کاربر:جورامون

صفحه کاربری جورامون.

سشیشسی

شسیشسیشسی

تست صفحه اول

Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 
Jaime Lannister The Kingslayer by Tasty Crayon.jpg
جیمی لنیستر مشهور به شاه کش، فرزند دوم و اولین پسرِ لرد تایوین لنیستر از کسترلی راک و مادرش لیدی جوانا لنیستر است. جیمی در سن پانزده سالگی به عضویت گارد پادشاهی ایریس تارگرین دوم در آمد، و تبدیل به جوان ترین عضو گارد در تاریخِ شکل گیری آن شد.[۱] وقتی که او به شکل خائنانه ای شاه ایریس را در پایانِ قیام رابرت کُشت، لقب ننگ آورِ «شاه کش» را به او دادند.[۲][۳] جیمی بیشتر عمرش با خواهر دوقلویش سرسی رابطه داشت و از او صاحب سه بچه است: جافری، میرسلا و تامن. هر چند بیشترِ مردم فکر می کنند پدرِ آن ها، همسر سرسی است، شاه رابرت. در طوفان شمشیرها، جیمی تبدیل به یکی از شخصیت هایی می شود که داستان از دید او بیان می شود. در سریال تلویزیونی نقش او را نیکولیج کوستر والدائو بازی می کند.[۴]

جیمی ذاتاً جنگجو است، و بیشترِ مهارت هایش در حوزه ی نظامی هستند. او علاقه ی زیادی به سیاست یا توطئه چینی های درباریان ندارد، به گفته ی خود او، جیمی تنها وقتی که واقعاً حس زنده بودن می کند زمانی است که در حال جنگ یا عشق بازی باشد. جیمی همان ظاهر اصلیِ لنیسترها را دارد، چشمان سبزِ روشن و موهای طلایی. می گویند که او بسیار خوش قیافه است، قدی بلند که با قیافه ای خوشایند تکمیل شده و «لبخندی که مثل خنجر می بُرَد».[۲] وقتی که در حال انجام وظیفه است، لباسی سفید می پوشد، مانند بقیه ی اعضای گارد پادشاهی، اما همچنین لباس هایی مزین به رنگ های خاندانش و زره ی خاص خودش را هم می پوشد، زره ای با روکش طلا و کلاهخودی به شکل سرِ شیر.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 
شاید شما کل بارانداز پادشاه را بالا و پایین برید، ولی نتونید یک مرد که به سینه اش نشان مرغ مقلد چسبیده باشه پیدا کنید، ولی این به این معنی نیست که من دوستی ندارم.[۵]

پتایر بیلیش


خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۷۱ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.

سفارشي كردن امضا

كاربران ويكي ميتونن امضاي خودشون رو سفارشي بكنن. براي اين كار به صفحه "ترجيحات" بريد و در بخش امضا متن مورد نظر رو وارد كنيد. اگر ميخواهيد از كدهاي HTML يا ويكي استفاده كنيد بايد گزينه "امضا به صورت ویکی‌متن در نظر گرفته شود (بدون درج خودکار پیوند)" رو تيك بزنيد.

مثال:

--جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار ‏۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۲:۵۷ (IRDT)

--جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار

كدي كه اين امضا رو توليد كرده:

--<span style="text-shadow:2px 2px 2px #0000FF;">[[کاربر:جورامون|جورامون]]<sup>([[بحث کاربر:جورامون|بحث]])</sup></span><sub><span style="background-color:yellow;color:red;font-size:12px">''شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار''</span></sub>

توجه داشته باشيد كه تنها در صفحات بحث ميتونيد از امضا استفاده كنيد و به هيچ وجه در مقالات نبايد امضا زده بشه.[۱]

سفارشي سازي امضا فقط روي امضاهايي كه از الان به بعد ميزنيد اعمال ميشه و امضاهاي قبلي تغيير نميكنه.[۱]

RSS

<rss max=4 highlight="community wiki foundation">http://westeros.ir/feed/</rss>

مراجع

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ مرجع