خانه > اخبار > دونالد ترامپ بار دیگر تصویری با استفاده از قالب «بازی تاج و تخت» منتشر کرد که HBO از این موضوع خوشحال نیست

دونالد ترامپ بار دیگر تصویری با استفاده از قالب «بازی تاج و تخت» منتشر کرد که HBO از این موضوع خوشحال نیست


دونالد ترامپ اخیراً یک میم (meme) با قالب «بازی تاج و تخت» توییت کرده که می‌توانید از اینجا ببینید، این توییت که واکنش او به پرونده‌ی مولر بوده (پرونده‌ای راجع به دخالت روسیه در پیروزی انتخاباتی ترامپ) یک پس‌زمینه‌‌ی مه‌آلود دارد و با فونت معروف «بازی تاج و تخت» نوشته شده «بازی تمام شد». HBO از این موضوع اصلاً راضی نیست و در بیانیه‌ای که خطاب به ترامپ نوشته‌اند از او خواسته‌اند سریال را دستمایه‌ی سیاست نکند:

«ما متوجه هستیم که الان تب و تاب بازی تاج و تخت با فصل پایانی خود در اوج قرار دارد، اما ترجیح می‌دهیم سریال ما وارد استفاده‌های سیاسی نشود.»

این اولین‌بار نیست که ترامپ از محبوبیت بازی تاج و تخت برای رساندن پیام خود و جلب توجه استفاده می‌کند. همچنین اولین‌بار نیست که HBO از این موضوع اعلام نارضایتی می‌کند. در ماه ژانویه‌ی امسال بود که وقتی موضوع مربوط به دیوار مطرح شد،ترامپ با استفاده از شعار معروف استارک‌ها (winter is coming) در یک توییت از جمله‌ی wall is coming استفاده کرد. و در ماه نوامبر سال گذشته بود که هنگام آغاز تحریم‌های ایران در این توییت با استفاده از همان جمله‌ی معروف استارک‌ها نوشت که «تحریم‌ها در راه‌اند».

بسیاری از عوامل سریال از جمله سوفی ترنر و میسی ویلیامز به این موضوع واکنش نشان دادند. HBO به صورت رسمی و غیررسمی به این موضوع واکنش نشان داد و گفت ما علاقه نداریم این نشان تجاری ما برای اهداف سیاسی استفاده شود و در این توییت با لحنی طنز و کنایی نوشتند:

«سوءاستفاده از علامت تجاری را چگونه به زبان دوتراکی می‌شود نوشت؟»

اما به نظر می‌رسد این واکنش‌ها جلودار ترامپ نیستند. و محبوبیت و روایت سیاسی خود «بازی تاج و تخت» باعث شده تا بسیار مناسب این‌گونه استفاده‌ی سیاسی باشد. بارها عوامل سریال ترامپ را با شخصیت «جافری» مقایسه کرده‌اند.
با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ باید دید که این مسئله به کجا ختم می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*