خانه > اخبار > اخبار سریال > برترین قسمت‌های فصل پنجم سریال به انتخاب کاربران فروم وستروس

برترین قسمت‌های فصل پنجم سریال به انتخاب کاربران فروم وستروس

Hardhome

فصل پنجم سریال محبوب بازی تاج و تخت نیز با فراز و نشیب های بسیار خود، در نهایت به پایان رسید و همچون سال گذشته برترین قسمت های این فصل به انتخاب کاربران تالار گفتگوی وستروس معرفی می شوند. برترین قسمت ها به ترتیب امتیاز کسب شده از این قرارند:

Rating قسمت هشتم Hardhome: به جرات می توان گفت این قسمت طوفان و غوغایی عظیم در میان مخاطبین سریال اعم از طرفداران و منتقدین سرسخت سریال به راه انداخت چرا که انتظاری ۵ ساله در نهایت به سر آمد و زمستان بلاخره خود و سایه های درون خود را با عظمت تمام نشان داد. این قسمت به قدری قدرتمند ظاهر شد که کاربران سخت گیر وستروس بر خلاف میل همیشگی امتیاز حیرت انگیز ۹٫۵ را برای این قسمت در نظر گرفتند تا همراه با جهانیان آن را برترین قسمت این فصل و احتمالا تمام فصول سریال اعلام نمایند.

قسمت هفتم The Gift: عنوان نایب قهرمانی امسال به قسمتی میرسد که در حساس ترین لحظه های آن سرسی لنیستر در دام بلاهت خود می افتد و اسیر توری می شود که خود مدت هاست آن را می بافد. کینه مخاطبان از این زن چنان می جوشد که داوران وستروسی را مجاب میکند تا امتیاز خارق العاده ۸٫۸ را به این قسمت دهند.

قسمت چهارم Sons Of The Harpy: معرفی مارهای شنزار، قدرت گرفتن متعصبین هفت یا آغوش گرم و باز استنیس به روی دختر دلبندش شیرین هر کدام می توانند در کسب این امتیاز عالی به این قمست کمک کرده باشند، با این حال نمیتوان از مرگ دلخراش سر باریستان سلمی در این موفقیت چشم پوشی کرد. در نهایت این قسمت موفق میشود امتیاز ۸٫۸ را در اختیار بگیرد.

قسمت سوم High Sparrow: شاید عروسی تامن براتیون و شاید قطع شدن سر جانوس اسلینت، هرچه که در این قسمت نشان داده شد، باعث جلب رضایت طرفداران این سریال شد چرا که امتیاز در خور ۸٫۵ را برای این قسمت به ارمغان آورد.

قسمت نهم و پنجم: The Dance Of Dragons و  Kill The Boy. در رتبه بعد این دو قسمت قرار دارند. قسمت نهم با قتل فجیع شیرین براتیون واکنشهای شدیدی را در بین تماشاچیان در پی داشت, بعضی به دفاع از وجهه تخریب شده استنیس و بعضی به اعلام انزجار از قساوت او و دسته سوم هم به شکایت از فاصله احتمالی کتاب و داستان اما نتیجه اینست که مجموع کمتر از سایر اپیزودهای نهم در سایر فصلها مورد توجه قرار گرفته است. اما قسمت پنجم چرا؟ مجموعه بحثها و اظهارنظرها جهت گیری درستی را از نظرات بینندگان به ما نمی دهد.

پس از این قسمتهایی که در بالا آمد, اپیزودهای دهم, اول و دوم و ششم به ترتیب در انتهای لیست امتیازات بینندگان ما قرار دارند.

نکته جالب توجه تشابه روند نمودار امتیازات بینندگان سریال در سایت وستروس با بینندگان جهانی است که در سایت IMDB امتیاز دهی کرده اند. با وجودیکه درمجموع امتیازات در سایت وستروس پایینتر از IMDB است اما اوج و فرودها مشابه است و گویا سلیقه Game Of Thrones های سراسر دنیا توقع یکسانی از این مجموعه تلویزیونی دارد.

۴ دیدگاه

  1. خداییش قسمت سه باحال بود

  2. جالبه که امتیازای بچه های ما از imdb پایین تره. پارسال چند نفر می گفتن تو imdb امتیازای بالا میدن که در مقایسه با بقیه سریالها نمره بالایی داشته باشه اما تو سایتهای تخصصی نغمه ای نمره های واقعی شون رو میدن.

  3. کسی می دونه بخش دوم رقص با اژدها کی اکران میشه؟

  4. بهترین قسمت ٬اول قسمت۸بعدشم قسمت۱۰

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*