خانه > اخبار > اخبار سریال > پیش نمایش قسمت هفتم از فصل پنجم + آمار قسمت ششم

پیش نمایش قسمت هفتم از فصل پنجم + آمار قسمت ششم

تنها چهار قسمت از فصل پنجم سریال باقی مانده. در قسمت هفتم شاهد چه چیزهایی خواهیم بود؟ استنیس در راه وینترفل، جان به دنبال وحشی ها، درگیری های بیشتر در پایتخت!  عنوان این قسمت «The Gift» است و در ادامه میتوانید پیش نمایش آنرا مشاهده کنید.

اما آمار بینندگان سریال همچنان کمتر و کمتر می شود. قسمت ششم با ۶٫۲۴ میلیون بیننده کمترین بیننده را در این فصل از سریال دارد. چه چیزی ممکن است باعث افت بینندگان سریال شود؟ آیا تغییرات فراوان نسبت به کتاب، کتاب خوان ها را از سریال جدا کرده یا اینکه سریال جذابیت خود را از دست داده است و پس از کشته شدن شخصیت های محبوب جایگزین های مناسبی پیدا نشده؟ نظر شما چیست؟

328dd04deec99ff36ebda764bd632ff5

 

۳۱ دیدگاه

 1. به نظر من دلایل افت سریال میتونه اولیش ریتم تند سریال تو فصول قبلی و محدودیت مکان ها در سریال الان طوری هرشهر داستانی برا خودش داره که هر شهر یه اپیزود جداگانه میخواد نه سوویچ های پنج دقیقه ای بین شهر ها ولی پیش بینی من اینه که سریال از قسمت هشت تا ده سرعت فوق العاده ای بگیره چون فک میکنم تا قسمت هفت ی جور پیش زمینه برا سه قسمت اخره و دلیل اخری که یادم رفت بگم هم دوری سریال از کتابه واقعا اشتباه بزرگی کردن که هیچ جوره قابل جبران نیست

 2. سلام کسی میدونه ریکان استارک کجاست درچه حالیه؟؟

  • اون با اون زن وحشی توی اسکاگوس شماله چند قسمت دیگه داووس سی ورث میره دنبالش

   • بر اساس کتاب بله ….. ولی توی کتاب بارستن سلمی هم زندست ……..
    ما باید فیلم رو در نظر بگیریم یا اون ویدیو های بروایت تصویر رو …..

 3. ریکان استارک در کتاب پنجم و احتمالا فصل ۶ یا ۷ سر و کله اش پیدا میشه

 4. ریکون توی سریال رفته لست هارت قلعخ آمبر ها …… توی نقشه جنگی بولتون ها توی اپیزود ۵ یک واحد ارتش استنیس نزدیک لست هارت اردو زده ……

 5. kill the boy and let a man be born

 6. اونایی که کتاب رو خوندن آیا جان یک استارک میشه؟

 7. این مطلب درست نیست
  خیلی از همکارهای من منتظر هستن تا تمام سریال بیرون بیاد بعد ببینن
  خیلی ها رو میشناسم که منتظرن یه نفر دانلود کنه و از اون بگیرن ببینن چون سورسش رو ندارن هنوز
  اینجا دانلود غیرقانونیه
  بسیاری از افراد هم هنوز وقت نکردن ببینن. خیلی ها کار و خانواده دارن و معمولا سریال رو تو تنهایی میبینن یا آخر هفته ها که بچه ها خوابن. ممکنه نرسن و دیرتر ببینن
  بسیار دلایل دیگر هم داره

  • همه این دلایل برای قسمتها و سیزن های قبل هم بوده اما هر سیزن همیشه بیننده بیشتر از سیزن قبلی داشته. این آمار هم فقط آمار کسانی هست که همزمان با پخش اولیه سریال رو میبینن و شرایط برای همه قسمتها یکسان بوده. اینکه این سیزن با اقبال کمتر مواجه شده باید دلیل دیگه ای داشته باشه.

 8. به نظر من افت آمار بینندگان سریال به دلیل فاصله گرفتن زیاد از کتابه . در سیزن های قبلی هم بیشترین آمار بینندگان مربوط به اون قسمتهایی میشه که خود مارتین نویسنده فیلمنامه بوده. وقتی کاراکترهای جذابی مثل یورون گریجوی ، گریف جوان و لرد وایمن از سریال حذف میشن و به جاش روابط مزخرف گری ورم و میساندی یا ازدواج مسخره سانسا با رمزی بولتون اضافه میشه کاملا مشخصه که سریال افت شدیدی پیدا میکنه.

  • باهات موافقم شخصیتهایی شاید کوچک ولی مهم رو از سریال حذف می کنن و میان بجاش حرکت های مسخره و پر تناقض می زنن

 9. به جز بحث حذفیات و تحریفات یک دلیل دیگه هم می تونه بازی ضعیف کاراکتر های جدید مثل مار های شنزار
  باشه که خیلی مصنوعی بازی می کنن و صد البته کارگردانا می تونستن روی شخصیت دوران مارتل خیلی بیشتر مانور بدن اما فقط چند تا صحنه ی کوتاه تا به حال ازش نشون دادن

 10. به نظر من که چندین دلیل داره ولی اصلی ترین دلیل اتفاق افتادن کارهای ساده لوحانه در فیلم است و این کار از آخرین قسمت فصل چهارم شروع شد کشته شدن تایوین به یه دلیل محکم نیاز داشت تیریون بیشترین دشمنی را با خواهرش داشت و از طریق مبارزه به اعدام محکوم شد و در فیلم دلیل محکم و تماشاگر پسندی برای این کار تیریون وجود نداره هر چی باشه پدرش بود و یک چیز از جون آدم ارزشش بیشتره اونهم عشقه که در کتاب بخوبی به تصویر کشیده شده در فصل اول فیلم هم تیریون ماجرای ازدواج و پایانش را برای برن و دختر فاحشه تعریف میکنه ولی مشخص نیست چرا مکمل این سکانس که حقیقت آن ماجراست را حذف کردن و جیمی فقط تیریون را آزاد میکنه در هر صورت نکات جزئی در فیلم ها خیلی مهمن و باعث هیجان میشن که در این فصل به شدت کم شده باریستان رئیس گارد ملکه را تبدیل به یک پهلوان پنبه کردن و یک مرگ خیابانی براش ساختن که اصلا شبیه مرگ های قبلی نیست ارزش این فیلم به مرگهای درست و حسابیه که سرنوشت داستان را رقم میزنن لرد کاراستاک ، راب ،رابرت ، رئنلی و تایوین و … در این فصل ماجراهای دورن بیشتر شبیه بازی دختربچه ها میمونه یا تیریون که با یک قایق از وسط شهر باستانی و ترسناک والیریا که کمتر کسی تا حالا زنده ازش برگشته رد میشه کلا با این تغییرات کار سریال خیلی سخت شده

 11. ممنون بابت پیشنمایش

  خیلی از این رمزی متنفرم کاش به بدترین شکل بمیره

 12. اصلا این رمزی با باید کشششششتتت دلم واسم ثورین سوخت بیچاره خواهرشو جولوش…….کرد.
  من بودم همون جا میکشتم رمزی حتی اگر سانسا ازم بدش میومد

 13. کارکترهایی مثل مار های شنزار رو باید بازیگرایی مثل اوا گرین که تخصصشون بازی کردن نقش زنای اغواگر و خطرناکه بازی میکردند ،اگه کاراکتر های مارهای شنزار به خوبی معرفی می شدن جذابیت این فصل خیلی بیشتر میشد .حذف جزایر اهن هم واقعا اشتباه بود کشش داستان کم کرد.
  مزخرف ترین کاراکتر سریال هم گری ورم و عشقش میساندیه !!! دو فصل پی در پی دارن این عشق مزخرف رو نشون میدن یعنی واقعا غربی ها این دوتا رو از جذابیت های سریال میدوند؟

 14. اگه یادتون باشه تو قسمت های اولیه ی فصل پنج یه جا برین به پادریک نحوه کشته شدن رنلی بااراتیونو میگه.و میگه یه سایه با صورت استنیس رنلیو کشت و من میخوام که انتقام رنلیو از استنیس بگیرم.من فکر میکنم که برین نمیتونه انتقام بگیره به جاش پادریک استنیسو میکشه.نظر دوستان چیه؟

 15. خلاصه قسمت ۹:
  جان به دیوار بازمیگردد. آریا به گذشته یک نفر فرار میکند.میس تایرل به براووس میرسد.استنیس در یک موقعیت سخت قرار میگیرد.دنریس یک جشن ورزشی را برپا میکند.

 16. زمستون رفته Winter is Gone

  عرضم به حضور انور حضار عزیز که کاملا واضحه که ریتم و هیجان این فصل نسبت به فصل هایه دیگه بسیار افت داشته و یجورایی با نشون دادن ۱۰ دقیقه از هر جنبه داستان و البته عشق کرم خاکستری به میساندی و… باعث نا امید شدن عده ایی از سریال شده و سریال کشش نداره تا تماشاچی رو برای قسمت بعد جذب کنه البته به نظر این جانب این فصل فقط قصدش سر و سامون دادن به شماله تا در فصل بعد نزاعه… با… رو ببینیم البته شاید یه اتفاق مهم هم توی پایتخت بیافته. پس فقط منتظر قسمت ۱۰ باشین و زیاد حرص نخورین که ارتش مرده ها وقتی اومد اون موقع می فهمین برترین خاندان کیه… :-{ )

 17. مگه در کتاب سانسا با رمزی ازدواج نکرده؟!! ممنون میشم کسانی که کتاب خوندن جواب بدین…. اگه سانسا با رمزی ازدواج نکرده پس کجاست

  • خیر. توی کتاب سانسا هنوز توی دره(ویل) هست و جایی نرفته. بیلیش هم از اونجا خارج نشده.

  • توی کتاب
   رمزی با یه دختر که فکر میکنند ” آریا ” هست ازدواج میکنه و این روانی بازیا رو در میاره . خط داستان اون رو در سریال به سانسا دادن

 18. متاسفانه این فصل اصلا مثل سایر فصول سریال نیست.البته فصل سوم هم آغاز خیلی نرمی داشت ولی پایان فوق العاده ای داشت.ولی تا الان که ۷ قسمت گذشته از فصل پنجم به هیچ وجه انتظارات برآورده نشده.فقط ۳ قسمت مونده تا پایان این فصل که البته من فکر میکنم این ۳ قسمت آخر فوق العاده بشه.من فقط قسمت هایی از کتاب اول رو خوندم و با توجه به اینکه سریال خیلی خوب وقایع کتاب رو پوشش میداد از خوندن بقیه کتاب ها صرفنظر کردم و تصمیم گرفتم با سریال جلو برم.به نظر من نویسنده هم دچار بحران شده که چه کار کنه با این همه شخصیتهایی که مونده و اون هم شخصیت های خوبی که تو کتاب هایی قبلی حرومشون کرده!در مورد تحریف هایی هم که میگید صورت گرفته میشه مهمترین این تحریف ها رو بگید؟چون بعید میدونم سازنده های سریال یه شخصیتی مثل باریستان سلمی رو حذف کنن بعد این شخصیت قرار باشه کار مهمی تو کتاب های بعدی بکنه!منظورم اینه که حتما با نویسنده هماهنگ میشه این موارد.حالا اگه لطف کنید سایر اختلافات مهم کتاب با سریال رو بگید ممنون میشم(البته از آنچه که دیدیم نه آنچه که قرار است ببینیم).

  • تغییرات ریز و درشت انقدر زیاده که نمیشه لیستشون کرد اما چیزهای مهم رو میگم(کلا اسپویل کتاب تا اینجای سریاله):
   خط داستانی خیلی ها تغییر کرده. سانسا هیچ وقت به وینترفل نرفته و با رمزی ازدواج نکرده. لنیسترها یک شخص دیگه رو به جای آریا به بولتون ها میدن. بیلیش از دره خارج نمیشه و اتحادی با بولتون ها نمیبنده. جیمی هیچ وقت به دورن نمیره. اون توی سرزمین های رودخانه مشغول جنگ هست که این جنگها از سریال حذف شده. برین هیچ وقت به آریا و سانسا برخورد نمیکنه و مسیر دیگه ای رو میره. وقایع دورن کلا عوض شده. توی کتاب باریستان سلمی کشته نمیشه. اون همچنان در میرین هست و حتی یکی از فصل های نمونه ای که از کتاب ۶ منتشر شده از دید باریستان نقل میشه. وقایع میرین خیلی خلاصه و سطحی شده.
   علاوه بر اینها شخصیت های خیلی مهمی مثل آریانه مارتل، کوئنتین مارتل، یورون گریجوی و ویکتاریون گریجوی حذف شدن. دو شخصیت مهم حذف شده دیگه جان کانینگتون و گریف جوان هستن که خیلی خیلی مهمن و شاید همه چیز رو دستخوش تغییر بکنن.

   • تشکر فراوان جناب جورامون.خب پس نویسنده ها تو فصل پنجم خیلی ضعیف عمل کردن با این اوصاف!باریستان سلمی هم اگه یه فصل ازش تو پریویوی کتاب نقل شده قطعا نقش مهمی داره تو فصل بعد چون تو کتاب اصلی حداقل چند فصل فکر کنم از قول اون نقل بشه!ولی من فکر میکنم با محدودیت های ساخت و ساز سریال،تهیه کننده ها مجبور شدن برای اینکه بتونن تا دو فصل دیگه سریال رو جمع کنن دارن خودشون یه سری شخصیت ها رو حذف میکنن و یه سری هم اصلا وارد داستان نمیکنن که این خیلی بده.باید تو ۳ فصل آخر تعداد اپیزودها رو افزایش میدادن که بتونن بخش بیشتری از کتابو پوشش بدن.ببخشید سوال دیگه ای هم داشتم.الان کتاب ششم و هفتم رو جناب مارتین تالیف کردن و هنوز چاپ نشده یا کلا تالیف نشده؟؟چون اگه تالیف نشده باشه خیلی سخت بشه تا دو سال بعد هم سریال تموم بشه!

   • عجب پس واجب شد کتاب بخونم با این گفته ها یجورایی ارزش سریال واسم پایین اومد! یه سریال حماسه ای مث این باید به کتاب وفادار باشه یا حداقل اگه چیزی رو حذف میکنه لا اقل مسیر داستان تغییر نده… گند زدن به سریال! معلوم نیست بخاطر بودجه یا زمان فیلمبرداری و… کارگردان سریال به این وضع کشونده

 19. من از ریکان استارک خوشم میاد..امیدوارم استارک ها دوباره نقش های اصلی سریال بشن..فقط یه چیز بدی که هست اینه که خیلی وقته ریکان رو نشون ندادن..ناسلامتی یه استارکه..

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*