مارک ادی

مارک ادی
Mark addy 2010 05 11.jpg

نقش رابرت براتیون
ملیت انگلیسی
تولد در ۱۴ ژانویه سال ۱۹۶۴ در شهر یورک، انگلستان
فصل(ها) فصل 1
تعداد قسمتها 7

مارک ادی جانسون در ۱۴ ژانویه سال ۱۹۶۴ میلادی در محله ی تانگهال در شهر یورک در کشور انگلستان به دنیا امد و اکنون ۵۰ سال سن دارد . مارک در همان شهر به تحصیل مشغول شد و در سال ها ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ به اکادمی سلطنتی هنر های دراماتیک رفت . او اکنون به همراه همسرش کلی و سه فرزندشان در رافورث در نزدیکی روستای پاپلتون در نزدیکی شهر یورک زندگی می کند . فرزند اول او رابی در سال ۲۰۰۰ ، فرزند دوم چارلی در سال ۲۰۰۳ و فرزند سوم اسکار در سال 2005 به دنیا امد . اجداد مارک از سال ۱۹۱۰ و از زمانی که جدش به یورک امد در شهر یورک زندگی می کردند . پدر او لن تمام زندگی اش را به عنوان شیشه گر کلیسای یورک سپری کرد .

تلویزیون

مارک ادی در نقش شاه رابرت

مارک اولین بار در سال ۱۹۸۸ با بازی در مجموعه ی A Very Peculiar Practice در تلویزیون ظاهر شد . او کار خود را در تلویزیون با بازی در مجموعه های Heartbeat ، Band of Gold ، Married ... with Children ، Bruised Fruit ، Peak Practice ، The Thin Blue Line ، Sunnyside Farm ، Too Much Sun ، Trollied و اخیرا با ایفای نقش در مجموعه ی The Syndicate برای شبکه ی BBC ادامه داد . مارک در مجموعه ی Still Standing در نقش بیل میلر و همچنین در سری دوم مجموعه ی کمدی و بریتانیایی The Thin Blue Line در نقش کاراگاه بویل بازی کرد . او همچنین در مجموعه ی کمدی Bonkers محصول شبکه ی ITV در نقش تونی بارکر و در فیلم کمدی Bike Squad باز هم محصول شبکه ی ITV در نقش گروهبان جان روک در سال ۲۰۰۸ به ایفای نقش پرداخت. مارک همچنین در نقش رابرت براتیون در مجموعه ی فانتزی بازی تاج و تخت محصول شبکه ی HBO به بازی پرداخت .

مارک در مجموعه ی فانتزی Atlantis محصول شبکه ی BBC One در نقش هرکولس که یکی از نقش های اصلی این مجموعه است بازی کرد که این مجموعه در ۲۸ سپتامبر سال 2013 در کشور انگلستان برای اولین بار پخش شد .

سینما

مارک ادی در نقش دیوید 'دیو' در فیلم The Full Monty

او در فیلم The Full Monty نقش اصلی را به عهده داشت و همین طور در فیلم The Flintstones in Viva Rock Vegas محصول سال ۲۰۰۰ در نقش فرد فلینتستون به ایفای نقش پرداخت . مارک در سال ۱۹۹۸ در کنار بازیگر معروفی چون مایکل کیتون نقش مکمل مک مک ارتور را در فیلم Jack Frost بازی کرد . در سال ۲۰۰۱ او در نقش پیشخدمت شخصیتی به نام کریس راک در فیلم Down to Earth و سپس در نقش رونالد در فیلم A Knight's Tale ظاهر شد . مارک در فیلم The Time Machine در نقش دیوید فیلبی بازی کرد و سپس به عنوان بازیگر مهمان در فیلم Around the World in 80 Days در نقش کاپیتان کشتی در کنار بازیگرانی چون جکی چان و استیو کوگان به ایفای نقش پرداخت . او در یکی از جدیدترین فیلم های خود در فیلم Robin Hood اثر ریدلی اسکات در سال ۲۰۱۰ در نقش پدر تاک ظاهر شد.

تئاتر

مارک ادی در نقش کاراگاه اهیرن در فیلم Barney's Version

مارک در سال ۲۰۰۶ در نمایش بازسازی شده ی Donkeys' Years در نقش کوین اسنل در Comedy Theatre در لندن بازی کرد . در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ او در نقش داگبری در نمایش Much Ado About Nothing و در نقش هیالمار جوهانسن در نمایش Fram در National Theatre به روی صحنه رفت . مارک در سال ۲۰۱۱ در نمایش Collaborators در نقش ولادیمیر یک مامور NKVD در National Theatre به ایفای نقش پرداخت . او همچنین در برنامه ی زنده ی National Theatre هم بازی کرد ، این اجرای زنده در سینما های سرتاسر دنیا به نمایش در امد.