رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms  

46 رای

1. 1. به اپیزود دوم فصل هشت سریال بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      2
    • 2
      2
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      0
    • 6
      1
    • 7
      4
    • 8
      13
    • 9
      11
    • 10
      12

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

بله درست میگید ولی در کلیت داستان تفاوت وجود نداره و کم و بیش شبیح هستند فیلم تنها تعدادی از داستان ها را کم کرده مثل کوتاه کردن صفر تریون زنده نشدن کتلین استارک مرگ واقعی منس ریدر ولی کار هایی که این شخصیت ها انجام میدهند را میتوان بین دیگر شخصیت ها تقسیم کرد که سیر اصلی داستان تقییر نکند مثلا انتقام های کتلین را میتواند آریا انجام دهد و تورموند هم میتواند وحشی ها را به جای منس اداره کند

یک فرق هم جایگزینی سانسا به جای بدل اریا است که به نظر من داستان را قویتر هم کرده نبرد هارد هوم هم به درستی اضافه شد چون جان در ان صورت کار به خصوصی در فصل پنج نمیکرد

یورون گریجوی، ویکتوریون گریجوی، ارون گریجوی، بن پلام قهوه ای که خون اژدها داره، دوران مارتل، آریان مارتل، کوئنتین مارتل، اوبارا، نایمریا و تاین، الارا سند و ۴ دخترش، جرالد دین ستاره تاریکی، شاهزاده ژنده پوش، گریف و گریف جوان، سپتا لمور و موکورو و خیلیهای دیگه که جاشون نمیشه که اینجا مطرحشون کنم رو جا انداختید.

در 3 دقیقه قبل، Danny گفته است :

یه تئوری هست که میگن آخرش معلوم میشه که همه اینا یه داستان بوده که سم داره تعریفش می‌کنه!! نظرتون دربارش چیه؟؟

خب این هیچ تاثیری توی داستان نداره داره؟

سم تعریف کنه یا مثلا بران خواب می دیده یا ننه پیر تعریف می کرده ، به هر حال این داستانیه که پیش رفته و الان جالب اینه که چه جوری قراره تموم بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

یورون گریجوی، ویکتوریون گریجوی، ارون گریجوی، بن پلام قهوه ای که خون اژدها داره، دوران مارتل، آریان مارتل، کوئنتین مارتل، اوبارا، نایمریا و تاین، الارا سند و ۴ دخترش، جرالد دین ستاره تاریکی، شاهزاده ژنده پوش، گریف و گریف جوان، سپتا لمور و موکورو و خیلیهای دیگه که جاشون نمیشه که اینجا مطرحشون کنم رو جا انداختید.

به نظر خودت میشد همه ی این ها رو در فیلم اورد من هم برخی کاستی ها رو قبول دارم اینا اصلان دورن رو کلا فاکتور گرفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

خب این هیچ تاثیری توی داستان نداره داره؟

سم تعریف کنه یا مثلا بران خواب می دیده یا ننه پیر تعریف می کرده ، به هر حال این داستانیه که پیش رفته و الان جالب اینه که چه جوری قراره تموم بشه

تاثیری نداره؟؟ ینی شما هشت سال یه سریالو ببینی و دنبال کنی بعد بفهمی همش رویا و داستان بوده ، بنظرم می‌تونه یه رودست بزرگ باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

۱- شرط جالب مارتین برای ساخت سریال

pop-quiz-hotshots-1493663742-w700

جرج آر آر مارتین، نویسنده ی داستان این سریال برای مدت زیادی در تبدیل سری داستان های خود با عنوان «ترانه ی یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) به فیلم بی میل بود زیرا نمی خواست که نسخه ی چاپی این مجموعه داستانتحت الشعاع نسخه ی تلویزیونی آن قرار گیرد. از این رو وقتی که دیوید بنیوف و دی بی وِیس برای ساخت نسخه ی تلویزیونی کتاب های او با مارتین صحبت کردند وی موافقت خود را به یک شرط اعلام کرد و آن شرط این که وی باید به یک سوال جواب می داد.

مارتین از آن ها پرسید که آن ها فکر می کنند پدر و مادر واقعی شخصیت جان اسنو چه کسانی هستند و وقتی که آن دو جواب درست را دادند وی موافقت خود را اعلام کرد. اما همه می دانیم که اکثریت تماشاگران در پایان فصل ششم متوجه شدند که جان اسنو در واقع فرزند ریگر تارگرین و لیانا استارک است. به همین دلیل باید به بنیوف و ویس به خاطر هوش و ذکاوتشان تبریک گفت زیرا از سال ها پیش به واقعیت پی برده بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 21 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

به نظر خودت میشد همه ی این ها رو در فیلم اورد من هم برخی کاستی ها رو قبول دارم اینا اصلان دورن رو کلا فاکتور گرفتن

نه من ایرادی از این لحاظ به فیلم وارد نکردم. ولی خواستم بهتون بگم که تعداد این شخصیتها اونقدر زیاده که پتانسیل اینو داره که داستان کتاب کاملا متمایز بشه از فیلم و کتاب می تونه خیلی بهتر از فیلم تموم بشه. 

هر چند اصلا با این نظرتون که جایگزین شدن سانسا با جین پول داستان رو قوی تر کرده موافق نیستم. چون فقط صحنه هایی مربوط به زجر کشیدن سانسا رو دیدیم بدون اینکه به تحول شخصیتش و تبدیل شدنش به یه سیاستمدار کمکی بکنه و الان این باهوش شدن یهویی سانسا خیلی مسخره شده تو فیلم

۱- شرط جالب مارتین برای ساخت سریال

pop-quiz-hotshots-1493663742-w700

جرج آر آر مارتین، نویسنده ی داستان این سریال برای مدت زیادی در تبدیل سری داستان های خود با عنوان «ترانه ی یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) به فیلم بی میل بود زیرا نمی خواست که نسخه ی چاپی این مجموعه داستانتحت الشعاع نسخه ی تلویزیونی آن قرار گیرد. از این رو وقتی که دیوید بنیوف و دی بی وِیس برای ساخت نسخه ی تلویزیونی کتاب های او با مارتین صحبت کردند وی موافقت خود را به یک شرط اعلام کرد و آن شرط این که وی باید به یک سوال جواب می داد.

مارتین از آن ها پرسید که آن ها فکر می کنند پدر و مادر واقعی شخصیت جان اسنو چه کسانی هستند و وقتی که آن دو جواب درست را دادند وی موافقت خود را اعلام کرد. اما همه می دانیم که اکثریت تماشاگران در پایان فصل ششم متوجه شدند که جان اسنو در واقع فرزند ریگر تارگرین و لیانا استارک است. به همین دلیل باید به بنیوف و ویس به خاطر هوش و ذکاوتشان تبریک گفت زیرا از سال ها پیش به واقعیت پی برده بودند.

دیدی اینجا هم اشاره نشده که مارتین گفته جوابشون درست بوده. به علاوه اشاره کرده که مارتین دوست نداشته کتاب تحت تاثیر فیلم قرار بگیره. و اینکه الان مطمئن شدم که شما کتابها رو نخوندی چون با خوندن همون چند فصل اول این تئوری تو ذهنت میاد که جان فرزند لیانا و ریگار باشه و فهمیدنش به هیچ عنوان هوش سرشار نمی خواد. اتفاقا خیلی هایی که با این نظریه مخالفن دلیلشون اینه که این تئوری خیلی دم دستیه و از مارتین بعیده.

به هر حال اگر هم اینطور باشه مطمئنا تو کتاب دلیل منطقی برای این کار لیانا و ریگار وجود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

دیدی اینجا هم اشاره نشده که مارتین گفته جوابشون درست بوده. به علاوه اشاره کرده که مارتین دوست نداشته کتاب تحت تاثیر فیلم قرار بگیره. و اینکه الان مطمئن شدم که شما کتابها رو نخوندی چون با خوندن همون چند فصل اول این تئوری تو ذهنت میاد که جان فرزند لیانا و ریگار باشه و فهمیدنش به هیچ عنوان هوش سرشار نمی خواد. اتفاقا خیلی هایی که با این نظریه مخالفن دلیلشون اینه که این تئوری خیلی دم دستیه و از مارتین بعیده.

به هر حال اگر هم اینطور باشه مطمئنا تو کتاب دلیل منطقی برای این کار لیانا و ریگار وجود داره.

به نظر من که هیچ کس با کتاب خود ایکار رو نمیکنه یعنی میگی امدن مارتین اون ها رو سر کار گذاشته و این که اگر جان پسر ند بود این سوال معنا نداشت پس تو میگی پسر کیه لابود پسر رابته 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

ببخشید با کمال احترام میگم شما که انقد طرفدار سرسخت کتاب هستید لازم نیست سریال رو بشدت زیر تیغ انتقاد ببرید. و صبر کنید تا کتاب های بعدی بیاد و قید دیدن ادامه سریال رو بزنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 21 ساعت قبل، Danny گفته است :

ببخشید با کمال احترام میگم شما که انقد طرفدار سرسخت کتاب هستید لازم نیست سریال رو بشدت زیر تیغ انتقاد ببرید. و صبر کنید تا کتاب های بعدی بیاد و قید دیدن ادامه سریال رو بزنید

بله من طرفدار سر سخت کتابم. همیشه هم بودم ولی این دلیل نمیشه که دوست نداشته باشم فیلم رو ببینم یا از دیدنش لذت نبرم. اتفاقا بر عکس! من هر کتابی رو که می خونم دوست دارم حتما عیلمش رو هم ببینم و اگر ساخته شده باشه حتما می بینم.

همیشه این اتفاق می افته و فیلم درست مثل کتاب در نمیاد و این برای من جالبه. ولی خب در این مورد به خصوص جوری پیش رفت که فیلم رو قبل از خوندن کتاب دیدم. الان هم فقط نظرمو گفتم که چون امکانش هست دوست دارم کتاب یه جور دیگه تموم بشه.

تا حالا برای شما پیش نیومده که دوست داشته باشین یه فیلم یا یه کتاب جور دیگه ای تموم بشه؟

اینکه میام اینجا نظر میدم هم به خاطر اینه که فیلم و کتاب هر دو رو دوست دارم. این فیلم الان هم خیلی خوبه ولی می تونست بهتر باشه و از اینکه مثل ۴ یا حتی ۵ فصل اولش نیست ناراحتم. اینکه توقع ما این همه رفته بالا به خاطر اینه که اونا توقعمون رو بردن بالا. ولی درک نمی کنم گه شما چرا اینقدر بدتون میاد که یه نفر نظرشو بگه؟ مگه فیلمنامه رو شما نوشتین؟

به نظر من که هیچ کس با کتاب خود ایکار رو نمیکنه یعنی میگی امدن مارتین اون ها رو سر کار گذاشته و این که اگر جان پسر ند بود این سوال معنا نداشت پس تو میگی پسر کیه لابود پسر رابته 

در مورد پدر و مادر جان نظریه های زیادی وجود داره که اگر علاقمند باشید می تونید بخونید ولی اونی که بیشتر مورد علاقه منه اینه که جان پسر برندون استارک برادر ند استارکه و از طرفی با این نظریه که ممکنه حتی پسر بنجن استارک باشه هم درگیرم و به نظرم جالب میاد. در ضمن معذرت می خوام اگه ناراحتتون کردم.

سعی می کنم کمتر نظر بدم و تا جای ممکن بحث نکنم. شبتون بخیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 20 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

بله من طرفدار سر سخت کتابم. همیشه هم بودم ولی این دلیل نمیشه که دوست نداشته باشم فیلم رو ببینم یا از دیدنش لذت نبرم. اتفاقا بر عکس! من هر کتابی رو که می خونم دوست دارم حتما عیلمش رو هم ببینم و اگر ساخته شده باشه حتما می بینم.

همیشه این اتفاق می افته و فیلم درست مثل کتاب در نمیاد و این برای من جالبه. ولی خب در این مورد به خصوص جوری پیش رفت که فیلم رو قبل از خوندن کتاب دیدم. الان هم فقط نظرمو گفتم که چون امکانش هست دوست دارم کتاب یه جور دیگه تموم بشه.

تا حالا برای شما پیش نیومده که دوست داشته باشین یه فیلم یا یه کتاب جور دیگه ای تموم بشه؟

اینکه میام اینجا نظر میدم هم به خاطر اینه که فیلم و کتاب هر دو رو دوست دارم. این فیلم الان هم خیلی خوبه ولی می تونست بهتر باشه و از اینکه مثل ۴ یا حتی ۵ فصل اولش نیست ناراحتم. اینکه توقع ما این همه رفته بالا به خاطر اینه که اونا توقعمون رو بردن بالا. ولی درک نمی کنم گه شما چرا اینقدر بدتون میاد که یه نفر نظرشو بگه؟ مگه فیلمنامه رو شما نوشتین؟

من اصلا ‌‌‌‌‌بدم نمیاد یکی نظرشو بگه، خیلی هم خوشحالم که یک نفر انقدر درک و شعورش بالاس که یه چنین سریال بزرگی رو نقد میکنه( مثل‌ همه جای دنیا که همه فیلم ها و سریال ها منتقد ودر عین حال طرفدار هم داره)

در مورد پدر و مادر جان نظریه های زیادی وجود داره که اگر علاقمند باشید می تونید بخونید ولی اونی که بیشتر مورد علاقه منه اینه که جان پسر برندون استارک برادر ند استارکه. در ضمن معذرت می خوام اگه ناراحتتون کردم.

نه فکر نکنم کسی ناراحت شده باشه، تمام این اتفاقات یه چیز عادی هست و لازم نیست جلوی نظر دادنتونو بگیرید (حداقل اینجا) 

شب شما هم بخیر?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 19 ساعت قبل، Fateme گفته است :

IMG_20190425_140832_715.jpg.19a33401913092808c39449f10848110.jpgنمیشع برقا مثل اینجا همیشه روشن باشه؟؟چشمام دو درجه ضعیف شد بابت فصل ۸ ?

فیلم واسع من همین کیفیته با همین روشنایی..اصلن من مشکل نور ندارم شماها چه کیفیتی دان میکنید مگ؟??

من کیفیت 480 با حجم 260 مگ دان میکنم با ام ایکس پلیر رو گوشیم میبینم خیلیم عالیه..خواستید عکسم بفرستم ببینید کیفیتشو..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد پدر و مادر جان نظریه های زیادی وجود داره که اگر علاقمند باشید می تونید بخونید ولی اونی که بیشتر مورد علاقه منه اینه که جان پسر برندون استارک برادر ند استارکه. در ضمن معذرت می خوام اگه ناراحتتون کردم.

سلام

صبح آدینه اتون بخیر باشه

اتفاقا یکی از بهترین مطالب و نظرات و ایده ها مربوط به شماست .. اینجا محلی هست برای آزاد کردن اندیشه هامون در خصوص این ابر سریال .

هر چقدر که وسعت و فکر زیادتر و ایده ها بلند پرواز تر باشه اینجا زنده تر میشه .. مثل همون صحبتی که سم کرد و گفت فراموشی و از یاد رفتن همون زمستونه

تا اونجا که میتونید ذهنتون رو پرواز بدید . حتی اگر خودتون هم میدونید که بوقوع پیوستنش بعیده 

منم موافقم که باید کتاب حتما تموم بشه تا حق مطلب این ابر داستان ادا بشه و پایانی از روی فیلمنامه نوشته شده بجز نویسنده و بر اساس فقط تایید کلی اون نباشه

دو روز دیگه مونده تا قسمت سوم پخش بشه?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فصلهای آخر سریال نسبت به فصلهای اولیه تغییر کرده اینو همه قبول داریم حالا این تغییر برای خیلیا من جمله خودم راضی کننده نیست ممکنه خیلیا هم مشکلی نداشته باشن

ولی به نظرم این تغییر نه چندان جذاب به خاطر فاصله گرفتن از کتاب نیست بلکه تغییر در شیوه و نرخ روایت داستانه برای مثال در فصل۱ قسمت ۱ ند استارک در کمال آرامش و احترام در حضور ۳ پسرش با آیس یک فراری رو مجازات میکنه. در قسمت آخر همون فصل ند استارک در حضور ۲ دخترش با نهایت بی احترامی با آیس اعدام میشه. مارتین بلده چجوری با پرداختن به جزئیات ریز و پازل بندی درست داستان جذابی روایت کنه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

فک کنم این طبیعیه اصولا کتاب ها همیشه قشنگ تر از فیلم ها و سریال ها هستن خیلی چیزا توش اثر داره ، وقتی کتاب رو میخونید همه ی آنچه میگذره رو از نگاه خودتون میبینید و در ذهن خودتون میسازید ولی در فیلم و سریال مجبورید اونچه که ساخته شده رو ببینید و ممکنه از بعضی جاهاش (از کاراکتر گرفته تا فضا ها و دکور ها و ...) خوشتون نیاد. کتاب خوندن اثرش بیشترش از فیلم دیدنه شما وقت بیشتری دارید تا با داستان زندگی کنید و طبیعتا اثر بیشتری روتون میذاره. هری پاتر ، ارباب حلقه ها ، گات فرقی نداره همشون فیلم ها و سریال هاشون فوق العاده بودن اما کتابشون رو اگه بخونید می بینید کتاب از اون فیلم های فوق العاده بیشتر جذبتون میکنه که دلیل بر بد بودن فیلم و سریال نیست. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من مارتین به عمد کتابها رو منتشر نکرد. منتظر هست ببینه بازخورد مردم نسبت به پایان سریال و سرگذشت کارکترها چی هست و بعد کتابش رو جوری به پایان برسونه که مردم انتظار نداشتن و اینجوری شوکشون کنه

در مورد ریگار به نظرم مشخص هست. با توجه به تعاریف کارکترهای دیگه از ریگار معلوم هست که اون شخصیت بولهوس نبوده و اتفاقا شرافتمند بوده و خیلی متفاوت از خاندان تارگرین. از نظر من ریگار کاملا میدونست که داره چیکار میکنه. از روی کتابهایی که خونده بود و پیشبینی هایی که شنیده بود میخواست شاهزاده موعود رو متولد کنه. و من حدس میزنم در مورد شاهزاده موعود حتما با لیانا هم صحبت کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها یه سوال 

یکی از دوستای عزیزمون راجع به شیپیوری که سم و دوستانش توی شمال دیوار پیدا کرد و اینکه امکان داره همون شیپور باستانی باشه صحبت کرد و یکی دیگه از دوستامون بهش پاسخ داد.

توی نوشته های کتاب اصلی مشخصاتی از اون شیپیور باستانی که توش دمیده میشه و غولها بیدار میشن توصیف شده که بشه با شیپور توی سریال تطبیق داد و مقایسه کرد ؟

ممنون میشم اگر کسی جوابش رو داره بهم بگه

Screen-Shot-2016-05-29-at-3.35.20-PM.png

اینم سکانسش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها تو پیش نمایش قسمت سوم بعد از صحنه ی ثیون که کمان دستشه صحنه ی جان رو نشون میده که پشتش درخته و صورت جان هم زخمیه..و این یعنی نایت کینگ تنهایی با اژدهاش اونجا نیست و یه ارتش هم اونجا داره میجنگه..نمیدونم برن زنده میاد بیرون یا نه..

ویرایش شده در توسط Momomo

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۵ at 00:04، Momomo گفته است :

اره شاید حق با شما باشه..گفتم که فقط یه تئوری بود تو یوتیوب..

شاید بچه های جنگل این نایت کینگ رو درست کردن تا انسان ها رو بکشه ک خودشون صدمه نبینن..

ولی خب اینجا الان یه سوال پیش میاد..ینی نایت کینگ فقط انسان ها رو نابود میکرده و اصن کاری به فرزندان جنگل نداشته یا اینکه از فرزندان جنگل پیروی میکرده یا..

طبق چیزی که تو کتاب اومده قبل از اومدن انسانها به وستروس فرزندانجنگل و غولها توی وستروس زندگی می کردن و اونجا پر از جنگل و درخت چهره بوده. با اومدن نخستین انسانها که شروع به نابود کردن جنگلها می کنند بین انسانها و فرزندان جنگل جنگ در می گیره. نخستین انسانها توانایی بیشتری در جنگ داشتن و بنابراین فرزندان جنگل مجبور میشن از جادوی سیاه کمک بگیرن و این قدرتشون رو آشکار میکنه و نخستین انسانها رو وادار میکنه که با فرزندان پیمان صلح ببندند. قرار میشه انسانها زمینهایی که گرفتن رو داشته باشن و کاری به بقیه جنگلها که فرزندان جنگل توشون زندگی می کردن نداشته باشن. این توافق تا نزدیک ۴۰۰۰ سال باقی می مونه و معروف میشه به عصر قهرمانان ( مثل برندون معمار، لن زیرک، گارت سبز دست و بقیه). ولی یکباره شب طولانی از راه میرسه و آدرها از سرزمینهای همیشه رمستان پیداشون میشه. عین این تاریکی رو علاوه بر وستروس توی شهرهای اسوس هم نقل کردن. در نهایت انسانها و فرزندان با هم متحد میشن اونارو شکست( به وسیله اخرین قهرمان) میدن و در نهایت حدود ۸۰۰۰ سال پیش دیوار ساخته میشه و نگهبانی شب به وجود میاد تا از قلمرو انسانها محافظت بشه.( میگن بعد از اون دیگه فرزندان جنگل دیده نشدن) حدود ۲۰۰۰ سال بعد اندالها وارد سرزمین وستروس میشن. اونا هم از منطقه اندال میان جایی که اولین بار خدایان هفتگانه روی تپه دیده شدند. اندالها سلاحهای فلزی داشتن و با اومدنشون دوباره به جان درختها می افتن و با مردان نخستین میجنگن و کم کم تمام وستروس رو  در اختیار می گیرن بجز شمال رو که پادشاهان زمستان جلوشونو می گیرن و شمال در اختیارشون باقی می مونه. آخرین کسی هم که وارد وستروس میشه نایمریا ملکه روینارهاست و پس از رسیدن به وستروس ۱۰ هزار کشتیش رو به آتش میکشه و تو همون منطقه جنوب ساکن میشن.

به هر حال تو کتاب هیچ اشاره ای به این موضوع نشده که فرزندان جنگل وایت واکرها رو به وجود اوردن.

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 ساعت قبل، Momomo گفته است :

فیلم واسع من همین کیفیته با همین روشنایی..اصلن من مشکل نور ندارم شماها چه کیفیتی دان میکنید مگ؟??

من کیفیت 480 با حجم 260 مگ دان میکنم با ام ایکس پلیر رو گوشیم میبینم خیلیم عالیه..خواستید عکسم بفرستم ببینید کیفیتشو..

من کیفیت ۱۰۸۰ دان کردم ۶۰۰ مگ 

بعدم بحث سر کیفیت نیست کلا فضای سریال تاریکه از یه نظر جذابش کرده ولی بعضی سکانس ها واقعا چیزی معلوم نیست و فقط صدا شنیده میشه

در 22 ساعت قبل، Danny گفته است :

مگه یادت نیست سرسی جفتشونو به طرز فجیحی کشت

به دخترش زهر داد اما سرسی به زنش گفت هر جور شده زنده نگهت میدارم تا پوسیدن استخوانش به چشم ببینی 

ویرایش شده در توسط Fateme

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 25 دقیقه قبل، Fateme گفته است :

من کیفیت ۱۰۴۸ دان کردم ۶۰۰ مگ 

بعدم بحث سر کیفیت نیست کلا فضای سریال تاریکه از یه نظر جذابش کرده ولی بعضی سکانس ها واقعا چیزی معلوم نیست و فقط صدا شنیده میشه

اوه?

اره فضا کلا تاریکه..

کدوم سکانسا مثلا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها این مطلب رو الان از کانال تلگرامی وستروس خوندم و واسم مشخص شد که کاملا فیلمنامه بصورت مستقل از نویسنده نگارش شده و سریال کاملا از پایان دلخواه نویسنده جداست:?? 

? جورج مارتین می‌گوید کاش «بازی تاج و تخت» چند فصل دیگر هم ادامه داشت.

در مصاحبه‌ی مفصلی که مارتین درباره‌ی سریال با «رولینگ‌استونز» انجام داده، از حسش نسبت به این وضعیت عجیب و غریب گفته: 

هرچقدر سریال به راه خود ادامه داد، نقش مارتین در ساخت آن کمتر شد. او فیلمنامه‌ی شش قسمت پایانی را نخوانده. خودش می‌گوید: «البته من با دن و دیوید دیدار کردم و با آن‌ها راجع به فصل پایانی بحث کردیم.»
او به طور کامل خودش را از ساخت سریال کنار نکشیده بود، اما او هم مانند ما برای اولین‌بار قسمت‌های فصل پایانی را می‌بینید. آیا این به این معنی‌ست که او از پایان سریال خبر ندارد؟ و برایش سورپرایز خواهد بود؟

«خب، کمی شاید... منظورم این است که... اتفاقات اصلی و مهمِ پایان، همان‌هایی هستند که من پنج شش سال‌ پیش به دن و دیود گفتم. اما ممکن است تغییراتی اعمال شده باشد، و چیزهای زیادی اضافه شده باشد.»

#مصاحبه #اخبار

@westerosir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

طبق چیزی که تو کتاب اومده قبل از اومدن انسانها به وستروس فرزندان توی وستروس زندگی می کردن و اونجا پر از جنگل و درخت چهره بوده. با اومدن نخستین انسانها که شروع به نابود کردن جنگلها می کنند بین انسانها و فرزندان جنگل جنگ در می گیره. ولی قدرتهاشون تا حدودی برابر بوده. این جنگها مدت زیادی طول میکشه تا جایی که هر دو طرف با هم به توافق میرسن که جنگ رو کنار بزترن. انسانها زمینهایی که گرفتن رو داشته باشن و کاری به بقیه جنگلها که فرزندان جنگل توشون زندگی می کردن نداشته باشن. این توافق باقی می مونه تا اینکه آندالها وارد وستروس میشن و باز شروع می کنن به قطع درحتان و جنگ با فرزندان و انسانهای نخستین. این بار به خاطر اینکه ابزارهای جنگی آندالها پیشرفته تر و از جنس فولاد (اونم والریایی) بوده موازنه قدرت به هم می خوره و فرزندان رو به نابودی می رفتن. بنابراین مجبور میشن با کمک وایت واکرها اندالها رو نابود کنند اما چی میشه که کنترل از دستشون خارج میشه و وایت واکرها به دشمن همشون تبدیل میشن. شب طولانی فرا میرسه و نخستین انسانها و فرزندان جنگل با هم متحد میشن تا وایتها رو بیرون کنند. بقیه داستان رو هم که دیگه خودتون می دونید. عصر قهرمانان و آخرین قهرمان و آزوراهایی و برندون معمار و دیوار و وینترفل و اینکه همیشه باید یه استارک تو وینترفل باشه و الی آخر

من هم نگفتم کتاب بده گفتم امکان داره پایان هاش متفاوت باشه کتتاب و فیلم ارباب حلقه ها تفاوت از هم خیلی بیشتر بود ولی در اخر حلقه نابود شد من میگفتم کتاب و فیلم در کلیات تفاوت چندانی ندارند نه این که بخوام کسی رو ناراحت کنم

در 21 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

من هم مخالف شما نیستم ولی اختباس های تلویزیونی و کتاب در کلیات همیشه یکی هستن نه دو داستان متفاوت مثلا در اخر هریپاتر ولدرمورد میمیره یا در اخر ارباب حلقه ها حلقه نابود میشه دها شاه نامه بجر شاهنامه ی فردوسی وجود تاره که شخصیت هاش کم و زیاد است نوع روایت متفاوت هست ولی تو همه رستم سهراب رو میکشه و تو همه سهراب پسر رستمه

در 8 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

بچه ها این مطلب رو الان از کانال تلگرامی وستروس خوندم و واسم مشخص شد که کاملا فیلمنامه بصورت مستقل از نویسنده نگارش شده و سریال کاملا از پایان دلخواه نویسنده جداست:?? 

در مصاحبه‌ی مفصلی که مارتین درباره‌ی سریال با «رولینگ‌استونز» انجام داده، از حسش نسبت به این وضعیت عجیب و غریب گفته: 

هرچقدر سریال به راه خود ادامه داد، نقش مارتین در ساخت آن کمتر شد. او فیلمنامه‌ی شش قسمت پایانی را نخوانده. خودش می‌گوید: «البته من با دن و دیوید دیدار کردم و با آن‌ها راجع به فصل پایانی بحث کردیم.»
او به طور کامل خودش را از ساخت سریال کنار نکشیده بود، اما او هم مانند ما برای اولین‌بار قسمت‌های فصل پایانی را می‌بینید. آیا این به این معنی‌ست که او از پایان سریال خبر ندارد؟ و برایش سورپرایز خواهد بود؟

«خب، کمی شاید... منظورم این است که... اتفاقات اصلی و مهمِ پایان، همان‌هایی هستند که من پنج شش سال‌ پیش به دن و دیود گفتم. اما ممکن است تغییراتی اعمال شده باشد، و چیزهای زیادی اضافه شده باشد.»

#مصاحبه #اخبار

@westerosir

دقیقا منظور من اینه در کلیات تفاوت ندارن این جزعیات است که تفاوت دارد مثل مرگ ها یشخصیت های درجه دو

طبق چیزی که تو کتاب اومده قبل از اومدن انسانها به وستروس فرزندان توی وستروس زندگی می کردن و اونجا پر از جنگل و درخت چهره بوده. با اومدن نخستین انسانها که شروع به نابود کردن جنگلها می کنند بین انسانها و فرزندان جنگل جنگ در می گیره. ولی قدرتهاشون تا حدودی برابر بوده. این جنگها مدت زیادی طول میکشه تا جایی که هر دو طرف با هم به توافق میرسن که جنگ رو کنار بزترن. انسانها زمینهایی که گرفتن رو داشته باشن و کاری به بقیه جنگلها که فرزندان جنگل توشون زندگی می کردن نداشته باشن. این توافق باقی می مونه تا اینکه آندالها وارد وستروس میشن و باز شروع می کنن به قطع درحتان و جنگ با فرزندان و انسانهای نخستین. این بار به خاطر اینکه ابزارهای جنگی آندالها پیشرفته تر و از جنس فولاد (اونم والریایی) بوده موازنه قدرت به هم می خوره و فرزندان رو به نابودی می رفتن. بنابراین مجبور میشن با کمک وایت واکرها اندالها رو نابود کنند اما چی میشه که کنترل از دستشون خارج میشه و وایت واکرها به دشمن همشون تبدیل میشن. شب طولانی فرا میرسه و نخستین انسانها و فرزندان جنگل با هم متحد میشن تا وایتها رو بیرون کنند. بقیه داستان رو هم که دیگه خودتون می دونید. عصر قهرمانان و آخرین قهرمان و آزوراهایی و برندون معمار و دیوار و وینترفل و اینکه همیشه باید یه استارک تو وینترفل باشه و الی آخر

ببخشید دو نکته یکی فکر کنم ورود اندل ها بعد از عصر قهرمانان و شب طولانی بوده و فکر کنم سلاحشون فولاد معمولی بود چون قبل از عصر والریا بوده ولی فولاد معمولی هم در مقابل مس مثل والرینی کار سازه

‫آندال ها از تپه های آندلوس (Hills of andalos) در قاره شرقی سرچشمه میگیرند ، مکانی که افسانه ها میگوند آنها در آن جا تجسمی از هفت (Seven) را دیدند و همچنین نخستین پادشاهشان ، هیوگور اف دِ هیل (Hugor of the hill) ، در آن جا تاجگذاری کرده است .[۱] آندالها هنر کار با آهن را از روینار (Rhoynar) ها ، کسانی که در امتداد روین (Rhoyne) زندگی میکردند ، آموختند.‬[۱]

در حدود شش هزار سال قبل انها در پیشروی به سمت غرب وارد وستروس شدند و نخستین مکانی که وارد آن شدند منطقه فینگرز (Fingers) بود و دره (Vale) را مورد تهاجم قرار دادند .‬ مهاجمان اصلی آندالها نقاشیهای از ستاره ای هفت پر که اشاره به مذهب هفت داشت را برروی بدن خود حک کرده بودند، آنان جنگلها و درختان نیایش (Wirewood) را نابود کردند ، فرزندان جنگل را به قتل رساندن و به تمامی ان مناطق آمدند . پادشاه آندالها به نام اِرِگ خویشاوند کش (Erreg the Kinslayer) سی و یک درخت نیایش را در بیشه فرزندان قطع کرد .[۲] گفته شده که نخستین انسانها با تیغ های برنزیشان نیمی از فرزندان جنگل را کشتند ، و آندالها کار آنها را با تیغهای آهنینشان پایان دادند.[۳]

پس از قرنها جنگ آندالها تمامی شش پادشاهی جنوب را فتح کردند و حکومت خودشان را پدید آوردند. تنهاپادشاهان زمستان (Kings of winter) در برابر آنها موفق شدند متوقفشان کنند و در موت کلین (Moat cailin) توانستند جلوی پیشروی آندالها را بگیرند.‬[۴]

یه سوال 

اندل ها ‫تاثیراتی که تا به حال فرهنگ آندالها در هفت پادشاهی گذاشته کاملاَ مشهود است . آنها با خود مذهب هفت را آوردن و سنت تبدیل جنگجویان به شوالیه (Knight) را رواج دادن ، آنان همچنین زبان خود را به ارمغان آوردند که در وستروس رواج یافت و حتی توانست به شمال هم نفوذ کند ، همچنین یک سیستم نوشتاری برتر را آوردند و جایگزین نشانه ها و علائم (Runes) نخستین انسانها کردند. تقریبا تمام تاریخ اولیهوستروس به وسیله آندلها و پس از تهاجمشان نگاشته شده است و همین امر موجب آن شده که این مطالب مقدار زیادی با دیدگاه آندال ها تواّم با شده باشد.‬[۵]

پس چرا به جورا مورمونت سر یا شوالیه میگن ولی به سایر مردهای شمالی دیگه مثل جان نمیگن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۵ at 15:03، mehdi342 گفته است :

https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Old_warhorn

دوستان اگر یادتون باشه تو فصل اول جایی که نایتس واچ ها تو شمال دیوار دارن گشت زنی میکنن ، یه قسمت بودش که سمول ، ۲ تا دیگر از نایتس واچ ها زیر برف یه کیف از دراگون گلس و یک شیپور پیدا میکنن !! 

ایا اون شیپور همون شیپور معروف نیست که برای کنترل اژده ها توسط تارگریان هم ساخته شده بود ؟ 

ایا سمول راجبه اون شیپور چیزی میدونه ؟ ایا اصلا همراهش هست ؟ 

تو کتاب راجبه استفاده از اون شیپور چیزی نوشته شده ؟ 

تو کتاب دوتا شیپور هست

یکی دست منس ریدر برای خراب کردن دیوار که جان اونو پیدا میکنه میاره دیوار تحویل استنیس میده اونم میسوزوندش

یکی هم هست دست یورون گریجوی که برای رام کردن اژدها ازش استفاده میکنه... 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 51 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

ببخشید دو نکته یکی فکر کنم ورود اندل ها بعد از عصر قهرمانان و شب طولانی بوده و فکر کنم سلاحشون فولاد معمولی بود چون قبل از عصر والریا بوده ولی فولاد معمولی هم در مقابل مس مثل والرینی کار سازه

درسته حق با شماست. چون کتاب رو خیلی وقت پیش خونده بودم با سریال قاطی کردم. الان که فکر می کنم جایی تو کتاب نگفته که فرزندان وایت واکرها رو به وجود آوردن. باید پست قبلیم رو هم اصلاح کنم.

اندالها بعد از تشکیل والریا به وستروس میان ولی سلاحشون اهنی بوده

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

درسته حق با شماست. چون کتاب رو خیلی وقت پیش خونده بودم با سریال قاطی کردم. الان که فکر می کنم جایی تو کتاب نگفته که فرزندان وایت واکرها رو به وجود آوردن.

اره چون فصل شیش برندون میفهمه که کتاب هنوز به اون قسمت نرسیده

در 6 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

یه سوال 

اندل ها ‫تاثیراتی که تا به حال فرهنگ آندالها در هفت پادشاهی گذاشته کاملاَ مشهود است . آنها با خود مذهب هفت را آوردن و سنت تبدیل جنگجویان به شوالیه (Knight) را رواج دادن ، آنان همچنین زبان خود را به ارمغان آوردند که در وستروس رواج یافت و حتی توانست به شمال هم نفوذ کند ، همچنین یک سیستم نوشتاری برتر را آوردند و جایگزین نشانه ها و علائم (Runes) نخستین انسانها کردند. تقریبا تمام تاریخ اولیهوستروس به وسیله آندلها و پس از تهاجمشان نگاشته شده است و همین امر موجب آن شده که این مطالب مقدار زیادی با دیدگاه آندال ها تواّم با شده باشد.‬[۵]

پس چرا به جورا مورمونت سر یا شوالیه میگن ولی به سایر مردهای شمالی دیگه مثل جان نمیگن

کسی میدونه چرا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

بچه ها یه سوال 

یکی از دوستای عزیزمون راجع به شیپیوری که سم و دوستانش توی شمال دیوار پیدا کرد و اینکه امکان داره همون شیپور باستانی باشه صحبت کرد و یکی دیگه از دوستامون بهش پاسخ داد.

توی نوشته های کتاب اصلی مشخصاتی از اون شیپیور باستانی که توش دمیده میشه و غولها بیدار میشن توصیف شده که بشه با شیپور توی سریال تطبیق داد و مقایسه کرد ؟

ممنون میشم اگر کسی جوابش رو داره بهم بگه

Screen-Shot-2016-05-29-at-3.35.20-PM.png

شیپور سریالو کلا فراموش کرده بودم تو سریالم کسی راجع بهش حرف نزد پس به نظرم تو فصل آخر جایی نداره

ولی تو کتاب یه شیپور سالم وحود داره که برای رام کردن اژدهاس... 

در 9 ساعت قبل، Momomo گفته است :

اوه?

اره فضا کلا تاریکه..

کدوم سکانسا مثلا؟

اخر قسمت اول قبل از این که نایت واچا علامت شاه شبو رو دیوار ببینن بازم هست من یادم نیست

اونحا تا قبل از شعله ور شدن شمشیر همه جا تاریکه.. 

در 8 ساعت قبل، farshidmassumiyan گفته است :

#مصاحبه #اخبار

@westerosir

پایان سربال با پایان کتاب فرق نداره

ولی جزیات متفاوته از اول هم بود اما فصلهای اخر بیشتر شده مثلا نوع اتهام سرسی و مارجری پیش گنجشک اعظم فرق داره اما تو هر دو نسخه محکوم میشن

در در ۱۳۹۸/۲/۵ at 21:26، petyr_baelish گفته است :

سریال تاحد زیادی نشون داده ک دقیقا دنباله رو کتاب نیست. میدونم ک سریال از کتاب پیشی گرفته ولی یک سری تئوریا این وسط مسخره بنظر میرسن. مثلا همین تئوری شیپور جورامون و اژدهایان و ... .

از hbo بعیده ک بخوان پایان رواینطوری رقم بزنن. برای فیلمی که نمره ی9.5 تو IMDB داره اصلا جالب نیست قهرمان و نکته اصلی داستان ی چیز جدید و نوظهور تو آخرین قسمتا باشه. پایان داستان رو همین شخصیتایی ک تا ب اینجا دخیل بودن رقم میزنن. منتظر چیزهای افسانه ای نباشید. احتمال زیاد کلید شکست تو دست ملیساندراست.

ب این قضیه فکر کنید ک شاید برخلاف اون چیزی ک فکر میکنید سورپرایز اصلی چیزی باشه ک همه میگیم نیست!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ی سوال: کسی نسخه ترجمه شده کتاب رقص اژدهایان رو داره برام بفرسته؟ممنون میشم

سایت وینترفل یا کانال تلگرامیش

به همراه کانتل تلگرامی فرزندان جنگل 

این جلدو تا فصل 22 ترجمه کردن به صورت رایگان قرار دادن

فقط شرط استفاده رایگان اینه که از تو کانالشون فوروارد بشه یا حق کپی رایت رعایت بشه

تو سرچ تلگرام اسم کانالشونو بزنی میاره برات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری