رفتن به مطلب
ریگار

قسمت اول، Red woman

به اپیزود اول فصل ششم چه نمره ای می دهید ؟  

46 رای

1. 1. به اپیزود اول فصل ششم چه نمره ای می دهید ؟

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      3
    • 6
      5
    • 7
      10
    • 8
      9
    • 9
      10
    • 10
      7

Recommended Posts

سلام، خوب دوستان توجه نميكنيدا تريستان مارتل توي قايق با جيمي بوده و مارهاي شنزار يواشكي دنبالشون اومدن و كشتنش كه احتمال داره كه قصدشون فقط كشتنش بوده يا اينكه بخوان به مردم دورن بگن مثلاً لنيسترا كشتن كه جنگ راه بندارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
HosseinPrance » دوشنبه اردیبهشت 6, 95 11:14 pm[/url]"]آقا این شیرا سی استار و اگان ششم کیه؟

شیرا یکی از شخصیت های تاریخ معاصر دنیای وستروسه. اون دختر غیر شرعی پادشاه تارگرین بود و تو سلسله جنگ هایی به نام شورش بلک فایر نقش داشت .

اطلاعات بیشتر رو میتونی تو ویکی سایت مطالعه کنی :

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7_%D8%B3%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1

اسپویل کتاب پنجم در مورد اگان :

نوزاد پسر ریگار بود که زمان فتح پایتخت به دستور تایوین لنیستر کشته شد ، اوبرین مارتل دایی اگان و دنریس عمه اون میشده و وارث بحق تخت آهنین اون بود . واریس ادعا میکنه که اگان رو با یه نوزاد دیگه عوض کرده و اگان رو زنده نگهداشته تا به تاج و تخت برسه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

بخوایم خیلی نکته بین باشیم گردنبند شیرا سی استار از یاقوت قرمز و سبز درست شده ولی گردنبند ملیساندر فقط از یه یاقوت قرمز درست شده

بخوام نظرمو بگم:

خود ملیساندر در جایی میگه هر چه شعله های آتش بیشتر باشه سایه های بزرگتر و تاریکتری ایجاد میشه،به نظرم این صحبتش در مورد خودش و همچنین خدای خودش بوده که دارای دو شخصیت متضاد هستند

یادمون بیاد که وجه تاریک ملیساندر رو بارها دیدیم مخصوصا وقتی که سایه ای رو باردار شد و به دنیا اورد.

در کل از قسمت اول سیزن ششم راضی بودم،قسمت های اول همیشه توضیح دهنده و مقدمه ساز هستند و نباید منتظر اتفاقات شکه کننده باشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد از چندین ماه صبر و انتظار طبیعی بود که همه میخواستیم قسمت اول هر چقدر میتونه کش بیاد و اتفاقات بیشتری رو ببینیم ولی خوب حیف که نمیشد

بهترین خط داستانی وقایع شماله : جان دوست داریم استراحت کن و اجازه بده جادوگرمون به زندگی برت گردونه

فقط یه چیزی: یادتونه کال دروگو چطور زنده شد؟؟؟؟؟

بدترین خط داستانی دورنه، امیدوارم توقسمتای بعد سوتیارو جبران کنن

از اونجایی که هیچ مرد ضعیف دیگه ای قرار نیست بر دورن حکومت کنه من منتظرم تا اتفاقات جذابتری رو در دورن ببینیم

وقایع کینگزلندینگ رو دوس ندارم تا وقتی که ببینم اون شوالیه مهندسی ژنتیک شده کیه

آریا، سانسا و دنریس ..... باید منتظر بمونیم تا هر کدومشون پخته تر بشن تا بتونن نقشی رو که در نبردنهایی دارن بازی کنن

برن و فلش بکهایی که قراره ببینیم به نظرم بهترین امیدواری برای گذروندن یه هفته است تا قسمت بعد فقط امیدوارم خیلی خوب باشه چون یه فصله منتظر دیدنشونیم

کلا به این قسمت 7 دادم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

یه سوال-چرا وقتی جسد جان رو از تو برفا برمیدارن داووس با تعجب به خون یا جای جسد جان نیگاه میکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
esdor » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 8:16 am[/url]"]سلام

یه سوال-چرا وقتی جسد جان رو از تو برفا برمیدارن داووس با تعجب به خون یا جای جسد جان نیگاه میکنه؟

این سوال منم بود. هرچی نگاه کردم خونها شکل خاصی نداشت. آخرش به این نتیجه رسیدم که از حجم زیاد خون تعجب کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 9:49 am[/url]"]

این سوال منم بود. هرچی نگاه کردم خونها شکل خاصی نداشت. آخرش به این نتیجه رسیدم که از حجم زیاد خون تعجب کرده

حجم خون با توجه به ضربات معمولی بود

شاید رنگ خون و یا چیز دیگه ای بوده

فکر نمیکنم همچون نگاهی بی دلیل باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lyanna Stark » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 8:11 am[/url]"]

کال دروگو زنده شد؟ کجا؟ کِی؟ چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jon Snow » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 10:23 am[/url]"]
Lyanna Stark » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 8:11 am[/url]"]

کال دروگو زنده شد؟ کجا؟ کِی؟ چی؟

وقتی که داشت می مرد و دنریس اصرار داشت به زندگی برش گردونه و از اون جادوگر که یادم نیست اسمش چی بود خواست تا برش گردونه میگم نکنه این خانم 140-50 ساله که تاحالا همش اشتباه کرده اینجا هم گند بزنه و .....

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعید میدونم کال دروگو زنده بشه..

جدابیت فیلم از دست میره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ramin.mom » دوشنبه اردیبهشت 6, 95 11:31 pm[/url]"]سلام، خوب دوستان توجه نميكنيدا تريستان مارتل توي قايق با جيمي بوده و مارهاي شنزار يواشكي دنبالشون اومدن و كشتنش كه احتمال داره كه قصدشون فقط كشتنش بوده يا اينكه بخوان به مردم دورن بگن مثلاً لنيسترا كشتن كه جنگ راه بندارن

اول یه شات از کشتی رو نشون میدن و بعد تریستان. اگر کشتی در حال حرکت به دورنه, چرا تریستان اون سنگ های چشمی رو درست می کنه؟ و چطور ممکنه جیمی همچین گروگان باارزشی رو بفرسته بره؟ اگر هم کشتی بی حرکته, چرا چهار تا نگهبان برای گروگانشون نذاشتند؟

دو نفر ادم نمی تونند همینطوری الکی تو یه کشتی قایم بشن یا با قایق دنبال کشتی راه بیفتند و کسی تو تمام مسیر نفهمه!!

هدف من عیب و ایرادگیری نیست, چون خودم نویسنده ام می دونم که این ها همه گاف هستش. البته بعیده که توی کتاب به این شکل باشه.

یه مورد هم درباره ملیساندره, به نظر من این احتمال هست که بیدار نشه و جونش رو با جان معاوضه کرده باشه. چون هیچوقت ندیدیم گردنبند رو در بیاره. تمام مدت هم غمگین بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته ملیساندر قبلاً یه بار بدون این گردبند و به صورت جوان تو سریال ظاهر شده بود. حالا باید دید که اونم قضیه‌ای داره یا این که فقط یه سوتی بوده!

http://s3.img7.ir/UJ8tk.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بخش دورن من رو نابود کرد!یهویی همه چیز خراب شد!

تئوری ملیساندرا هم که تایید شد!

چندتا نکته اینجا هست:

اگه قراره تو کتاب ششم هم این اتفاق تو دورن بیوفته چی؟شاید آریانه با مارهای شنی در بیوفته یا جنگ داخلی یا شورش واقعا اتفاق بیوفته البته الیا مارتل ضد خونریزی بود ولی خوب میتونه قوس شخصیتی داشته باشه!

چهره ملیساندرا واقعی خیلی شبیه به استاد ایمون درست شده بود،یا من زیادی جو گیر شدم یا واقعا قصد داشتن یه چیزی رو نوشن بدن،چهره چشم کلاغ هم شبیه تیان شده پس اگه من درست فکر کنم آیا میشه گفت ملیساندرا همون شیرا سی استاره؟یا لااقل یه تارگرین دیگه که تو سریال نشون بدن ولی تو کتاب قرار باشه کامل هویتش برملا بشه!

شاید اصلا ملیساندرا از خودش ناامید شده و بخواد جونش رو بده تا جان اسنو رو برگردونه!

در ضمن حالا که کشتی های میرین همه سوختن یورون میتونه آشا رو بفرسته دنبال دنریس و بعدش تیریون و آنسالیدها و... باهاش بیان به وستروس از اونور دنی خودش تنهایی سوار بر دروگون وارد بشه!

یا مثلا با دروگون کالاسار مورو رو نابود کنه و کلی خونریزی راه بندازه و بعد رفتنش به وستروس اسب سالارا دنبال انتقام باشن و...

واقعا خودم کف کردم از این همه پیش گویی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم من به عنوان اپیزود اول بد نبود ولی تنها بخش جالبش بخش مربوط به دیوار بود که بیشترین نکات رو داشت از درگیری برادران شب با داووس گرفته تا چهره ی ملیساندره. بخش دورن رو که متأسفانه نابود کردن مرگ دوران مارتل که یکی از بهترین سیاست مدار های وستروس بود و همین طور آرئو هوتاه که حتی مبارزه هم نکرد و بعد هم سوتی های کشتی تریستان که سند اسنیک ها اصلا سوار کشتی نشده بودن. البته وقتی سیزن قبل استنیس براتیون رو که بهترین فرمانده ی نظامی کل وستروس بود در ۵ دقیقه نابود کردن دیگه انتظاری هم نباید داشت. فقط خوشحالیم از اینه که خط داستانی سریال از کتاب جدا شده. بعد بعد از اون هم بخش کینگزلندینگ کمی جالب بود. بخش آریا و سنسا هم که واقعا چیزی به داستان اضافه نکرد.

تئوری این که ملیساندره همون شیرا سی استار باشه به نظرم غلطه چون در در برنامه ی inside the episode خود کارگردان ها میگن که با مارتین صحبت کرده بودن و می دونستن که عمر ملیساندره چند صد ساله که با سن شیرا سی استار نمی خوره.

فکر کنم به این اپیزود نمره ی ۶ رو بدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت رو جوری شروع کردن که انگار همین دیروز فصل 5 تمام شده در ضمن کال دروگو زنده نشده این اسمش کال مورو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داستان جالب پیش رفت ، ولی کارگردانیش جالب نبود ، مخصوصا کشته شدن پسر دوران . اونجور که معلوم بود ، کشتیش هنوز تو ساحل کینگزلند بود ولی داستان اول جیمی و سرسی رو نشون می ده بعد می ره دورن و دوباره بر می گرده ساحل کینگز لند.این رفت و برگشت جغرافیای گیج کننده بود .

و به نظر رسید که تریستین خودشو اماده مراسم دفن میرسلا می کرد . همچنین من انتظار داشتم جیمی با دیدن وضعیت میرسلا برکرده دورن تا شاید نجات پیدا کنه چون خیلی از دورن فاصله نگرفته بود !!!

اما فاجعه تو داستان سانسا و تیون اتفاق می افته . اول اینکه من متوجه نشدم بالاخره هوای اونجا ابری بود و داشت برف می اومد یا آفتابی ، چون هر کاتی که می خورد وضعیت تغییر می کرد .

دوم اینکه سگ های شکاری چی شدن؟؟؟

سوم اینکه اونجور که من شمردم ۵ تا سرباز کشته می شن در حالی که شیش تا بودن!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
esdor » Tue اردیبهشت 7, 95 9:52 am[/url]"]
جورامون » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 9:49 am[/url]"]

حجم خون با توجه به ضربات معمولی بود

شاید رنگ خون و یا چیز دیگه ای بوده

فکر نمیکنم همچون نگاهی بی دلیل باشه

فک کنم ، خونش برفا رو آب کرده بود!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alliser Thorne » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 1:06 pm[/url]"]این قسمت رو جوری شروع کردن که انگار همین دیروز فصل 5 تمام شده در ضمن کال دروگو زنده نشده این اسمش کال مورو

کال دروگو وقتی تو اغما بود و داشت میمرد و یه جادوگر اسیر برش گردوند ولی جادوگره به خاطر انتقام هم بچش رو کشت هم اسبش رو و هم خودش دیگه اون آدم سابق نبود، بعد دنریس مجبور شد خودش بکشش

از اونجا که دست جادو تو کاره هر اتفاقی میتونه برای جان اسنو مرده هم بیفته......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قصد و نیتشون از اینکه نشون بدن موجود بی وجودی مثل رمزی بالای سر جسد میراندا سوگواری میکنه و ته ش میگه گوشت خوبی بود بندازینش جلو سگا!!! چی می تونه باشه؟ تنها گزینه روی میز یقینا اب بستن تو وقت سریاله. تنها نکته اموزنده ش اشاره به چگونگی سگ باز شدن رمزی داره که گویا به عشق بانو میراندا که از بچگی صاحب سگ بودن، بوده

روس هم که منتظره یه چی بشه هی حاملگی لیدی والدا رو بکوبه تو سر رمزی اخ بزنه سه قلو دختر باشه بخندیم به روس

تیون هم یه برادری میکرد بد نبود اونجا که داشتن از اب یخ رد میشدن یه کولی ایی، بغلیی، سوار شدنی، کمکی، چیزی. یه حرکتی میزدی. ولی از شوخی گذشته چقدر دوست دارم سکانس های این دو تا رو. چرخش شخصیتشونو. یواشکی بزرگ شدنشونو

بالاخره برین هم به یه دردی خورد

سرسی هم که انقدر اسیب پذیر شده که اعتراف کرد به بدجنس و حسود بودنش. ادمی دلش کباب میشه عوض خنک شدن

دوران هم که با بود و نبودش زنده و مرده بودنش هییییچ فرقی نداشت. من هر چی فکر میکنم که چه کاری ولو مثبت یا منفی تو سریال کرده باشه یادم نمیاد

اونجا که اومدن تریستانو بکشن داشت از اون چشم مسخره ها که رو جنازه میذارن میکشید برا کی؟ میرسلا رو که بردن

بخش تیریون و واریس هم هییییچ جز درفشانی های همیشگی شون نداشت

دست بالا بگیریم 7 از 10

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چون اون ميزان خون با اون همه ضربه چاقو يكسان نيست خون كمي بود براي اون چاقو ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینا استارک » دوشنبه اردیبهشت 6, 95 12:49 pm[/url]"]یه چیزی یادم رفت بگم. اومدم اضافه کنم. پیدا شدن انگشتر به اون کوچیکی تو سرزمین به این پهناوری یه کم فیلم هندی بود.

انگشتر رو وسط دایره ای پیدا کرد که اسب ها دورش دویده بودن و علفهاش له نشده بود تقریبا به شعاع سه چهار متر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان یه مقدار از فصل سه رو دوباره مرور کردم

واقعا کیفیت سریال خیلی اومده پایین الانم دیدن فصول ابتدایی دلنشین تر از دیدن فصل جدید واقعا درک نمی کنم چرا کیفیت سریال اینقدر تغییر کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با ملاک قرار دادن نمرات قسمت اول، فصل ششم Game of Thrones ضعیف‌ترین فصل این سریال است! زیرا مجموع نمرات (متا) آن برابر با عدد 74 شده است که تا پیش از این فصل نخست با میانگین نمرات 80 عملکردی متوسط از نظر منقدین داشته و به عنوان ضعیف‌ترین فصل نسبت به سایر فصل‌های سریال شناخته می‌شد. و نکته جالب دیگر اینجاست که تنها وبسایت indieWIRE این فصل را لایق نمره بالاتر از 90 دانسته است! و حتی در بین نقدهای منتشر شده نمره 50 از سوی We Got This Covered نیز به چشم می‌خورد! هرچند که نظرات مردم و مخاطبین سریال نسبت به منقدین اندکی مثبت‌تر بوده است.

indieWIRE = 91

New York Magazine (Vulture) = 80

Los Angeles Times = 80

Entertainment Weekly = 75

Hitfix = 70

Yahoo TV = 70

The Hollywood Reporter = 70

We Got This Covered = 50

منبع: تی وی ورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rommatti » سه شنبه اردیبهشت 7, 95 9:53 pm[/url]"]الان یه مقدار از فصل سه رو دوباره مرور کردم

واقعا کیفیت سریال خیلی اومده پایین الانم دیدن فصول ابتدایی دلنشین تر از دیدن فصل جدید واقعا درک نمی کنم چرا کیفیت سریال اینقدر تغییر کرده

با یه قسمت که نمیشه نتیجه گیری کرد

آغاز خوبی بود برای فصل ششم . حتما تو اپیزودهای بعد بخش های مهیج داستان رو میبینیم. برن ، گریجوی ها ، مشخص شدن وضعیت جان و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این متن نامه جیمی به پرنس دورانه. شاید به بعضی از سوالات جواب بده البته نه همش.

The Princess Mrycella died by poison on our return journey. I suspect Ellaria, not you, but my sister will demand war. I doubt Ellaria’s head will appease her, but it is a start, along with your nieces. Your son cannot stay in King’s Landing. I am sending him back on the same ship.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری