خانه > دانلودها > تاریخ به روایت تصویر/فصل سوم {قسمت دوم: رد کیپ}

تاریخ به روایت تصویر/فصل سوم {قسمت دوم: رد کیپ}

آورده اند که اگان تارگرین اول، که او را در تاریخ به نام اگان فاتح می شناسند، از نخستین روزی که پا در وستروس گذاشت، یا حتی پیش از آن، در اندیشه تختگاهی در خور او و خاندانش بود؛ بارویی که شکوهی شایسته ی خاندان تارگرین و فرمانروایان هفت پادشاهی باشد. اما برای رسیدن به فرمانروایی این سرزمین پهناور، او هنوز راه زیادی در پیش داشت، و جنگ ها و نبردهای بسیاری در انتظار او بودند. از این رو نخستین قلعه ای که او برای خود ساخت، اگان فورت، تنها بنایی بود ساده از چوب و خشت.
Red Keep
اما دیری نگذشت که اگان موفق شد که شش قلمرو از هفت پادشاهی را به زانو درآورد، و در اولدتاون تاج گذاری نماید. سرانجام او پس از دو سال دوباره به خانه بازگشت، بندری در آن زمان کوچک، در دهانه ی رود بلک واتر، که کینگزلندینگ نامیده می شد. او از فراز تپه ای که به نام خودش نام گذاری شده بود، و از روی دیوارهای بنایی که نام او را بر خود داشت، به این بندر کوچک می نگریست، و می دانست که روزی آوازه ی شکوه و بزرگی این شهر، لنیسپورت و اولدتاون را پشت سر خواهد گذاشت. اما اگان فورت مانعی بر سر راه بود، این بنای خام شایستگی نام او را نداشت.
این گونه بود که اگان فورت تخریب شد، و بر روی ویرانه های آن، ساخت بارویی بزرگ و شکوهمند آغاز گشت، که رد کیپ (قلعه ی سرخ) نام گرفت. اما عمر اگان کفا نداد تا کامل شدن آن را ببیند، و سال ها گذشت تا سرانجام تخت گاه خاندان تارگرین در زمان میگور پسر اگان، سومین فرمانروای وستروس، تکمیل شد.
اکنون بشنوید وصف این قلعه را، به گونه ای دیگر، از زبان شاهی دیگر، شاهی که شهرتی همسان میگور دارد…
«متن از سر رنلی»

دانلود ویدئو
زیرنویس «توسط سر QelThuzad»
::::::::::::::::::::

 

۵ دیدگاه

 1. محمدحسین جعفریان

  سلام
  خیلی ممنون از سایت خوبتون
  فقط لطفا وقتی فصل ۳ این سری تاریخ به روایت تصویر هم تموم شد هر ۳ فصل رو با زیرنویس در یک فایل zip بزارید برای دانلود.

 2. سلام
  ممنون بخاطر زحماتتون.

 3. چقدر دوست دارم این وب سایت باز مثل قبل فعال بشه با سریال ارباب حلقه ها یادش بخیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*