خانه > اخبار > اخبار سریال > خبرهای بد از جانب رییس HBO: فعلا خبری از اسپین آف دوم نیست و هر اپیزود فصل هشتم گات هم دو ساعت نیست

خبرهای بد از جانب رییس HBO: فعلا خبری از اسپین آف دوم نیست و هر اپیزود فصل هشتم گات هم دو ساعت نیست

سریال بازی تاج و تخت نیمه اول سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد و این به آن معنی است که سال بعد این موقع دیگر بازی تاج و تخت برای همیشه تمام شده است. با این حال شبکه HBO خود را برای اسپین آفی از سریال بازی تاج و تخت که در‌ مورد عصر قهرمانان، حدود هزار سال پیش از اتفاقات سریال بازی تاج و تخت، آماده می‌کند. داستانی در مورد عصر طلایی قهرمانان، چگونگی شکل گیری وایت واکر‌ها و هر آنچه که ما فکر آن را هم نکرده‌ایم. به نظر فوق العاده می‌آید.

هنوز نام رسمی برای این اسپین آف انتخاب نشده اما ما فعلا با «شب طولانی»، نامی که جرج مارتین پیشنهاد داده، جلو می‌رویم.

اما همانطور که می‌دانید شب طولانی تنها اسپین آفی نیست که روی آن کار می‌شود. پنج داستان توسط پنج نویسنده در حال بررسی است که خب شب طولانی پیشرفت بیشتری داشته است. چندی پیش شایعه شد که یکی دیگر از این پنج مورد هم پیشرفت‌هایی داشته، امپراطوری خاکستر به قلم مکس بورنستین، اما کیسی بلویس، رییس شبکه HBO، این شایعه را رد کرده است. او در مصاحبه با EW به غیر از تاریخ انتشار سریال، از اسپین آف ها نیز گفت.

خبرنگار EW: «من شنیدم که اسپین آفی که در دست مکس بورنستین هست، هم جالبه. شانسی هست که دومین اسپین آف سریال هم امسال تا مرحله ساخت برسه؟»

کیسی بلویس: «نه! روند تولید و‌ توسعه خیلی مثبت بوده. همه سرشون شلوغ بوده و همه چی با هم جور نشد … عادلانه است که بگیم با این پایلوتی که داره ساخته میشه، خیلی هیجان زده شدیم و امیدواریم بتونیم توی سه ماه اول ۲۰۱۹ بسازیمش. من واقعا نمی‌خوام مشغول هیچ اسپین آف دیگه‌ای از گات بشیم؛ حداقل نه تا زمانی که نفهمیم این یکی چجوری پیش میره.»

پس فعلا خبری از امپراطوری خاکستر نیست. اما با درز شایعه در مورد این اسپین آف و خوشحالی طرفداران، باید این سوال مطرح شود که آیا HBO اسپین آف درستی را برای ساخت انتخاب کرده است؟

آیا شب طولانی بسیار شبیه به برادر بزرگتر خود نمی‌شود؟

از طرفی خب احمقانه است. قطعا داستانی جدید با بازیگرانی جدید خواهیم داشت و زمان‌های متفاوتی را هم نشان می‌دهند. هفت پادشاهی واقعا هفت پادشاهی است. با کشف نکات سیاسی این دوره، می‌توان احساسی متفاوت و ابتدایی به آن بخشید.

به علاوه اینکه شب طولانی تهیه کنندگان جدیدی می‌طلبد. چرا‌ که دیگر خبری از بنیوف و ویس نیست و نویسنده شب طولانی یعنی جین گلدمن نیز احساس رضایتی نسبت به این اسپین آف دارد. مشخص نیست که او چه تغییراتی را به این فرانچایز می‌دهد اما همین‌که متفاوت از قبلی باشد، عالی است.

اما حساب کنید که احتمالا طرح کلی داستانها یکی است. تعدادی پادشاه درگیر نزاعی میان خودشان می‌شوند و از خطر اصلی که تهدیدشان می‌کند، بی خبرند. ناگهان متوجه این خطر شده و تصمیم به مقابله با آن می‌گیرند. بسیار ناامید کننده است!

حتی اشاره‌ای به «اسرار شرقی» شده که یکی مثل دنریس در ایسوس می‌تواند وجود داشته باشد.

بلویس هم در مصاحبه با EW به این نگرانی‌ها اشاره کرد: «فاصله زمانی بین اسپین آف و سریال گات، خودش به اندازه کافی داستان جدید، زمانی جدید و دنیایی جدید میسازه و اینطور هم هست. اقلیمهایی که اکنون وجود نداشته. پس حس متفاوتی میده. قصد نداریم گات ۲ رو بسازیم. هیچکس قصد کپی کردن کاری که بنیوف و ویس قبلا انجامش دادن، رو نداره. اما نمیشه شباهت بین اون و گات رو کتمان کرد. با این حال بخاطر زمان و شخصیت ها به اندازه کافی متفاوت خواهد بود.»

شنیدن این چیزها خوب است اما همانطور که جرج مارتین به ما یاد داده، نباید فراموش کنیم که حرف باد هواست!

با این حال صحبت‌های بلویس در مورد امپراطوری خاکستر به این معنی نیست که این اسپین آف به هیچ وجه ساخته نخواهد شد، به این معنی است که فعلا ساخته نمی‌شود اما بدون شک این اسپین آف تفاوت‌های به نسبت بیشتری با سریال گات دارد. چرا که خبری از وایت واکر ها نیست.

همچنین خبرنگار EW در مورد زمان اپیزود‌ها که آیا هر اپیزود دو ساعت خواهد بود، سوال کرد و بلویس اینگونه گفت: «نه، دو ساعت؟ معلومه که قرار نیست دو ساعت باشن.»

با این حال بلویس گفت که تریلر فصل پایانی سریال احتمالا تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*