کاربر:جورامون

صفحه کاربری جورامون.

سشیشسی

شسیشسیشسی

تست صفحه اول

Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
World map Westeros.png
وستروس یکی از چهار قاره در جهان شناخته شده است، دیگر قارها ایسوس، سوتوروس و آلتوس می باشند. وستروس توسط یک نهاد سیاسی شناخته شده به عنوان هفت پادشاهی رهبری می شود.این در حالی است که در دور دست در آنسوی دیوار، مردم آزاد زندگی می کنند.نزدیک ترین کشورهای خارجی به وستروس،مجموعه از شهرهای مستقل در سراسر دریای باریک که در غرب ایسوس واقع شده است و همچنین قسمت جنوبی وستروس با جزایر تابستان همسایه است.

وستروس یک قاره طولانی و نسبتا باریک است ، اراضی وستروس در دورن در نقطه جنوبی گسترش پیدا می کنند و همچنین در شمال در سرزمین های همیشه زمستان مقدار زیادی زمین ناشناخته باقی مانده است، به دلیل دمای بسیار پایین آن قسمت از وستروس همیشه سرد است و ساکنانش همیشه حالت خصمانه نسبت به همه دیگر دارند و آنها با عنوان وحشی ها شناخته می شوند ، به نظر می رسد هیچ مقیاسی در نقشه یا در کتاب جرج آر.آر. مارتین وجود ندارد که عرض دیوار را محاسبه کند ، اگر چه به نظر میرسد دیوار بین صد مایل تا سیصد مایل عرض داشته باشد.این قاره در حدود 3000 مایل از شمال به جنوب و در حدود 900 مایل در وسیع ترین حالت از شرق به غرب کشیده شده است.

مرزهای ساحل شرقی وستروس با دریای باریک ؛ آب های نهفته در قاره شرقی ایسوس و زنجیره ای از جزایر به عنوان استپ استونز هم مرز است. در جنوب آن دریای تابستان واقع شده است و در درون آن جزایر تابستان قرار گرفته است.

سرزمین های شمالی وستروس تراکم جمعیت کمتری نسبت به سرزمین های جنوبی دارند.پنج شهر بزرگ وستروس از نظر جمعیت : بارانداز پادشاه ، اولد تاون ، لنیسپورت، گال تاون و وایت هاربر هستند.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
شاید شما کل بارانداز پادشاه را بالا و پایین برید، ولی نتونید یک مرد که به سینه اش نشان مرغ مقلد چسبیده باشه پیدا کنید، ولی این به این معنی نیست که من دوستی ندارم.[۱]

پتایر بیلیش


Beige-bg rounded v1.png

منابع

 

خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۱ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.

سفارشي كردن امضا

كاربران ويكي ميتونن امضاي خودشون رو سفارشي بكنن. براي اين كار به صفحه "ترجيحات" بريد و در بخش امضا متن مورد نظر رو وارد كنيد. اگر ميخواهيد از كدهاي HTML يا ويكي استفاده كنيد بايد گزينه "امضا به صورت ویکی‌متن در نظر گرفته شود (بدون درج خودکار پیوند)" رو تيك بزنيد.

مثال:

--جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار ‏۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۲:۵۷ (IRDT)

--جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار

كدي كه اين امضا رو توليد كرده:

--<span style="text-shadow:2px 2px 2px #0000FF;">[[کاربر:جورامون|جورامون]]<sup>([[بحث کاربر:جورامون|بحث]])</sup></span><sub><span style="background-color:yellow;color:red;font-size:12px">''شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار''</span></sub>

توجه داشته باشيد كه تنها در صفحات بحث ميتونيد از امضا استفاده كنيد و به هيچ وجه در مقالات نبايد امضا زده بشه.[۱]

سفارشي سازي امضا فقط روي امضاهايي كه از الان به بعد ميزنيد اعمال ميشه و امضاهاي قبلي تغيير نميكنه.[۱]

RSS

<rss max=4 highlight="community wiki foundation">http://westeros.ir/feed/</rss>

مراجع

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ مرجع