خانه > اخبار > اخبار کتاب > انتظار بی‌پایان برای بادهای زمستان!

انتظار بی‌پایان برای بادهای زمستان!

«جرج ریموند ریچارد مارتین» نویسنده مجموعه کتاب‌های ترانه یخ و آتش چند سالی است که مشغول نوشتن ششمین جلد کتاب این مجموعه به نام بادهای زمستان است. این کتاب قرار است کی منتشر شود؟ شاید کتاب بادهای زمستان دچار یک نفرین شده! بهتر است برای پاسخ به این سوال اخبار گذشته را مرور کنیم.

بعد از انتشار جلد پنجم با نام رقصی با اژدهایان در سال ۲۰۱۱ «مارتین» در ابتدا فکر می‌کرد که میتواند بادهای زمستان را در سه سال یعنی در سال ۲۰۱۴ تمام کند اما این اتفاق رخ نداد. «جرج آر. آر. مارتین» تمام برنامه‌هایش را در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ لغو کرد و تمام تمرکزش را برای نوشتن جلد ششم گذاشت و در آوریل ۲۰۱۵ وی امیدوار بود که جلد ششم را قبل از شروع فصل ششم سریال بازی تاج و تخت یعنی در سال ۲۰۱۶ به پایان برساند. اما در ژانویه ۲۰۱۶ به طرفداران اعلام کرد که کتاب در آن تاریخ منتشر نخواهد شد.

بعد از آن «جرج آر.آر. مارتین» بارها گفت که تنها چند ماه با اتمام کتاب فاصله دارد. اما باز هم خبری از جلد ششم نبود. وی در ماه مه ۲۰۱۹ بیانیه‌ای در وبلاگ شخصی خودش نوشت و تضمین داد که جلد ششم در اوت ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. اما باز هم خبری از کتاب نشد.
«جرج آر.آر. مارتین» در ژوئن ۲۰۲۰ اعلام کرد که کتاب به پایان نرسیده و اضافه کرد که امیدوار است کتاب در سال بعد یعنی ۲۰۲۱ منتشر شود اما باز هم کتاب در آن تاریخ منتشر نشد.

«مارتین» هنوز تاریخ جدیدی اعلام نکرده اما شایعه شده که کتاب در نوامبر ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد.

Winter Is Coming?

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*