خانه > اخبار > اخبار سریال > پیاده‌روی شرمساری سرسی را سانسور شده در تلوزیون هند ببینید!

پیاده‌روی شرمساری سرسی را سانسور شده در تلوزیون هند ببینید!

این بخش یکی از قدرتمندترین صحنه‌های سریال بازی تاج و تخت است! پیاده‌روی شرمساری عریان سرسی در خیابان‌های کینگزلندینگ در قسمت پایانی فصل پنجم “ بخشش مادر “ یک صحنه‌ی به شدت حساس است، چرا که در این قسمت شاهد این هستیم که تمام قدرت سرسی توسطِ «های اسپارو» گرفته می‌شود. بدن برهنه‌ی سرسی (لنا هدی در این قسمت از بدل استفاده کرده بود) به منظور ایجاد حس شرم و معذب کردن به تصویر کشیده شد، که برای بیشتر بیننده‌ها هم اینگونه بود. هرچند در جمهوری هند، این صحنه هنگام پخش در تلوزیون به شدت تغییر کرده بود.

در این صحنه هیچ‌گونه برهنگی‌ای وجود ندارد. حتی پیرمرد فقیری که قصد نزدیکی به سرسی را داشت، که بعداً کوه سرش را خرد کرد، طوری سانسور شده که نمی‌شود چیزی را دید. هرچند که ممکن است از نظر بعضی بیننده‌ها عجیب به نظر بیاید، اما در هند این قضیه یک پدیده‌ی معمولی است، زیرا در آنجا هر نوعی از برهنگی در تلوزیون و فیلم غیر قانونی است.

اگر این خیلی عجیب به نظر می‌رسد، در واقع باید گفت نسبت به اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی که شبکه‌های ماهواره‌ای برای منفعت شبکه‌های تلوزیونی، محروم بودند، هیچ‌چیز نیست. اما همچنان سانسور کردن شایع است، و دولت این حق را دارد که اساساً هرچیزی که عقیده دارد «به سلیقه عام توهین می‌کند» یا محتوای آن «رفتار طعنه‌آمیز و آزار دهنده است» را سانسور کند. که این خود باعث شکل گیری سوال دیگری است و اینکه اصلاً سرسی در سریال چگونه نشان داده می‌شود؟!

در نهایت، هر کشوری این حق را دارد که محتویات برنامه‌ها را به صورتی که مناسب می‌بیند، سانسور کند. ولی بر خلاق اکثر برهنگی‌ها در سریال بازی تاج و تخت، که سانسور برایش لازم است، این صحنه بدون برهنگی قدرتش را از دست می‌دهد. در این صحنه به طور خاص شخصیت خود پسند سرسی پایین کشیده شده و علی‌رغم ماهیت ترسناکش، در سیر تکاملی این شخصیت لحظه‌ی بسیار بزرگ و مهمی است. بیننده با کوچک شدن سرسی این سیر تکاملی را احساس می‌کند و در آن اشتراک دارد، نه بدون برهنگی.

امیدواریم، طرفداران هندی توانسته باشند صحنه‌ی اصلی سریال را ببینند، البته به جز مردی که کوه بعداً می‌کشد. او بدترین است!

پ.ن: این دوستان کلاً باید بیان ایران و یه مقدار با صداوسیمای ما آشنا بشن که چطوری می‌تونن از یه فیلم یا سریال و حتی کارتون یه سناریو و یک فیلم جدید بسازن!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*