رفتن به مطلب
جورامون

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

Recommended Posts

آره. مرسی .خیلی خوبه. تا اینجا چک کردم مشکلی نبود. حالا فردا کار می کنم اگه مشکلی بود پیام می دم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تالیسا جان این با اونی که شما الان تو ویکی اصلی میبنید فرق میکنه و مشکل داره .اونجا هر جا که شما اسم فرمانده رو وارد کنی برای مثال :

فرمانده 1 = استنیس براتیون

فرمانده 2 = راب استارک

تو ویکی اصلی به صورت جدولی نشون میده یعنی

1.راب استارک

2.استنیس براتیون

زیر همه ولی اینجا اینطوری نیستش در کنار همه نشون میده.اینطوری راب استارک ، استنیس براتیون.من هرکاری که کردم درست بشه نشدش اگر کسی میتونه بر درستش بکنه.مشکل اصلی الگوش هم از این یه خط کد هستش :

-->{{#if:{{{combatant3|}}}{{{combatant4|}}}{{{combatant5|}}}|

به محض اینکه ترجمه میشه کل الگو بهم میرزه.ترجمه هم نمیشه باز مشکل درست میکنه در کل گیر افتادم.ببنید بقیه شاید تونستن تو برداشت الگو کمک کنن شاید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باشه. من الان تو تاریکی نشستم، نمی تونم دقیق بررسی کنم. فردا نگاه کنم، ببینم مشکل چیه. اگه درست نشد به جورامون بگیم درستش کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الگوی "جعبه درگیری های نظامی" رو درست کردم و الان به صورت جدولی میاره(برای زمانی که طرفین درگیر بیشتر از 2تا باشن). تست بکنید که مشکلی نداشته باشه. اسمش هم اشتباه املایی داشت که تغییر نام دادم. از این لینک میتونید بهش برسید:

الگو:جعبه درگیری های نظامی

الگوی رف برای این کتاب رو قبلا به درخواست حامد درست کرده بودم. اینجوری ازش استفاده کنید:

{{رف|رنایا}} که مخفف "راهنمای نغمه ای از یخ و آتش" هست. پارامتر اضافه ای هم نداره(شماره فصل و ...)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سئوال تو ویکی واژه انگلیسی رو سرچ میکنی ، دقیقا بهت نمونه اش رو تو مقاله ها میده.برای مثال سرچ کنی Greyjoy چندین مقاله رو نشون میده که توش این واژه موجود هستش.به همراه متن مثال

ولی وقتی واژه فارسی رو سرچ میکنیم فقط کل مقاله رو نشون میده نمونه های دقیقش رو نشون نمیده.میشه یه کاری کرد مثل واژه های انگلیسی نمونه نشون بده !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یه سئوال تو ویکی واژه انگلیسی رو سرچ میکنی ، دقیقا بهت نمونه اش رو تو مقاله ها میده.برای مثال سرچ کنی Greyjoy چندین مقاله رو نشون میده که توش این واژه موجود هستش.به همراه متن مثال

ولی وقتی واژه فارسی رو سرچ میکنیم فقط کل مقاله رو نشون میده نمونه های دقیقش رو نشون نمیده.میشه یه کاری کرد مثل واژه های انگلیسی نمونه نشون بده !؟

آره توی سرچ فارسی فقط صفحاتی که توش این کلمه استفاده شده رو میاره و پیش نمایشی نشون نمیده. یه بررسی اولیه کردم اما راهی براش پیدا نکردم. حالا بازم میگردم ببینم چیزی پیدا میکنم یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب تو ویکی انگلیسی هم همینجوریه دیگه. اگه اون چیزی که سرچ کردی عینا باشه که مدخلشو میاره اگه نه که مقالاتی که در عنوان یا متن اون کلمه آورده شده رو میاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خب تو ویکی انگلیسی هم همینجوریه دیگه. اگه اون چیزی که سرچ کردی عینا باشه که مدخلشو میاره اگه نه که مقالاتی که در عنوان یا متن اون کلمه آورده شده رو میاره.

درست هستش تو انگلیسی و فارسی فرقی نداره ، ولی تو انگلیسی پیش نمایش میذاره از اون واژه در متن ولی در فارسی پیش نمایش رو نمیذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظور S.i.S خود مقاله نیست. منظورش پیشنمایش کوتاهی که در بخش "تطبیق متن مقاله" زیر مداخل مقالات مرتبط وجود داره هست. اگه یه عبارت انگلیسی رو سرچ کنید زیر هر مقاله که این کلمه توش بکار رفته، دو خط رو به عنوان پیش نمایش میاره اما این پیش نمایش در زمان جستجوی کلمات فارسی نشون داده نمیشه و فقط عنوان مقالات رو میاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه بستگی داره Go رو می زنی یا Searchو. اگه سرچ بزنی اونی که شما میگی میشه ولی اگه Go رو بزنی؛ اگه عینا اون عبارت باشه مدخلشو میاره اگه نه که مقالات حاوی اون عبارت رو میاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در هر دو حالت search منظور ماست. الان این دوتا رو مقایسه کنید:

در حالت سرچ انگلیسی پیش نمایشی از مقاله ادارد رو نشون میده اما توی فارسی نه.

2010793570_Screenshot(7).png.4f4152d3fe891ea765dd2c01d432496b.png

626001685_Screenshot(8).png.40fb983421fb82ec24f375138bbc0176.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان عزیز. پیرو صحبتهایی که با مسئولین ویکی انگلیسی کردیم. ویکی اونها هم به مال ما متصل شد. الان صفحه اصلی اون ویکی به صفحه اصلی ویکی ما لینک شده. منم برای تست مقاله جورامون رو لینک کردم. ادمین اونجا میگفت که بهتره چند نفر از اعضای ما برن توی فروم اونجا عضو بشن و سه چهارتا پست بزنن تا قابلیت ویرایش در ویکی براشون فعال بشه و بعد خودمون مقالات رو لینک کنیم به ویکی خودمون(چون اونها با حروف فارسی مشکل دارن و ممکنه اشتباهی رخ بده). از طرفی هر کس که مقاله ای رو ایجاد میکنه هم اونو به ویکی انگلیسی لینک بده و هم اینکه ویکی انگلیسی رو به مال خودمون لینک بده.

حالا چه کسانی مایل به انجام اینکار هستن؟ چه کسانی تا امروز توی فروم انگلیسی فعالیت داشتن و قابلیت ویرایش ویکی رو دارن(یا احیانا قبلا توش کار کردن)؟

الان حدود 200 مقاله داریم که همه اینها به ویکی انگلیسی لینک شده. از این به بعد هم هر مقاله ای که میسازید حتما به ویکی انگلیسی لینک بدید و برعکس(اگه خودتون امکانش رو ندارید با یکی از نویسندگان دیگه هماهنگ کنید)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی نیست تو اینکار به من کمک کنه؟

با این لیست باید کار کنیم:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87&offset=&limit=250

من از آخر شروع کردم و نصفش رو گذاشتم(از آخر تا انجمن برادری کینگزوود). اگه یه نفر دیگه از ابتدای لیست شروع به گذاشتن لینکها در ویکی انگلیسی بکنه خیلی خوب میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جورامون ، بنده اکنت دارم ولی بد شانسی به هیچ عنوان نمیتونم این روزها بازش کنم نمیدونم چرا مشکل از چی هستش.تو فروم هم نمیتونم برم برای درخواست برای رفع مشکل.نت درست حسابی هم ندارم با GPRS میام وگرنه همین امروز کمک میکردم بهت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باشه ممنون. فعلا تالیسا داره کمک میکنه.

دوستان این صفحه ورودی کاربران برای دسترسی راحت تر شما ایجاد شده. لینکش در ستون کناری همه صفحات هست(زیر صفحه اصلی). اگه فکر میکنید چیزهای دیگه ای لازمه دم دستتون باشه به این صفحه اضافه کنید تا موقع ویرایش مقالات راحت تر پیداش کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر کاری میکنم جدول دسترسی سریع گارد پادشاه درست نمیشه چه کارش کنم؟؟

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D8%B4%D8%A7%D9%87

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درستش کردم. توی الگوی ویکی انگلیسی از navbox generic استفاده شده اما مال ما navbox خالی هست(از ویکی پدیا برداشتم). اون عبارت generic باید حذف میشد.

ویرایش:

این سه خط هم برای شکیل تر کردنش هست که باید از الگوهای دیگه کپی کنید و بهش اضافه کنید:

| style  = text-align:right;
| groupstyle = width:85px; background-color:#ddd; white-space:nowrap;
| oddstyle  = background-color:#F2F2F2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از دوستان میتونه یه کمکی بکنه به من ؟!

سه تا عکس هستشاگر میتونید اپلودش کنید من دسترسی به نت پرسرعت ندارم با GPRS هستم غیر ممکن هستش یک میب عکس اپلود کنم.

این سه عکس اگر تونستید برام اپلود کنید :

http://awoiaf.westeros.org/index.php/File:Agot_hbo_guide_map.jpg

http://awoiaf.westeros.org/index.php/File:World_map_Essos.png

http://awoiaf.westeros.org/index.php/File:WorldofIceandFire.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوتا آخر رو قبلا آپلود کردم توی صفحه پورتال:جغرافیا

اولی رو هم آپلود میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Agot hbo guide map.jpg رو اگر اپلود کردی جورامون بگو چون من الان میخوام قرار بدم ازم ایراد میگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها من دارم مقاله ی لنسل لنیستر رو ترجمه می کنم ولی اصلا بلد نیستم با ویکی کار کنم . باید جایی عضو بشم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Agot hbo guide map.jpg رو اگر اپلود کردی جورامون بگو چون من الان میخوام قرار بدم ازم ایراد میگیره.

من آپلود کردم اما نتونست تصویر بندانگشتی رو درست بکنه. شما همینجوری ازش استفاده کن من دوباره آپلودش میکنم.

ویرایش: تصویر رو با ابعاد کوچکتر آپلود کردم. ابعاد تصویر قبلی خیلی بزرگ بود و نمیتونست از روش تصویر بند انگشتی بسازه. تصویر فعلی 66% اندازه تصویر قبلی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بچه ها من دارم مقاله ی لنسل لنیستر رو ترجمه می کنم ولی اصلا بلد نیستم با ویکی کار کنم . باید جایی عضو بشم . 

اکانت ویکی رو که به یکی از اعضای شورا پی ام بده واست درست می کنه توی ویکی هم که راهنمای کامل کار باهاش موجوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری