خانه > اخبار > اخبار کتاب > ویراستار مارتین به سوالات طرفداران در مورد زمان انتشار کتاب ششم پاسخ داد

ویراستار مارتین به سوالات طرفداران در مورد زمان انتشار کتاب ششم پاسخ داد

همانطور که پیش از ابن خبر دادیم ویراستار مارتین، Anne Groell در یک برنامه پرسش و پاسخ آنلاین در سایت Suvudu Universe شرکت کرد. او یک ساعت صرف پاسخ دادن به سوالات برگزیده هواداران در هفته گذشته نمود . این پرس و پاسخ حاوی اطلاعاتی در مورد سرعت پیشرفت مارتین در نوشتن کتاب ششم، تعداد نهایی کتاب ها و اطلاع Anne Groell از سرنوشت برخی از شخصیت ها می باشد.

به همه طرفداران نغمه ای از یخ و آتش خواندن این مصاحبه را توصیه می کنیم.

“خطر اسپویل شدن…”

آیا شما فکر می کنید که جرج آر آر مارتین نغمه ای از یخ و آتش را در بیشتر از ۷ کتاب خواهد نوشت؟

من هم دارم به این موضوع فکر می کنم، اگرچه عدد ۷ چیزی هست که در قرار داد ذکر شده است. من زمانی در سال های پیش را به یاد می آورم که او به من زنگ زد تا اعتراف کند که سه گانه کوچکش … خب … دیگر یک سه گانه نیست. بعدها او نوشتن چهار کتاب را پیش بینی کرد. من گفتم هفت کتاب برای هفت پادشاهی (وستروس). دوباره بعدها او گفت که ۵ کتاب می شود. من گفتم که هفت کتاب برای هفت پادشاهی. و بعد او روی ۶ رفت. من گفتم … خب، هر چی تو بگی. و بعد از آن او به چیزی که من گفتم رسید. هفت کتاب برای هفت پادشاهی. خوب بود، تنها این که اخیرا وقتی که من داشتم دنیای نغمه ای از یخ و آتش ( یک چیز فوق العاده که وقتی چاپ شد حتما باید آن را بخرید) را ویرایش می کردم، دریافتم که در حقیقت هشت پادشاهی وجود دارد. پس، شاید هشت کتاب برای هفت پادشاهی بد نباشد.

چه زمانی بادهای زمستان منتشر خواهد شد؟
برای بادهای زمستان وقتی من زمان (انتشار) را داشته باشم، شما هم زمان آن را خواهید دانست. در حال حاضر من در توییتر هستم، Del Rey Spectra پایگاه های رسانه ای اجتماعی متعددی دارد و من به شما قول می دهم که هر زمان که ما اطلاع پیدا کنیم آن را اعلام می کنیم. تمام چیزی که من می توانم به شما بگویم این است که مارتین به سختی در حال کار است و ما امیدواریم تا کتاب را در زود ترین زمانی که معقولانه است، داشته باشیم.

در حال حاضر ما ۱۶۸ صفحه داریم که او در فوریه ۲۰۱۳ برای گرفتن مقداری از قراردادش تحویل داده است. اما من می دانم که بیش تر از این بیرون خواهد آمد، به این  دلیل که او در مورد فصل هایی که هنوز برای من نفرستاده است به طور مداوم صحبت می کند. در حقیقت، زمانی که ما می خواستیم یک گلچین جامع را بر روی نرم افزار دنیای نغمه ای از یخ و آتش ( که یک چیز فوق العاده دیگر است که شما باید بخرید و استفاده کنید) قرار دهیم او به من فصل دوم تیریون را پیشنهاد کرد که من به او یادآوری کردم که این فصل در نمونه ای که من دارم نیست!

ما اطلاع داریم که تولید کنندگان سریال بازی تاج و تخت سرنوشت و پایان شخصیت های اصلی نغمه از یخ و آتش را می دانند. شما بدون لو دادن چیز خاصی می توانید به ما بگویید، که آیا شما نیز در مورد این پایان ها اطلاع دارید؟

نه جرج خیلی فرد راز داری است و از اسرار خودش به خوبی محافظت می کند. من چیز های کمی در مورد باد های زمستان (AWOW) می دانم. اما در اصل به این علت که ما باید تعداد کمی از اجزای کتاب را کوتاه کنیم چون در حال حاضر نیز طولانی شده است او چند راز از کتاب را برای من افشا کرد تا من بخش های از کتاب را دست کاری کنم. من نقطه پایان خط داستانی برن را می دانم و Daniel Abraham کسی که کارهای رمان تصویری بازی تاج و تخت را برای من انجام می دهد، می داند که کجا داستان تیریون تمام می شود.( من به این خاطر به او حسودی می کنم.) اما همانطور که شما اسرار کتاب را به بینندگان سریال که هنوز کتاب ها را نخوانده اند، لو نمی دهید ( من هنوز از این که چگونه همگی شما اسرار مرتبط با عروسی خونین را حفظ کردید در شگفتم.) من هم نیز آن چه را که می دانم بازگو نخواهم کرد. جرج به نوعی کاری کرده است که همه ی ما برای حفظ این سکوت سوگند بخوریم و من این کار او را تحسین و درک می کنم و به طور کامل نسبت به آن التزام دارم! من یک شام سرگرم کننده با Daniel داشتم که به صورت کنایه آمیزی هیچ کدام از ما چیز هایی را که می دانستیم به یکدیگر نگفتیم.

شما تا به حال سعی کرده اید که جورج را قانع کنید که از یک لپ تاپ برای نوشتن استفاده کند تا هر جا اعم از جاده بتواند به نوشتن ادامه دهد به جای آن که تنها از کامپیوتر خانه اش استفاده کند؟ (تا زودتر کتاب را تمام کند.)

ای خدا، بله! باره و بارها. او مرد یکدنده ای است و خیلی به راه و روش های خود مقید است.

از آن چه تاکنون شما از کتاب باد های زمستان خوانده اید بدون فاش کردن داستان می توانید به ما بگویید که این کتاب نسبت به بقیه کتاب های مجموعه چگونه است؟

این کتاب فوق العاده است. در حقیقت، وقتی که برای اولین بار من بخش های مختصر کتاب را در سال ۲۰۱۳ خواندم، بلادرنگ به جورج نامه نوشتم و از او خواستم تا اجازه ندهد که سریال از او جلو بزند. من نمی توانم پیش بینی کنم چه اتفاقی از اینجا به بعد رخ می دهد، اما به صورت قطع می خواهم تا نسخه ی او اولین نسخه من باشد. و فکر می کنم شما هم همین را بخواهید. تخیل و تصور او این را شروع کرد من دوست دارم تا با تخیل و تصور او نیز تمام شود.

۹ دیدگاه

 1. من میدونم اخرش این پیرمرد میمیره و مارو تو خماری این رمان میذاره…..بیاین همه با هم واسه طول عمرش دعا کنیم…….

 2. این کتاب دنیای نغمه ای از یخ و آتش کی چاپ میشه. بعد میشه بگید این نرم افزاری که میگه قضیش چیه از کجا میشه تهیه کرد اسمش بگید.

 3. عجیبه که هنوز از ریکون و دختر وحشیه که رفتن به طرف قلعه سیاه هیچ خبری نیست!!!!!!

  • ریکان توی سریال تلوزیونی رفته ((last hearth)) نه قلعه ی سیاه .
   last hearth ماله خاندان اومبر هستش که به استارک ها وفادارن.

   توی کتاب هم رفته جزیره ی اسکاگوس که ماله آدم خور هاس و داووس قراره واسه ی استنیس پیداش کنه

 4. این مطلب چرا خطر اسپویلر نداره؟
  ما که اسپویل شدیم! حداقل از الان به بعد بذارید که بقیه نشن!
  اون جایی که میگه فصل دوم تیریون توی بادهای زمستان، عملا اینو می رسونه که تیریون حالا حالاها مردنی نیست!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*