخ سوالت سر سامیانو

سلام و درود خدمت شاهزاده نقره ای، پرنس دراگون استون، فاتح تورنومنت ها و قلب های دوشیزگان، ارباب زمزمه گرها و ناجی عدالت، ریگار تارگرین عزیز

من هم سلام میکنم به شیر کوچک لنیستر که قلبی بزرگ داره، پادشاه شراب و لذایذ شیرین دنیوی .

1. اول از همه حالت چطوره!؟

الان خوبم . باید آماده بشم برم جشن تولد . کمی هیجان زده ام از این رو .

2.اهل هرگونه دخانیات هستی!؟ نام ببر!

نه، یکی دوبار قلیون و سیگار رو امتحان کردم . اما هیچ کدوم حال خوشی که انتظار داشتم رو فراهم نکرد، به خاطر همین دیگه جذبشون نشدم .

3.آدم مدرنی هستی یا سنتی!؟چرا!؟

به نظرم سوال خیلی کلی هستش . میتونه خیلی از زمینه ها رو دربر داشته باشه . اما جواب اولین چیزی که با دیدن سوال به ذهنم اومد رو میدم . فرض میکنیم منظور طرز فکر بود. خب مطمعنا سنتی نمیدونم خودم رو هرچند به نظرم تاثیر سنت روی باورها و رفتارهای من و سایر افراد خواه نا خواه تاثیر خودش رو میذاره . از طرفی چون تعریف دقیقی از مدرن بودن ندارم نمیدونم هستم یا نه . اما اگه نسل قبل از خودم رو (مثلا پدر و مادرم رو ) نماد و نمونه تفکر سنتی درنظر بگیرم خودم رو بیشتر مدرن میپندارم تا سنتی .

4.علم بهتر است یا ثروت!؟چرا!؟

اگه قبل دهه 50 میلادی بودیم ثروت رو انتخاب میکردم، چون زندگی راحت رو مثل همه انسان ها دوست دارم . اما بعد این دهه علم رو بیشتر میپسندم چون با تخصصی شدن بیشتر علوم، پیشرفت زمینه های مختلف اجتماعی و فراهم شدن امکان رشد طبقاتی با علم میشه به نسبت ثروت رو هم کسب کرد .

5.از بچه های فروم کسی رو توی دنیای حقیقی هم میشناسی!؟

بله . با همه بچه های اعضای شورای پادشاهی به نسبت دوستم و فیزیکی هم همدیگه رو ملاقات میکنیم . افتخار زیارت حضوری رنلی براتیون رو هم یکبار داشتم .

6.چندتا از بچه های فروم رو از فروم های دیگه میشناسی!؟

شاه استنیس، رنلی براتیون، دیمون بلک فایر، وینترفل و یه چنتا دیگه از بچه ها .

7.حالا ده تا از بچه های فروم رو به انتخاب خودت توی یک سطر توصیف کن!

خودت : یار و یاور قدیمی، قبل از هرچیز یه لنیستر واقعی ! بی توجه به حرف مردم و نیش و کنایه های دشمن .

سر رابرت : استوار، دقیق و موشکاف .

سر تالیسا : یه عروس وفادار به استارک ها، در این زمینه بی انعطاف و در برابر ما بیرحم ! :دی

سر آمون : یه فامیل نازنین . با پست هایی دقیق و بی شیله پیلیه . به دور از تعصب و کژروی .

مورس مارتل: تنها کسی که نمیشه بهش اطمینان داشت که به کدوم جهته . یه آن از پشت خنجر میزنه ، یه آن به صورت حریف ضربه میکوبه .

برندون: لرد گم شده ای که انشالله به عاقبت بنجن دچار شده باشه :دی پرانرژی اما مثل ابر بهار، گذرا !

سر رنلی: موجودی گوشه گیر که گاهی جمالمون به پست های خوبش روشن میشه .

لیانا: گلی بود که در بهار وستروس به زیبایی خودنمایی میکرد، اما به خزان که رسیدیم ترکمون کرد .

مانوئل: کسی که مدام روی لبه تیغ قدم میزنه . مثل بادی سرکش و بلند پرواز میمونه .

S.i.S : سنجیده سخن میگه و نکته دانه .

8.به ده تا از دوستان فروم صفت طنز بده اولم با کینگ رابرت شروع کن کسی ناراحت نشه، اصلا به کینگ رابرت دوتا صفت طنز بده !

رابرت قلمبه !

تیریون گارگویل !

تالیسای مارمولک!

ریگار آنتن !

مانوئل طلب کار!

جورامون عصا قورت داده!

برندون بَنا !

آمون فرتوت!

وینترفل بیجان!

شاه استنیس غایب:D

مورس مارتل حزب باد ! :

9.ظرت راجع به حجاب!؟

یه مسئله شخصیه و در بدترین حالت مربوط به خانواده و فرهنگ میشه . کنترل و نظارتش باید برعهده هنجار یه جامعه باشه و افکار عمومی و ارزش ها باید بهش جهت بده نه قانون و باتوم .

10.توی سایت های اجتماعی فعالی چه سایتی!؟

تو گوگل پلاس عضوم اما هیچ وقت ازش استفاده نمیکنم . حتی رمزم رو فراموش کردم . اما تو ف.ی.س. ب.و.ک عضو و فعالم.

11.شعار رسمی لنیستر ها(غرش منو بشنو!) رو بیشتر میپسندی یا شعار غیر رسمی(یک لنیستر همیشه دینش رو ادا میکنه)!؟چرا!؟

قطعا گزینه دوم . این یه شعار بینظیره ! هم به وقتش میتونه دوستان و متحدینت رو دلگرم کنه هم به وقتش رعشه به تن دشمنات بندازه . میتونه به عنوان یه تهدید به کار بیاد و یا یه پیشنهاد جذاب ! و هیچ جمله ای مثل این در زمان انتقام نمیتونه دشمن رو زجر بده و حال گوینده رو جا بیاره .

12.به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داری!؟ دلایلت رو بگو!

به هیچ چیزی با قطعیت اعتقاد ندارم . همه چی در باور من نسبیه . اما بیشترین احتمالی که در نظر دارم تاریکی و خاموشی بعد مرگه. مثل ماشینی که از کار می افته مثل زمانی که بیهوش میشیم ، به نظرم مرگ مساوی عدم هشیاری مطلق هستش. زمینه هایی مثل فیزیلوژی اعصاب، نوروسایکولوژی و ... علت اصلی قوت این عقیده در من شد . وقتی درک کردم که تک تک کارکرد های روانی و ابعاد شخصیتی به رابطه میان نورون ها و سیناپس ها و مناطق مغزی وابسطه است و اینچنین درگیر ماده هستیم، اعتقادم رو به چیزی مثل روح از دست دادم . اما بازم میگم اگه روزی خلاف عقیده حال حاضرم برام روشن بشه متعجب نمیشم . ما در دنیایی زندگی میکنیم که هیچ وقت هیچ چیزش به کمال شناخته نشده .

13.نظرت رو کاملا راجع به جمله ی «هدف وسیله رو توجیح میکنه» بگو!

به نظرم این جمله ساخته شده تا فضای لازم برای شکستن اخلاقیات رو آماده کنه، نمیتونم بگم صد در صد باهاش مخالفم چون گاهی اهدافی ممکنه وجود داشته باشه که ارزش خرج هزینه رو حقیقتا داره . اگه گرفتن جون یک انسان به زنده موندن عده بیشتری بی انجامه من میپذیرمش . اما به نظرم این شرایط خیلی کم پیش میاد و اغلب اوقات وسیله تبدیل میشه به یک قربانی تا زیاده خواهی فرد یا گروهی رو که هدفی جز به سود خودشون ندارن رو ارضاء کنه . اگه بخوام خلاصه بگم من با این جمله به صورت عام مخالف و به صورت خاص موافقم ( به شرطی که هدف، شخصی یا فقط به سود شخص یا اشخاص عمل کننده نباشه).

14.به نظرت برای برقراری عدالت یه قانون نوشته شده توسط یه عده حقوق دان بیشتر جواب میده(مثل چیزی که توی خیلی از کشور ها من جمله ایران وجود داره) یا تنظیم یک سری قواعد براساس عرف و ظرفیت های جامعه(مثل چیزی که توی آمریکا و انگلیس وجود داره)!؟؟ چرا!؟

این سوال ها جیگر من رو خون میکنه ! جواب دادن به این سوال خیلی سخته و زمان و بحث زیادی رو میطلبه . اما اگه بخوام جان عقیده ام رو بگم اینطوریه که به نظرم باید یه قوانین کلی و جامع در رابطه با حقوق پایه انسان ها وجود داشته باشه(شامل مسائل مهمی چون آموزش، آزادی بیان و ...) و یه قدرت مشترک و عظیم بر اجرای دقیق اون نظارت کنه و با هر کژروی دولت های منطقه ای از اون به شدت برخورد کنه . یعنی قبل از هرچیز یه قدرت بزرگ که نیروش رو از مجموع دولت ها میگیره بر اجرای قوانین پایه نظارت کنه . در راستای همین قوانین پایه، هر منطقه میتونه قوانینی متناسب با فرهنگ خودش داشته باشه اما شرط اولیه اش اینه که از قوانین اولیه و اساسی انسانی که مربوط به تمام انسان هاست تخطی نکنه .

15.به نظرت واقعاً ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو میزنیم!؟

داشتنش که در حقیقت یه تاریخ چند هزار ساله داریم و یه فرهنگی به همین قدمت اما باید دید در حال حاضر این فرهنگی که به دستمون رسیده و بر جمع ما حاکمه چقدر ازشمنده. چقدر مایه افتخاره و چقدر کمک کنندس ؟! یه قلوه سنگ هم میتونه میلیون ها سال عمر کنه اما این دلیل نمیشه که ارزشش بیش از یه عتیقه چند هزار ساله باشه .

16.توی موقعیتی قرار میگیری که یا باید کینگ رابرت رو شکنجه کنی یا خودت شکنجه بشی، چه شکنجه ای برای کینگ رابرت در نظر میگیری!؟

خب قطعا رابرت رو شکنجه میکنم :دی اگه مجبور بشم یعنی علاقه ای به این کار ندارم . بنابراین سعی میکنم خیلی سریع تمومش کنم که خیلی زجر نکشه . شاید روی ذغال سوزان بخوابونمش ( اما در صورت امکان قبلش با کوبیدن شیئی تیز نخاع گردنیش رو قطع میکنم تا زیاد چیزی احساس نکنه ) .

پیشاپیش خسته نباشید عرض میکنم خدمت شاهزاده نقره ای، پرنس دراگون استون، فاتح تورنومنت ها و قلب های دوشیزگان، ارباب زمزمه گرها و ناجی عدالت، ریگار تارگرین عزیز بابت پاسخ های زیبایی که به سوالات میخواهی بدهی

ممنون ای شیر غران لنیستر . باشد که دستانت پر از طلا و دلت مالامال از عشق باشد و لذت ! سوالات چالشی خیلی خوبی بود . ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پاسخ سوالات سر رابرت

1- خودت رو کاملتر معرفی کن. (نام، نام خانوادگی، شهر، تحصیلات و رشته ی تحصیلی، کار و هر توضیح دیگه ای به نظرت لازمه.)

بالا که معرفی کردم خودم، شهر و تحصیلاتم رو ! معلومه دقیق نمیخونی ها دشمن قدیمی :دی . رشته ام روانشناسی بود و الان دارم خودم رو برای کنکور ارشد آماده میکنم.

2- علایق و سلایق خودت رو هم بیان کن. (از چه چیزهایی خوشت می آد و از چیا بدت می آد.)

چیزهایی که دوست دارم : سرما، پاییز، اوایل بهار، شب های طولانی، شکلات داغ، دوی صبحگاهی، سینما، تئاتر(نه به عنوان مخاطب)، روابط صمیمی، خانواده، پاستیل خرسی، جوهر لیمو، تالکین، فیلم های دارم، سکوت، تاریکی، گفتگوی دوستانه، ماکارانی، چیزبرگر، تخیل، رنگ بنفش،شکلات گلاسه،ماه کامل، خانم های مسن یا میانسال، بوی کتاب نو، نوشیدنی سرد تو حمام داغ،کلینت ایستوود،موی روشن و ...

چیزهایی که بدم میاد: تابستان، پیاز، استفنی میر، ده نمکی، فیلم های کمدی رمنس،حبه قند های بزرگ، چایی جوشیده، کله پاچه، تعصب، کاپوچینو، حرف های خاله زنکی، غیبت، بد دهنی،تیغ کند و فیک، صدای زنگ در و تلفن خونمون و ...

3- توی لیست زیر از کدوم ها خوشت می آد و از کدوم ها بدت می آد؟ موارد مورد علاقه و نفرتت رو تو دو لیست جداگانه و به ترتیب مرتب کن. مختاری دلیلت رو هم برای جایگاه هر کدوم توضیح بدی.

تاریخ معاصر-شرق آسیا-اسکی-شیپور جورامون-نقاشی-موسیقی کلاسیک-سینمای وسترن-چارلز دیکنز- ماشین GMC -عالم فانتزی- روان شناسی- تئاتر- جودو-رپ- کمونیسم

دوستشون دارم :

روانشناسی: جدا از اینکه تخصصمه، زندگی و دیدگاهم رو به زندگی عوض کرد و تمام کیفیت زندگیم رو تحت شعاع خودش قرار داد .

تاریخ معاصر : برام جذابه و به شدت برام سرگرم کنندس .

شرق آسیا: فرهنگ غنی و سرشار از رنگ و احساسشون رو بعلاوه جامعه جمع گراشون سخت میپسندم.

عالم فانتزی

اسکی: البته امتحان نکردم . اما احساس میکنم حس خوب و رهایی رو ایجاد میکنه .

نقاشی: هنر بینظیریه . از دیدن اثار بزرگ این هنر واقع لذت میبرم . مخصوصا سبک های رئال .

موسیقی کلاسیک: آرامش بخش و اغلب باشکوهه .

تئاتر

ماشین GMC

سینمای وسترن

چارلز دیکنز

شیپور جورامون

ازشون بدم میاد :

کومونیسم

جودو

رپ

4- دیدگاهت رو در مورد هر کدوم از نفرات زیر بنویس. حداقل سه خط برای هر کدوم. در آخر هم نفر مورد علاقه ات رو انتخاب کن.

فیانور- هورین- تورین تورامبار- ایریندیل- سائورون- ایزیلدرو- تورین اوکن شیلد- سارومان- آراگورن

فئانور: مغرور بود و گستاخ ! شاید به خاطر شعله قدرتمندی بود که درونش میسوخت . به نظرم به حق قیام کرد اما خردمندانه عمل نکرد . نباید انقدر سریع خودش رو به کشتن میداد . رها کردن خیل فینگولفین رو هرگز درک نکردم و هرگز به خاطر کشتار تلری نمیبخشمش .

هورین: فردی وفادار، شکسته و فسرده ... مرد بزرگی بود . علاقه اش به فین گون و نجات تورگون رو تحسین میکنم . خطای آخر عمرش رو هم میذارم به حساب دردی که کشیده بود .

تورین تورامبار: سرکشی ملعون که فقط زور بازو داشت و تهی از خرد بود . قلبش پاک بود اما پاکت تر از قلبش مغرش بود که تهی بود از دانش و عقلانیت . به خاطر نارگوتروند هرگز بخشیده نمیشه و به خاطر کشتن اون فرد علیل که الان اسمش یادم نیست .

سائورون:تو دوران اول اصلا جذاب نیست اما تو دوران سوم جذبه عظیمی داره .عملکردش رو نمیپسندم . خیلی راحت گاردش رو باز گذاشته بود ( کوه هلاکت) تا ضربه بخوره .

ایزیلدور : یه فانی تشنه قدرت که با نابود نکردن حلقه به خون تمام کشته های نبرد اخرین اتحاد خیانت کرد . لعنت بهش .

تورین اوکنشیلد: دوستش دارم و براش ناراحتم . مغرور بود اما غرورش زیبا بود . خودش و خاندانش جز معدود خاندانهایی بودن که حتی تو دوران سوم هم سرنوشت تلخی داشتن.

سارومان : ایستاری باشکوهی که به تاریکی فرو رفت . اشتباه کرد که فنگورن رو نادیده گرفت و نباید انقدر سریع تمام توانش رو صرف روهان میکرد .

آراگورن : آراگورن فیلم رو بیش از آراگورن کتاب میپسندم . باشکوه و دلسوز ، جسور و شجاع !

بین گزینه ها هورین رو بیش از بقیه دوست دارم . هورین زندگیش یه تراژدی تلخ بود، مرد بزرگی بود که با عذاب فرسوده شد . به خاطر تمام رنج هایی که کشید و به خاطر یاری بزرگی که به الف هاکرد دوستش دارم .

5- یک انتخاب غلط بدتره یا پافشاری روی اون انتخاب. برای مثال به عنوان کسی که تجربه اش رو داشتی انتخاب یک نام کاربری اشتباه بدتره یا تعصب و پافشاری رو اون انتخاب غلط؟

پافشاری روی انتخاب غلط . هرچند این من نیستم که اشتباه انتخاب کردم :دی

6- فکر کن موسس یک خاندان توی وستروس هستی، به پرسش های زیر جواب بده.

الف- برای خاندانت یک منطقه برای ساخت انتخاب کن. شبه جزیره ای که شمال دراگون استونه

ب- برای خاندنت نام انتخاب کن. استرنبرگ ( همیشه از آهنگ این اسم خوشم می اومد:دی )

ج- نام قلعه ات رو ذکر کن. یگانه تاریک

د- با ذکر جزئیات برای خاندانت یک نشان طراحی کن. دوشیزه ای عریان در زمینه ای سیاه در حالی که دست هایی سیاه دارن اونو به درون سایه میکشن و اون از ترس با دستهاش صورتش رو پوشونده

ه- یک شعار نبز برای خاندانت بساز.تاریکی و عذاب ارمغان ماست

و- خدای مورد پرستشت رو هم انتخاب کن. خدای بینهایت چهره

7- بدترین قانون شکنی که کردی چی بوده؟ حقیقتش هیچ وقت خلاف نکردم یا یادم نمیاد . یکی دوبار حمل سلاح سرد ( اونم برای این که هدیه گرفته بودم و میخواستم هدیه بدمش به یکی دیگه ) ، یه بارم خارج از وقت ملاقات بیمارستان با زیرکی از دست نگهبان ها فرار کردم و رفتم ملاقات(نمیدونم به این میشه گفت خلاف؟!) . یه سری شیطنت های سیاسی هم بود که جایز نیست اینجا در موردش صحبت کنم

8- خواب مردن هم می بینی؟ معمولا تو چنین خواب هایی چطور می میری؟ کدوم از همه بدتر بوده؟

البته می بینم، معمولا خیلی شیرین و لذت بخشه . شیوه های مردنم زیاد مشابه نیستن . یه بار چاقو خوردم . یه بار یه شیر نر بهم حمله کرد(این ترسناکترین چیزی بود که باعث مرگم تو خواب شد) ، یه بار از بلندی افتادم ... جالب اینجاست که با وجود تم ترسناک یا مضطرب این خواب ها ، تمام اونهایی که به مرگ منتهی میشن بینهایت دلچشب میشن آخرش. حسی همراه با آرامش ابدی، مثل پتویی گرم !

9- چهره ی خودت رو وصف کن.

سبزه با چشم هایی میشی و ته ریشی پُر ، موهایی کوتاه با سایه تیره و عمیقی زیر چشم ها

10- توی کل تاریخ دوست داری جای کدوم شخصیت تاریخی باشی؟ چرا؟

دوست دارم جای یه فرد قدرت مند باشم که البته از قدرتش درست استفاده نکرده . مثلا چنگیز خان . این علاقه صرفا به خاطر جلوگیری از خشونت و کشتاریه که به راه انداختن

11- اگه جای فاوست بودی در ازای چه چیزی یا چیزهایی روحت رو به مفیساتوفلس (شیطان) می فروختی؟

نسبت به قضیه این دو اطلاعی ندارم . اما چند وقت پیش به یکی از دوستان میگفتم که چرا شیطان وسوسه هاش ضعیفن و فرضا چرا مارو با یکی مثل ماریون کوتیلارد امتحان نمیکنه ؟! جدا از شوخی . قدرت خیلی وسوسه کنندس . قدرت رو انتخاب میکنم

12- وستروس رو مطابق میل خودت بین شاهان و ملکه های فعلی و مدعیان آینده تقسیم کن. حق نداری کل وستروس رو به یک نفر بدی و بیشتر از 5 قسمت هم نمی تونی کنی.

دنریس به ایسوس حکومت کنه . جافری بمیره و تامن به تمام سرزمین های زیر تنگه حکومت کنه در حالی که تیریون دستش باشه و سرسی حمایتگر، بولتون ها شرق شمال رو در اختیار داشته باشن و اهالی جزایر آهن غرب شمال رو

13- به نظرت جالب ترین جنگ های تاریخ کدوم بوده؟ سه مورد ذکر کن و دلیلش رو هم شرح بده.

جنگ جهانی دوم : به خاطر عظمتش و پیچیدگی ها و افت و خیز هایی که داشته . این جنگ رو خیلی می پسندم و مطالب در این باب خیلی برام جالبن .

جنگ جهانی اول : این هم مشابه مورد بالا با این تفاوت که سلاح های این جنگ رو هم خیلی دوست دارم .

جنگ کره : پیشرفت و پسرفت این جنگ خیلی برام جالبه . اون قسمتی رو مخصوصا دوست دارم که سئول محاصره شده بود و نیروهای آمریکایی برای کمک میرسن

14- سه تا آرزویی که دوست داری؟ برای هرگونه خیال پردازی در جواب دادن این سوال آزادی.

پرواز بدون هیچ وسیله ای ( یه چی مثل نئو در ماتریکس )

یه تعطیلات در لوتلورین و لمس گیسوان گالادریل و نگاه کردن به آبهای خلدزارام

زندگی آرام همراه با تولید و غنای روانی که با یه مرگ شیرین به پایان برسه

15- فکر کن قراره اعدام بشی، وعده ی غذایی قبل مرگت رو انتخاب کن.

این برندون یه جایی رو چند بار به من معرفی کرده و میگه بهترین لازانیای دنیا رو داره، بدم نمیاد قبل مرگم تست کنمش . اما حتما کنارش جوجه کباب باشه تا یه وداعی هم با این غذای لذیذ کنم . یه دلستر آناناس به عنوان نوشیدنی و یه سوپ جو برای پیش غذا با لیموی تازه، برای دسر هم شکلات گلاسه کافه محبوبم رو میخوام .

16- از هر منطقه ی وستروس به انتخاب خودت یک خاندان رو حذف کن. بر خلاف سر تالیسا شما توی انتخاباتون آزادین. بعد بگین ما براتیون ها ظالمیم.

شمال: استارک

دره: بیلیش از فینگرز

جزایر آهن: بجز گریجوی ها با هیچ خاندانی آشنایی ندارم . هیچ کدم مهم نیستن به نظرم . البته بالون گریجوی رو دوست دارم . اما اگه قراره تختش به تیان برسه . همون بهتر حذف شن.

سرزمین طوفان: سی ورث

دورن : این ها رو هم جز داین و مارتل ها کسی رو نمیشناسم . هر دو رو هم دوست دارم ، اسم خاندان کارگویل اصلا زیبا نیست . همین ها حذف شن !

سرزمین رودخانه: بیلیش از هارن هال

سرزمین های غرب: گلکان

ریچ: تارلی

17- کدوم یک از این دو مورد بدتره؛ پی ببری که یک نفر بهت دروغ گفته، یا دروغی که به کسی گفتی لو بره؟ چرا؟

مورد دوم بدتره چون من اینجا زیر سوال میرم و این منم که تخریب میشم . مطمعنا مورد دوم بدتره .

18- توی داستان تروی، کدوم شخصیت روبیشتر دوست داشتی و از کدوم بیشتر بدت می آد؟

از خدایان ملعونی که جنگ رو به ارمغان آوردن متنفرم . اما از بین شخصیت های زمینی از پاریس خیلی بدم میاد ( با توجه به این که هلن اختیاری نداشت به خاطر آفرودیت) . آشیل هم فرد مورد علاقه ام بود.

19- سه تا ماشینی که بیشتر دوست داری رو نام ببر.

مرسدس مکلارن - کادیلاک سی تی اس- شورلت کامارو

20- این سوال من رو سر ایمپ پرسیده بود.

21- سرنوشت استارک های باقیمانده رو پیشبینی کن. بنجن-سانسا- برن- آریا-ریکان و جان اسنو.

بنجن : هرگز پیدا نمیشه . مارتین کسی نیست که بخواد نگران کشته شدن یه کاراکترش باشه .

سانسا: زنده میمونه هرچند ممکنه به قدرت نرسه اما امید دارم یه روزی خردمندتر بشه و بتونه تا بهار زنده بمونه .

برن: فکر میکنم به یه قدرت بزرگ تبدیل میشه و قربانی یه نبرد عظیم میشه .

آریا: به نظرم سرنوشت این میتونه خیلی متنوع باشه . اما به نظرم میتونه بلاخره چند نفر از کسایی که تو لیست داشت رو بکشه . اما درنهایت بی وارث خواهد بود و به نظرم بلاخره کشته میشه .

ریکان: شبیه به عمو برندونشه . عاقبت خوبی نداره :دی اما به نظرم این یه روزی انتقام خانواده اش رو از بولتون ها میگیره و احتمالا این وارث واقعی استارک ها میشه .

جان اسنو: این استارک نیست آدرها جون بی مقدارش رو بگیرن . یحتمل مارتین عین فیلم هندی ها میخواد اینو برسونه به بالا بالاها . هیچ خوشم نمیاد به این پسر فکر کنم . ولی بعدی نیست در اوج بمیره .

22- سه تا از رمان های غیر فانتزی مورد علاقه ات رو نام ببر.

هرگز رهایم مکن، وداع با اسلحه، سلاخ خانه شماره پنج

23- یک از بدترین ضد حال هایی که خوردی رو ذکر کن.

درس تنظیم رو ترم آخر برداشته بودم . برای این که به مشکل خدمت نخورم از استاد خواهش کردم منو بندازه و ایشون هم انداخت . ترم بعدش باهاش معرفی با استاد برداشتم . رفتم بهش میگم منابع معرفی کن میگه برو فردا بیا از بچه های کلاس بگیر، فرداش رفتم گرفتم . دو هفته بعد که اومده بودم امتحان بدم بهم گفت که نمیشه همینجوری باید تحقیق انجام بدی . بهش گفتم : استاد درس معرفی با استاده !!!! گفت : همین که گفتم . گفتم باشه موضوع رو لطف کنید بگید، گفت تو به من نیاز داری برو هفته بعد بیا بهت بگم . هفته بعد یه تحقیق انجام دادم این هوااااا ، بردم براش، فکر میکنین چی بگه خوبه ؟! به من گفت : درس معرفی با استاده ! تحقیق نمیخواست ! حرفم تو دهن من نذار من نگفتم تحقیق بیاری ! برش دار ! بهت هم میخوام بدم یازده . مشکلی که نداری ؟!

منم گفتم نه، خیلی هم ممنون

24- سه تا از اتفاقات تاثیرگذاری رو که دیدی، خبرش رو شنیدی یا جایی در موردش خوندی و ذکر کن. موضوعش در مورد انسان باشه.

نتایج آزمایش استنفورد: آزمایشی بود که نشون داد نقش های هر انسان چقدر میتونه روی انسان تاثیر گذار باشه . چقدر میتونه باعث ایجاد ظلم و ظلم پذیری بشه . این که چقدر انسان بنده نقش هاشه !

هولوکاست: در موردش خونده بودم اما فیلم فهرست شیندلر بود که باعث شد بیشتر و جدی تر در موردش بخونم . کارگاه های کار اجباری، اتاق های گاز، حمل تعداد زیادی از مردم با واگن های باری قطار و ... مدتی طولانی فکر میکردم که این اتفاقات برای گناه کار بودن جمیع انسان ها کافیه و خداوند هیچ پاسخی به ظلمی که تو زمین اتفاق افتاده نمیتونه بده ...

تسونامی اندونزی : یادمه مدت ها کابوسش رو میدیدم . تصور هزاران نفری که برای تعطیلات رفته بودن و هرگز برنگشته بودن ... وقتی این خبر رو شنیدم برای مدت طولانی به سست بودن زندگی و نزدیکی شدید مرگ خیلی فکر میکردم .

25- اگه یه کتاب فانتزی می نوشتی اسن شخصیت اصلی و شخصیت منفی اصلی کتاب رو چی می ذاشتی؟ تا حالا در موردش فکر کردی؟

نه زیاد . بیشتر دوست دارم تو ژانر وحشت بنویسم تا فانتزی، داستان هایی کوتاه با شخصیت هایی که نامشون گفته نمیشه ... اگه روزی داستان بنویسم حتما اسم شخصیت ها بومی خواهند بود . به نظرم اسم هرچی باشه این شخصیت پردازیه که منفی و مثبت بودن رو میرسونه . هر اسمی رو میتونم برای طرف مثبت و منفی انتخاب کنم به نظرم . فرضا سعید میتونه اسم شخصیت مثبت داستانم باشه و امید اسم شخصیت منفیم .

26- به شانس اعتقاد داری؟ توضیح بده.

نه به هیچ وجه، البته ممکنه به خاطر کاربرد زیادی که این واژه تو دایره لغات جمعیمون داره منم به صورت ناخودآگاه ازش استفاده کنم اما قلبا و عقلا قبولش ندارم . بجاش به احتمالات اعتقاد دارم .

27- اگه جای رابرت پادشاه وستروس بودی، چه کسانی رو از این دوره برای شورای کوچیکت انتخاب می کردی؟ چرا؟

زمانی که قیامش پیروز شد یا زمان قبل نبرد 5 پادشاهی ؟! خب به هردو جواب میدم :دی

زمان بعد پیروزی : در صورتی که میتونستم به سرسی وفادار باشم پدرش رو دست میکردم . پایسل رو خلع میکردم و واریس رو محدود به ملاقات با خودم میکردم . هاستر تالی و جان ارن و استنیس حتما در شورا جا داشتن و بیشترین قدرت رو بعد تایوین در اختیار استنیس میذاشتم .

بعد مرگ جان ارن و قبل نبرد 5 سپاه : استنیس رو دست میکردم . و حتما قبلش به شک و احتمالاتش گوش میکردم . بیلیش رو تبعید میکردم و واریس رو به شدت محدود و پایسل رو خلع میکردم. ملکه خارها و تیریون رو به شورا دعوت میکردم .

اما مهمتر از ترکیب شورا، تمام تلاشم رو میکردم تا قدرت و نفوذ سرسی و افراد تحت امرش رو کاهش بدم .

خب فعلا همین قدر کافیه.

خیلی سخت بود، اما از سوالاتت لذت بدم . سپاسگذارم، ای بلای جان من !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام بر پرنس ریگار عزیز. اینم سوالای من. امیدوارم که همشو کامل و با حوصله جواب بدی.

1. تابلوترین مشخصه ظاهریت به نظر خودت چیه؟

2. تابلوترین مشخصه اخلاقیت به نظر خودت چیه؟

3. چرا اومدی رشته روانشناسی؟ با توجه به رتبه و شرایط یا انتخاب خاص خودت بود؟

4. اگر بخوای دوباره انتخاب رشته کنی بازم انتخابت همینه؟

5. به کدوم رشته فنی ومهندسی علاقه داری؟

6. دوست داری برای ادامه تحصیل به خارج از ایران بری؟ در رشته خودت کدوم کشور رو مناسب می دونی؟

7. اگر بتونی برای یه دوره کارآموزی چند جلسه پیش یه روانشناس یا روانکار معروف دنیا بری ( مرده یا زنده) کدوم رو انتخاب میکنی؟

8. یه روانشناس چقدر می تونه اطلاعاتشو برای رفع مشکلات خودش استفاده کنه و نتیجه مطلوب بگیره؟

9. چند تا فیلم دیدم که شخصیت محوری یا یکی از شخصیتهاش روانشناس بوده. می تونی اگر اینارودیدی نظرتو در مورد شخصیتی که از این آدمها به عنوان روانشناس نشون می ده بگی؟

دیپارتد, dangerous method , اتاق پسر

10. احساس میکنی در خانواده ادم تاثیر گذاری هستی؟ ( مثلا" روی فضای عمومی خانواده و علایق و تفریحات بقیه اعضا) یا خودت بیشتر تحت تاثیر خانواده هستی؟

11. قبول داری که در وجود هر مردی یک قسمت زنانه و در وجود هر زنی یک قسمت مردانه هست؟ اگر جوابت مثبته قدرت قسمت زنانه وجود خودتو چه جوری ارزیابی میکنی؟ ( صفر, کم , مثل بقیه مردها, نسبتا" قوی, خیلی قوی)

12. ممکنه که با پیشرفت فرهنگ و تغییرات آدمها, روحیه زنها و مردها بیشتر به هم نزدیک بشه و شبیه به هم بشن؟ یعنی از اون تعریف سنتی و بدوی که برای زن و مرد تعریف شده بیشتر و بیشتر فاصله بگیرن و دنیا از این حالت مردانه/ زنانه دربیاد؟ اگه مطلب علمی خاصی هم در این مورد می دونی اضافه کن لطفا".

13. در حال حاضر دوست دختر داری؟ چندمیه؟

14. متوسط عمر رابطه ات با دخترا چه قدره؟! اگر بخوای با دختری دوست بشی برات مهمه که حتما" دوستش داشته باشی؟

15. در خودت این قابلیت رو میبینی که مثل مرحوم ریگار, با یک دختر ازدواج کنی, به یکی دیگه گل بدی یا همزمان مخ یکی دیگه رو بزنی؟! قابلیت اینکه درخوش گذرونی مثل رابرت باشی چی؟

16. (تیریون , ند استارک, تایوین لنیستر, رنلی , استنیس, جان اسنو, راب استارک) در مورد این شخصیتها بگو که

- به کدوم یکی اخلاقیات خودتو نزدیکتر میبینی؟

- دوست داری اخلاق و رفتارت تو زندگی واقعی شبیه کدوم باشه؟ مثل یه الگوی اخلاقی.

- کدوم یکی رو بیشتر تحسین می کنی؟

- کدوم یکی رو به عنوان دوست انتخاب میکنی؟

- کدوم یکی به یه شخصیت واقعی نزدیکتره؟ ( خصوصیاتش اغراق آمیز یا غیر واقعی نیست)

- اخلاق و شخصیت کدوم یکی برات غیر قابل تحمله؟

17. (سرسی, کتلین, مارجری, سانسا, آریا, آرین مارتل, برین از تارت) در مورد هر کدوم ازاینا بگو که اگر زنانی واقعی با این شخصیتها و ظاهرها را می دیدی:

- ممکن بود عاشق کدوم یکی بشی؟

- کدوم یکی برات غیر قابل تحمله؟

- کدوم یکی برات بیشتر از همه قابل احترامه؟

- کدوم یکی رو به عنوان یک دوست مطمئن و قبل اعتماد انتخاب می کردی؟

- کدوم یکی رو گذراندن یک شب انتخاب میکردی؟

18. بدترین پایانی که مارتین می تونه برای نغمه بنویسه؟

19. یه اتفاق غیر منتظره به نظرت میاد که در ارتباط با آینده حوادث وستروس بگی؟ چیزی که مثل کارهای خود مارتین برای خواننده غافلگیر کننده باشه.

20. موقعیکه کتابهای نغمه رو می خوندی چه موسیقی گوش می کردی؟

21. الان چه موسیقی ( غیر از موسیقی متن سریال) نغمه رو برات تداعی میکنه؟

22. شده تا حالا از شنیدن موسیقی یاد یه اتفاق یا کتاب بیربط بیفتی؟

23. آخرین فیلمی که اشکتو دراورد؟ ( اگر اهل اشک هستی!)

24. اخرین کتابی که اشکتو در اورد.

25. آخرین موسیقی که اشکتو دراورد.

26. فقط یک ترک: بهترین موسیقی متنی که شنیدی.

27. اگر تو پلی لیستهای موسیقیت نگاه کنی تو گوشیت, تو لپ تاپت ( تو پلیر های مختلف) فکر می کنی most playچی باشه؟

28. این گروهای موسیقی رو به ترتیب علاقه ات بچین ( حتی اگه یه آهنگ ازشون شنیدی) : متالیکا, اسکورپیونز, نایت ویش, بلایند گاردین, اوپث, پینک فلوید

29. موسییقی پاپ خارجی گوش میدی؟ محبوبترینشون کیه؟

30. چقدر خودتو برای بازیگری تئاتر یا سینما مستعد می دونی؟ تا حالا تجربه ای داشتی؟

31. چه چیزی تو دنیای مجازی بیشتر از همه جذبت می کنه؟

32. تا حالا عاشق یه کاراکتر کتاب شدی طوری که همش بهش فکر کنی؟ عاشق یه شخصیت تو یه فیلم چطور؟ نام ببر لطفا".

33. یک سوال که کسی ازت نپرسیده و دوست داری که پرسیده بشه رو خودت بگو و جواب بده.

ممنونم از وقتی که خواهی گذاشت و جوابهایی که خواهی داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پاسخ سوالات جناب کیوان

1. سِن ؟ 22

2. از خوب به بد مرتب کن :

_ راک، پاپ، سنتی، سیمفونیک متال، کلاسیک، Jazz ، Trance

کلاسیک،پاپ،راک،سنتی،ترنس، سمفونیک متال،ترنس، جز

_ قاره ها

بر اساس جذابیت های طبیعی و آب هوا و تنوع و ... برای شخص خودم، دسته بندی کردم :آمریکا، آسیا، اروپا، اقیانوسیه، آفریقا

_ بالی، جزایر قناری، هاوایی، ایبیزا، موناکو

موناکو،هاوایی، جزایر قناری،ایبیزا(اولین بار بود اسمش رو میشنیدم :دی رفتم در موردش یکم از ویکی پدیا خوندم :دی )بالی

_ آرانوفسکی، نولان، دیوید فینچر، تارنتینو، اسپیلبرگ

اسپیلبرگ(به خاطر فهرست شیندلر،مونیخ،سرباز رایان و لینکلن)، آرنوفسکی(همه فیلماش رو دوست دارم)، فینچر( به خاطر هفت و بنجامین)، تارانتینو( به خاطر کیل بیل و ناحلال زاده ها)، نولان

3. اون شرور بودن مختص فضای مجازیت رو بذار کنار، بهت بگن یا باید یکی که میشناسی رو بکشی یا کشته می شی چه می کنی؟ (خیلی نزدیک نیست بهت فقط می شناسیش، عواقبی مثل زندان و ... هم بعدش نداری)

بستگی به مود اون لحظه ام داره . در حال حاضر احساس میکنم کشته شدن خودم رو انتخاب میکنم . اما اگه اوضاع خیلی به کامم باشه و زندگی صد در صد به کام ( که کم پیش میاد از این موقعیت ها )کشتن طرف مقابل رو انتخاب میکنم .

4. اعتقاد، فلسفه، قانون یا ... ای که رفتار ها و زندگیت بیشتر بر اساس اون هستن ؟

بازم سوال سخت ! خیلی سخت ! یه سری از این سوال ها باعث میشه آدم به چیزهایی فکر کنه که هرگز نکرده . خب یه قانون کلی ندارم در حقیقت، نمیتونم یه قانون کلی داشته باشم . نیروهای زیادی هستن که روی من تاثیر میذارن، از هنجار های اجتماعی و خانوادگی و ... بگیر تا اخلاقیات و ترس های ضمنی از قانون و قضاوت دیگران و ... میشه گفت قوانین زندگی من ملغمه ای از تمام این تاثیراته که مقداری با توجه به شخصیت و اطلاعاتی که دارم و اون محیطی که تو لحظه داخلشم تعدیل یا تشدید میشن . اما چیزی که به صورت غایت و کمال دوست دارم بهش برسم دست پیدا کردن به دیدی خارج از طرحواره و الگوهای ذهنی هستش که فرهنگ و نژاد و جنسیت و جامعه به دیدگاهم و زاویه دیدم به جهان پوشونده . مراقبم به کسی صدمه نزنم و از کسایی متنفرم به جای فاصله بگیرم تا نیازی به برخورد نباشه . دیدگاهم نسبت به همه چی نسبیه و میخوام که به غایت هم همینطور باشه .

5. فرض کن الان 60 سال عمر کردی حالا می تونی دوباره متولد شی:

جنسیتت رو عوض می کردی ؟ (چرا)(محدودیت های ایران رو در نظر نگیر)

کشور تولدت رو ؟

خب چرا که نه ؟! حتما دوباره تولد دوباره رو انتخاب میکردم ( به قول تیریون : زندگی پر از احتمالات و فرصته، یا یه همچین چیزی :دی ) ، جنسیتم رو هم عوض میکردم . یه تجربه جدید با مشکلات و فرصت های جدید . میدونی مثل اینه که یه غذا رو امتحان کرده باشی ( صد درصد هم عالی و خوب نبوده) به خاطر همین وقتی دوباره بهت فرصت انتخاب بدن خب احتمالا یه غذای دیگه رو میچشی.در حقیقت تعصبی رو جنسیتم ندارم

کشورم رو هم حتما تغییر میدادم . یه جای خوش آب و هوا با پوشش گیاهی غنی .شرق اروپا یا خود ایالات متحده یا کانادا گزینه های خوبین

6. بزرگترین حسرت و پشیمونی زندگیت. اگه شخصی می شه برو سراغ دومی. اصلاً می تونی خودت کتگورایز کنی و جواب بدی.

خب حسرت و پشیمونی ویژگی این دوره از زندگیمه، من با هر انتخابی که میکنم از انتخاب های دیگه ام صرف نظر میکنم و با هر ساعتی که میگذره توانایی های بلقوه ام یکی یکی امکان دست یابی بهشون کمتر میشه، اما بیش از هرچیز دوستی ها و روابط صمیمی که مدت ها براشون انرژی و وقت گذاشتم اما سر هیچ و پوش، به خاطر مشغله های زندگی،خلقیات آنی و لحظه ایم یا دوری فیزیکی رو به زوال رفتن و تخریب شدن، ناراحتم میکنه. خیلی از رابطه هایی که داشتم میتونست ادامه داشته باشه اما شاید غرور، کله شقی یا چیزهایی مثل این باعث شد از دست برن . یه سری حرکات و تندی ها یا بی توجهی ها هم در حق اطرافیانم (که الان هم همراه هستن و ممکنه حتی خودشون فراموش کرده باشن) هم مرتکب شدم که همیشه یادش اذیتم میکنه و حسرت اینومیخورم که ای کاش میتونستم برگردم و اصلاحشون کنم .این اواخر یه مصاحبه از کیت بلانشت خوندم که حسابی بهش حسودیم شد :دی

7. نظرت راجع به خیانت های سرسی و وفاداری جیمی چیه ؟

باور نمیکنم که سرسی فقط از سر لذت دست به این کار زده باشه . حداقل در دوره ای که جیمی اسیر شده بود و جنگ بالا گرفته بود تشنج و اضطراب دربار رو فراگرفته بود . شاید سرسی به میون بازوان کسی پناه میبرد که بیش از همه به جیمی نزدیکه و شبیهشه . از طرفی ! جیمی زیباتر از سرسی مگه میشناخت ؟! وفاداری جیمی رو میشه ناشی از کامل بودن سرسی دونست . شاید سرسی برای بقیه در اخلاق هیولا بود اما برای جیمی مطمعنا این طور نبوده . با این حال عمل هیچ کدوم رو تایید یا رد نمیکنم .

8. نظرت راجع به توانایی های تربیت فرزند تایوون؟ بزرگترین ضعف لنیستر ها چیه؟

تایووین در تربیت بچه هاش خیلی سخت گیر عمل کرده به نظرم . تربیت صحیح رو من در وینترفل و نزد ادارد و کتلین دیدم . تربیتی اقتدارگرا که در عین احترام و مقتدر بودن مهر و صمیمیت به همراهش بود . تایوین خیلی روی خانواده و خاندان تاکید میکنه اما این موضوع رو که وظیفه و مهر و محبت باید توامان باشن رو نادیده میگیره . برخوردش با تیریون هرچند باعث شده تیریون محکم باربیاد اما شاید اگه گاهی محبتش رو بهش نشون میداد ( به تیریونی که تشنه محبته ) خیلی تاثیر مثبتی رو تیریون میذاشت .

خب لنیستر ها یه طیف از شخصیت های کاملا متفاوت از هم اند و خیلی سخته یه ضعف برای همشون در نظر بگیریم . اما به نظرم انسجام روانی و عاطفی بینشون مثل سایر خاندانهایی مثل استارک ها یا تالی ها نیست و این ضعف بزرگیه.

9. خبیثانه ترین عمل کل تاریخ وستروس به نظرت چی بوده ؟

کشتن نوزادان معصوم . چه بچه های ریگار و چه بچه های رابرت .

10. اگه می تونستی صاحب هر کمپانی ای که دلت می خواد بشی کدوم رو انتخاب می کردی؟

دیزنی

11. 9 تا خواننده/گروه مورد علاقه ، 9 تا آهنگ مورد علاقه ، 9 تا آلبوم مورد علاقه (این می تونه کمتر شه تعدادش) می تونی ایرانی خارجی رو تفکیک کنی اگه زیاد می شن.

آناتما، ادل ، هایده، ویتنی هیوستون، اونسنس، سارا مک‌لاکلن،انیا، آدام لمبرت

بهترین های زیر حتما بهترین های من نیستن چون حافظه ام درست یاری نمیکنه اما همشون رو شدیدا دوست دارم .

بهترین آهنگ ها و هنرمندشون :set fire to the rain.adele /One Last Goodbye.anatema/Evening Falls.enya/Aniron (I Desire).enya/my immortal.evanescence/What Could Have Been.Novembers Doom/Soldier Of Fortune.Opeth/Descending.Saturnus/Wild Horses.Susan Boyle

بهترین آلبوم ها :fallen. evanescence/ Horse-head fiddle. He Xige/ 21 .adele/ Mikres Istories. Evanthia Reboutsika/ Whale Meditation.Kamal/Concert in Athens. Eleni Karaindrou/Veronika Decides to Die. Saturnus

12. چه کشوری رو برای مهاجرت انتخاب می کنی؟ چه زبانی به نظرت خوش آوا ترینه؟ بدترین چی؟

ترجیحا کشورهای اروپایی . فکر کنم سوئیس گزینه خوبی باشه .

خوش آواترین انگلیسی

بدترین روسی و چینی

13. فرض کن رنلی نمی مرد، تایوون هم بر اثر بیماری مرده.

سه تا لشکر داریم الان: لنیستر ها (سرسی در راسشون) رنلی و دنریس.

اگه رنلی سرسی رو شکست بده به فجیع ترین شکل ممکن خودش و بچه هاش رو می کشه.

کدومشون رو انتخاب می کنی ؟ با وجود این که سرسی رو دوست دارم اما مطمعنم که به هیچ وجه حاکم خوبی نمیشه . به خاطر همین به رنلی رای میدم و دعا میکنم که مرگ سرسی و بچه هاش سریع باشه و سرسی قبل بچه هاش کشته بشه .

اگه بتونی دوتاشون رو بر علیه اون یکی متحد کنی انتخابت چیه ؟ قطعا سرسی و رنلی با هم متحد بشن و علیه دنریس بجنگن . البته تا وقتی دنریس اژدها داره ، تعداد مهم نیست

14. بدترین شکلی که نغمه برای علی به پایان می رسه چیه ؟

استارک ها مثل فیلم هندی انتقامشون رو از تک تک تارگرین ها، بولتون ها، فری ها و ... بگیرن، جان اسنو پسر ریگار از آب دربیاد و بعد مرگ دنریس و سایر مدعی ها و شکست ادرها به تخت بشینه یا کلا خوش بخت بشه . برن زنده بمونه و سنسا عاقبت بخیر بشه . لنیستر ها نابود یا پراکنده بشن و لیتل فینگر به چیزی که میخواد رسیده باشه ! استنیس به حقی که میخواد برسه.

15. کدوم یکی از اتفاقات نغمه بیشتر از همه برات لذت بخش بوده تا حالا ؟

خب عروسی خونین خیلی تاثیر گذار و لذت بخش بود و بسیار منطقی ! هرچند به خاطرش شدیدا متاثر شدم اما از اونجایی که من شیفته تراژدیم، بسیار کیف کردم با این حرکت . وقتی هم که کتاب ها رو بازخوانی میکردم اینبار از حرکات سیاسی سرسی بر علیه ادارد بسیار لذت بردم. زجر کشیدن تیان هم واقعا لذت بخش و عالی بود .

بلایی هم که سر وارگو هوت میاد بدجور به دلم نست

16. یک روز پرفکت رو برنامه ریزی کن. (هر کشوری بخوای می تونی بری، هر کاری ممکنه برات، هر چیزی می تونی بخری و استفاده کنی و ... )

صبح که از خواب بیدار میشم بی دلیل خوشحالم، میخوام بزنم بیرون که میبینم یه بنز ضد گلوله جلوی در پارک کرده و دعوتم میکنه سوار شم . داخل ماشین 4 تا بازیگر نقش هابیت های ارباب حلقه ها منتظر منن ، مستقیم با ماشین میریم تو باند فرود مهراباد و اونجا یه هواپیمای شخصی با امکانات کامل آماده است تا ببرتم نیوزیلند، شخص لیو تایلر با شمایل الفی مهماندار هواپیما است و بعد یه سفر لذت بخش در کنار اون میرسم نیوزلند و در کنار عوامل هابیت و ارباب حلقه ها برهوت اسماگ رو به صورت سه بعدی 48 فریم میبینم . بعد یه شام خصوصی با پیتر جکسون میخورم و در مورد ساخت فرزندان هورین بهش مشورت میدم و با همون هواپیما برمیگردم تهران . تو این فاصله هم حسابی ماساژ داده میشم

17. شغل رویاییت با توجه به توانایی ها و تحصیلاتت.

یه درمانگر مفید و تاثیر گذار بر سلامت روان مراجعین

حالا بدون هیچ محدودیتی.

یه نویسنده بزرگ که هر چند سال یک بار هم تریلر های ملودرام روانشناختی میسازه و هم تو باکس آفیس میترکونه هم تو جوایز :دی

18. اگه 5 سال زندگی بخواد هی برات تکرار شه از چه سنی تا چه سنی رو انتخاب می کنی؟ (توضیح)

پیش دانشگاهی تا سال گذشته، این 5 سال حقیقتا جز بهترین سال های زندگیم بودن ، جز روابط شخصی و بین فردی هیچ دغدغه یا منبع استرسی نداشتم ، از درسی که میخوندم لذت میبردم، با عقاید زیادی آشنا شدم، لذت های جدید زیادی رو تجربه کردم و عقایدم به میزان زیای تغییر کرد . کتاب زیاد میخوندم و با غرق سینما شدم. با افراد زیادی آشنا شدم و مقداری طعم استقلال رو تجربه کردم

19. عطر مورد علاقه (فقط برند نه، اسم یک عطر خاص رو هم ذکر کن مثلاً CK, Euphoria )

shalis

20. 5 تا از بهترین موسیقی های متن فیلم ها. (می تونه کمتر هم بشه اگه 5 تا سخته)

نه اتفاقا خیلی هم راحته چون من بیشتر یا نیو ایج گوش میدم یا موسیقی متن فیلم.

موسیقی متن خیلی از فیلم ها رو دوست داشتم، اونایی که الان به خاطر میارم و خیلی دوستشون داشتم : چشمه ، فهرست شیندلر، Another Happy Day، پیانو، سه گانه رنگ ها، خاطرات یک گیشا، جین ایر 2011 ، Unfaithful ، پاپیلون و ...

پیشاپیش خسته نباشی و بابت وقتت ممنون.

خواهش میکنم . من هم از بابت سوال های خوبت ممنونم، شانس آوردم که تو این روزهای سرد رو صندلی نشتم

اینام سوال های بالقوه اند: Silver Linings Playbook و Amelie رو دیدی ؟

البته . Amelie رو بیشتر میپسندم هرچند هیچ کدوم جز برترین فیلم های مورد علاقه من نیستن . ایفای نقش های Silver Linings Playbook واقعا عالی و بینقص بود اما من به خاطر تصویر تحریف شده ای که از بیمار های روانی که تو این فیلم نوشن داده میشه چندان دل خوشی ازش ندارم . اما به لحاظ سینمایی هر دو ، بخصوص Silver Linings Playbook خیلی خوبن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پاسخ سوالات وینترفل

سلام بر پرنس ریگار عزیز. اینم سوالای من. امیدوارم که همشو کامل و با حوصله جواب بدی.

سلام بر پایتخت شمال .

1. تابلوترین مشخصه ظاهریت به نظر خودت چیه؟ زخم روی پیشونیم یا سایه چشم های اغلب سرخم

2. تابلوترین مشخصه اخلاقیت به نظر خودت چیه؟ سریع و هیجانی احساساتم رو به شکل غلیظ بیان کردن، سریع ناراحت و خوشحال شدن هم میتونه باشه .

3. چرا اومدی رشته روانشناسی؟ با توجه به رتبه و شرایط یا انتخاب خاص خودت بود؟ قبل این که انتخابش کنم در موردش مطالعه کرده بودم، کلا مجذوب حس آرامشی شدم که توش موج میزد .البته بعدا دیدگاهم نسبت بهش خیلی تغییر کرد و پخته تر شد. تا جایی که یادمه مهمترین اولویتم همین بود . بعد این رشته جامعه شناسی و اقتصاد در اولویت هام بود .

4. اگر بخوای دوباره انتخاب رشته کنی بازم انتخابت همینه؟ اگه تغییراتی که تو دیدگاه و زندگیم ایجاد کرد همراهم بمونه بدم نمیاد رشته های دیگه رو هم تجربه کنم . اما اگه این انتخاب به معنی چیزی غیر از اینه . نه هرگز .

5. به کدوم رشته فنی ومهندسی علاقه داری؟ هرچقدر از مکانیک و برق دورتر، بهتر . معماری تنها رشته ای هستش که تو مهندسی ها برام جالب و جذابه .

6. دوست داری برای ادامه تحصیل به خارج از ایران بری؟ در رشته خودت کدوم کشور رو مناسب می دونی؟ البته ( هرچند بیشتر یه آرزوست ) . اما اگه امکانش باشه قطعا آمریکا رو انتخاب میکنم که سرزمین موعود رشته ماست و قطب و قلب این رشته . البته غرب اروپا هم هم تو روانشناسی قدرتمنده اما در مقابل پیکره عظیمی که تو آمریکاست رنگ میبازه .

7. اگر بتونی برای یه دوره کارآموزی چند جلسه پیش یه روانشناس یا روانکار معروف دنیا بری ( مرده یا زنده) کدوم رو انتخاب میکنی؟ حقیتش اینه که روانشناسی همواره در حال رشد بوده و هست بنابر این برای مشاوره یا فرایند درمان، یا کارآموزی، درمانگر های برجسته کنونی رو بیشتر میپسندم که دیدگاهشون التقاطی تر از بزرگان گذشته است . اما بدم نمیاد یونگ رو ببنیم . شاید خودش بتونه برام توضیح بده نظرات عجیب و نامفهومش رو .

8. یه روانشناس چقدر می تونه اطلاعاتشو برای رفع مشکلات خودش استفاده کنه و نتیجه مطلوب بگیره؟ اطلاعات روانشناسی برای پیشگیری از اختلال یا بهبود کیفیت زندگی خیلی میتونه مفید باشه . اما یه روانشناس درمورد بیماری های روانی و مشکلات بین فردی به اندازه افراد دیگه جامعه آسیب پذیره و در صورتی که دچار مشکل بشه یه همکار خیلی بهتر میتونه کمکش کنه تا خودش به تنهایی .

9. چند تا فیلم دیدم که شخصیت محوری یا یکی از شخصیتهاش روانشناس بوده. می تونی اگر اینارودیدی نظرتو در مورد شخصیتی که از این آدمها به عنوان روانشناس نشون می ده بگی؟

دیپارتد = فکر میکنم اینجا فقط میخواستن یه شغلی داشته باشه شخصیت فیلم و به نظرشون رسیده که یه روانشناس بد نیست . روانشناس بودن اون زن هیچ علمی به ما اضافه نمیکنه و هیچ تجلی یا بازتابی در رفتارش نداره شغلش . اما چیزی که میشه برداشت کرد از این کاراکتر اینه که روانشناس ها هم مثل همه مردم ممکنه انتخاب های اشتباهی بکنن یا درگیر مسائل خانوادگی بشن و ... ( خیلی وقته دیدمش و این شخصیت کمی برام محو شده)

dangerous method = فروید و یونگ روانکاو بودن نه روانشناس . و این فیلم به شکل ضعیف و سستی به اونها میپردازه . تا جایی که من خبر دارم خیلی از واقعیت به دوره این فیلم. تو این فیلم ما شاهد این هستیم که اساسی ترین قواعد این حرفه زیر پا گذاشته میشه . چیزی که نشون میده انسان های خشک با حرفه ای عجیب و قوای جسمی(!) بالاست که دیوانه ها درش تبدیل به کارشناس میشن . ( از این فیلم بدم میاد ) .

اون یکی فیلم رو ندیدم

10. احساس میکنی در خانواده ادم تاثیر گذاری هستی؟ ( مثلا" روی فضای عمومی خانواده و علایق و تفریحات بقیه اعضا) یا خودت بیشتر تحت تاثیر خانواده هستی؟

اغلب افراد تو خونه کار خودشون رو میکنن . تا چند سال پیش بیشتر تاثیر پذیر بودم اما در حال حاضر احساس میکنم بیشتر تاثیر گذارم(که بی ربط به رشته ام نیست) . بخصوص روی خواهر هام . تضادفکری و عقیدتی که با مادرم دارم گاهی باعث میشه جو کمی متشنج بشه :دی

11. قبول داری که در وجود هر مردی یک قسمت زنانه و در وجود هر زنی یک قسمت مردانه هست؟ اگر جوابت مثبته قدرت قسمت زنانه وجود خودتو چه جوری ارزیابی میکنی؟ ( صفر, کم , مثل بقیه مردها, نسبتا" قوی, خیلی قوی)

بعله . برای من نسبتا قویه .

12. ممکنه که با پیشرفت فرهنگ و تغییرات آدمها, روحیه زنها و مردها بیشتر به هم نزدیک بشه و شبیه به هم بشن؟ یعنی از اون تعریف سنتی و بدوی که برای زن و مرد تعریف شده بیشتر و بیشتر فاصله بگیرن و دنیا از این حالت مردانه/ زنانه دربیاد؟ اگه مطلب علمی خاصی هم در این مورد می دونی اضافه کن لطفا".

خب قطعا همینطور خواهد شد ( نزدیک شدن به هم رو میگم نه یکی شدن رو )، این رو با مقایسه تفاوت ها دهه هایی که گذشته میشه احساس کرد، اما فکر نمیکنم این جریان مشابه شدن تا مشابه شدن کامل در تمام طول زندگی منجر پیش بره، چون دوره هایی از رشد فرد هست که این تفاوت ها جز خصیصه های اونه و جزئی از توالی رشد به حساب میاد . مثلا ما تو دوره کمون در نظریه روانکاوی میبینیم که دختر بچه ها و پسر بچه ها عملا دچار هویت جنسی اغراق شده میشن یا در سال های باروری والدین بیش از سال های آشیانه خالی هویت جنسی مردانه یا زنانه دارن و بعد این سالهاست که به سمت تعادل پیش میرن . جان کلامم اینه که در مواردی ریشه این تفاوت ها سرچشه ای عمیقتر از فرهنگ و اجتماع دارن از این رو تغییرات و تعادل درشون تا حد و مرز بخصوصی ممکنه .

13. در حال حاضر دوست دختر داری؟ چندمیه؟

در حال حاضر نه

14. متوسط عمر رابطه ات با دخترا چه قدره؟! اگر بخوای با دختری دوست بشی برات مهمه که حتما" دوستش داشته باشی؟

فکر نمیکنم مدت زمانش با دوستای پسرم فرق چندانی داشته باشه ،یه چیزی حدود 4-5 سال باید باشه میانگینش ( با توجه به این که خیلی ها زود میرن و تعداد کمتریشون تا اخر عم باقی میمونن) / خب قطعا مهمه ، اگه دوستش نداشته باشم که بیمار نیستم وقتم رو باهاش بگذرونم ! چه چیز دیگه ای میتونه باعث دوستی بشه جز علاقه ؟! ( صرف نظر از این که چه چیزهایی میتونه ایجاد علاقه کنه).

15. در خودت این قابلیت رو میبینی که مثل مرحوم ریگار, با یک دختر ازدواج کنی, به یکی دیگه گل بدی یا همزمان مخ یکی دیگه رو بزنی؟! قابلیت اینکه درخوش گذرونی مثل رابرت باشی چی؟

خب به نظرم این توانایی نیست، یه جور ناتوانی در حفظ تعهده ! به نظرم چنین مسئله ای برای هیچ انسانی بعید نیست ( مردها کمی بیشتر چون با توجیه تکاملی، برای خیانت آماده تر هستن. هرچند این مجوزی بر بی وفایی یا تخفیف گناهشون نیست)، از این رو بعید نیست منم مثل هر انسانی زمانی چنین کنم .

امیدوارم که اینطور نشه .

مثل رابرت هم که عمرا نمیشم . چه بخوام چه نخوام :دی

16. (تیریون , ند استارک, تایوین لنیستر, رنلی , استنیس, جان اسنو, راب استارک) در مورد این شخصیتها بگو که

- به کدوم یکی اخلاقیات خودتو نزدیکتر میبینی؟ رنلی ( نه این که خیلی شبیه باشم . نسبت به بقیه خیلی پرت ترم )

- دوست داری اخلاق و رفتارت تو زندگی واقعی شبیه کدوم باشه؟ مثل یه الگوی اخلاقی.دوست دارم اخلاقا شبیه به تیریون باشم . کم پیش اومده عملی ازش ببینم که مخالفش باشم یا درش تردید کنم

- کدوم یکی رو بیشتر تحسین می کنی؟ اما بیش از هر کس راب رو به خاطر سن و کیفیت عملکرد اخلاقیش تحسین میکنم .

- کدوم یکی رو به عنوان دوست انتخاب میکنی؟ حتما باید یکی باشه؟! اگه آره تیریون رو انتخاب میکنم چون یه لنیستر دینش رو حتما ادا میکنه :دی

- کدوم یکی به یه شخصیت واقعی نزدیکتره؟ ( خصوصیاتش اغراق آمیز یا غیر واقعی نیست) انتخاب سختیه . اما شاید تایوین

- اخلاق و شخصیت کدوم یکی برات غیر قابل تحمله؟ استنیس

17. (سرسی, کتلین, مارجری, سانسا, آریا, آرین مارتل, برین از تارت) در مورد هر کدوم ازاینا بگو که اگر زنانی واقعی با این شخصیتها و ظاهرها را می دیدی:

- ممکن بود عاشق کدوم یکی بشی؟ به ترتیب: کتلین، مارجری،برین

- کدوم یکی برات غیر قابل تحمله؟ سانسا

- کدوم یکی برات بیشتر از همه قابل احترامه؟ برین از تارت

- کدوم یکی رو به عنوان یک دوست مطمئن و قبل اعتماد انتخاب می کردی؟ آریا

- کدوم یکی رو گذراندن یک شب انتخاب میکردی؟ سرسی

18. بدترین پایانی که مارتین می تونه برای نغمه بنویسه؟ در پاسخ به سوالات کیوان گفتم . پایان خوش برای جان اسنو و یه پایان تلخ برای لنیسترها

19. یه اتفاق غیر منتظره به نظرت میاد که در ارتباط با آینده حوادث وستروس بگی؟ چیزی که مثل کارهای خود مارتین برای خواننده غافلگیر کننده باشه.

حذف جیمی دور از انتظار نیست، شخصیتی که محبوب میشه گزینه مناسبی برای کشته شدنه و کشته شدنی که به یه قهرمان تبدیلش میکنه . به نظرم بلاخره واریس برگ برنده اش رو که تا الان مخفی کرده رو می کنه تا شاخ از سر همه سبز بشه. قدرت برتر از دست لنیستر ها خارج میشه تا دل امسال من خون بشه و دل دشمنانم که تا الان زجر کشیدن شاد بشه. اما واقعا پیش بینی کردن روند داستان مارتین خیلی دشواره .

20. موقعیکه کتابهای نغمه رو می خوندی چه موسیقی گوش می کردی؟

دقیق یادم نیست . اما فکر میکنم موسیقی متن فیلم های ارباب حلقه ها یا یه مجموعه از کارهای هانس زیمر بود . مطمعن نیستم . اما زمانی که بازخوانی میکردم موسیقی خود سریال رو گوش میکردم .

21. الان چه موسیقی ( غیر از موسیقی متن سریال) نغمه رو برات تداعی میکنه؟ خیلی کم پیش میاد این حالت برام . چون هر آهنگ در زمان نوشته شدن و نواخته شدن در تلاش بوده که حس خاصی رو منتقل کنه . برداشتی جز اون اونم برای یه داستان اینچنین خاص کمی دشواره . اما بوده ترک هایی از سبک های متال یا راک که حسابی منو یاد نغمه بندازه .

22. شده تا حالا از شنیدن موسیقی یاد یه اتفاق یا کتاب بیربط بیفتی؟ آره . یه سری از موسیقی های بیکلامی که گوش میدم بعضی از خاطرات تلخ و شیرینم رو برام زنده میکنه . اما کم پیش میاد که یاد کتاب هایی جز یه سری کتاب های خاص ( مثل سیلماریلیون) بی افتم .

23. آخرین فیلمی که اشکتو دراورد؟ ( اگر اهل اشک هستی!) اگه فیلمش فاخر باشه اهل گریه کردن هستم . پرسپولیس آخرین فیلمی بود که به خاطرش اشک به چشمم اومد اما اخرین فیلمی که واقعا براش گریه کردم پاپیلون بود .

24. اخرین کتابی که اشکتو در اورد. این یکی خیلی سخته ! خیلی سخت پیش میاد که یه کتاب اشکم رو دربیاره . حقیقتش آخرین خاطره ام از این اتفاق واسه وقتیه که کتاب هرگز رهایم مکن رو میخوندم . شاید هم بعدش بوده اما فراموش کرده باشم. یادم نیست بعد اون به خاطر کتابی سخت اشک ریخته باشم .

25. آخرین موسیقی که اشکتو دراورد. خب این جوابش راحته ! :دی همین دو سه روز پیش بود که به خاطر آهنگ A Black Guy صورتم کاملا خیس شد . موسیقی خیلی بیشتر از فیلم یا کتاب میتونه اشکم رو دربیاره و برای این کار نیازی نیست حتما تلخ یا غمگین باشه . من از زیبایی یه آهنگ هم ممکنه اشکم جاری بشه که این آخرین بار همینطور بود .

26. فقط یک ترک: بهترین موسیقی متنی که شنیدی. این سوال یه جنایته ! بعد کلی کلنجار AMAPOLA اثر انیو موریکونه رو انتخاب میکنم

27. اگر تو پلی لیستهای موسیقیت نگاه کنی تو گوشیت, تو لپ تاپت ( تو پلیر های مختلف) فکر می کنی most playچی باشه؟ تو شش ماهه اخیر قطعا One Last Goodbye

28. این گروهای موسیقی رو به ترتیب علاقه ات بچین ( حتی اگه یه آهنگ ازشون شنیدی) : متالیکا, اسکورپیونز, نایت ویش, بلایند گاردین, اوپث, پینک فلوید

خب من هیچ کدوم رو کامل نمیشناسم و بر اساس محدود اهنگ هایی که تو سیستمم ازشون دارم، نظرم رو میگم :

متالیکا - پینک فلوید- اوپت -اسکورپینز -نایت ویش-بلایند گاردین ( این آخری رو اصلا دوست ندارم )

29. موسییقی پاپ خارجی گوش میدی؟ محبوبترینشون کیه؟

گوش میدم . اما نه زیاد . ادل رو بیش از بقیه گوش کردم تا به حال . صداش رو واقعا دوست دارم . یادمه هیچی در موردش نمیدونستم . پای سیستم بودم که دیدم یه ترانه خوب از تلوزیون پخش میشه . خرامان خرامان رسیدم به پذیرای و دیدم خواهرم هم ایستاده جلوی تلوزیون . داشت Someone Like You رو به زیبایی اجرا میکرد .

30. چقدر خودتو برای بازیگری تئاتر یا سینما مستعد می دونی؟ تا حالا تجربه ای داشتی؟ برای بازیگری تو سینما که فکر نکنم استعدادی داشته باشم . اما تئاتر رو دوست دارم و فکر میکنم یه ته استعدادی داشته باشم واسش . یه مدت تو دانشگاه با گروه و انجمن تئاتر کارم میکردم . تجربه بینظیری بود .

31. چه چیزی تو دنیای مجازی بیشتر از همه جذبت می کنه؟ تو دنیای مجازی با افرادی هم صحبت میشی که علایق و سلایق یکسانی با تو دارن (نسبتا) و دیگه با وجود اونها نیازی نیست مغز اطرافیانت رو با علایق عجیب و منحصر به فردت فرسوده کنی .

32. تا حالا عاشق یه کاراکتر کتاب شدی طوری که همش بهش فکر کنی؟ عاشق یه شخصیت تو یه فیلم چطور؟ نام ببر لطفا".

عشق که نه اما علاقه شدید رو تجربه کردم . گالادریل در کتاب و فیلم های ارباب حلقه ها ، کتی در داستان هرگز رهایم مکن ، فروبیشر در فیلم اطلس ابر ، سلیا تو فیلم خدمتکار و کریس در فیلم در دل طبیعت

33. یک سوال که کسی ازت نپرسیده و دوست داری که پرسیده بشه رو خودت بگو و جواب بده.

چه سوال خوبی !

از خودم میپرسم زیباترین تابلویی که دیدی چیه ؟!

در جواب میگم : مرگ سقراط و سپس دانته و ویرژیل در جهنم

ممنونم از وقتی که خواهی گذاشت و جوابهایی که خواهی داد.

خواهش میکنم و ممنونم . هرچند حسابی کوره رو گرم کردی برام و باعث شدی عرق بر پیشونیم بشینه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری