خانه > اخبار > اخبار سریال > رکورد شکنی قسمت نخست فصل هشتم سریال بازى تاج و تخت «وینترفل» در تعداد مخاطبان زنده

رکورد شکنی قسمت نخست فصل هشتم سریال بازى تاج و تخت «وینترفل» در تعداد مخاطبان زنده

این قسمت در پایگاه اینترنتی راتن تومیتوز امتیاز ۹۴ از ۱۰۰ را به خود اختصاص داده است. راتن تومیتوز که نام یک پایگاه اینترنتی آمریکایی است، که نقدهای منتقدین درباره فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی را گردآوری می‌کند. منتقدین راتن تومیتوز به این قسمت دیدگاه مثبتی داشتند و امتیاز ۷٫۶۲ از ۱۰ را به آن اختصاص دادند.

همانطور که انتظار می رفت قسمت نخست فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت رکورد مخاطبان زنده را شکست “اچ بی او” اعلام کرد که قسمت اول رکورد ۱۷٫۴ میلیون مخاطب زنده را در linear ،HBOGO ،HBO-NOW به ثبت رساند. که از این تعداد ۱۱٫۸ میلیون نفر در ساعت ۲۱ روز یکشنبه این قسمت را در کانال اچ بی او تماشا کردند.
آمار مخاطبان زنده قسمت هاى نخست فصل هاى گذشته اینچنین است:

فصل ۱: ۲٫۲۲ میلیون نفر
فصل ۲: ۳٫۸۶ میلیون نفر
فصل ۳: ۴٫۳۷ میلیون نفر
فصل ۴: ۶٫۶۴ میلیون نفر
فصل ۵: ۸٫۰۰ میلیون نفر
فصل ۶: ۷٫۹۴ میلیون نفر
فصل ۷: ۱۰٫۱۱ میلیون نفر

همچنین این موضوع در شبکه های اجتمایی هم بسیار داغ بوده است. بنا به گزارش Headline planet (GameofThrones, Bran, Sansa,Arya, Daenerys, FortheThrone, Jaime, Dany, Cersei) در توییتر ۹ ترند برتر شدند. همچنین این قسمت پر توییت ترین قسمت در کل مجموعه با بیش از پنج میلیون توییت و یازده میلیون منشن شناخته شد.

۷ دیدگاه

 1. دوستان یک سوالی داشتم از روز اول سریال دیدار در وینترفل تا امروز در کتاب چند سال گذشته؟ یعنی چند سال طول کشیده تمام این جنگهای داخلی

  • اگر منظورتون از “تا امروز” این اپیزود اخیر باشه، خدمتتون عرض کنم که اصلا از مدتها پیش خط سریال از کتاب جدا شده.
   در کتاب تا جایى رسیدیم که استنیس قصد داره براى گرفتن وینترفل از بولتونها اقدام کنه و معلوم نیست که نتیجه‌ى این اقدامش چه مى‌شود.
   آنچه در سریال دیدید، از لشکرکشى استنیس به بعد، مسیر سریاله و نه کتاب.

   • منظورم اینه که چند سال تاریخی گذشته تمام این جنگهای داخلی در سریال یعنی از دیدار رابرت براتیون و ند استارک در وینترفل تا تمام این حوادث و فرو ریختن دیوار چند سال تاریخی شده؟ پنج سال هشت سال یا بیشتر .. مثلا سن اریا و جان اسنو و سانسا و… چقدر بیشتر شده

    • ماهان عزیز با سلام
     سریال با مرگ جان ارن شروع میشه. این اتفاق در سال ۲۹۸ بعد از ورود اگان فاتح رخ داد.
     سفر پر ماجراى جان اسنو و همراهانش تحت فرمان سر جیور مورمونت به آنسوى دیوار و همچنین فتح شهرهاى خلیج بردگان توسط دنریس، همگى مربوط به سال ۲۹۹ هستند.
     سرانجام، در سال ۳۰۰، همزمان با حکومت دنریس بر میرین، زمستان در وستروس فرارسید.
     جریان فرو ریختن دیوار، همانطور که قبلا گفتم، در کتاب نیست و نمیدونم براش چه سالى در نظر گرفته شده.
     در ضمن، “سال” در جهان نغمه، از نظر طول مدت، با معنا و مفهوم “سال” در نزد ما تفاوت داره.
     لینکهاى مربوطه را به محض این که بتونم پیدا کنم همینجا برات میگذارم تا اگر دوست داشتى توضیحات کاملش را بخوانى.

    • متوجه شدم گاهشماری متفاوتی داشتند سپاس

 2. نقل از ویکى نغمه:
  در کتاب بازی تاج و تخت در وستروس تابستان غیر منتظره و طولانی به مدت نه سال در حال سپری شدن است، ترس از این است که زمستان هم به همان اندازه طولانی و سخت باشد. پایان تابستان طولانی در آغاز ضیافتی با کلاغ‌ها، با ورود کلاغ سفید به خانه‌ی سیتادل اعلام می‌شود. طبق اعلام رسمی، زمستان در انتهای رقص با اژدهایان آغاز می‌شود.
  زمستان بدان معنی نیست که طول روزها کوتاهتر می‌باشد. مارتین اعلام کرده است که توضیحی برای آب و هوای غیر معمول در جهان نغمه در طبیعت جادویی آن نهفته و در پایان این مجموعه نشان داده خواهد شد.
  سال ۲۸۸-۲۹۸ پس از ورود اگان: تابستان طولانی.
  سال ۳۰۱ پس از ورود اگان: آغاز زمستان.
  توضیحات کاملتر در این آدرس در ویکى نغمه هست (در بخش ۲: فصل ها و آب و هوا):
  https://westeros.ir/wiki/index.php?title=وستروس

 3. یادمه که دوستان در یکى از پادکستهاى رادیو وستروس درباره مفهوم سال در جهان نغمه توضیحات جالبى دادند اما متاسفانه یادم نیست دقیقا کدوم پادکست بود. اگر لطف کنند و اینجا شماره‌ى اون پادکست را اعلام کنند ازشون بى‌نهایت سپاسگزار میشم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*