خانه > اخبار > اخبار سریال > رکوردی که با خون شکسته شد

رکوردی که با خون شکسته شد

شدت عمل نویسنده و سازندگان سریال نغمه یخ و آتش در قسمت نهم فصل سوم این مجموعه با نام: The Rains of Castamere، چنان مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار داد که بالاترین امتیاز را از اعضای سایت IMDB در مقایسه با قسمت های قبلی این مجموعه کسب کرد.

این قسمت به شکستن رکورد فصل سوم این مجموعه اکتفا نکرده و بالاترین امتیاز را در مقایسه با تمام قسمت های فصل اول و دوم به دست آورده است.

این در حالی است که بسیاری از مخاطبین در مقابل اتفاقات این قسمت شوکه شده اند و از شدت عمل نویسنده این مجموعه ابراز حیرت و ناراحتی کرده اند. با این حال نمره کم نظیر مخاطبین به این قسمت سریال حاکی از عملکرد درست نویسنده مجموعه و کیفیت بالای ساخت سریال است.

جزئیات نمرات سه قسمتی که دارای بالاترین امتیاز از مجموع سه فصل هستند در ادامه…

The Rains of Castamere / قسمت ۹ فصل سوم /با میانگین امتیاز ۹٫۸ با ده هزار  رای.

Blackwater / قسمت ۹ فصل دوم / با میانگین امتیاز ۹٫۴ با بیش از پنج هزار رای.

Fire and Blood / قسمت ۱۰ فصل اول / با میانگین امتیاز ۹٫۱ بابیش از چهار هزار رای.

۲۹ دیدگاه

 1. واااااااااو ! چه خبره؟ ۹٫۸ خیلی امتیاز بالاییه! البته خداییش هم قسمت مربوط به جان و هم رد ودینگ خیلی خوب بودند ولی فکر کنم همه تو شوک بودند وقتیکه رای می دادند. 🙁

  من اپیزود ۹ فصل دو رو بیشتر دوست داشتم. خیلی یک دست تر و زیباتر بود و خیلی زیرکانه از نمایش مستقیم صحنه های جنگ که خیلی پرهزینه بود طفره رفته بودند. پایان همون قسمت هم فوق العاده بود. همین ترانه لعنتی رینز آو کستمیر….

  • آره امتیاز خیلی خیلی بالاییه و فاصله زیادی با بهترین قسمت های بعدی داره ، به قدری امتیازش بالاست که فکر نمیکنم تا پایان تمام فصل های سریال ، هیچ قسمتی بتونه ازش پیشی بگیره یا حتی بهش برسه !
   ولی من فکر میکنم واقعا این قسمت بهترین قسمت تمام طول تاریخ سریال بود ، خودم هم از کسایی بودم که بهش ۱۰ از ۱۰ دادم . حتی قسمت ۹ فصل اول که مربوط به اعدام ادارد استارک بود ( با توجه به این که کتاب رو نخونده بودم ) به اندازه این قسمت منو تحت تاثیر قرار نداد .

 2. آخه ۹٫۸ یعنی تقریبا” چسبیده به سقف آسمون! حتی در مقایسه با همه سریالهای دیگه ای هم که پخش می شه این امتیاز تو imdb کاملا” تکه!
  این قسمت من رو هم خیلی تحت تاثیر قرار داد هر چند مثل بقیه فصلها قبلا” کتابو خونده بودم. ولی شوکی که به همه بیننده ها وارد شد به خاطر خود اتفاق فجیعیه که تو داستان میفته نه ساخت خیلی خوبش. نه اینکه ساختش ضعف داشته باشه ولی آخه اینقدر هم شاهکار نبود!
  البته این نظر کاملا” شخصیه و الان اینقدر همه داغدار و هیجان زده ایم که خیلی نمی شه منطقی به موضوع نگاه کنیم. باید یک مقدار زمان بگذره.

 3. راستش رو بخوای واکنش هیجانی که من به این قسمت نشون دادم ( سردرد و تپش قلب و … ) رو تو هیچ سریال که سهله ، تو هیچ فیلمی هم تجربه نکردم . البته نمیخوام بگم که ضربان قلب من تعیین کننده کیفیت فیلمه ، اما اگه ساخت فیلم به قدری خوب نبود که بتونه بار چنین داستانی رو حمل کنه ، سریال به یه فاجعه مسخره ختم می شد . کم نیستن فیلم هایی که با صحنه های خشونت امیز و … بخوان بیننده رو تحت تاثیر قرار بدن .
  ضمن این که نمیشه داستان و سریال رو جدا دونست ، بلاخره داستان چهار چوب و شاسی سریال رو تشکیل میده و امتیازات نگارشش رو نباید جدا از سریال دونست ، ضمن این که سریال مخاطب های مخصوص خودش رو داره که از خوندن کتاب بی بهره اند .

 4. به نظر منم شوک و تاثیر موضوع خیلی قویه حتی همین چند دقیقه پیش که داشتم دوباره قسمت رد ودینگو نگاه می کردم با هر ضریه چاقو دوباره آه از نهادم بلند شد!! اما اگر این اتفاق خاص نمیفتاد یا اگه این اتفاق اینطور تموم نمیشد بازم این قسمت اینقدر ارزشمند بود؟
  من بحثم سر امتیاز ۹٫۸ که به نظرم یک مقدار عاطفیه تا واقعی! خیلی زیاده….
  ولی خب بحث یک مقدار هم سلیقه ایه و نمیشه دلیل خاصی براش اورد.
  در هر حال باعث ذوق خیلی زیاده که سریال محبوب ما داره رکوردها رو می شکنه. من حتی وقتی می خواستم خوندن کتابو شروع کنم یکبار تو imdb چک کردم که ببینم سریالش هم به درد بخور هست یا نه. از امتیازهای خیلی بالای سریال تعجب کردم و با هر سریال دیگه ای که مقایسه اش کردم امتیازش بالاتر بود!! تقریبا” قابل مقایسه نبود!!

  • الان برای پنجمین بار دوباره این قسمتش رو دیدم، و باز برای پنجمین بار وقتی کتلین آستین لباس روس بولتون رو زد کنار ضربان قلبم هزار تا رفت بالا!

   البته منم مثل وینترفل فکر میکنم ۹٫۸ خیلی غیر عادی بالاست!

   • واکنش کتلین هم که زد تو گوش بولتون جالب بود. اوج استیصال بود .هیچ کاری ازش بر نمی اومد.

 5. نمیدونم چرا خیلی از کسایی که کتاب رو خوندن سریال رو دست کم گرفتن ! من خودم از سریال شروع کردم و اگه سریال نبود هیچ وقت جذب کتابش نمی شدم .
  من این حرف که فکر کنم بازیگر ادارد زده بود رو به شدت قبول دارم : این که بازی تاج و تخت تو سریال ها یه چی در حد ارباب حلقه های دنیای سینما و فیلم هاست . یا یه همچین چیزی .

  درسته ، الان گیم آو ترونز بالاترین میزان رای و نمره رو در تمام سریال های تاریخ IMDB داره .

 6. اگه منظورتون برای دست کم گرفتن سریال منم که شدیدا” تکذیب می کنم. :)) چون دیگه ازدستم در رفته که هر قسمتشو چند بار تماشا کردم!! و البته اصلا” قصد ندارم داستان مقایسه کتاب و سریال رو پیش بکشم.
  ولی قاعدتا” برای کسانیکه یک کتابی رو می خونن (حالا هر کتابی) وفاداری فیلم به کتاب بلاخره خیلی مهمه اونم به خاطر اینکه دوست دارند اتفاقای کتاب رو تو تصویر ببینند. من همیشه ترجیح می دم اول کتابو بخونم بعد فیلو ببینم چون هر کتابی از نسخه سینماییش کاملتره. 🙂

 7. منم از ۱۰ به این قسمت امتیاز ۱۰ دادم
  جالبه که خود مارتین که نویسنده کتابه روی کار سریال نظارت داره و مطمئناً کاری نمیکنه که به کتابی که مثل بچه خودش پرورشش داده لطمه وارد بشه هیچ اعتراضی نمیکنه و خیلی از تغییرات رو خودش وارد سریال میکنه ولی باز ما که فقط خواننده کتابیم میایم رو سریال عیب میزاریم بابا خود نویسنده و صاحب اثر هیچی نمیگه ما چرا میشیم کاسه داغ تر از آش

  • مسلما مارتین امکان اعمال نظر خودش رو روی سریال نداره. هیچ کارگردانی زیر بار همچیم چیزی نمی‌ره

   شاید ازش نظر بخوان، اما این که بگیم مارتین نظارت داره به هیچ وجه درست نیست

   • به نریمان: اینجا دکمه لایک نداره مجبورم اینجوری اعلام موافقت شدید بکنم با حرف شما.

   • کارگردانی بله اما بخش فیلمنامه مارتین نظارت کامل داره اینو حتی توی یکی از مصاحبه ها که یادم نیست کی بود خوندم که مارتین برروی فیلمنامه نظارت کامل داره تمامی تغییرات با مشورت و نظر مارتین اعمال میشه

    • من هم اون مصاحبه ش را دیدم سام عزیز …
     یکی از شرطهایی که مارتین برای موافقت ساخت سریال کرده بود، همین بود که روی فیلمنامه نظارت مستقیم داشته باشه

    • آره منم دیدم و از همین تعجب میکنم که مارتین این طور دست و پا نمیزنه مثل بعضی ها که دارن خودشونو سر این مسئله وفاداری میکشن!

 8. بازی فوق العاده زیبای بازیگر نقش کتلین استارک خودش به تنهایی آدمو وا میداره نمره ۱۰ بده. کمتر دیدم یه نویسنده این همه شخصیت قوی و پرداخت شده رو ظرف ۱۰ دقیقه بفرسته اون دنیا

 9. ین آقای مارتین انگار با استارک ها جدا مشکل داره می خواد نسلشون رو برداره احتمالا با لنیسترها فامیله امیدوارم بقیه استارک ها جان ، آریا ، برن ، سانسا و اون کوچولو سالم بمونن
  البته جان بعدها به عنوان استارک شناخته میشه

 10. سریال The Wire که اون هم محصول HBO هستش امتیاز ۹٫۴ را داره که برای دوستانی که عاشق ژانر پلیسی هستند در یک کلام محشره.

 11. نمیدونم متوجه شدین یا نه ولی هر سه تای این قسمت ها یه جورایی غم انگیز بودن. این آخریه که توش استارک ها قتل عام شدن تو قبلیش استانیس شکست خورد و قبل از این یکی هم کال دروگو مرد نکه این قسمت ها قشنگ نباشنا نه ولی قسمت های دیگه ای نبودن که از این قسمت ها قشنگتر و شادتر بوده باشن ؟

 12. واقعا ارزشش امتیاز ۱۰ رو داشت.

  من هنوزم باور نمی کنم که راب وکتلین مرده باشن واقعا ۱۰دقیقه آخر باورنکردنی بود واسه آریا متاسفم بیچاره این همه زحمت کشید بیاد پیش مادرش اونم همشون مردن.

 13. دوستان عزیز به نظرم همه جریانات بعدی رو باید در این حرف جادوگر استنیس به اریا جست وجوکرد((توی چشمات یه تاریکی میبینم….توی چشات،چشمای سبز وابی وزردی دیده میشن که تو اون ها رو میبندی))من فکر کنم عاقبت اریا یه چیزی میشه مثه اساسین کرید که انتقام خودشو میگیره.

 14. نه به خدا فقط حدس زدم لطفا مسولان عزیز نظر بدن.

 15. برندون معمار

  من خیلی قبل تر ها مرگ راب رو دیده بودم.یعنی بدنبال عکس واسه گذاشتن تو گالری سایت میگشتم که دو تا عکس از مرگ راب رو دیدم.این بود که کاملا حدس میزدم تو این قسمت راب بمیره…لحظاتی قبل از اینکه سریال رو ببینم حدس زدم راب باید با یه توطئه بمیره.پس تا اینجاش واقعا برام عجیب نبود.چون مدتهاست بخاطر مرگ راب ناراحتم و دیگه برام عادی شده!!!
  اما کتلین…اصلا باورم نمیشه.شخصیتی این قدر قوی و دوست داشتنی…مارتین آخه چرا!!!چرا استارکا!!!چرا کتلین؟
  الان انقدر عصبیم که بخوام نمره بدم ۱ یا ۲ میدم بهش!!!!!

 16. اقا جان تو نمره دادن عجله نکن بذرا فصل بعدی هم بیاد بعد نمره بده

 17. این قسمت فوق العاده بود طوری آماده شده بودی که فقط یک پایان خوش ببینی، آریا قرار بود بره پیشه خانوادش، عروسی که انتخاب کرده بودن بدن به دایی زیبا بود که زده حال نخوری، بعد تو چند دقیقه همه چیو عوض می کنن بخاطر همین شوک وارد شد، ولی واقعا زیبا بود من که اصلا انتظار نداشتم!

 18. این استارک کشی وحشتناک بود اول ند بعد پسرشو زنشو عروسشو با نوه اش تازه قدیما خواهرشو برادرشو پدرش اول قسمت دهم بی شرمیه کامل بود هنوزم ناراحتم

 19. من میخوام نویسنده رو خفه کنم امتیاز چیه!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*