صفحهٔ اصلی


Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
John Picacio Arya.jpg
آریا استارک فرزند سوم و دختر دوم لرد ادارد استارک و بانو کتلین تالی است. آریا در ابتدای کتاب بازی تاج و تخت نه ساله است. آریا 3 برادر به نام های راب، برن، ریکان و یک برادر ناتنی به نام جان اسنو و یک خواهر بزرگتر سانسا دارد. آریا گاهی خواب می بیند دایرولف شده است[۱]. دایرولف خود او نایمریاست که نامش از ملکه ی جنگجوی روینار به همین نام گرفته شده است. آریا تنها کاراکتری است که حداقل یک فصل POV در تمامی 5 کتاب داشته است.

آریا دختری است شجاع که بر خلاف خواهر بزرگترش سانسا به مبارزه و اکتشاف علاقه مند است. آریا دوست دارد که شمشیر بازی بیاموزد و در تورنومنت ها شرکت کند؛ درست برخلاف سانسا که علاقه مند به فعالیت های مرسوم زنان نجیب زاده است. آریا رابطه بسیار نزدیک با برادر ناتنی اش جان اسنو دارد. جان نیدل اولین شمشیر آریا را به او هدیه داد. آریا در طی سفر هایش زیرکی و هوشیاری فوق العاده و توانایی بسیاری در تطبیق با شرایط سخت را از خود نشان می دهد. گفته می شود آریا خلق و خوی عمه اش لیانا را به ارث برده است.[۲]

ظاهر آریا بیشتر استارک است تا تالی. او صورتی دراز، چشمانی خاکستری و موهای قهوه ای دارد. او لاغر و عضلانی است. در شروع داستان آریا چهره ای چنان ساده دارد که از این رو به او لقب "آریا صورت اسبی"داده اند و در خیلی از مواقع با پسر ها اشتباه گرفته می شود. هر چند مواردی هست که در کتاب های بعدتر او زیبا نامیده می شود و با لیانا مقایسه می گردد [۲]و نگاه های مردان را به خود جذب کند.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
دوران برای بردن بازی می کنه، چه در کیواس و چه در بازی تاج و تخت.[۳]

جرج آر. آر. مارتینخلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۴ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.