خانه > اخبار > اخبار سریال > قسمت اول بازی تاج و تخت ۵۵ میلیون دانلود غیر قانونی داشت

قسمت اول بازی تاج و تخت ۵۵ میلیون دانلود غیر قانونی داشت

دوشنبه گذشته قسمت اول از آخرین فصل بازی تاج و تخت پخش شد. جای تعجب نداشت که خیلی افراد صبح زود بیدار شده بودند تا سریال را تماشا کنند. بینندگان به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ای که بابت دیدن سریال به HBO پول پرداخت می‌کنند، و دسته دیگر که از راه‌های دیگری سریال را می‌بینند.

براساس آمار MUSO، که به بررسی دزدی محتوا در اینترنت می‌پردازد، قسمت اول فصل هشتم بازی تاج و تخت که «وینترفل» نام داشت، حدود ۵۵ میلیون بار از طریق پلتفرم‌های متفاوت به شکل غیرقانونی دیده شده. این سریال در حال حاضر بیشترین نمایش قانونی در تاریخ را به خود اختصاص داده، اما اینطور که مشخص شده، افرادی که آن را غیرقانونی می‌بینند این رکورد را هم شکستند.

در گزارش MUSO آمده:

«در بین این ۵۵ میلیون نفر، بیشتر آن‌ها (۷۶.۶ درصد) سریال را از طریق استریم‌های غیر رسمی، ۱۲.۲ درصد از طریق لینک دانلود غیرقانونی، ۱۰.۸ درصد از طریق لینک تورنت، و ۰.۵ درصد از طریق لینک تورنت خصوصی تماشا کرده‌اند.»

از طرفی، در روز اول حدود ۱۷.۴ میلیون نفر از پلتفرم‌های متفاوت (شبکه کابلی HBO، یا HBO GO و HBO NOW) این سریال را به شکل قانونی تماشا کردند. هر چه به پایان سریال نزدیک‌تر می‌شویم، این تعداد (و به تناسب آن میزان تماشای غیرقانونی) افزایش پیدا می‌کند.

در میان کشورها، بیشترین تماشای غیرقانونی به هند اختصاص دارد، و پس از آن چین و آمریکا به ترتیب در مقام‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند. به احتمال زیاد علت بالا بودن تماشای غیرقانونی در هند و چین این باشد که سریال به شکل قانونی در دسترس نیست، و اگر هم باشد، نسخه سانسور شده آن هست.

در سوی دیگر حدود چهار میلیون نفر در آمریکا با وجود آنکه به راحتی می‌شود به شکل قانونی آن را تماشا کرد، سریال را به شکل غیرقانونی دیدند، زیرا با وجود در دسترس بودن سریال، هزینه آن باید پرداخت شود، و راه‌های ارزان‌تری برای تماشای سریال وجود دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*