خانه > اخبار > اخبار سریال > برایان کوگمن، یکی از نویسندگان سریال، لیست قسمت های مهم فصل های قبل را منتشر کرد

برایان کوگمن، یکی از نویسندگان سریال، لیست قسمت های مهم فصل های قبل را منتشر کرد

در این چند روز باقی مانده تا فصل پایانی، اکثر طرفداران تصمیم دارند تا سریال رو دوباره ببینند تا برای فصل پایانی آماده باشند. اما چون وقت زیادی تا شروع فصل ۸ نمانده است باید سریال را خلاصه کرد و فقط به سراغ قسمت‌هایی رفت که اهمیت لازم را دارند. در این چند روز در سراسر اینترنت از طرفدارها گرفته تا منتقدین، همه لیست‌های مختلفی از قسمت‌هایی که باید دوباره دیده شوند، منتشر می‌کنند. اما این لیست با همه فرق می‌کند.

برایان کوگمن،که از تهیه کنندگان و نویسنده بعضی از بهترین بخش های سریال بوده است (همچنین یکی قسمت های فصل ۸) و او تنها کسی بود که از ابتدا در کنار نویسنده‌های اصلی یعنی دیوید بنیوف و دن وایس (کسانی که از فصل اول با HBO بودند) بود، پس او وستروس و اسوس رو بهتر از هرکس دیگری می‌شناسد.

حال ما می‌خواهیم ۲۱ قسمت که از نظر او برای آماده بودن برای فصل پایانی نیاز هست را مرور کنیم:

WINTER IS COMING & THE KINGSROAD  S01E01 S01E02

(فصل اول، قسمت‌های ۱ و ۲)

این دو قسمت نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس است به کارگردانی تیم ون پتن.

اجازه دهید تماشای مجدد را با دو تا از قسمت‌ها شروع کنیم. این دو قسمت، با هم به عنوان یک پیش‌درامد بزرگ از کل اتفاقات پیش رو است. اپیزود اول بیشتر به دیدار شخصیت‌ها می‌پردازد و درکی از دنیای سریال به ما می‌دهد. قسمت دوم  کاملاً توجه شما را جلب خواهد کرد.

یادمه که من برداشت اولیه از اولین سکانسِ قسمت دوم  ( که در آن جان با خانواده‌اش وداع می‌کرد و به سمت دیوار روانه می‌شد) رو در لپ تاپم در بلفاست می‌دیدم و با خودم فکر می‌کردم: این عالیه! ما یک سریال خوب داریم! و البته قسمت دوم جایی است که تیریون به جافری سیلی زد (البته نه برای بار آخر)

BAELOR S01E09

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی آلن تیلور.

“وای خدا، خودتون می‌دونید این چجوری تموم میشه. شان بین (ادارد استارک) همچنان روی کل داستان سایه افکنده است. قسمت‌های کمی هست که شخصیتی اسم او را بر زبان نیاورد. آلن تراژدی ند استارک رو به صورت فوق‌العاده ای کارگردانی کرد، زاویه دید ند استارک به طور خارق‌العاده‌ای بین دو دخترش تغییر می‌کرد. و همچنین در این قسمت شاهد بازی فوق العاده پیتر بودیم که اولین جایزه امی را برای او به ارمغان آورد! (اولین از سه تا)”

FIRE AND BLOOD S01E10

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی آلن تیلور

“بچه اژدها،چیز دیگری نیاز هست بگم؟”

WHAT IS DEAD MAY NEVER DIE S02E03

نوشته برایان کوگمن و به کارگردانیه آلیک ساخارف

“یکی از محبوب‌ترین «فریب دادگاه»های مورد علاقۀ من در این قسمت است. من واقعاً به خاطر سکانسی که تیریون، اعضای شورا را به جان همدیگر می‌اندازد و آن‌ها را بازی می‌دهد، به خودم می‌بالم.

من عاشق آلیک و هماهنگی عجیبش با ساخته های آکیرا کوروساو از طریق احتزاز پرچم‌ها در طول مراسم غسل تعمید تئون گریجوی، هستم. علاوه بر این، در این قسمت برین از تارث هم به ما معرفی می‌شود ! “

THE OLD GODS AND THE NEW S02E06

(فصل دوم، قسمت ۶)

نوشته ونسا تیلور و کارگردانی دیوید ناتر.

“این قسمت با یکی از دردناک ترین مرگ‌های داستان یعنی اعدام سر رودریک کسل توسط تئون گریجوی شروع شد و بعد شما رز لزلیِ بی همتا در نقش ایگرت رو می‌بینید و بعد هم سکانس شورش در مقر پادشاهی و در آخر «اژدهایان من کجا هستند؟»”

BLACKWATER S02E09

نوشته جرج آر.آر. مارتین و کارگردانی نِیل مارشال

“اولین جنگ بزرگ ما که خیلی هم عالی بود. من این قسمت را (که توسط شخصِ استادِ بزرگ، جورج مارتین، نوشته شده)، را به خاطر فرصت بی‌نظیری که به ما داد و به خاطر صمیمیتش، خیلی دوست دارم. کار سختی بود، مکان کوچک و شخصیت های کم.

پسر، ما این قسمت رو با پرت کردن بازیگران به جهنم ساختیم. البته آن‌ها تاحدودی می‌دانستند که قرار است چه بلایی سرشان بیاید (خنده‌های شیطانی)!”

WALK OF PUNISHMENT S03E03

(فصل سوم، قسمت ۳)

نوشته و کارگردانی دیوید بنیوف و دی‌بی وایس.

“این قسمت هم خیلی با مزه بود (صندلی بازی کردن در شورای کوچک) ، هم خیلی تاریک (قطع شدن دست جیمی)، و هم خیلی مرموز (موسیقی راک در تیتراژ پایانی)”

AND NOW HIS WATCH IS ENDED S03E04

(فصل سوم، قسمت ۴)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی الکس گِرِیوز.

در این قسمت شاهد شورش وحشیانه در قلعه کرستر، مرگ فرمانده مورمونت، ظهور یک خائن بزرگ در شمال به نام رمزی اسنو، داستان ترسناک گذشته واریس، و در آخر رژه پیروزمندانه‎ی دنریس تارگرین با ارتش آنسالید در آستاپور هستیم که یکی از بهترین ساعت زندگی امیلیا رو ساخت.

KISSED BY FIRE S03E05

(فصل سوم، قسمت ۵)

نوشته برایان کوگمن و به کارگردانی الکس گِرِیوز.

“این قسمت از نظر من بهترین قسمتی است که نوشته‌ام چون نسخه نهایی خیلی به پیش نویس اولیه نزدیک است. و این یکی از بهترین قسمت‌های تمرکز بر یک شخصیتِ «کوچک‌تر» ماست. کوچک‌تر را در گیومه قرار دادم چون ما یک اتاق بزرگتر برای نبرد بین هاوند و بریک داندریون پیدا کردیم. بخش مرکزی این قسمت که به جیمی و برین می‌پرداخت خیلی طولانی بود. ولی هنوز من بین این سکانس و سکانس نوزادان مرده سلیس باراتیون در بطری شک دارم! “

THE RAINS OF CASTAMERE S03E09

(فصل سوم، قسمت ۹)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی دیوید ناتر.

“عروسی خونین، این قسمتی بود که همه چیز رو تغییر داد. هم برای داستان و هم برای تمام عمر سریال. هیچوقت چیزهایی که از فیلمبرداری اون صحنه یاد گرفتم رو فراموش نمی‌کنم. میشل فرلی (کتلین تالی) در این قسمت، آخرین سکانس خود را بازی کرد. بازی جسورانه و با تعهد کامل در طول تمام تمرین‌ها و تکرارها حتی زمانی که دوربین روی او نبود.”


THE LAWS OF GODS AND MEN S04E06

(فصل چهرم، قسمت ۶)

نوشته برایان کوگمن و به کارگردانی آلیک ساخاروف

“بالاخره نوبت آزمایش تیریون می‌رسه، من خیلی وسواسِ دادگاه رو دارم و تا اونجا که یادمه تک‌تک فریم‌ها و دیالوگ‌های دادستانی‌های بیلی وایلدرز رو یادمه و باید تشکر کرد از دیوید بنیوف و دی‌بی وایس به خاطر اینکه این‌قدر کتاب جرج آر.آر مارتین رو خوب درآوردن، درست مثل عروسی خونین، دادستانی را به طور متوالی فیلم‌برداری می‌کردیم و عملکرد فوق‌العاده پیتر دنکلیج رو تماشا می‌کردیم.”

THE MOUNTAIN AND THE VIPER S04E08

(فصل چهارم، قسمت ۸)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی الکس گِرِیوز.

“من واقعا نمی‌توانم در وصف پدرو پاسکال چیزی بگویم، او در نقش اوبراین مارتل‌، یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال بود. واقعا بد وقتی، سرش توسط کوه لِه و متلاشی می‌شود.”

THE CHILDREN S04E10

(فصل چهارم، قسمت ۱۰)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی الکس گِرِیوز

“در این قسمت صحنه های جذاب زیادی وجود دارد که من فقط مورد علاقه‌های خودم را می‌گویم:
دیدار آریا و برین، برین با هاوند مبارزه می‌کند، آریا هاوند را به حال خود رها می‌کند تا بمیرد.
و این فقط بخش کوچکی از این قسمت حماسی بود چون ما چند شخصیت خوب را این قسمت از دست می‌دهیم.”

HARDHOME S05E08

(فصل پنجم، قسمت ۸)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی میگوئل اسپوچنیک.

“وایت واکر ها رو یادتونه؟ برگشتتتتتتن
البته این قسمت دو نیمه خوب داشت که رابطه‌ی بین سانسا و تیون گریجوی بود که دوتا از شخصیت‌های مورد علاقه من هستند و توسط دو تا از بازیگرهای مورد علاقه من بازی شدند. والبته سخرانی (Break the wheel) دنریس”

THE DOOR S06E05

(فصل ششم، قسمت ۵)

نوشته دیوید بنیوف و دیبی وایس و کارگردانی جک بندر

“Hold The Door
Hold The Door”

(یاصدای هق هق گریه)

BATTLE OF THE BASTARDS S06E09

(فصل ششم، قسمت ۹)

نوشته دیوید بنیوف و دی بی وایس و کارگردانی میگوئل اسپوچنیک

“کیت هرینگتون در این قسمت مثل یک ستاره راک می‌درخشد، که یک تغییر بزرگ برای بازیگران و تیم تولید ما بود. اون‌ها بهترین بودن و من در برابر اون‌ها هیچی نبودم”

THE WINDS OF WINTER S06E10

(فصل ششم، قسمت ۱۰)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی میگوئل اسپوچنیک.

“آیا این قسمت میتونه فقط یکی از قسمت‌های گیم آف ترونز باشه؟
این قسمت همه چیزه: تبدیل شدن جان به شاه شمال (و ما حقیقت را درباره پدر و مادرش می‌فهمیم). از بین بردن سپت اعظم توسط سرسی و تصاحب تخت آهنین، و آمدن دنریس به وستروس. یک شاهکار دیگر از میگوئل اسپوچنیک.”

THE QUEEN’S JUSTICE S07E03

(فصل هفتم، قسمت ۳)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی مارک میلود.

“خیلی از بهترین سکانس های سریال حرف زدن های عادی در اتاق ها هست. این قسمت داری سه اتاق این مدلی است: دیدار جان‌ اسنو و دنریس برای بار اول در دراگون استون، انتقام وحشیانه سرسی از الاریا سند در سیاه چال و اعتراف اولنا به قتل جافری قبل از نوشیدن سم.”

THE SPOILS OF WAR S07E04

(فصل هفتم، قسمت ۴)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی مت شیکمن.

“اینجا جاییست که همه چیز به حقیقت می پیوندد، رویارویی جیمی و اسبش و دنریس و اژدهایش. و شما نمی‌دانید از کدامشان حمایت کنید؟”

 

THE DRAGON AND THE WOLF S07E07

(فصل هفتم، قسمت ۷)

نوشته دیوید بنیوف و دی‌بی وایس و کارگردانی جرمی پودسا.

“یک پایان حماسی دیگر. سکانس دراگون پیت که جرمی پودسا، ماهرانه آن‌را کارگردانی کرده. بیشتر کاراکترهای اصلی همه در دراگون پیت کنار هم هستند و جناح‌های مختلف با وجود دشمنی‌هایشان‌ تلاش می‌کنند باهم از حمله ی وایت واکرها جلوگیری کنند، سانسا، آریا و برن، لیتل فینگر رو برای جنایاتش مجازات می‌کنند، جان و دنریس بالاخره به هم می‌رسند و صبر کنید، جان برادر زاده دنریسه و در آخر دیوار توسط اژدهای زامبی فرو می‌ریزد.”

حالا که تماشای مجدد فصل‌های قبلی تمام شد، شما را به تماشای فصل پایانی که در ۱۴ آپریل پخش می‌شود، دعوت می‌کنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*