خانه > اخبار > اخبار سریال > جرج آر آر مارتین اعلام کرد: «در فصل پنجم سریال کاراکترهایی کشته خواهند شد که در کتاب ها نمی میرند»

جرج آر آر مارتین اعلام کرد: «در فصل پنجم سریال کاراکترهایی کشته خواهند شد که در کتاب ها نمی میرند»

ارسالی از renly baratheon

CS 66 25th October 2010

طبق سوال جوابی که اخیرا در سایت showbiz411 درج شده، مارتین هشداری را در مورد فصل جدید سریال بازی تاج و تخت داده است که بدین شرح است:

کسانی قرار است بمیرند که در کتاب نمی میرند، پس حتی کتاب خوان ها هم ناراحت خواهند شد. پس همه حواستان جمع باشد، دیوید و دی بی (سازندگان سریال) حتی از من هم خونریزتر هستند.

“People are going to die who don’t die in the books, so even the book readers will be unhappy. So everybody better be on their toes. David and D.B. are even bloodier than I am.”

به نظر شما این افراد چه کسانی هستند؟!

نکته مهم بعدی، این است که مارتین همچنین در این مصاحبه تایید کرده که داستان را در دو کتاب بعدی جمع خواهد کرد و کتاب هفتم کتاب نهایی خواهد بود؛ در نتیجه احتمالی که مبنی بر هشت جلدی شدن این مجموعه مطرح شده بود رد می شود.
      … هر اتفاقی که برای سریال بیفتد من کتاب ها را تمام خواهم کرد، و تعداد آن ها هفت تا خواهد بود. اما هر کدام از این کتاب ها ۱۵۰۰ صفحه خواهند داشت و محتویات هر کدام از آن ها برای چندین فصل کافی خواهد بود. من دو کتاب دیگر برای نوشتن دارم، یکی که هم اکنون در حال نوشتن آن هستم یعنی «بادهای زمستان» و کتاب آخر «رویای بهار»، و این دو کتاب های پایانی خواهند بود.
…Because whatever happens with the show I’m going to finish the books, it will be seven books. But each of these books are 1500 pages long and they each have enough material in them for several seasons. I have two more books, the one I’m writing right now, ‘The Winds Of Winter,’ and after that the last book, ‘The Dream of Spring,’ so those will be the two final books.
همچنین مارتین در مورد تعداد فصل های سریال اظهار بی اطلاعی کرد و ساخت فصل های پس از فصل ششم (که ساختش تایید شده است) را منوط به استقبال از فصل های آینده سریال و اوضاع تلویزیون در دو سال آینده است. هر چند او ابراز امیدواری کرد که داستان در سریال به پایان برسد و ناتمام نماند.

توجه: کاربران توجه داشته باشند مرز اسپویل سایت سریال بازی تاج و تخت است و مطالب مرتبط با کتاب چهارم و پنجم را داخل تگ اسپویلر مطرح نمایند.

۲۸ دیدگاه

 1. با توجه به چیزی که تو تریلر دیدیم دوتا حدس کلی میزنم

  ۱- جیمی لنیستر، بران ۲- دخترهای اوبرین

  • نظر من هم جیمیه. و البته اگه این حدس درست باشه بسیار ناراحت کننده است. امیدوارم اشتباه کرده باشیم! 🙁

 2. پس به احتمال زیاد قراره که کتاب و سریال کاملا از هم جدا بشن…

 3. نباید اسپویل کنن چون معلوم میشه اون شخصیتا تو کتاب هم به جایی نمیرسن.

 4. مطمینم که یکیش دنریس تاگرینه
  از تریلر کاملاً معلومه

  • این یکی راه نداره دنریس راه بلندی برای رفتن داره. تازه به دوتراکی ها رسید. البته اگر کلاً سریال و کتاب جدا بشن ممکنه همچین کاری بکنن.
   به نظرم جیمی باشه که حذف میشه(البته خودم ازش خوشم میاد :D)

 5. دنریس نیست مسلما! به نظرم شخصیتایی هستن که زیاد مهم نیستن! جیمی و دنریس نیستن! همون بران اینا ممکنه باشن

 6. هفته گذشته سایت yahoo خبری در مورد درز کردن داستان اولیه سه گانه مورد نظر مارتین در سال ۹۳ گذاشته بود. با توجه به چیزایی که نوشته بود اون سه گانه اصلا در حد و اندازه های داستان فعلی نبوده و خط سیر داستان خیلی تغییر کرده ولی نکته جالبش این بود که همه افرادی که تا حالا در داستان کشته شدن ( مانند ادارد و کتلین ، راب ، جافری ) در سه گانه اولیه هم می میرن.
  در پایان طرح اولیه داستان فقط پنج کاراکتر اصلی زنده می مونن!
  نمیدونم نوشتن اسامی اونها اسپویل به حساب میاد یا نه ؟!

 7. در سه گانه اولیه این افراد زنده می مونن :

  تیریون _ آریا _ جان _ برن و متاسفانه دنریس !

  • با منطقی هم که تا الان داستان پیش رفته, به نظر میاد همینا زنده بمونن. باید پایان کسل کننده ای داشته باشه. 😐

   • سناریو ه محتملی ه ولی سناریو های جایگزین دیگه ای هم هستن. (آریا مسئول کشتن دینریس و …)
    علاوه بر محتمل و به قول تو کسل کننده بودن رو مغز هم هست مثلاً با اینکه مکالمات احتمالی تیرین و دینریس خیلی جذاب خواهد بود (فکر کن چه سوژه و تخریبی که تیرین می تونه بکنه دینریس رو) ولی از اونور تصور اینکه تیرین در جهت Daenerys cause قدم برداره می ره رو مخم. و …

    اگه قضیه درست باشه اینکه درز کرده ممکنه احتمال عوض شدنش رو تقویت کنه.

    • کیوان هرچقدر سناریو بسازی مارتین دنریس و نمی‌کشه! به خودت امید واهی نده! اگه کل دنیا رو آدرها ببرن، ماترین بازم یه جوری دنریس و نجات میده.

    • دنریس کاراکتریه که مارتین نمیتونه بکشه. اگه دنریس بمیره یعنی کل داستانهایی که تو ایسوس رقم خورده کشک بوده و ما کلا سرکار بودیم و هرچی داستان خوندیم الکی بود!
     اینکار رو با کاراکتری مثل کوئنتین میتونه بکنه که سر جمع شاید ۱۰ فصل هم نداشته اما دنریس نه. دنریس عزیز تا آخر زنده است. 🙂

    • کیوان: الان تنها بارقه امید می تونه این باشه که با لو رفتن داستان, مارتین همه چیو عوض کنه و کاری کنه همه برای چندمین بار شوکه بشیم. ( یعنی میشه؟!)

     جناب جورامون: خب اینکار که خوراک مارتینه! بزرگ کردن یه نفر و تمرکز کردن روش و بعد یهو خون و خونریزی. خیلی امیدی به هپی ایندینگی که باب طبعت باشه نداشته باش.
     امید است که روزی ببینم که طرفداران مادراژدها با چهره ای حیرت زده و خشمی واخورده به مارتین لعنت می فرستند و ازکشته شدن حقیرانه و بی شکوه دنریس سرگشته و عصبانی اند. ( امضا:یکی از طرفداران پر و پاقرص رنلی!)

  • هیچ جایی اون طرح اصلی مارتین نگفته بود این چند نفر زنده باقی میمونن. تو همون متن اسم از چندین نفر دیگه اومده بود.حالا من مقاله اش رو چند هفته پیش دادم به علی و هنوز رو سایت نذاشته اونجا میتونید بخونید در موردش

 8. yahoo از این پنج نفر اسم برده و نوشته این اطلاعات از نوشته های سال ۹۳ مارتین که در جستجوی ناشر مناسب برای کتابش بوده درز کرده.
  اگر چه داستان کاملا عوض شده ( خیلی بهتر شده ) ولی خب اگه ما خودمونو جای نویسنده بذاریم آیا حاضر میشیم کاراکتری که از اول قرار بوده زنده بمونه رو حذف کنیم؟ واسه همین این پنج نفر به احتمال زیاد تا پایان زنده می مونن.
  در متن yahoo نوشته بود که پس از آشکار شدن هویت واقعی جان ، آریا از جان جدا میشه و تیریون هم به آریا ملحق میشه. یه بخشش خیلی افتضاح بود : راب در جنگ با لنیسترها کشته میشه ولی پیش از مرگ جافری رو میکشه ! ( یعنی مارتینم فیلم هندی نیگا میکرده اون وقتا ؟ ). اصلا Red Wedding وجود نداشته یا کتلین رو آدرها میکشن

 9. من جایی خوندم که جان و آریا قرار بوده عاشق هم بشن و تیریون هم عاشق آریا بوده حتی تصور همچین داستانی هم سخته اگر اینجوری بود و انقدر عشق و عاشقی داشت من که نه تمایلی به خوندن کتابش داشتم نه دیدن سریالش.دنریس قرار بوده برای انتقام مرگ ویسریس دروگو رو بکشه بعد از اونهم فرار میکرده به جنگل و سه تا تخم اژدها رو پیدا میکنه.داستان راب هم که یکی از دوستان گفت قرار بوده چجوری پیش بره.با اینکه عروسی سرخ داستان خیلی بهتر از اونچیزی که قبلا قرار بوده نوشته بشه شده ولی من ترجیح میدادم جافری بدست یکی از استارکها بمیره ایکاش سانسا میکشتش.کلا فکر نکنم داستان جالب و درخور توجهی میشده خوب شد کلا تغییرش داد.ولی من اصلا دوست ندارم دنریس بمیره در کنار جان و آریا و تیریون یکی از شخصیتهای مورد علاقمه .مطمئنم هستم که فعلا نمیمیره.

 10. با فرض اینکه داستان کتاب و سریال تفاوت های زیادی نداشته باشن، میشه از چند نفر به عنوان مقتولین احتمالی اسم برد: ۱)تیان: توی کتاب کار خاصی دیگه ازش نمی بینیم، یه نون خور اضافیه که فایده خاصی نداره، مگر گرم کردن آتش ملیساندر به خاطر خون شاهی. توی سریال هم به نظر نمیاد وظیفه خاصی داشته باشه دیگه، پس همون بهتر که حقوقشو قطع کنن. ۲)بران: توی کتاب که دیگه نمی بینیمش، ولی توی سریال یه کم زیادی بهش بها داده شد. اگه قراره همراه جیمی به دورن بره، میتونه جای اریس اوکهارت رو بگیره، بالاخره آریو هوتاه باید یکیو نفله کنه یا نه؟ حتی اگه آریانه هم نباشه، میشه یه داستانی جور کرد. ۳)توی تریلر نشون داد که مجسمه بالای هرم میرین رو انداختن پایین، شاید قراره اون یارو هیژدر هم جان به جان آفرین تسلیم کنه، پس دیگه عروسی و جنگ برده ها و سوسمار مسموم هم منتفی میتونه باشه و این یعنی صرفه جویی در هزینه ساخت سریال. ۴)جورا مورمونت، بنا به دلایلی تقریباً شبیه بران. تنها خاصیتش تو کتاب گروگان گرفتن تیریون بود که حالا دیگه با وجود واریس کنار تیریون نیازی به داستان بافی در این مورد نیست و میشه خلاصش کرد، هر چند اینو بعید میدونم.

 11. این لاکردار اسپویلرش چرا عمل نکرد؟ خواهشا یکی رسیدگی کنه تا آه و نفرین پشتم نیومده

 12. ببخشید قسمت ۳۰-۳۵ کتاب صوتیGame Of Thrones توی سایت نیست اگه می شه قرار بدید خیلی ممنون

 13. بنظرم عشق جان و آریا جالب می شد چون شخصیتها رو می سوزوند و خاکستری میکرد …. مثلا در حالی که همه جیمی و سرسی رو بدکاره میدونن در خانه شرفت شمالی ها عشق بین خواهر و برادر هم وجود داره …..

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*