صفحهٔ اصلی


Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
Eddard Amoka.jpg
ادارد استارک که اغلب ند صدا می‌شد، حکمران خاندان استارک، لرد وینترفل و محافظ شمال بود. او دوست نزدیک پادشاه رابرت براتیون بود. با او بزرگ شده و در به دست آوردن تخت آهنین به او کمک کرده بود. سرانجام نیز به عنوان دست او تعیین شد.

او یکی از شخصیت های اصلی در کتاب اول است. نقش ادارد استارک در سریال توسط شاون بین بازی شد.[۱]

ادارد در دهه‌ی سوم زندگی خود به سر می برد. صورتی کشیده، موهایی تیره و چشمانی خاکستری رنگ دارد.[۲] چند تار خاکستری بین ریش های کوتاهش به چشم می خورد. چشم‌های خاکستری تیره‌اش نشان از حالت روحی او دارد، وقتی ملایم است، مه آلود و وقتی خشک و سرد باشد، مثل سنگ به نظر می آیند.[۳] در میان دشمنانش به داشتن چشمانی سرد شهرت دارد و آنان این طور تصور می کنند که این چشم‌ها نمایانگر قلب یخ‌زده‌ی او هستند.[۴] جیمی لنیستر، چشم های ادارد و روس بولتون را شبیه هم می داند.[۵] ادارد به اندازه‌ی برادرش، برندون خوش قیافه و تنومند نیست.[۶] با وجود این که شخصیت آرام او به سردی و غرور تعبیر می شود، وی با روحیه‌ی شرافت و عدالت طلبی شناخته می شود و در نظر افراد خانواده‌اش فردی مهربان است.

ادارد از هشت سالگی به همراه رابرت براتیون نزد جان ارن در ایری پرورش یافت.[۷] ند رابطه ی صمیمانه ای با رابرت داشت و به تدریج جان ارن را به عنوان پدری دوم پذیرفته بود. پدر ند، ریکارد و برادرش برندون به دنبال قضیه‌ی ربوده شدن احتمالی لیانا استارک) توسط پرنس ریگار، به دستور شاه ایریس دوماعدام شدند. وی پس از آن به جان ارن دستور داد تا سرهای دو شخص تحت نظارتش را بفرستد. جان ارن با این دستور مخالفت کرد و در مقابل شورشی به راه انداخت.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
برادرم شمشیرش را دارد ، شاه رابرت پتک جنگیش و من ذهنم را . . . و یک ذهن به کتاب احتیاج دارد درست مانند شمشیر که اگر بخواهد تیزی اش را نگهدارد به تیز کننده احتیاج دارد . این دلیل مطالعه زیادمه

تیریون به جان اسنو


خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۴ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.