خانه > اخبار > اخبار سریال > بازی تاج و تخت به عنوان یکی از برترین لحظات احساسی تلویزیونی توییتر معرفی شد

بازی تاج و تخت به عنوان یکی از برترین لحظات احساسی تلویزیونی توییتر معرفی شد

با پایان سال ۲۰۱۴، بازار انتشار بهترین و بدترین‌ها نیز بسیار داغ است. بسیاری از این لیست‌ها بر اساس نظرات شخصی افراد و نه بر اساس اطلاعات واقعی منتشر می‌شوند. اما، در یکی از این لیست‌ها که بر اساس مطالعات علمی بر روی داده‌های کاربران تلویزیون صورت گرفته است، می‌توان اطلاعات جالبی را پیدا کرد. این تحقیق توسط «آژانس تحقیقات بر روی تلویزیون» Telegraph Hill بر روی صحبت‌های رد و بدل شده در شبکه اجتماعی توییتر در خصوص «لحظات تلویزیونی در سال ۲۰۱۴» که بیش‌ترین بحث‌ها بر روی آن‌ها شده، صورت گرفته است.

صحنه ای که بیشترین توییت ها را آز آن خود کرد

صحنه ای که توییت های زیادی را آز آن خود کرد

بیش از یک میلیارد توییت توسط Telegraph Hill مورد بررسی قرار گرفت تا تأثیر گذارترین لحظات احساسی رخ داده در تلویزیون شناسایی شوند. احساست مثبت با احتمال بالایی با کلمه «عشق» بیان می‌شوند، بعد از این کلمه، کلمات «خوب» و «خوشحال» قرار دارند. بر چسب محبوب بعدی «نفرت» بود که تنها با نسبت ۱ به ۶ نسبت به خوشحال مورد اشتراک قرار می‌گیرد. بر این اساس شواهد حاکی از این است که اخبار خوب با تمایل بیش تری نسبت به اخبار منفی به اشتراک گذاشته می‌شود.

با توجه به این که این کمپانی، یک کمپانی بریتانیایی است، دور از انتظار نیست که اطلاعات آن‌ها بر اساس کاربران توییتر اهل بریتانیا باشد و توجه بیشتری به تولیدات داخلی خود کنند. با این وجود، این کمپانی مشخص کرد که با این که بیشترین واکنش‌ها نسبت به داستان‌های واقعی رخ داده است، اما دو لحظه احساسی برتر شامل درام سنتی با کیفیت بریتانیایی و برنامه تلویزیونی با کیفیت سینمایی بودند که منظور از با کیفیت سینمایی همان بازی تاج و تخت است.
بر اساس این مطالعه بازگشت شرلوک هلمز پس از دو سال از خودکشی ظاهری خود به لندن تا این شهر را از خطر حمله تروریست‌ها نجات دهد با ۶۳۹ هزار توییت عنوان پر بحث‌ترین لحظه تلویزیونی سال ۲۰۱۴ را از آن خود کرده است. در جایگاه دوم، صحنه شوکه کننده و عجیب مرگ ابرین قرار دارد که بینندگان برای ابراز احساس وحشت و ناراحتی خود به توییتر رجوع کردند و در حدود ۴۰۴۰۰۰ توییت درباره این مرگ به اشتراک گذاشتند. این اتفاق در حالی رخ داد که ابرین یک شخصیت تازه وارد بود و بینندگان باید با او آشنا می‌شدند اما در زمان قسمت هشتم «افعی و کوه» در دل هواداران جا خوش کرده بود به نوعی که مرگ او به عنوان همتای «عروسی خونین» در فصل چهارم شناخته می‌شود.

۶ دیدگاه

 1. همه اتفاقات دردناک سریال برام قابل پذیرش بود اما………………………………………….
  مرگ اوبرین نابودم کرد رسما!

 2. طرفدار نسبی استارکها

  قبول دارم خیلی شوک آور بود اما قابل مقایسه با عروسی سرخ نیست البته از مرگ تایوین که خیلی سرتر بود

 3. واقعا این صحنه از کتاب با تغییرات خاص خودش عالی بازسازی شده بود!
  همه چیزش عالی بود…

 4. واقعا این قسمت از کتاب عالی بازسازی شده بود حتی با تغییرات خاصی که داشت!
  همه چیز این سکانس کار شده و پولیش شده بود…

 5. نویسنده‌ی عزیز خبر، ممنون از خبر جالبی که روی سایت قرار دادی ولی چرا سریال شرلوک رو بدون هشدار اسپویل کردی؟
  من میخواستم دیدن این سریال رو شروع کنم ولی هنوز شروع نکرده یکی از قسمتهای مهمش اسپویل شد!

 6. سلام فصل ۵ هنوز نیومد به بازار

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*