خانه > اخبار > اخبار سریال > بازی تاج و تخت در انجمن منتقدان تلویزیون(TCA)

بازی تاج و تخت در انجمن منتقدان تلویزیون(TCA)

یکشنبه شب طی مراسمی در هتل بورلی هیلز شهر لس آنجلس انجمن منتقدان تلویزیون(TCA) بهترین برنامه ها و مجموعه های سال را برگزیدند.

مجموعه پرطرفدار«بازی تاج و تخت» که امسال فصل سوم آن پخش شد، جایزه بهترین مجموعه درام را برد. گفتنی است که اعضای انجمن منتقدان تلویزیون شامل منتقدان رسانه های مکتوب و سایت ها است.

فهرست کامل برندگان انجمن منتقدان تلویزیون:

دستاورد شخصی در درام:
تاتیانا مسلانی، مجموعه Orphan Black (پخش از بی بی سی)

دستاورد شخصی در کمدی:
لوئیس سی.کی مجموعه لوئی(اف ایکس)

بهترین برنامه خبری/آموزشی:
کن برنز،«پارک مرکزی پنج» (پی.بی.اس)

بهترین برنامه جوانانه:
Bunheads(ای.بی.سی فمیلی)

بهترین برنامه رئالیتی:
Shark Tank(ای.بی.سی)

برنامه جدید چشمگیر:
آمریکایی ها(اف ایکس)

دستاورد چشمگیر در مجموعه کوتاه ،فیلم یا برنامه ویژه تلویزیونی:
فیلم تلویزیونی«پشت چلچراغ ها»(اچ.پی.او)

بهترین مجموعه درام:
بازی های تاج و تخت(اچ.بی.او)

بهترین مجموعه کمدی:
بطور مشترک اهدا شد به مجموعه بیگ بنگ تئوری از شبکه سی.بی.اس و مجموعه کمدی Parks and Recreation از شبکه ان.بی.سی

جایزه دستاورد یک عمر به باربارا والترز اهدا شد.

جایزه میراث به «همه در خانواده» نورمن لیر اهدا شد.

بهترین برنامه سال: Breaking Bad (ای.ام سی)

منبع: کافه سینما

۳۸ دیدگاه

 1. مبارکش باشه.
  چرا هر جا صحبت از گیم آو ترون می شه امیلی کلارک هم هست. 🙁 نمیشه یکی دیگه نماینده سریال باشه؟!

 2. مرسی بابت خبر .

  همیشه خدا داره میخنده این دختر 😐

 3. به وینترفل و ریگار:
  برای اینکه محبوب ترین شخصیت سریاله و همه جا ازش استفاده میکنن. سرسی و جافری رو بیارن که هیچ جایزه ای برنده نمیشن! 😀
  چشه دختر به این خوش اخلاقی و خنده رویی؟ 😀

  • تمام دست اندرکاران سریال خودشونو کشتن که یه جوری دنریسو مثل یه ستاره به بیننده ها قالب کنن. مخصوصا” اون صحنه پایانی سیزن ۳ که دیگه شورشو درآوردن.
   اما خوشحالم که خیلی وقتها اثر عکس داشته. 🙂

  • دقیقا، تمام جاهایی که خط داستانی دنریس رو تحریف کردند، سعی کردن نقاط ضعفش رو بپوشونند و نقاط قوت براش بتراشند.
   در حالی که مثلا در مورد استنیس کاملا بر عکس کار کردند. توس سریال زدن شخصیتش رو متلاشی کردند.

   • آخ آخ…در مورد استنیس گفتی داغ دلم تازه شد. با اینکه بازیگر خوبی رو براش انتخاب کردن اما نمی فهمم چرا تصمیم گرفتن اینقدر شخصیتشو با خاک یکسان کنن! از اون استنیس منطقی و خشک و قابل احترام کتاب چیزی که باقیمونده یک ادم ضعیف و آویزونه!
    یه جاهاییرو که تو سریال چندشم میشه ببینم مثل وقتایی که به ملیساندر اصرار میکنه که ….! آخه چرا؟!! 🙁

  • به جورامون:
   اگه به محبوبیت باشه باید میسی ویلیامز (همون اریا) رو بیارن تمام جایزه هارو درو میکنه.

 4. بابا اگه به معروفیته که پیتر دینکلیج از همه معروفتره.اون رو بیارن خیلی بهتره.
  هرچی این امیلیا کلرک خوش خندس این کیت هرینگتون همه جا قیافش آویزونه.

 5. امیلیا کلرک که دنریسه کیت هرینگتون هم جان اسنو.

 6. من نمی دونم این دختره (دنریس سریال) بود باعث شد من از دنریس (دنریس کتاب) بدم بیاد یا برعکس.
  احتمالا مخلوطی از دو تاش بوده.
  در هر حال امبدوارم سر به تن هیچ کدومشون نباشه. (منظورم دختره نیستا منظورم دنریس سریاله)

 7. من کلا کتاب نغمه رو نمیخونم و داستان رو فقط از سریال دنبال میکنم و به شخصه از دنریس در داستان خیلی خوشم میاد و به نظرم بازیگر خوبی رو هم انتخاب کردند.
  کسایی هم که میگن امیلیا کلارک ستاره نیست خب این طبیعیه همه از اون اول ستاره به دنیا نمیان! تو یه فیلمی یا سریال خیلی خوب بازی میکنن و محبوب میشن و به نظرم این بازیگر خیلی نقش دنریس رو خوب بازی میکنه!
  انقلت نیار مقلته هم نکن!

  • البته که نقشش رو خوب بازی کرده. واقعا هنر می خواد نقش یه آدم نفرت انگیز رو نفرت انگیز تر بازی کنی.

   البته یه چیز هم بگم. دنریس توی کتاب هر ایرادی داشته باشه، زیبایی مبهوت کننده ای داره. این یکی همون رو هم نداره. یعنی با اون گریمی که کردنش زیبا که نیست هیچ، چیزی تو مایه های لولیسه. 😀
   یعنی من اولش کلا فکر می کردم خودش خیلی زشته ولی تصاویر بیرون فیلمشو که دیدم به نتیجه رسیدم بیشتر تقصیر گریم بوده تا خودش.

 8. اتفاقا دنریس سریال خیلی طرفدار داره

 9. بابا ول کنین دیگه اصلا این که دنریس طرفدار داره یانه؟ زشته یا خوشگله؟ اصلا اینا چه دردی از زندگی ما دوا میکنه؟
  ما ۲ گروه ( کتاب خون ها و سریال بین ها) همیشه میخوایم با هم بجنگیم!

  • من که کتاب خونیم اما بازم از دنریس خوشم میاد! 😀

  • البته می شه روش های دیگه هم تقسیم بندی کرد. مثلا کتاب خون های سریال بین کشته مرده ی دنریس، کتاب خون های سریال بین متنفر از دنریس و …

   خدمت جورامون هم ضمن ابراز ارادت عرض کنم چطور یه شخصیت افسانه ای شمالی با این همه سال قدمت و آواز می تونه از این ته مونده ی تارگرین های تازه به دوران رسیده ی حمایت کنه؟ 😀

   • چون این شخصیت افسانه ای شمالی به شرافت اهمیت زیادی میده و این چیزیه که توی وستروسی ها دیده نمیشه(غیر از استارک ها). در درجه اول استارک ها و در درجه بعدی دنریس رو لایق پادشاهی بر وستروس میدونم. حداقلش اینه که هدفش رسیدن به قدرت نیست و به فکر مردم هم هست و برده ها رو آزاد میکنه. به یه چیزهایی اعتقاد داره که بقیه براش تره هم خورد نمیکنن.

    • تو کل وستروس برده وجود نداره پس کل وستروس برای این مساله یه تره ای خرد کردن. (حالا ته دلشون چیه مهم نیست.)
     آزاد کردن برده ها وقتی می خواد حاکم های یه شهر نابود کنه هنر نیست. الان دنریس آویژه ها رو گرفته و می خواد از آستاپور بره، واقعاً این حس انسان دوستیش که می گه دیگه تو آستاپور برده ای نباشه تو حلقم.
     تو وستروس هم خدمتکار ها برده اند فقط ظاهرش شیک تره.

    • حالا خوبه این هدفش به قدرت رسیدن نبوده، هر روز تو گوش کال دروگو می خوند بیا حمله کنیم وستروس و خاکش رو به توبره بکشیم تا بچه مون بتونه روی تخت آهنین بشینه.

     این قدر هم شرافت منده که تا دید جا پاش محکم تره داداششه گذاشت داداشش رو بکشند.

    • به همون قدرتی که میگم ملکه خوبی ـه به همون اندازه هم حرف رابرت کاملا درسته. :دی

    • به کیوان: اتفاقا ته دلشون مهمه. همه اینها میخوان آقا و سرور همه باشن و حاضرن براش هر چقدر لازم باشه خون بریزن.
     به رابرت: دنریس اعتقاد داره حکومت بر وستروس حقشه. یه مشت غاصب ریختن و پدرش رو کشتن و حکومت رو غصب کردن. دنریس چیزی بیشتر از حقش نمیخواد.
     داداشش همیشه میگفت که اژدهاست و هر کاری که دلش میخواست با خواهرش کرد. دنریس توی کشته شدنش نقشی نداشت. ویسریس شمشیر کشید و خواست اونو بکشه و اینکار طبق رسم دوتراکی مجازات مرگ داره و دنریس نمیتونست جلوش رو بگیره. از طرفی اگه ویسریس اژدها بود نباید آتش اونو میکشت.

    • اینکه دنریس میگه حکومت حقشه دقیقا نشون دهنده اینه که اونم مثل بقیه قدرتو میخواد بدون اینکه جون اونهمه ادمی که تو این راه کشته میشن براش مهم باشه.
     رابرت همونقدر غاصبه که تارگرین ها بودن! تارگرین ها هم وستروس ارث پدریشون نبود! یه روزی مثل رابرت شمشیر(و البته اژدها) گرفتن دستشون اومدن همرو کشتن شدن شاه! اگه واقعا دنریس دنبال حق باشه باید اعتقاد داشته باشه تو وستروس ۷ تا پادشاه باشه نه یکی!
     در مورد این اژدها بودن دنریس هم خداوکیلی چیزه غیر منطقی هست! مارتین دنریس رو دوست داره برای همین خیلی غیر منطقی در حد یه خدا میبرتش بالا!! در حالی که دنریس لیاقتش خیلی کمتر از این حرفاست!( با عشقش نسبت به یه دوتراکی وحشی ثابت کرده چه موجودیه!)
     متاسفانه سریال هم که بیشتر داره از دنریس خدا میسازه! شاید بخندید اما باور کنید یه دلیل خاص سیاسی-اجتماعی پشت این پروژه محبوب کردن دنریس هست! بخواید شرح میدم! :d

    • خب، شرح بده.

    • جورامون من نمی دونم این که گفتی یه مشت غاصب ریختن و باباش رو کشتن و مملکت رو غصب اعتقاده خودته یا شرحیه که در مورد طرز فکر دنریس می دی؟

     البته من نمی خوام داداشش رو تبرئه کنم. این ها خانوادتا سر و ته یه کرباسند. مساله اینه که دنریس تو مرگش بی تقصیر نبود. دنریس می تونست به خاطر داداشش به پای کال دروگو بیفته و اون هم از جون داداشش بگذره. ویسریس هم که مطمئنا بعد این جریان جرات نمی کرد که همچین کاری رو تکرار نکنه. ولی دنریس حاضر نشد به خاطر جون داداشش موقعیت خودش رو پیش شوهرش به خطر بندازه. در عوض اومد برای تبرئه ی خودش گفت که اژدها با آتیش نمی سوزه. یعنی دنریس خودش نمی دونست که ویسریس اژدها نیست؟ قبل این جریان سر جوراه بهش گفت که آخرین اژدها ریگار بود و ویسریس از سایه ی یه مار هم کمتره. کمی قبل این که برسند به ویس داترک هم که اون ماجرای کتک خوردن ویسریس از دست دادن اسبش پیش اومد. بهش گفتنذ که او این قدر مرد نیست که حتی یه اسب داشته باشه. یعنی بعد اون جریان هنوز دنریس اعتقاد داشته ویسریس اژدهاست؟؟؟؟؟؟

     نمی دونم، شاید هم دنریس برای این ویسریس رو کشت (دقیقا به نظر من دنریس قاتل ویسریسه) که فکر می کد مانع خودش و کره اش برای رسیدن به تخت آهنینه. به هر حال قانونا و عرفا و شرعا ویسریس تو خط رسیدن به سلطنت جلو تر از دنریس و بچه شه.

     با این توجیه که دنریس pov بوده و ما تو افکارش همچین چیزی رو ندیدیم هم نمی شه این قضیه رو ردش کرد. چون مارتین نشون داده که استاد اینه که نشون بده کاراکتر هاش به خودشون هم دروغ می گن. نمونه اش هم سانسا و قضیه ی unkiss و pov های سرسیه.

  • ملکه خوبی میشه 🙂 البته خواستار مرگ شخصیت فیلمی ـش هستم:دی یه تحریف بین داستان و کتاب بوجود بیارن کلک ـش کنده شه.
   تماما ما مارتلی ها علاقه خاصی به این موجودات تارگرین داریم..

   • بله. در جریان هستم.
    البته یه کم هم عجیبه ها. چون مارتل ها یه رگشون هم می رسه به روینار که از دست همین والرین ها عاصی شدند و کوچیدند به وستروس.

   • من از مارتل ها خوشم می یاد ولی به شدت از عمل قبیح علاقه به تارگرین ها تبری می جویم (علی الخصوص این دنریس)

 10. سلطان قلب ها جورامون!
  به جان خودم اولین باریه که میبینم یه کتاب خون با من سریال بین موافقه!

 11. چرا میگید رابرت غاصبِ ؟ شاه دیونه برندون و ریکارد استارک رو کشت و ریگار هم لیانا رو دزدید . بخاطر همین رابرت قیام کرد . رابرت برای لیانا قیام کرد نه برای تخت اهنی. بعدشم مگه وستروس مال بابایه تارگارین ها بود . ایگان وستروس رو به خاک خون کشید و تصاحب کرد . من از دنریس خوشم میاد ولی اگر اون هم می خواد تخت اهنی رو از دست لنیستر ها در بیاره پس اون هم غاصبه.
  اگر خاندانی هم بخواهد بر وستروس حکومت کند مطمعنا استارک ها بهترین گزینه اند (ترجیحا اریا) چون نه مثل تارگارین ها ز.ن.ا.ز.ا.د.ه اند نه مثل لنیستر ها بی رحم اند نه مثل فری ها خاین اند نه مثل گریجوی ها کثافت اند و نه…………..

 12. اقا من نفهمیدم قسمت اخر فصل ۵ وقتی همه به جان اسنو گفتن بخاطر دیده بانی ینی چی؟کدوم دیده بانی؟و اینکه اون اثری که از مردان سنگی روی دست اگه اشتباه نکنم جوراه بود باعث چی میشه؟

 13. اولش اونا منظورشون این بود (برای نگهبانان شب) :دی

 14. عشق است جان اسنو خداکنه جان تخت اهنی و بگیره بهترین شاه میشه از دنریسم خیلی بهتره چون خیلی زجر کشیده و خیلی رهبری هاش مهمتر بوده

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*