بحث کاربر:جورامون

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش

تست صفحه اول

Beige-bg rounded v1.png

مقاله برگزیده

 

Jaime Lannister The Kingslayer by Tasty Crayon.jpg
جیمی لنیستر مشهور به شاه کش، فرزند دوم و اولین پسرِ لرد تایوین لنیستر از کسترلی راک و مادرش لیدی جوانا لنیستر است. جیمی در سن پانزده سالگی به عضویت گارد پادشاهی ایریس تارگرین دوم در آمد، و تبدیل به جوان ترین عضو گارد در تاریخِ شکل گیری آن شد.[۱] وقتی که او به شکل خائنانه ای شاه ایریس را در پایانِ قیام رابرت کُشت، لقب ننگ آورِ «شاه کش» را به او دادند.[۲][۳] جیمی بیشتر عمرش با خواهر دوقلویش سرسی رابطه داشت و از او صاحب سه بچه است: جافری، میرسلا و تامن. هر چند بیشترِ مردم فکر می کنند پدرِ آن ها، همسر سرسی است، شاه رابرت. در طوفان شمشیرها، جیمی تبدیل به یکی از شخصیت هایی می شود که داستان از دید او بیان می شود. در سریال تلویزیونی نقش او را نیکولیج کوستر والدائو بازی می کند.[۴]

جیمی ذاتاً جنگجو است، و بیشترِ مهارت هایش در حوزه ی نظامی هستند. او علاقه ی زیادی به سیاست یا توطئه چینی های درباریان ندارد، به گفته ی خود او، جیمی تنها وقتی که واقعاً حس زنده بودن می کند زمانی است که در حال جنگ یا عشق بازی باشد. جیمی همان ظاهر اصلیِ لنیسترها را دارد، چشمان سبزِ روشن و موهای طلایی. می گویند که او بسیار خوش قیافه است، قدی بلند که با قیافه ای خوشایند تکمیل شده و «لبخندی که مثل خنجر می بُرَد».[۲] وقتی که در حال انجام وظیفه است، لباسی سفید می پوشد، مانند بقیه ی اعضای گارد پادشاهی، اما همچنین لباس هایی مزین به رنگ های خاندانش و زره ی خاص خودش را هم می پوشد، زره ای با روکش طلا و کلاهخودی به شکل سرِ شیر.


ادامه...


Beige-bg rounded v1.png

سخن برگزیده

 

رابرت فولاد واقعی بود. استنیس آهن خالصه، سیاه و سخت و مستحکم، بله، اما شکننده مثل آهن. قبل از خم شدن می شکنه. و رنلی، اون یکی مسه، براق و درخشان، تماشاش خوشاینده، اما آخر روز معلوم میشه چندان ارزشی نداره.[۵]

دونال نوی


 
خلاصه فصل‌هاکتاب‌ها

خاندان‌های وستروسشخصيت‌ها

جغرافياتاریخ نگار وقایع مهم

سريالفرهنگ

Beige-bg rounded v1.png

برنامه موبایل

 
EW.png

برای مطالعه ویکی روی دستگاه های اندرویدی میتوانید از EveryWiki استفاده نمایید.

Beige-bg rounded v1.png

درباره دانشنامه

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش متعلق به وب سایت وستروس(Westeros.ir) میباشد و به همت اعضای آن تهیه شده است. هدف از ایجاد این دانشنامه فراهم کردن مکانی برای آشنایی بیشتر طرفداران این مجموعه با شخصیت ها، مکانها و اتفاقات موجود در دنیای ساخته شده توسط جورج آر.آر مارتین است.

این دانشنامه بر پایه ویکی نغمه ای از یخ و آتش انگلیسی وبگاه Westeros.org تهیه میشود.

این دانشنامه ۷۸۱ مقاله در مورد دنیای مارتین دارد.


آخرین مقالات - تمام مقالات - رده ها

Beige-bg rounded v1.png

اطلاعیه

  • مرز اسپویل ویکی به انتهای کتاب پنجم (رقصی با اژدهایان) تغییر پیدا کرد.
Beige-bg rounded v1.png

ویکی های خواهر

دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش با سایر ویکی های همکار در زبان های مختلف پیوند دارد و میتوانید این مقالات را به زبانهای دیگر مشاهده کنید یا از ویکی های دیگر به صفحه متناسب در ویکی فارسی منتقل شوید:

Beige-bg rounded v1.png

راهنما

این دانشنامه به کمک شما کاربران عزیز برای کامل شدن نیاز دارد. افرادی که مایل هستند در تکمیل دانشنامه کمک کنند میتوانند آمادگی خود را به یکی از اعضای شورای پادشاهی اعلام کنند. همچنین میتوانید از راهنمای کاربران برای آشنایی با نحوه نوشتن مقالات در دانشنامه کمک بگیرید.

en:Main Page it:Pagina_principale

ادامه

صفحه بحث کاربر جورامون. لطفا برای هر مورد جدید یک بخش جدید با کمک دکمه افزودن بخش در بالای صفحه ایجاد کنید و در نهایت آخر مطلب خود را امضا کنید تا متوجه شوم این مطلب یا درخواست از طرف چه کسی بوده. مطالب شما میتواند در رابطه با ایجاد الگوهای جدید، بحث در مورد مقاله ای خاص(تغییر نام، ادغام و ...) یا پیغامهای شخصی باشد.

توجه داشته باشید که مطالب این صفحه پس از رسیدگی و به مرور زمان جهت جلوگیری از شلوغ شدن صفحه حذف میگردد.

سلام

سلام. آره برام پیام اومد. واسه شما هم کار میکنه؟

بله برای من هم کار میکنه. مرسی- جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۰۰ (IRDT)
بله خیلی کمک می کنه. این درخواست تغییر نام چطوریه؟ مترجم مقاله باید بهش رسیدگی کنه یا مثلا شورای پادشاهی یا همچین چیزی راجع بهش تصمیم گیری می کنه؟--تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۱۴ (IRDT)
نمیدونم :P . شروا که نیست. یا بین خودمون تصمیم میگیریم یا اگه به اجماع نرسیدیم میریم با همه اعضای ویکی مطرح میکنیم. تو این مورد خاص منظورم این بود که بین "پر" و "ستاره" فاصله قرار بگیره چون دو کلمه مجزا هستن. پیشنهادی دارید که این جور درخواستها چطور رسیدگی بشه؟ --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۳ (IRDT)
من میگم چند نفرو بذاریم درخواست ها رو بررسی کنن. یه گروه واسش تشکیل بدیم.
اون موردی که شما گفتی من مشلی ندارم ولی نمیدونم چطور باید اون صفحه رو منتقل کرد و قبلیو حذف کرد!--تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۷ (IRDT)
تشکیل گروه برای اینکار خوبه. برای انتقال هم کافیه روی اون فلش رو به پایین کنار کادر جستجو برید و انتقال رو بزنید. اسم جدید رو وارد کنید و صفحه منتقل میشه. بعضی وقتها لازم تغییر مسیر هم ساخته بشه اما توی این مورد لازم نیست و تیکش رو بردارید. مرسی. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۲۹ (IRDT)
الان منتقلش کردم ولی قبلی حذف نشد فقط تغییر مسیر داده شد! --تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۳۴ (IRDT)
توی صفحه انتقال اون قسمت مربوط به گذاشتن یا نذاشتن تغییر مسیر براتون نشون داده میشه؟ زیر کادری که دلیل انتقال رو توش مینویسید؟ شاید چون امکان حذف ندارید اینو براتون نشون نمیده. به هر حال من حذفش کردم. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۴۰ (IRDT)
باشه. ممنون. راجع به اون تشکیل گروه هم با بچه ها صحبت کنید. --تالیسا (بحث) ‏۱۸ اوت ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۴۴ (IRDT)

تست الگوی نشان

altHouse Stark altHouse Stark altHouse Stark altHouse Stark

قابلیت حذف

سلام. نمی تونین کاری کنین که کاربرای معمولیم امکان حذف داشته باشن؟ دوم اینکه چطوره یه صفحه درست کنیم و اولویت های ترجمه رو توش قرار بدیم تا اونایی که مهمتره زودتر ترجمه شه.--تالیسا (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۲:۵۰ (IRDT)

سلام. اتفاقا تو فکرش بودم. حتما. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۱۲ (IRDT)
مرسیییییییی :D --تالیسا (بحث) ‏۹ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۱۴ (IRDT)
در مورد پیشنهاد دومتون صفحه برنامه ها رو ایجاد کردم. ببینید شما امکان ویرایشش رو دارید؟ هر چیزی که فکر میکنید لازمه بهش اضافه کنید. --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۳۱ (IRDT)
یه چیزایی اضافه کردم. ولی الان حضور ذهن ندارم، بعدا بازم اضافه می کنم.--تالیسا (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۵۷ (IRDT)
میشه تست کنید ببینید قابلیت حذف براتون اضافه شده؟ --جورامون - شاه افسانه ای آنسوی دیوار (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۰۳ (IRDT)
بله درست شده. ممنون.--تالیسا (بحث) ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۲۳:۵۲ (IRDT)

مشکل

سلام، چرا اینجا اینطور شده؟ مشکلش قابل حل شدن هست؟

  • مشکل برطرف شد --جورامون(بحث)شاه افسانه‌ای آنسوی دیوار ‏۱۹ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۰ (IRDT)