خانه > دانلودها > تاریخ به روایت تصویر/فصل دوم {قسمت چهاردهم: هارن‌هال}

تاریخ به روایت تصویر/فصل دوم {قسمت چهاردهم: هارن‌هال}

میتوان گفت سرسخت ترین مردمان وستروس اهالی جزایر آهن هستند. کسانی که جانشان را فدای خدای مغروق کرده و زندگیشان را به او میبخشند تا با اذن او باری دیگر پای در این سرزمین نهند. مردانی که تمام عمر خود را در دریا میگذرانند و با امواج سهمگین دست و پنجه نرم میکنند! تصور کنید که مردانی به سختی آهن شروع به ساخت سخت ترین دژ وستروس کنند!هارن هال! دژی که هنگام ساختنش خونهای بسیاری در پایش ریخته شد. وینترفل شاهکار برندون معمار، در مقابل هارن هال هیچ محسوب میشود. دژی که توانایی نگهداری یک میلیون نفر را در خود دارد. دژی که میتوانست یک تنه در مقابل تمام وستروس مقاومت کند. اما وقتی پای اژدها در میان باشد…

هارن سیاه بنایی به یاد بود گذاشت که در عظمت بی همتاست اما هیچ کس مایل به پذیرفتنش نیست! بنایی که میتوانست قرن ها آرزوی تمام مردم وستروس باشد تبدیل به کابوسی برای مردانی شده که مجبور به محافظت از آن میشوند!

«متن از برندون معمار»

 دانلود ویدئو

زیرنویس

::::::::::::::::::::::::

[media url=”http://www.westeros.ir/wp-content/uploads/downloads/2014/06/Harrenhal_Westeros.ir.mp4″ width=”600″ height=”400″ jwplayer=”controlbar=bottom”]

۱۲ دیدگاه

 1. رامین استارک

  با تشکر از زحماتتون.اگه میشه منبع اینا رو اعلام کنید.

 2. من به نفرین هارن هال اعتقادی ندارم . ده هزار نفر بمن بدید تا سالها حفظش کنم .

  ممنون بابت متن و ترجمه .

  • بحث سر جور کردن همون ۱۰ هزار نفر برای پر کردن هرنهاله :دی

  • با ۱۰ هزار نفر که نمیشه کنترلش کرد. هرن هال میتونه یک میلیون نفر رو تو خودش جا بده. ۱۰ هزارتا جلوی شورش داخلی رو نمیتونن بگیرن!

   • منظورم ده هزار جنگجو بود نه ده هزار نفر مردم عادی . مردم عادی تو قلعه نیستن که بخوان شورش کنن ! اونا بیرون دیوارهان 😀

    راستی یه میلیون نفر رو میتونه تو خودش جا بده یا میتونه جلوی حمله یه میلیون نفر واسته ؟! فکر کنم دارید اشتباه میکنید این دوتا رو .

    یکم غیر منطقی نیست وقتی میگم میتونه یه میلیون نفر رو جا بده ؟! آخه بارانداز پادشاه با تمام عظمتش نیم میلیون جمعیت داره ، هارن هال نمیتونه از بزرگترین شهر وستروس بزرگتر باشه ، هارن هال بزرگترین قلعه است ، شهر نیست !

    • برندون معمار

     ویکی:
     Its stables can house a thousand horses, its godswood covers twenty acres, and its kitchens are as large as Winterfell’s Great Hall. When it was built it could have potentially garrisoned a million men.

    • چقدر غیر منطقی !
     احتمالا وقتی اونی که داشته تو کتاب هارن هال رو توصیف میکرده درک منطقی از یه میلیون نفر نداشته .
     مردم جزایر آهن چرا باید دژی رو بسازن که یک میلیون نگهبان میتونه تو خودش جا بده در حالی که تمام وستروس روی هم نمیتونه یک میلیون نگهبان فراهم کنه !
     اصلا چطور ممکنه چنین دژی ساخته بشه ! ساخت چنین چیزی دست کمی از ساخت دیوار نداره .

 3. دوستان راسته که جان با دنریس خواهر و برادرن؟

  • فرضیه هایی در مورد این که دنریس عمه جان باشه شنیدیم اما این که خواهر و برادر باشن رو من یکی نشنیدم ، شاید اینم یه فرضیه جدید باشه اما دیگه این خیلی بعید به نظر میرسه .

  • من که البته تو کتاب از سریال جلوتر نرفتم ولی آره شنیدم که جان بچه ی ریگار و لیاناست
   بعید نیست…

 4. سلام واینکه واقعا دست مریزاد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*