یورش شمشیرها

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
UnderConstructionOrange.png
در حال ترجمه
این موضوع توسط کاربر:ghost در حال ترجمه است.
این الگو برای این قرار داده شده است که سایر اعضا به صورت موازی این مقاله را ترجمه نکنند.
یورش شمشیر ها
AStormOfSwords.jpg
نویسنده جرج ریموند ریچارد مارتین
عنوان اصلی A Storm Of Swords
مترجم رویا خادم الرضا (نشر ویدا)
میلاد بابا نزاد (نشر آذرباد)
کشور ایالات متحده آمریکا
زبان انگلیسی
ژانر فانتزی
ناشر بانتام بوکس (انگلستان)

ویاگر بوکس (ایالات متحده)
نشر ویدا (ایران)

نشر آذرباد (ایران)
تاریخ نشر 1393 (نشر ویدا)
تاریخ نشر کتاب اصلی 8 اوت 2000
طراح جلد استیو یول
انواع در دسترس به صورت چاپی ( جلد سخت و کاغذی)
به صورت کتاب صوتی و الکترونیک
تعداد صفحات 973 (جلد سخت در ایالات متحده)

976 (جلد سخت در انگلستان)

1216 (جلد کاغذی در ایالات متحده)
شابک ISBN 0553103547 (جلد سخت در ایالت متحده) ISBN 0-00-224586-8 (جلد سخت در انگلستان) ISBN 0-553-57342-X (جلد کاغذی در ایالات متحده) ISBN 0-553-57342-X (جلد کاغذی در انگلستان) ISBN 9786002910752 (جلد کاغدی در ایران در نشر ویدا)
کتاب قبلی در مجموعه نزاع شاهان
کتاب بعدی در مجموعه ضیافتی برای کلاغ ها

یورش شمشیر ها جلد سوم از هفت جلد برنامه ریزی شده سری فانتزی حماسیه کتاب نغمه یخ و آتش نوشته ی جورج آر.آر مارتین است.این کتاب در 8 اوت سال2000 در انگلیس به چاپ رسید و پس از آن در ماه نوامبر همان سال در ایالات متحده منتشر شد. تا به امروز یورش شمشیرها طولانی ترین کتاب بین این مجموعه بوده است به طوری که در انگلستان نسخه ی کاغذیه ان به دوبخش تقسیم شد قسمت اول با نام فولاد و برف در سال 2000و قسمت دوم با نام خون و طلا در سال 2001 منتشر شد. در آگوست سال 2001 در فرانسه تصمیم گرفته شد که کتاب به چهار نسخه ی جداگانه چاپ شود.در ایران در نشر ویدا کتاب به دو نسخه ی جداگانه چاپ شده است. یورش شمشیر ها موفق به کسب جایزه لوکوس در سال 2001،جایزه ی گفن برای بهترین رمان و نامزد دریافت جایزه نبولا برای بهترین رمان و نامزد دریافت جایزه ی هوگو یکی از دو جایزه معتبر در عرصه کتاب های علمی تخیلی فانتزی شد که آن را به کتاب هری پاتر و جام آتش اثر جی.کی رولینگ واگذار کرد. میشا مرلین که که قبلا چاپ نسخه های مصور دو کتاب بازی تاج و تخت و نزاع شاهان را انجام داده بود در حال برنامه ریزی برا چاپ نسخه مشابه برای یورش شمشیر ها در دو جلد بود که به علت تاخیر زیاد در تحویل نزاع شاهان به سابتررانین پرس واگذار شد.این نسخه که طراحی کامل آن بر عهده ی چارلز ویس بود در تابستان سال 2006منتشر شد.

خلاصه داستان

یورش شمشیر ها در ادامه داستان نزاع شاهان است. هفت پادشاهی در چنگال جنگ میان پنج پادشاه است.راب استارک،بیلون گریجویرنلی،جافری و استنیس براتیون هرکدام برای حفظ تاج خود بادیگری در جنگ است.رنلی مرده است و استنیس به بارانداز پادشاه حمله میکند که بخاطر اتحاد لنیستر ها با تایرل ها به شکست می انجامد،در همان زمان خاندان مارتل حمایت خودش از لنیستر ها را اعلام میکند. در دیوار حمله ی هزاران وحشی به فرماندهیه منس رید با مقاوت تعداد کمی از نگهبانان شب روبرو میشود. در شرق دنریس به امید به دست اوردن افراد بیشتر به منتوس راهی میشود.

در هفت پادشاهی

در سرزمین های رودخانه بانو کتلین به برین از تارث مسئولیت اسکورت جیمی لنیستر با قایق از ریورران تا بارانداز پادشاه و بازگرداندن سنسا و آریا استارک میدهد.پرچمداران تالی آنها را دنبال میکنند ولی آنها موفق به فرار میشوند جیمی بیشتر وقت خود صرف توهین به برین بخاطر اندازه و شمشیرش میکند،آنها مجبور به ترک رودخانه میشوندن و به حومه ی شهر میدن پول میروند ولی در آنجا با گروه یاران دلیر از قاره شرقی روبرو میشوند وفادار به استارک ها روبرو میشوند که انهارا شناسایی میکنند وارگو هوت در راه هارن هال دست جیمی را به عنوان پیغامی برای تایوین لنیستر قطع میکند.