گارد رنگین کمان

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
گارد رنگین کمان. © FFG

گارد رنگین کمان (Rainbow Guard) گروهی بود که به وسیله رنلی براتیون (Renly Baratheon) تشکیل شد و هدف آنان با هدف گارد پادشاهی (Kingsguard) مشابه بود. اعضای آن رداهای رنگارنگ به تن می کردند و بر روی بازویشان نشان رنگین کمان داشتند. این کار آنان اشاره به مذهب هفت (Faith of Seven) داشت(برای آنها رنگین کمان یک نماد مذهبی بود). هر عضو با رنگ متفاوتِ زره اش توصیف می شد و این گروه هفت نفره با هم هفت رنگ رنگین کمان را تشکیل می دادند.

اعضا

altHouse Tyrell سر لوراس تایرل (Loras Tyrell)، لرد فرمانده(Lord Commander)

altHouse Tarth برین از تارت (Brienne of Tarth) ، آبی (The Blue)

altHouse Caron لرد برایس کارون (Bryce Caron)، نارنجی (The Orange)

altHouse Cuy سر امون کوی (Emmon Cuy) ، زرد (The Yellow)

altHouse Morrigen سر گویارد موریگن (Guyard Morrigen) ، سبز (The Green)

altHouse Crane سر پارمن کرین (Parmen Crane) ، بنفش (The Purple)

altHouse Royce سر روبار رویس (Robar Royce) ، قرمز (The Red)

تاریخ

در آغاز جنگ پنج پادشاه (War of the Five kings)، رنلی براتیون (Renly Baratheon) خودش را پادشاه هفت پادشاهی پس از مرگ برادرش رابرت (Robert) اعلام می کند. او برای انعکاس موقعیتش گارد رنگین کمان را ایجاد می کند، نسخه ای خیال پردازانه از گاردپادشاهی. لوراس تایرل (Loras Tyrell)، فرد مورد علاقه رنلی، به عنوان اولین عضو و همچنین لرد فرمانده گارد او انتخاب می شود. به جز لرد فرمانده، به هریک از شش نفر دیگر یک رنگ از رنگین کمان داده می شود.[۱] رنلی آخرین جایگاه را خالی می گذارد به این امید که سر باریستان بی باک (Barristan the Bold) به او ملحق خواهد شد. هر چند که، او هرگز به رنلی محق نمی شود و ردا به برین از تارت اعطا می شود، این جایگاه پس از اینکه او در یک غوغا در بیتر بریج (Bitter Bridge) توانست بیش از صد شوالیه از جمله سر لوراس را شکست دهد به او اعطا شد.[۲]

قابل توجه است بدانید که، برایس کارون (Bryce Caron) در زمانی که به عنوان یکی از اعضای گارد رنگین کمان منصوب شد، لرد نایت سانگ (Nightsong) بود، این موضوع روشن نیست که آیا این افتخاری بود که در زمان جنگ به او داده شد یا اینکه او خودش جایگاهش را بدون وارث واگذار کرد.

در پی مرگ رنلی گارد رنگین کمان نیز از هم پاشید:

اقتباس تلویزیونی اچ بی او از گارد رنگین کمان

اقتباس تلویزیونی

در اقتباس تلویزیونی، گارد رنگین کمان به سادگی به عنوان گارد پادشاهی رنلی معرفی می شود. در ایالات متحده ، جنبش حقوق سیاسی همجنس گرایان، «رنگین کمان» را به عنوان سمبلشان برگزیده است.[۳] نویسنده جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) با این قصد از «رنگین کمان» استفاده نکرده است که حقوق همجنس گرایان را به نمایش در آورد، با این حال، شبکه اچ بی او (HBO) ترجیح داده است تا از گارد رنگین کمان استفاده نکند به دلیل انطباق آن با معانی سیاسی، علارغم اینکه صراحتاً به ترسیم رابطه میان رنلی براتیون (Renly Baratheon) و لوراس تایرل (Loras Tyrell) می پردازد.[۴] در پی مرگ رنلی، لوراس و خواهرش مارجری (Margaery) به خانه باز می گردند، و برین به کتلین استارک می پیوندد و سوگند یاد می کند به او همان گونه خدمت کند که به رنلی خدمت می کرده است.

همچنین ببینید

منابع