صفحهٔ اصلی


Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
Selmy as Arstan Whitebeard.jpg
سر باریستان سلمی، ملقب به باریستان دلیر، قهرمانی مشهور و یکی از شوالیه های گارد پادشاه است. او در طول مدت خدمتش در گارد پادشاه، به یکی از مشهورترین شوالیه های هفت پادشاهی تبدیل شد. در سریال بازی تاج و تخت، یان مک الهینی نقش او را بازی می کند.

سر باریستان، یکی از ماهر ترین شوالیه های هفت پادشاهی است و خیلی ها به او احترام می گذارند.

سلمی، چشمانی آبی و قدی بلند دارد. دنریس با خود فکر می کند که چشم های آبی او بسیار غمگین است. باریستان موها و ریشی بلند و سفید رنگ دارد. دنریس معتقد است که او باوجود سن زیادش، هنوز هم جذاب است. علی رغم سن بالای او، هنوز هم قوی و برازنده است و این ویژگی ها نشان می دهد که او در دوران جوانی اش شوالیه ی ماهری بوده است. در طی زمانی که در گارد پادشاه خدمت می کرده است، او نیز همانند دیگر اعضای گارد، از لباس، زره و سپری تماماً سفید استفاده می کرده است. زمانی که او در گارد پادشاه و در بارانداز بود، صورتش را تمیز و اصلاح شده نگه می داشت، اما زمانی که به جستجوی دنریس رفت، اجازه داد تا ریش های سفیدش بلند شوند.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
بگذارید او (رابرت) پادشاهی شود برای استخوان های سوخته و گوشت های پخته، بگذارید پادشاه خاکسترها شود.

ایریس


Beige-bg rounded v1.png

منابع

 

خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۴ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.