خانه > اخبار > اخبار سریال > رایان‌کندال می‌گوید صحنه‌ی خون و پنیرِ کتاب نوعی جوسازی بر ضد رینیرا هست!

رایان‌کندال می‌گوید صحنه‌ی خون و پنیرِ کتاب نوعی جوسازی بر ضد رینیرا هست!


کندال می‌گوید خون و پنیر در خاندان اژدها یک داستان دروغین است.

تهیه‌کننده‌ی سریال خاندان اژدها، رایان‌ کندال، در مورد نمایشِ صحنه خون و پنیر در کتاب آتش و خون جرج‌ آر‌.‌آر. مارتین، در مصاحبه‌ای با سایت وستروس بحث کرده‌است.

او توضیح داده که این صحنه به‌ گونه‌ای اقتباس شده که با نمایش سریال و محدودیت‌های عملی ساخت آن هماهنگ باشد. در حالی که تمرکز روی این ایده هست که گزارش‌های تاریخی می‌توانند جانب‌دار باشند.

کندال این جوسازی را در صحنه خون و پنیر توضیح می‌دهد:

الیوم. گارسیا جی‌.آر و لیندا آنتونسُن که سایت وستروس را می‌چرخانند، به مارتین در جهت نوشتن بسیاری از کتاب‌هایش کمک کردند و با رایان‌ کندال نیز درباره‌ی فصل دوم خاندان اژدها مصاحبه کردند.

صحنه‌ی خون و پنیر در آتش و خون صریح و خشن است. این صحنه در سریال بسیار متفاوت با کتاب پیش می‌رود. هرچند، کندال گفته که این گزاره ممکن است یک جوسازی‌ علیه رینیرا تارگرین باشد. او می‌گوید:

من متوجه‌ام که صحنه‌ی کتاب یکی از برجسته‌ترین‌هاست، اما وقتی جوانب عملی ساخت سریال را در نظر گرفتیم، این حقیقت که باید بچه‌های خردسال را روی صحنه می‌آوردیم شدنی نبود. بنابراین، اساساً باید سن بچه‌ها را بیشتر می‌کردیم؛ و بعد، در این باره که بچه‌ها را به چه چیزی وامی‌داشتیم هم دچار مشکل می‌شدیم.
مثلاً اگر می‌خواستیم صحنه‌ای ایجاد کنیم، از چاقو بردن روی گلوی بچه، باید دوبرابر کار و نمای مقطع و چیزهای مشابه این انجام می‌دادیم.

کندال ادامه داد:

نمی‌خواهم بگویم که این کار کاملاً غیر قابل انجام بود. صرفاً تولید، آن صحنه را برای ما مختل می‌کرد. در نتیجه  تصمیم گرفتیم که مسئله را تا حدی باز کنیم و بگیم خب، اگر ما فقط با این مفهوم و ایده که وقایع خون و پنیر، همان‌طور که در تاریخ نوشته شده، نوعی جوسازی علیه رینیرا بوده‌ است، بدترین نسخه‌ای از داستان دیمون و رینیرا که الیسنت برای مورخان می‌خواست تعریف کند و با شایعاتی که حول قلعه پیچیده بود، به آن‌ها به عنوان سیاه‌ترین افراد شرور آن‌جا ضربه بزند، این بود که فرزندان آن‌ها را عجیب‌زاده‌گان حاصل نزدیکی با محارم بداند، فارق از هرگونه جادوی سیاهی که در دراگون استون وجود دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*