خانه > اخبار > اطلاعیه ها > فراخوان ارسال اثر جهت شرکت در دومین دورۀ مسابقۀ وبگاه افسانه ها

فراخوان ارسال اثر جهت شرکت در دومین دورۀ مسابقۀ وبگاه افسانه ها

علاقه مندان جهت شرکت در دومین مسابقه داستان نویسی افسانه ها میتوانند آثار خود را در زمینه ادبیات گمانه زن تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ به آدرس پست الکترونیک افسانه ها  ارسال کنند.

برای اطلاع از شرایط مسابقه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

شرایط مسابقه:

۱- موضوع تمامی آثار ارسالی آزاد و در حیطه ی ادبیات گمانه زن باشد. داستان‌های خارج از این حیطه از جمله رئال مورد بررسی قرار نمی‌گیرند.

– ادبیات گمانه زن شامل آثاری در ژانرهای فانتزی، علمی تخیلی و وحشت می باشد.

– طبق تعریف آکادمی فانتزی ایران اثری فانتزی است که حداقل یکی یا بیشتر از مضامین اصلی یک اثر فانتزی؛ جادو، ماورا طبیعه، نبرد خیر و شر و موجودات جادویی را داشته باشد.

– طبق تعریف آکادمی فانتزی ایران علمی‌تخیلی ژانری است که در آن به بررسی تأثیر نظرات علمی و پیشرفت علم و فن‌آوری، طرح نظریه‌های علمی ثابت نشده و ارایه‌‌ی پیش‌بینی‌هایی از آینده و پیشرفت آتی علم و فن‌آوری در قالب داستان و نیز داستان‌سرایی درباره‌‌ی حیات فرازمینی و موجودات بیگانه پرداخته می‌شود.

– طبق تعریف آکادمی فانتزی ایران داستان وحشت، اثری است که تمرکز عمده‌‌ی آن بر روی ایجاد نوعی هراس در خواننده یا مخاطب باشد. این قبیل داستان‌ها منشایی کهن دارند و بخش قابل توجهی از ادبیات عامه را شکل می‌دهند. از عمده عناصر این ژانر می‌توان به ارواح و اشباح، ساحر، خون‌آشام و در نمونه‌های واقع‌گرایانه‌تر به ترس‌هایی با منشاء روان‌شناختی اشاره کرد.

۲- آثار ارسالی در قالب داستان کوتاه و داستان بلند باشد.

– آثار کوتاه دارای بیشینه پانزده هزار کلمه و کمینه ی هزار کلمه باشد.

– داستان بلند دارای کمینه ی پانزده هزار کلمه باشد و برای بیشینه ی آن حدی تعریف نمی‌شود.

۳- آثار ارسالی باید در قالب فایل Doc یا Docx (یعنی فایل های مربوط به نرم افزار MS Word نسخه های مختلف) باشد. فونت و اندازه ی فونت با توجه به این که تعداد کلمات مدنظر است، دلخواه می باشد.

۴- محدودیتی در تعداد آثار کوتاه ارسالی برای هر نویسنده وجود ندارد ولی هر نویسنده تنها می تواند سه اثر بلند ارسال کند.

۵- ارایه ی نام و نام خانوادگی، شماره ی تماس و پست الکترونیکی (آدرس ایمیل) معتبر توسط نویسنده الزامی است و آثار ارسالی بدون مشخصات ذکر شده مورد داوری قرار نمی‌گیرد.

۶- آثار خود را می بایست تا روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ به آدرس پست الکترونیک [email protected] ارسال کنید.

نکات:

۱- لطفاً توجه کنید که آثار ارسالی به منزله ی مجوز نشر اثر به صورت چاپی یا الکترونیکی به نام شما خواهد بود.

۲- اسامی داوران، زمان و محل اعلام نتایج متعاقباً در سایت مسابقه (www.asfcontest.ir) اعلام خواهد شد. ( توجه: تا ۲۴ ساعت آینده با استفاده از آدرس سابق یعنی www.asfcontest.afsaneha.net به سایت مسابقه مراجعه فرمایید. )

۳ دیدگاه

  1. من هر وقت این فراخوان ها رو میبینم ، نیت میکنم داستان ها و دست نوشته های پراکندم رو یه بار هم که شده نظم بدم و بفرستم . اما همیشه خدا حالا یا از سر ناامیدی یا تنبلی و … هیچ وقت این کار رو نکردم .
    🙁

  2. حالا این دفعه نیتتونو به اراده تبدیل کنید! حیفه.

  3. سلام روح موجودیست فضایی عامل حرکت کیست میدانی از قلب ? شروع می‌شود تا بقیه اعضاء و جوارح تولید امواج میکنندبافرکانسهای مختلف درفضابرای خدا جواب میگردازخداخدانگهدارشما هرچه کنی بخودکنی گروه نیک وبدکنی گام اول برای ارتباط بافرازمینیها

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*