خانه > اخبار > اخبار سریال > پایان کار فصل ۳ سریال بر روی کوهی از یخ

پایان کار فصل ۳ سریال بر روی کوهی از یخ

در پست جدیدی از سایت Making Game of Thrones، مطلبی توسط Cat Taylor {یکی از عوامل تهیه فیلم} در آخرین روز فیلمبرداری در ایسلند ارائه شده که به شرح زیر است:

بعد از ماه ها کار شبانه روزی در کشورهای مختلف و با واحدهای مختلف مسائل محو به نظر میرسند. به نظر میرسد سالها پیش فیلمبرداری را آغاز کردیم و پایان فصل قبل حتی از آنهم دورتر به نظر میرسد. اما ناگهان همه چیز هویدا میشود، در آخرین روز فیلمبرداری هستیم و صحنه ای که قرار است بگیریم مربوط به اولین قسمت سریال میشود، به کارگردانی دن میناهان.

ما با اجازه نامه ویژه، کار فیلمبرداری را در بالای کوه آتشفشان کرافلا(در ایسلند) آغاز کردیم. جایی که چشمه های آب گرم از آن جاری است و بخار آب را به آسمان میفرستد و هر از گاهی فورانی از آبهای گوگردی به هوا میرود. در واقع دیدار خوشایندی نیست.
از زمانی که به ایسلند آمده ایم هر روز ۷ دقیقه از زمان روشنایی روز کاهش پیدا میکند. “زمستان می آید” و به نظر میرسد از نظر زمانبندی در مضیغه هستیم، بنابراین هر لحظه برای ما مهم است. همیشه وقتی در حال فیلمبرداری از صحنه های بدلکاری هستید سر زمان فیلمبرداری کردن سخت است. بعضی وقتها باید در همان برداشت اول کار درست انجام شود چون زمانی برای دوباره چیدن صحنه وجود ندارد. وقتی که بدلکاری و جلوه های ویژه وجود دارد قضیه اهمیت بیشتری پیدا میکند. علاوه بر این، در بخش دیگر کمپ گروه کوچکی با یک دوربین مشغول فیلمبرداری از صحنه های کوتاه میانی فیلم هستند و بازیگران باید مدام بین این دو محدوده فیلمبرداری رفت و آمد کنند تا حداکثر استفاده از نور روز را ببریم.
در نهایت نوبت به فیلمبرداری صحنه بزرگ رسید.صحنه هایی که با آتش سر و کار دارند خطرناکترین صحنه ها هستند؛ و وقتی که هم آتش و هم بازیگر در صحنه وجود دارند همه در آماده باش کامل قرار دارند. گروه های بدلکاری و امنیت نزدیک به صحنه مستقر شده اند و تمام دست اندرکارانی که نیازی به وجودشان نیست از محل فیلمبرداری دور میشوند. وقتی آتش انداخته میشود تنها یه بازه ۲۰ ثانیه ای وجود دارد که بتوانید صحنه را بگیرید و وقتی بدلکار آتش میگیرد همه چیز تمام میشود، چه صحنه را گرفته باشید و چه نگرفته باشید. اما باید بگویم: گرفتیم!
بعد باید با خورشید که در حال غروب در کوهستان است مسابقه دهیم. عوامل تا زانو در برف هستند و به آهستگی از کوه پایین میروند در حالی که نور به آرامی از پشت سر پایین میرود. منظره بسیار زیبایی است، این چیزی است که من از ایسلند در امسال به یاد دارم. و البته سرود نگهبانان شب وقتی که بعد از فیلمبرداری آخرین صحنه “کات” داده شد.

۶ دیدگاه

 1. به سلامتی تموم شد امیدوارم ترجمه ی کتاب سوم هم به زودی تموم بشه قبل سریال کتاب رو بخونیم .

  این آقای تیلور هم نویسنده ی خوبی میشه چون خیلی زیبا توصیف کرده پایان فیلمبرداری رو .
  توی برف و سرما آبفشانهای آبگرم باید جالب باشه .

 2. سلام شما گفتین ۲۵ فبریه تریلر میاد و ۱۸ فبریه هم یه کلیپ میاد
  پس اون کلیپ کو؟
  ممنون

  • برندون معمار

   ویدئوهایی که منتشر شده با آنچه ما در فکرش بودم متفاوت است و در حال آماده سازی هستیم. و اینکه بد قولی از سمت ما نبود این ویدئو ها ۲۰ فوریه منتشر شدند و خبر در روز ۱۸ ام.

 3. ۲ اپیزود دیگه هم نامگذاری شدند:

  اپیزود ۳ : Walk of Punishment

  اپیزود ۴ : Blue Hills

  تپه های آبی؟ :-؟

 4. سلام
  فصل سه سریال تاج وتخت اومده یا نه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*